September 29, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 6 August 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Queanbeyan Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 6 August 2023.

AVONDALE: Men: Stableford: D Cross (17) 39. Scr: T Gillis 32. Women: B Cox (31) 36. Scr: A Pilat 23.

BANKSTOWN: Medley Stableford A: C Wenham – 37 B – G Lane – 40 C – A Pak – 43. Medley 2BBB 1 – G Lane & K Killen – 48 2 – K W Rim & H S Jin – 47.

BARDWELL VALLEY: Mxd: Stroke: Ambrose: K Ferguson K Johnson 54.75. Medley: Stableford: V Awad (45) 42.

BARHAM: Medley: Stableford: A: C Gentle (-3) 40. B: W Bennett (23) 37 cb.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: P Duggan (17) A Duggan (29) 45. P Duggan (17) 38.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J O’Niell (16) D D’Souza (19) 44. Div 1: J O’Neill (16) 35. Div 2: A Dods (18) 34. Scr: S Green (4`) 28.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 2: M Brown (4) C Brown (15) 46. Div 1: E Koukos (6) 41. A: B Holden (8) 38. B: C Brown (15) 39. C: M Ward (28) 40. Scr: M Brown (4) 31 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: M Pullen (11) T Trad (13) 73. A: W Matthews (3) 37. A Scr: J Dodds 31. B: S Kyriazopoulos (19) 37 cb. B Scr: G Snowden 24 cb. C: J Moncay (25) 42. C Scr: F Zbynek 17.

BONNIE DOON: Women: Stableford: R Gray (15) 34. H Jourdain (25) 32. D Fotu-Moala (33) 31. A Burg (23) 31. Medley: A: D Fuller (8) 41. B: I Harris (14) 41. C: J Single (23) 34. Scr: D Hanafi (2) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: J Clarke (9) 45. G Bowles (10) 43. E Bendall (12) 42. A Lindsay (17) 41.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: A Abella (54) G Chong (14) 12 up. A: V Varutsupagul (12) sq. A Scr: J Choi 4 down. B: G Chong (14) 3 up. B Scr: G Chong 9 down. C: J Joe (23) 7 up. C Scr: J Joe 10 down.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Chang (27) T Kim (26) 46. 2B Scr: G Hyde D Falcon (Fox Hills) 40. A: D Kim (10) 39. B: T Lee (15) 39. C: T Kim (26) 40. Women: Stroke: 2B Agg: J Kim (15) S Kim (14) 144 cb. Medal Aug: Div 1: J Kim (15) 67. Div 1 Scr: L Kim 83. Div 2: M Chae (23) 73. Div 2 Scr: V Kim 93. Div 3: I Chung (33) 74. Div 3 Scr: S Lee 102.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Power (19) J Power (22) 40. A: C Wall (12) 40. B: C Lee (19) 36 cb. C: P Mulligan (22) 39. Women: G Kim (20) 39. 2B Agg: C Wall (12) K Haynes (27) 77. A: S Nati (6) 46. B: A Lee (14) 43. C: A McCracken (25) 40. K Cruise (20) 40.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: R Melrose A Lavermicocca 48. Women: L Power (21) 37. Men: A: A Frost (10) 38. B: R Williams (22) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: G Pearce (20) 39. Scr: S Holden 34. Women: S Howard (14) 40. Veteran Medley: Scr: S Howard 26. Jnr: T Thurkettle (19) 39. Mxd: Team: R Greentree (22) J Richardson (18) H Greentreen (33) B Richardson (13) 87.

CUMBERLAND: Men: Stableford White: Div 1: M Kermode (14) 37. Div 2: W Anson (21) 38. Div 3: T Buckingham (31) 41. Women: J Kim (23) 38. Stroke: Medal Aug: J Kim (28) 76.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Carruthers (7) L Carruthers (17) 45. Men: S Beaton (18) 40. Scr: A Barnes 28. Women: Medal Aug: G Kim (21) 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: P Emder (29) J Parata (7) 46. A: C Randall (11) 39. B: C Mckinnon (15) 40. C: P Emder (29) 39. Scr: H Holohan (2) 35.

