NSW/ACT Club Results – 22 July 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 22 July 2023.

ANTILL PARK: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: S Kennedy (5) K Shepherd 76. L Cribb (20) S Mallinson 87. K Wright (17) K James 63. S Templeton (23.5) K McGuire 67.5. Medley: Stableford White: A: G McCabe (11) 41. H Davies (3) 38. B: R Plumridge (18) 41. R Dalibozek (16) 37. C: B Devine (32) 41. C Nolan (21) 37 cb. B Farrell (12) B Devine (32) 50.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: B Stratton (20) B Silwal (6) 51. 4B Agg: R King (26) D Keith (4) B Stratton (20) B Silwal (6) 116. A: B Silwal (6) 40 cb. B: S Jenkins (14) 40. C: B Stratton (20) 43. Scr: I Malcolm 36.

AVALON: Women: Par: S Williams (35) 4 up. S Bucknell (47) 2 down.

AVONDALE: Men: Stroke: A: H Drewitt-Smith (4) 69. B: R Crofts (16) 71. C: X Culbert (22) 68. A Scr: R Lee 72.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: P Bruce (11) 38. B: M Hade (16) 40. C: D Pearton (36) 44.

BANKSTOWN: Medley 4BBB Overall Par: G Brown & J Mackay (11), cb. Medley Par Grade A: I Russell (12), +3 cb. Grade B: G Brown (14), +5. Grade C: D Donohoo (26), +5 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: H Matar (4) S Mcgann (30) 47. K Coldrey (17) 40. A: A Lewis (7) 37. B: E Johnson (15) 35. C: T Stubbings (23) 39. A Scr: R Hills 31.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: L Storm (23) 37. Men: Div 1: D Currie (13) 39. Div 2: K Bassett (29) 45. Women: L Storm (23) 37.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: E O’Connor (21) 36.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Webster (10) 35 cb. B: P Whipp (13) 42. C: N Baselgia (27) 39. Scr: R Loewenthal 31. Women: Div 1: M Tiscareno (17) 38. L McConachie (39) 37. Scr: W Harrington 25. Medley: 2B Agg: J Dixon (16) P Whipp (13) 76.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: W Lalao (10) 38. B: R Sheather (18) 38. C: J Bryan (27) 39. Women: V Schilling (38) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C Brown (15) 38. A: P Iuliano (8) 35 cb. B: N Li (14) 37. C: A Harrar (21) 37 cb. A Scr: S Warncken 32. 2B Agg: N Li (14) G Luo (19) 70 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: A: M Savoldi (5) 35. B: G Trono (14) 37. C: A Ng (24) 34. G Longbottom D Graham 71. Scr: G Heffernan 32.

BLACKHEATH: Mxd: Par: M Hillier (14) 7 up. Stroke: Ambrose: R Allen (11.25) M Allen 58.75.

BONDI: Men: Par: 2B Agg: A: B Lainchbury (6) 3 up. B: K Boden (18) 2 up. C: A Schliemann (22) 4 up. K Boden (18) A Schliemann (22) 6 up.

BONNIE DOON: Stableford White: A: B Freeman (5) 39. A Scr: A Yeung 69. B: G Viney (13) 40. C: P Kearns (19) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: B Bienefelt (12) 41. T Roche (20) 40. S Jackson (16) 38. G Barnes (8) 37 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: R Frankham (4) 40. A Scr: R Frankham 36. B: D Dixon (19) 41. B Scr: A Crew 23. C: P Wood (26) 45. C Scr: P Wood 20.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Shek (8) N Ung (12) 42. Div 2: M Butler (12) G Farrar (15) 45. Div 1 Scr: B Murray W Park 33 cb. A: J Hewitt (6) 35. B: N Ung (12) 35. C: G Farrar (15) 36. D: T Chea (24) 40.

CAMDEN: Men: Hole in one: Black: J Blaker at 6th. Women: Stableford: Hcp: A: M Ross (20) 36. B: S Goodall (22) 35 cb. C: M Poulton (35) 39. 2B: L Bullock (31) M Poulton (35) 44. Men: Par Scr: Black: A Scr: L Mc Laren 1 down. B Scr: R Sheraton 7 down. C Scr: A Choice 11 down. Hcp: A: W Bell (9) 2 up. B: P Small (19) 4 up. C: L Manoel (22) 4 up cb. 2B: L Manoel (22) S Ash (19) 10 up. 2B Scr: L Mc Laren G Hunt sq cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: P Wright (7) 39. B: M Willing (17) 38. C: K Nichol 40. 4B Agg: D Toy (12) P Whitford (12) 72. 4B Scr: G Evans K Thomas 61.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: M Lim (11) T Kim (23) 50. 2B Scr: J Lind P Ellison 41. A: M Lim (11) 40 cb. B: A Croucher (15) 40 cb. C: Y Kim (27) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: Black: R Haddan (13) S Park (18) 48. A: M Dawkins (8) 37. B: L Longhurst (13) 38. C: P Brown (22) 33. 2B: A Coleman (20) W Grant (8) 45. A: N Heanes (4) 36 cb. B: G Cooper (13) 40. C: A Colman (20) 37 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A Prior (20) 40. 2B: A Prior (20) T Dobbin (15) 49. Women: Stableford: L Murray (28) 36.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal Jul: J Comer (29) 77. J Comer (29) 77. Men: Medal Jul: G Brooks (15) 67. A: M Millar (10) 69. B: G Brooks (15) 67. C: R Lacy (25) 69.

CONCORD: Medley: Stableford White: A: R Baldini (9) 39. B: J Massad (13) 39. C: J Sidhu (31) 35. 2b: L Srour (11) S Blackadder (10) 46. Stableford: 2b Scr: C Roach N Sullivan 37.

