September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 23 July 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Springwood Country Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 23 July 2023.

AVONDALE: Men: Stableford: B Morgan (25) 39. Scr: A Wilson 28. Women: T Yip (21) 37. Scr: T Yip 17.

BANKSTOWN: Medley Split Six: R Park & M Park 77. A Tran & G Tran 66. Medley Stableford A: C Wenham (4) 40. E Fraser (7) 39. B: L Murillo (15) 40. R Brady (18) 37. C: R Park (30) 42. M Colwell (22) 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: N Ross (8) 39. Scr: H Matar 33.

BARHAM: Medley: Stableford: A: R Thompson (16) 38.

BARNWELL PARK: Medley: Par: 2B Agg: K Anderson (11) B Moriarty (18) 3 up. N White (26) 4 up.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: T Phillips (21) J Baker (19) 44. Div 1: T Phillips (11) 38. Div 2: G Brown (20) 37. Scr: L Smith (4) 32.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford 2B: Black: Div 2: L Hines (25) A Lau (19) 50. Div 1: P Doran (30) 47. A: J Siely (11) 37. B: S Fletcher (14) 40. F Nolan (36) 39 cb. Scr: A Wardrop (5) 30.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: L Moles (21) D Buckley (11) 69. A: L Liang (6) 34 cb. B: E Lobo (13) 40. C: J Clemente (25) 39. Scr: W Matthews 33.

BONDI: Men: Stableford: 2B: M Granger B Lainchbury 48. M Granger (16) 43.

BONNIE DOON: Stableford White: A: N Kelleway (10) 43. Scr: N Kelleway 74. B: J Marais (17) 39. C: M Houston (21) 36.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Bienefelt T Punnett 70. A White R Schneid 68.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: Agg: K Skourou (19) T Bieri (13) 73. A: D Williams (9) 36. A Scr: B Edgar 29. B: K Skourou (19) 41. B Scr: A Cunningham 23. C: C Cook (33) 42. C Scr: N Pollard 18.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: B Fan (13) K Qiu (30) 81. 2B Agg Scr: White: B Forrester M Kim 61. A: S Yo (12) 39 cb. B: S Curtis (18) 41. C: K Qui (30) 48. Mxd: 2B Agg: B Forrester (9) R Forrester (20) 76. Women: 2B: H Chung (23) G Lee (13) 72. Div 1: G Lee (13) 38. Div 2: R Forrester (20) 38. Div 3: E Lee (42) 38 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: K Rah J Hwang 73. Men: A: S Chapman (11) 38. B: J Hwang (14) 36. C: M Barill (25) 40. Women: V Gale (13) 36. Medley: PM 2B Agg: J Camilleri D Murdocca 71. Men: A: R Tudor (11) 37. B: D Murdocca (16) 38 cb. C: J Chan (Royal Perth 24) 38. Women: J Sayer (17) 35. Medley: 2B Agg Scr: B Yap C Mitchell 59.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Hrdina (36) 32 cb.

CONCORD: Medley: Stableford 2B: White: A Frame (29) J Kim (21) 47. 2B Scr: S Sreypov M Harry 36. A: T Pollitt (10) 39. B: R Cerqueira (17) 43. C: D Websdale (31) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Multi: J Johnstone N Jennens 77. Women: A: V Younger (17) 35 cb. B: N Florizoone (40) 44. Men: A: T Brimmer (12) 40 cb. B: N Jennens (21) 40.