FINLEY: Men: Par White: M Piggin 1 up. Women: S Simpson 5 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: N Annen (5) 32. B: H Lee (16) 37. C: G Kennedy (32) 40. Women: C Lee (23) 36. Medley: Hole in one: White: N Annen at 15th.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Wallace (12) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: B Sikanovski (9) 40.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: C Jones (23) K Gillson (23) 46. Men: H Whitley (24) 39. Women: N Axford (23) 36.

KILLARA: Men: Stableford White: 2B: Medley: White: S Glass (19) J Hallett (29) 49. Men: White: M Guo (8) 39. Women: Green: S Glass (19) 41.

KOGARAH: Women: Stroke: D Duffy (36) 69. Men: Stableford White: V Luong (13) 42. Scr: P Smith 31.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: G Ward (8) 36. B: G Fisher (16) 37. C: B Davis (27) 34.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Young (9) M Foxall (23) 77. 2B Agg Scr: R Timms (4) I Da Silva (6) 57. A: L Campbell (4) 36 cb. B: R Tindale (13) 38 cb. C: M Foxall (23) 43.

LANE COVE: Mxd: Stableford: R Antico-Hall (39) 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: H Doan K Doan 47. A: D Kim (10) 39. B: K Choi (17) 37. C: N White (30) 37. Stroke: A: H Choi (10) 74. B: D Gwon (21) 78. C: V Micallef (31) 76.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: E Brown (34) S Brown 47. Men: S Brown (30) 43. Women: R West (21) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: N Hull (14) A Robinson (28) 76. A: R Forrester (7) 38. B: C Fitzgerald (19) 38. C: A Pejovic (24) 40.

MANLY: Men: Stableford White: A: C Smith (8) 37. B: D Hourihan (19) 39. C: J Collier (28) 41. Women: A: G Rae (5) 38. B: T Madden (28) 35 cb. Mxd: 2B: G Rae M Boot 50.

MARRICKVILLE: Women: Stroke: J McGuire (17) 67. Scr: J Wallas 83. Medal Aug: Div 1: J McGuire. Div 2: M Choi. Men: Stableford: S Rudd (9) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: G Hall (13) 39. Div 2: M Moon (27) 38. J Casey (17) G Hall (13) 74.

MONASH: Men: Stableford: 2B: S Rosen (21) Y Toledano (23) 50. Mxd: T Katz (23) I Katz (12) 43. A Versace (20) 42.

MOORE PARK: Men: Stableford White: P Ratanakasikorn (20) 37 cb. Mxd: Cup: G Braid S McNally.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall: M Fenwick (19) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: F Forbes (10) 40. K Yuh (19) 37 cb. Stroke: Canadian Foursome: T Stevens C Reay 68.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: M Zoricic (32) 34 cb. G Luke (11) 34. K Le Compte (32) 33. Women: C Colley (35) 35. B Clark (29) 32 cb. N Bethwaite (26) 32.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: V Cunliffe (18) C Ironside (6) 48. Men: A: T Boal (12) 35. B: R Sugden (18) 37. C: S Guirguis (22) 37. Women: V Cunliffe (18) 38. P Philips (26) 32. Stroke: A: M Irons (11) 70. B: D Bear (25) 72.

NSW: Medley: Stableford: 2B: R Anthony (35) L Begg (37) 50. L Begg (37) 36. Mxd: Stroke: Matchplay: New South Wales 5.5 bt The Australian 0.5. Lynwood 4 bt Castle Hill 2. The Lakes 5 bt Northbridge 1.

OATLANDS: Men: Stableford Black: P Krautil (30) 40. Women: L Fackrell (32) 38.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: S Engsall (28) T Borham (11) 47. Men: R Wilkes (14) 40. Women: S Weatherley (14) 36 cb.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: B Hawkings (5) S Skybinsky (Richmond 34) 74. S Hui (13) 40.

PYMBLE: Stableford: 2B: T Mezger C Mezger 48 cb. C Curtis (16) 41.

