September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 17 August 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Bundarra Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Thursday, 17 August 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: S Brockenshire (27) B Potter (17) 74. Men: A: R Davies (5) 39. B: B Potter (17) 38. C: W Nagel (19) 35 cb. Women: L Mcmillan (17) 37 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: M Park (28) 41. Div 2: T Shanahan (40) 34.

BANKSTOWN: Women’s 2BBB Agg 1 – L Collins & R Candy – 70 2 – S Han & A Kang – 68. Women’s Stableford 1 – S Ku – 37 2 – R Candy – 36 3 – C Harrison – 35.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: E Zadravec (21) J Dallis (13) 44. B Meyn (4) 38. 2B Scr: S Beck 32. Women: K Coldrey (17) 36. K Vickers (22) 34.

BARHAM: Men: Stableford: Div 1: B James (11) 43. Div 2: H Gray (14) 41. Div 3: E Whelan (23) 37.

BARNWELL PARK: Veteran: Stroke: A: S Chalmers (13) 57. B: B Howard (24) 53. C: A Toson (32) 56.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: A Wilder (1) 38. B: G Cummins (20) 39. C: M Luland (32) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: G Ferguson (11) 36. B: D Blackwell (16) 40. C: P Scott (26) 38.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Rhind (24) 38.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: P Kilazoglou (15) R Clarke (34) 52. A: T Barnes (9) 40. A Scr: J Kim 32. B: R Henderson (14) 45. B Scr: R Henderson 31. C: D Cicutto (23) 42. C Scr: S Sutontanyakorn (19) 22.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: M Johnston (27) M Sinclair (11) 52. 2B Scr: D King S Meani 40. A: A Daley (8) 39 cb. A Scr: A Haddad 34. B: M Sanders (19) 37. B Scr: M Jones 21. C: J Hinley (32) 41. C Scr: M Johnston 19.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: T Hibbert (15) 37. D Olsson (19) 36. Veteran Women: Yellow: J Smith (33) 31 cb. F Keane (15) 31 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: S Hunt (25) C Johansen (43) 46 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: W Power (8) 35. B: W Gould (16) 37. C: K Hocking (39) 36. Women: E Baldwin (27) 39.

CRONULLA: Men: Stableford: A: K Baumann (12) 43. B: E Ellems (14) 42. C: S Thompson (22) 45. Scr: M Hargreaves 33. Jnr: J Hughes (31) 40.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: T Williams (12) 37. Div 2: B Foster (18) 37. Scr: B Higgins (1) 30. Women: Stableford White: Q Wang (29) 36.

ELANORA: Men: Stableford: S Spring (28) 39.

FOX HILLS: Medley: Par: 2B: B Hopkinson (15) D Cunneen (Redcliffe 22) 10 up. A: S Commons (12) 3 up. B: B Hopkinson (15) 5 up. C: G Smith (23) 4 up.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Foursome C’ship: A: V Hughes G Joe 76.5. B: P Cutts P Johnson 77. C: R Te Amo F Chin 78.5.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: L Meli (37) F Hewitt (31) 46. Men: A: M Marcer (12) 40. B: P Thomson (18) 37 cb. C: A Brady (24) 39. Women: F Hewitt (31) 35.

GOSFORD: Women: Stableford: D Bentlin (28) 2.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: C Clark (8) 36. B: D Frost (19) 43. Medley: R Chapman (23) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Pedone (13) 37 cb. Div 2: K Mills (25) 44.

KOGARAH: Women: Par: 2B: D Polychrone (25) C Kelly (32) 4 up.

LANE COVE: Women: Stableford: Y Nikellys (34) 33.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: L Mitchell (17) I Nelson (24) 46. 2B Scr: M Pennefather G Bennett 36. A: G Bennett (2) 37. B: N Kleinveldt (19) 43. C: I Nelson (24) 42.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: C Gawthorne C Trovato 47. A: J Sherson (5) 38. B: S Hinton (16) 37. C: C Gawthorne (35) 40.

LONG REEF: Women: Stableford: 4B Multi: P Rousel L Little S Haberlin S Smith 90.

MANLY: Medley: Stableford: T Gray (19) 38 cb.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: O Berzins (20) 36 cb. Div 2: S Mooney (41) 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Leonardi (9) M McMahon (12) 3. A: W Vercoe (10) 40. B: R Landi (16) 42. C: P Ambrose (25) 37.

MONA VALE: Women: Stableford: 4B: L Clarke (25) S Kinsman (35) 45.

