September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 26 July 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Muree Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 26 July 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: L Wong (16) M Hewitt (16) 49. 2B Scr: P Lorimer (-2) H Gregor (15) 37. 4B Agg: V Sood (21) S Sharma (15) A Madan (21) M Rana (9) 114. A: M Pestell (9) 40. B: M Hewitt (16) 43. C: A Madan (21) 39. D: D Hogan (27) 35.

AVALON: Women: Stableford: J Judge (47) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Par White: G Ryan (17) 7 up. D Wilcher (30). D Hill (12) 5 up.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Multi: R Phelps & H Loui 84. B Richmond & C Turnell 78. Medley Stableford A: G James (7) 36. D Kwon (11) 35 cb. B: J Park (14) 39 cb. J Holloway (14) 39 cb. C: C Ross (28) 41. B Richmond (21) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Rees (6) 39. B: S Demaine (18) 39. C: S Deibe (21) 43.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Hewitt (21) 42. A: B Turner (4) 38. B: G Street (14) 40. C: G McKinley (19) 39. Scr: D Scott 29 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: G Miller (24) T Keverkis (16) 70. 2B Scr: M Henley J Dodds 56. A: J Martyn (6) 36. B: G Costello (15) 35 cb. C: J Loye (17) 37.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 2B: J O’Keeffe (10) C Donoso (15) 49. S Purdon (14) 38.

BONDI: Men: Stableford: V Dainer (30) 38.

BONNIE DOON: Stableford White: A: P Lumb (5) 39. B: B Fain (17) 39 cb. C: D Sonnabend (31) 40. Scr: P Lumb 73.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Sullivan (25) P Crane (23) 46.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: L Sharp (29) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C Hilton (10) K Ferry (9) 47. Div 2: A Supple (13) A Allan (25) 46. Scr: R McIvor M Nagy 39. A: K Ferry (9) 38. B: R Parkinson (12) 37. C: S Ku Kim (30) 42.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: Split Six: A Malecki (19) J Chanthivong (10) 72. Scr: G Dalzell K Risk 61. A: G Bedford (11) 37 cb. B: B Maguire (14) 39. Women: S Taylor (23) 37 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B Multi: F Butcher (25) V Galolo (25) 83. Div 1: Y Kim (14) 38. Div 2: F Butcher (25) 39. Div 3: J Min (30) 39.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Collorafi (19) G Martin (21) 48. A: M Foley (4) 39 cb. B: E Somra (18) 40. C: G Martin (21) 42. PM 2B: P Papaluca (9) J Barbara (17) 46. PM: A: C Billyard (11) 41 cb. B: R Witheridge (15) 42. C: S De Kauwe (28) 36. 2B Scr: M Scuglia P Tassone 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: 2B Agg: A Wallace (20) E King (40) 68. Women: M Sadler (10) 33 cb.

CONCORD: Medley: Stableford 2B: White: T Condon (22) K Mides (14) 52. 2B Scr: B Horwood J Armstrong 37. A: C Laundy (12) 39 cb. B: M Reardon (16) 37 cb. C: T Condon (22) 43.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Charles M Elphick 49. Scr: D Stocks J Butt 37. Div 1: K Lee 40. Div 2: R Treers 38. Div 3: A Allison 41. Scr: C George 31.

DUNHEVED: Veteran: Stroke Ambrose: White: R Delaney K Avery R Metcalfe C Williams 60. G Gumbley B Lynch L Hayes B Fitzpatrick 60.125.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Split Six: P White (10) R Goulding (10) 61. A: P White (10) 39. B: S Hinton (15) 35. C: M Bermeister (21) 35. Scr: G McGlynn (-1) 31.

ELANORA: Women: Stroke: A: J Buckley (18) 73. B: C Hodgkinson (19) 72. C: P Williams (30) 69. D: S Parker (35) 73.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: G Pola (28) P Martlew (27) 49. A: J Welch (10) 42. B: R Moore (17) 40. C: N Dabinett (19) 40. D: G Pola (28) 42. Scr: D Beer (3) 33.