CRONULLA: Men: Par: T Bayley (4) 2 up. Scr: M Frith 1 up. Women: Stableford: N Haines (10) 36. Scr: N Haines 26. Mxd: Team: M Edwards (9) J Yankos (20) J Ticehurst (8) M Ticehurst (10) 82 cb. Jnr: L Price (26) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: V Sullivan (46) J Sullivan (12) 45. Div 1: G Koh (10) 38 cb. Div 1 Scr: J Fitzgerald 29.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: T Heppenstall (7) 36. B: W Speechly (13) 35. C: J Rozehnal (22) 34. Scr: C Hicks (0) 30.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: J Lochtenberg (23) J Donnan (25) 49. Men: D Riethmuller (15) 42. Women: A Wood (45) 44.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: W White (24) C Post (37) 48. A: T Wilcockson (11) 37. B: J Gordon (16) 38. C: B Sinclair (24) 34. D: R Avery (25) 40. Div 1: W White (24) 35 cb. Div 2: F Nugent (31) 38.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford 2B: Forster: White: G Byrne (29) L Byrne (36) 52. Green: L Byrne (36) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Saifullah (8) 36. B: G Barrett-Thompson (13) 37. C: C Wares (Cumberland 35) 45. Women: R Kent (30) 40.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: Y Park (30) S Van der Linde (18) 47. Men: Y Park (30) 41. Women: P Summerfield (31) 33 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: J Raftery (23) 41. Men: G Foster (20) 40. Women: G English (24) 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: H Saad (15) 39.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: B Kerr S Dempsey 46. Men: G Reilly (15) 38 cb. Women: K Alijagic (28) 36.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: R Hedges (26) L Blackburn (30) 47. Men: T Kim (7) 40. Women: Green: P Sears (11) 37 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Demery (9) B Earl (6) 45 cb. Men: V Dal Forno (14) 41. A Scr: P Cooper 37. Women: T Swaffer (30) 30 cb. Stroke: Ambrose: D Kerdsai M Eyre (4.75) 56.25.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: R Whittaker (12) 36. B: D Conyers (16) 39. C: B Hibbit (20) 37.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 4B: S Mullineaux (30) V Narayan (21) 47 cb. 4B Scr: P Dawson (5) S Huffadine (4) 41. A: S Huffadine (4) 41. B: N Hull (13) 34. C: S Taraboulsis (30) 46. Hole in one: T Souter at 3rd.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: Q Nguyen G Dang 51. A: J Jung (7) 37. B: H Kim (19) 41. C: Q Nguyen (23) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A Thurlow (9) 39. Women: J Hensman (39) 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: C St Vincent (8) 38. A Luo (11) 36. A Scr: B Dockery (6) 28. B: B Chidgey (18) 37. J Issa (20) 35. B Scr: A De Gasperi (18) 18.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Luxton (25) D Spalding (5) 70. A: W Odenaal (12) 39. B: M Kim (16) 35. C: C Luxton (25) 37.

MANLY: Men: Stableford White: A: S Breakwell (10) 37. B: R Berkman (14) 42. R Cook (27) 40. Women: A: N Parsons (16) 36 cb. B: S Lockett (35) 36. 9-hole: P Murphy (18) 16 cb.

MARRICKVILLE: Women: Stroke: Ambrose: J Wallas J McGuire (6.75) 58.250 cb. N Fairfax P Kensington (scr) 71. Men: Par: F Criniti (26) 8 up.

MONA VALE: Medley: Par: M Adams (45) 4 up.

MONASH: Mxd: Stableford: R Hamilton (30) 39.

MOORE PARK: Medley: Stableford 4B Multi: White: J Coulter (26) G Thattil (19) A Zines (22) E Kim (8) 118. 4B Scr: A Griffiths J Grant R Kelly P O’Connor 70. Men: J Braid (14) 39.

MOSS VALE: Open Stroke MVGC-British Open Championship: Best Nett: P Wheeler (22) 140. Runner Up: J Aughton C/B (6) 141.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B Multi: B Landford J Tourlas 77 cb. J Le Bas (28) 41. S Kim (25) 41 cb.

MURRAY DOWNS: Mxd: Par: L Evans (16) 4 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Casey (25) W Waldie (10) 47. A: W Waldie (10) 40. B: P Kladal (18) 38. C: T Cunningham (22) 37. Women: Div 1: L Ong (19) 34. Div 2: L Simmons (39) 35.

OATLANDS: Men: Stableford: 4B: C Millen A Collins 46 cb. White: T Shin (15) 38 cb. Mxd: 4B: S Doherty J Doherty 43. Women: Yellow: S Hee Son (21) 39.