MOORE PARK: Men: Stroke White: S Dodds (10) 72. Women: Stroke: Medal Aug: B: J Kerr (21) 69. C: N Ross (41) 70.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall: M Fenaughty (23) 38.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: S Chung (19) S Ha (31) A Jung (15) R Yoo (15) 62.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Gold: Div 1: D Grant (7) 37. Div 2: I Gammon (23) 36.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Brown (13) 32 cb. B: J Townsend (23) 32 cb. Women: Christmas Bush: A: J Hazer (24) 34. L Samuelson (30) 33. R Butler (19) 32 cb. B: C Townsend (50) 32 cb. W Larter (40) 32 cb. A MIlne (35) 32.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: L Ong (20) 38. B: M Saundera (36) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Split Six: M Erichsen S Cromack 67. 2B Scr: D Illingworth P Skurrie 39. Men: White: A: B Buchanan Reeks (11) 36. B: S Cromack (15) 42. C: M Bartlett (27) 35. Women: Green: P Beckton (10) 36. Medley: Black: D Roberts 37.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: J Brown (27) 35. Div 2: J Mitzimberg (34) 36. Div 3: R Lenehan (45) 35.

OATLANDS: Women: Stroke: A: L Bestford (21) 74. B: D Cordina (34) 73. C: L Maguire (36) 75.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Tate A Kent 59. T Paradine (19) 36 cb. Women: 9-hole: M Bynon (30) 20.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Team: J Goodall (31) C Burdis (27) S Wales (16) N Chopra (17) 84 cb. 9-hole: H Gray (45) 17.

PENRITH: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: T Wood J Berg (11.5) 72.5. Div 2: D Edwards L Roberts (26) 73. 36-hole: Div 1 Scr: J Ogle I Mansfield (4.5) 171. Div 1: V Lawless R Stasiuk (21) 152. Div 2 Scr: D Edwards L Roberts (26) 208. Div 2: J Nash C Connell (28) 157.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Split Six: A: M Ford (22) B Hill (4) R Walton (16) E Huber (16) 87. C Paul (24) 38.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: K Lambert (8) 39 cb. B: D O’Dea (16) 39. C: J Patterson (21) 38.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: T Leahy (31) M Talman (21) 47. White: A: G Wiriyadi (13) 43. B: J Hepner (14) 39. C: R Luo (20) 43. Green: R Li (25) 38. Scr: G Wiriyadi (13) 30.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: MM: A: D Sheridan (12) 40. B: P Garrick (17) 42. C: A Bennett (22) 39. D: D Hammond (34) 37. Scr: J Avendano (0) 39.

ST. MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: L Yong (20) B Yong 41. 2B Scr: J Reyes (1) T Harbutt (2) 41. A: T Harbutt (2) 42. B: B Seeto (13) 42. C: D Zappia (24) 43. Scr: D Loumanis 37. Visitor: R Ferris (8) 38. Women: S McAlister (21) 36. Men: 2B: Gold: D Parr (22) A Clarkson (5) 43. H Light (31) 37.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: S Park (25) 37. B: C Lee (27) 37. C: L Kang (31) 40. Medley: A: M Minho (9) 36. B: J Kim (28) 42. J Lee (24) 40.

SUPER SNR PENNANT: Div 2: Beverly Park 4.5 bt Kareela 3.5, Bardwell Valley 5 bt Massey Park 3.

TALLWOODS: Women: Stableford: J Bennett (16) 35. K Aldham (39) 33.

THE COAST: Women: Stableford: L Elliott (42) 38. Veteran Men: P Haren (24) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Kelman (2) S Chatterton (6) 82 cb. Men: A: S Parker (9) 41. B: M Magrath (16) 43. C: R Wilton (24) 35 cb. Women: D Field (29) 38. Scr: S Kelman 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Bookless (28) 35. B: P Humphries (38) 34.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: W Fox (24) 41. 9-hole: T Jeckeln (27) 21 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford 4B: White: Div 1: M Player S Wall 46. Div 2: D Black D Fairfax 42 cb. Div 3: I Gilbert S Paton 42. Veteran Men: J Kellner (13) 42. Veteran Women: K Tanner (33) 34 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: W Pontey (26) 33.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: K Stevenson (11) 38. L Pigram (9) 37. C Pender (12) 36 cb. Div 2: J Alder (17) 39 cb. F Curbishley (22) 39. M Holloway (19) 37 cb. Div 3: W Beckenham (27) 37. C Williams (28) 35. R Lydon (27) 34.

WYONG: Women: Stableford: 2B: T King (36) J Heatherington (31) 43 cb. C’ship: C Ford (22) E Ford (18) 86.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: D Roome (7) 37. Lake: A: P Storey (14) 39. B: C Wenman (17) 42. C: M Fraser (32) 40.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: J Traunini (10) 20. Red: P Mansfield (11) 20.

Our Partners