FINLEY: Women: Stroke: Medal Jul: J Delmenico (26) 70. Scr: K White 91. Men: Stableford White: C Braybon 38.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford 2B: Forster: White: G Clemensen (13) N Smith (17) 48. A: R Reece (12) 41. B: N Smith (17) 43. C: M Richardson (24) 40.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: J Karam (19) C Hardman (27) 80. Div 1: G Piconi (14) 36. Div 2: J Karam (19) 41.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: P Morgan (12) 40. B: P Cattanach (16) 42. C: J Henry (26) 38. Scr: G Drennan (4) 34.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: D Kent (20) 42. Div 2: R Slater (24) 40. Gold: A Smith (31) 35.

HOWLONG: Women: Stableford: A: G O’Halloran (15) 34. B: R Stevens (25) 37. 9-hole: V Ebert (33) 17 cb.

KAREELA: Men: Par: 2B Agg: P McIlwraith R Overhall 5 up. Stableford: A: M Harrington (8) 41. A Scr: T Mayne (5) 32 cb. B: G Payn (17) 42. B Scr: P Bendeich (13) 24. C: B Candy (23) 39. C Scr: L Gardner (20) 18.

KILLARA: Stableford A Grade Winner: K Slater (9) 39. B Grade: D Beins (13) 37. C Grade: N Wyles (35) 37. 2BBB: S Ottawa 23 T Ottawa (4) 45. 2BBB Runners-up: M Jackson 24 K Warby (31) 44 cb. 2BBB Scratch: J Wooster J Mare 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Nikiforidis (2) M Butler (4) 78. A: C Ross (8) 40. B: K Hatzianestis (13) 41 cb. C: P Cester (21) 38 cb. Scr: M Gannon 39. Veteran: K Hatzianestis (13) 41.

LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Multi: P Hofman (17) P Johnson (15) 79. White: K Cheung (28) 43.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: P Savage (29) 35. Div 2: K Butler (36) 33.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: L Elliott (31) 34.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: K Munce J Pysar 49. A: R Cordaiy (4) 42. B: A Papandrea (15) 38. C: R McNichol (25) 40. Scr: R Cordaiy 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Multi: Black: K McDonald (17) J Keith (6) 88. A: J Keith (6) 41. B: S McPherson (17) 40. C: S Jooste (20) 42. Scr: K Baines 77.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Multi: G Groizard (13) J Riley (5) 86. G Groizard (13) 39.

MANLY: Men: Stableford 2B: White: B Barry T Morris 46 cb. A: C Connolly (-1) 36 cb. B: R Walters (17) 39. C: G Breakwell (25) 35 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Sheedy (13) P Barlow (18) 45. A: S Turner (10) 39. B: A Buchan (19) 41. Women: Par 2B: B Ashton (27) G Gamble (42) 7 up. A: L Camarda (19) 1 up. B: G Gamble (42) sq.

MONA VALE: Men: Stableford: A: R Nicholls (8) 41. B: R McKay (19) 40. C: C Stevens (28) 39. Scr: R Nicholls 33.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Smyth (14) S Hegarty (9) 48. Div 2: R Garland (15) G Schofield (24) 46. 2B Scr: D Marshal J Wicks 40. A: D Marshall (4) 38 cb. B: M Netterfield (14) 42. C: M Page (25) 38 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford 4B: White: S Davis (33) P Sominthu (10) 43. N Hindmarsh (17) 39 cb. Veteran: D Kiang (23) 37.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: B Johnson (3) 37. B Grade: A Weston (16) 38 c/b. C Grade: S Harrison (31) 42. 4BBB: J Fernandez (12) S Harrison ( 31) 46.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: B Empson P Harker 45 cb. A: M Thompson (0) 37. B: M Nestorovic (17) 44. C: G Bowcock (26) 38.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: T Johnston (13) C St John (12) 45. A: A Smith (14) 39. B: C Reeve (22) 38.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sacks (11) S Fihrer (19) 74 cb. 2B Agg Scr: M Hudson R Payne 58. A: G Phillips (7) 38. B: J Marinos (18) 40. C: J Carter (22) 43. Gold: A Penklis (32) 30.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Doherty (7) 37. B: D Ledwidge (16) 35. C: A Debernardis (19) 40.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: W Elkojje (22) S Wood (28) 47. A: C Stubbs (10) 37 cb. B: M Bradbury (16) 41. C: V Lupton (28) 42. Scr: G Naylor 35.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Bennett (10) M Urquart-Eastwood (3 Glenmore) 77. 2B Scr: K Kim P Partington 57. A: R Byrne (9) 37 cb. B: J Callow (14) 37. C: G Sutherland (26) 42. Hole in one: M Nancic at 7th.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: P Sandel (21) P Rubenach (14) 49. B Nighjoy Wong (27) 40.