PENNANT HILLS: Stableford: 4B: M Reid (21) T Reid (27) P Russell-Gibson (23) R Russell-Gibson (34) 91. Men: P Netto (26) 38. Women: T Reid (23) 39.

PENRITH: Medley: Par 2B: White: M Mcbride (6) B Cho (15) 9 up cb. X Stamatakis (12) 4 up cb. Women: D Montgomery (11) 1 down cb.

PYMBLE: Stableford: 2B Multi: G Fieldus G Chou 80. G Fieldus (14) 42. Hole in one: B Cross at 18th.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: P Smith (14) 37. Div 2: T Bishop (28) 39. Div 1 Scr: M Todd 33. Women: Stroke: Foursome C’ship: J Feetham M Sakikibarra (17) 60.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Croft (38) J Grant (39) 49. Men: White: A: A Singh (12) 37. B: P Arnold (15) 40. C: C Hubbard (21) 36. Women: S Croft (38) 42. Men: Green: L Chan (18) 37. Medley: Scr: C Roles (2) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stroke: Plate: W Rowland (17) 67. N Govers 76.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: B Duncan S Moloney 81. A: A Arkins (3) 38 cb. B: B Duncan (15) 39. C: T Gale (30) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Addicoat (17) P Capito (21) 45. P Capito (21) 38. Scr: Y Kim (-2) 33. Women: K Meyer (30) 35.

TALLWOODS: Medley: Stroke: Ambrose: M Fisher J Zirn R Cameron M Farrow 53.25. F Sharpe M Gaffey J Sands J Payne 58.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Sinha (19) A Buckley (24) 68. A: A Hanbidge (13) 36. A Scr: P Baigent 27. B: D Hampton (18) 39. Women: M Hogan (21) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: M Dries (17) A Bosansky (7) 46. 2B Scr: H Pepper J Zieme 35. A: V Daley (33) P Chappell (33) 45. 2B Scr: M Nabarro J Childs (Headland) 33. A: H Malcolm (13) 39. A Scr: J Zieme 31. G Christian (35) 34. Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kaloudis T Ha 74.5. Div 2: R Butcher S Goble 84.5. Foursome C’ship: Div 1 Scr: S Wiggins I Kaloudis 177. Div 2 Scr: L Schweikert L Walsh 225.

THE RIDGE: Stableford: A: D Koops (15) 41. B: S Hopkins (25) 44. 9-hole: A: A Dransfield (11) 18 cb. B: S Wood (14) 20 cb. C: G Russell (34) 17 cb.

TOCUMWAL: Men: Par White: Div 1: J Henry (13) 1 down. Div 2: R Bourke (19) 1 up. Div 3: G Owen (23) sq. Women: Par: P Baker (30) 1 down.

TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: M McKinnon (9) M McKinnon (13) 41 cb. Men: M Thompson (17) R Moolman (10) 48. Div 1: R Moolman (10) 38. Div 2: C Moonchiangtai (35) 42. Women: B Wardle (24) 34.

TWIN CREEKS: Men: Par: A: C Miller (7) 2 up cb. B: K Loh (15) 1 up. C: R Moran (27) 2 up. A Scr: C Banham 1 down. B Scr: M Pelen 11 down. C Scr: B Shaw 14 down cb. Women: Div 1: J Jeong (31) 4 down.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Boyd (29) P Mcilwaine (18) 48. Men: A: K Lam (18) 41. B: D Boyd (29) 39. Women: P Little (42) 40.

WALLACIA: Medley: Stableford White: Medal: L Atherton (7) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Brinkman (26) 43. 9-hole: G Gillies (28) 22.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A Graham D Pinington 47. A: J Neal (10) 37. B: L Estacio (20) 37.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Multi: White: J Gabor (19) M Schnabl (16) 71. Div 1: N Gill (13) 35. Div 2: M Schnabl (16) 36. Div 3: P Reed (27) 36. Women: C Bonic (23) 34. Medley: 9-hole: V Chong (25) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: M Walker (32) 39. Women: M Collins (19) 41.

WYONG: Men: Stableford White: A: D Burns (12) 38. B: C Rogers (19) 40. Stroke: A: J Rushton (31) 41.

Our Partners