RANDWICK: Medley: Stroke: Foursome: T Barrett D Williams (15.5) 61.5. Mxd: Foursome C’ship: M Williams A Purcell-Bern 73. Foursome: J Feetham D Feetham (21) 62.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Mende (17) G Piccoli (9) 48. A: G Piccoli (9) 41. B: A Fletcher (34) 38 cb.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: F Lee R Lee 46. Men: H Bear (26) 42. Green: L Chan (17) 37. Women: C Ho (28) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: D Oh (36) J Kim (21) 56. Men: J Ma (24) 39. Women: S Chim (20) 40. Stroke: M Dane 70. Plate: B Hudson (11) 67.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: A: C Smith (11) 70. B: J Robilliard (15) 70. C: J Lack (48) 59. Scr: A: J Swanson 75. B: J Robilliard 85. C: M Parry 89.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Tong (24) B He (54) 51. J Won (43) 43. A Scr: P Lee (31) 0. Women: H Nam (35) 40.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Priest (10) 73. S Murphy (11) 74. B: B White (19) 67. L Burke (21) 70. Women: J Prykaza (38) 66. J Stephens (24) 70.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: C Scanlan (41) 1 down.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Goetz E Theodore 73. A: T Anderson (9) 35. A Scr: P Baigent 29. B: A Webb (18) 41. C: T Westall (39) 39. Women: K Swanson (40) 39.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: N Papi (16) J Khair (15) 44. 4B Scr: H Touw S Wiggins 36. A: B Sun (16) 38. A Scr: K Trenorden 30. 4B: A: M Dries (16) A Theobald (14) 45. 4B Scr: J Zieme H Pepper 35. L Hammond (22) 38. Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: C Zhang (8) 74. Div 1 Scr: C Zhang 82. Div 2: D Enahoro (24) 81. Div 2 Scr: D Enahoro 105. Gold Medal: H Hunt.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: R Hinchey (11) 17 cb. B: G Maiolo (14) 19. C: S Hunt (29) 25. A: A Camilleri (16) 41. B: G Keane (19) 37 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: D John (6) 68. Div 2: R Simms (19) 75 cb. Div 3: G Haberfield (27) 72. Medal: D Nalder (12) 71. Women: Stableford: H Barker (45) 33. Medley: Stroke Gold: P Lovelace (16) 80.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Brown (27) D Wallace (8) 45. Div 1: D Wallace (8) 39. Div 2: C Wand (16) 34. Medley: 4B: J Boardman (24) Y Boardman (3) 40. Women: Y Boardman (3) 31.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: C Park (8) C Lee (14) 66. 2B Scr: D Enu N Abdul 42. Men: A: N Guo (8) 38. B: C Park (14) 35. C: A Gubbay (19) 31 cb. A Scr: N Abdul 37. B Scr: J Fallstrom 21. C Scr: P Fraser 14. Women: Div 1: J Jeong (32) 32 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Greene (20) A Bhalla (16) 46. Men: A: A Bhalla (16) 42. B: K Greene (20) 37 cb. Women: P Ockenden (24) 34 cb.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Manser (12) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: D See Hoe (28) 44. 9-hole: J Nieuwenhof (20) 19. Mxd: Stroke Foursome: G Watson (20) J Loveridge (15) 72.5.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M Colbran J Fryer 46. 2B: A: A Prasad (14) 37. B: R Matosa (35) 38.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: J Mignon (10) J Hartz (22) 43 cb. Div 1: M Grunwald (17) 32. Div 2: B Raymond (20) 36. Div 3: G Maidment (27) 35. Women: S Doyle (25) 30 cb. Medley: 9-hole: Women: J Snow (30) 9. Men: I Feder (31) 18.

WOOLOOWARE: Mxd: Stroke: Foursome: T Huthwaite (23) G Sharpe (17) 70. Jnr: Stableford Black: C Boyce (27) 28.

WYONG: Mxd: Stableford: 2B: N Sebbens L Sebbens 42. Men: White: A: G Stockton 44. C Goldie 44. Women: A: L Sebbens (38) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: J Ryan (25) 38. Men: P Taylor (19) 39.

Our Partners