RANDWICK: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Cotton-Sakakibara (27.5) 66.5. Div 2: J Martin-Flitcroft (31) 63.

RICH RIVER: Women: Stableford West: Green: A: N Horneman (12) 37. B: L McKinlay (30) 34. C: S Scott (Brooch) (33) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: P Pfister (20) E Godbee (28) 74. 2B Scr: S Simms (1) A Crumpton (-1) 40. A: O Buchan (9) 40. B: N Burgess (19) 39. C: E Godbee (28) 39. Scr: S Simms (1) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: K Burton (17) N Hamley (10) 83. Div 2: J Long (18) B Zhou (20) 83. A: N Hamley (10) 41. B: J Long (18) 38. C: M Yang (22) 39. D: P Edwards (27) 37. Scr: J McCraith 32.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: G Humphrys (19) M Kissane (30) 78. Scr: S Nashaar (0) T Green (+2) 51. A: J Roumanous (7) 36. B: W Smith (15) 36. C: G Humphrys (19) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: S Priest (8) 39. K Nelson (17) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Irish Team: B Chisholm (18) M Sullivan (16) J Chong (26) G Spies (17) 82 cb. P Duchen (3) 37 cb.

THE COAST: Stableford: 2B: S Antflick (24) P Rosenthal (30) 47. A: D Lester (9) 40. B: G Benson (43) 25. Scr: P Bonomy (4) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: A Pemberton (6) 39. Scr: R Vandersluis 30. K Glover (27) 38. Scr: T Sidley 34. 9-hole: R Chan (23) 17.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: S Eddy (13) 40. Div 2: P Cheesewright (19) 38 cb. Div 3: G Mott (24) 40 cb. Gold: P Lovelace (17) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Multi: M Bemet (16) M Donsworth (14) 70 cb. A: D Manson (12) 40. B: R Baigent (17) 41. C: D York (20) 36. D: P Higgins (26) 35.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: M Curran (6) 37 cb. B: P Willey (13) 36. C: M Lovelock (19) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: Team: R Durnan (17) R McEwen (25) K Prestwidge (12) J Thomson (19) 87. A: A Sutton (-2) 37. A Scr: A Sutton 39. B: A Johns (16) 39. B Scr: J Li 26. C: F Mandin (31) 39. C Scr: A Gordon 18.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: C Hoppe (36) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: V La Fou (24) V Rulli (22) 75. A: I Gallacher (7) 39. B: D Smith (18) 35 cb. C: V Rulli (22) 36. D: V La Fou (24) 39. Trophy: V La Fou (24) 39 cb. 9-hole: B Morrison (23) 24.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: G Soames (4) A Field (22) cb. A: D De Traubenberg (1) 40. B: C Parker-Smith (19) 39 cb. Scr: T Vella 32.

WYONG: Men: Stableford Irish Team: White: M Williams J Barwick M Sullivan G Deane 89. A: L McCoy (4) 41. B: K Allen (18) 38. C: G Lunn (28) 43.

Our Partners