CRONULLA: Men: Stableford: A: M Bamford (11) 42. B: D Convoy (15) 38. C: A Bladwell (23) 35 cb. Scr: M Frith (-1) 35.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Scr: J Russo 37. Div 1: D Butt 40. Div 2: S Kambouris 44. Div 3: J Khalil 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Cox (15) S Desmond (11) 75. Div 1 Scr: A Baker D Burazin 55. Div 2: P Ward (20) J Hopkins (20) 69. Div 1: K Harden (15) 41 cb. Div 2: R Franzke (24) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Tunks (0) 38. B: A Durkin (17) 47. C: J Swanston (28) 40. A Scr: H Holohan (0) 35.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: G Watts (15) 36 cb. B: B Vale (16) 43. C: O Irving (26) 37.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: L Papps (1) 32. A: M Lupton (10) 40. B: W Mcmurray (15) 39. C: M Lewin (21) 39 cb. D: M Mcquade (28) 41. 2B: P Batty (21) L Barbara (10) 47.

FINLEY: Mxd: Stroke: Ambrose: A Scr: I Swain H Wastle 65. A: J Taylor M Polkinghorne 67 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: J Barden (22) 110. D Noble (31) 110. G Monaghan (34) 110. J O’Brien (32) 110. D Prasad 88. P Robertson 88. G Sami 88. J Gounder 88. P Robertson (3) 41. R Watt (18) 36 cb. D Noble (31) 41.

GEORGES RIVER: Mxd: Stroke: Ambrose: R Gresty (18) W Healy (14) J Castle (7) C Flick (17) 56.

GLENMORE: Medley: Stroke: Foursome: Div 1: L Stutchbury C Stutchbury (25) 62. Div 1 Scr: S Zingle A Robb 78. Men: Foursome C’ship: A Robb S Zingle 155. Women: J Robb J Towns 207.

GORDON: Men: Stableford: A: K White (11) 39. B: I Menzies (18) 38. C: L Friedmann (26) 39. 2B: I Annetts (14) S Branch (8) 45 cb.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: N Cook (11) 45. B: G Uptin (18) 40 cb. C: S Tobin (25) 42.

GOULBURN: Women: Stableford Green: B Grube (16) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: M Dickson (12) 40. Men: Stableford White: A: M Hill (13) 38. B: D Mcgill (17) 37. C: L Davies (27) 44.

HOWLONG: Men: Stableford: A: S Coonan (7) 38. B: I Campbell (18) 41. C: S Jackson (26) 41. A Scr: Q Cooke (3) 34. Women: Par: A: C Walkerden (30) 3 up.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: J Worthington (8) 37. B: A Cougelis (13) 37 cb. C: P Woolaston (27) 39 cb. Women: Stableford: M Williams (32) 38. Medley: Split Six: G Broomfield (19) K McMahon (44) J Whitehead (17) B Kulevski (8) 91.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: I Jennings M Jennings 48 cb. 2B Scr: S Foster W Knight 34. A: A Beazley (9) 41. A Scr: D Thompson (+3) 30. B: P Lennon (19) 37. B Scr: S Ross (13) 25. C: C Penny (25) 47. C Scr: S Crane (22) 18.

KILLARA: Mxd: Stableford: R Muir (25) 39. A: S Nanda (8) 39. B: D Morgan (18) 39. C: R Muir (25) 39. Div 1: J Crichton (3) 36. A Scr: A Lamble 36.

KOGARAH: Medley: Stableford: C Zeritis (13) 37. A Scr: C Ross 29. Stableford White: M Dando (20) 40. A Scr: T Corr 30. Stableford: P Auciello (14) 38 cb. A Scr: S Dunlop 31.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: C Brennan (20) A Cawthorne (32) 49. Medley: 2B Scr: L Arthur (-2) M Johnson-Garcia (3) 40. Men: A: C Thompson (9) 40. B: H Theunissen (19) 39 cb. C: A Cawthorne (32) 42.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: A: P Mike Smith (11,24) 72. B: A John Dowey (9,18) 65. C: D Gordon Beed (10,14) 62.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: B Grant (10) 58. B: S Hardy (17) 59. C: K Kneller (20) 58. D: J Pridans (23) 56.

LIVERPOOL: Men: Stroke White: A: M Gane (9) 72. B: S Johnston (18) 68. C: A Tanti (33) 70.

LONG REEF: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: Div 3: P Watson R Langtorne bt M Pitt T Waters 7-6. Div 1: M Bockman S Prior bt I Brown T Holley 2-1. Div 4: P O’Reilly C Payne bt Y Yoshino H Maynes 5-4. Stableford: A Scr: C Hughes 34. A: T Hill (8) 40. B: R LLoyd (20) 42. C: M Kleint (22) 40. Women: J Brown (16) 30. Mxd: 2B: T Hill (8) O Robinson (14) 76. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: Div 2: D Mitrovic I Perrin bt R Kocass A Regan 6-5.

MANLY: Mxd: Stableford White: A: G Bryant (5) 40 cb. B: I Graham (13) 37 cb. C: G Noble (35) 39 cb. Stableford: 2B: M Jordan C O’Hagan 47 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: E Lakiss (14) 34 cb. Stroke: Ambrose: A Scr: J Dunn T Shaw 56. R Christie J Simoes (6.75) 51.25.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: M Diamantis E Stoddart 48. Div 1: S Fitzpatrick (1) 38. Div 2: S Lawrence (14) 35. Div 3: G Gerad (21) 38. Scr: S Fitzpatrick 39.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Stanford (3) 41. B: S Nance (18) 36 cb. C: E Murga (25) 38. A Scr: G Stanford 38.

MONASH: Mxd: Stableford: A: S Hegarty (10) 40. B: E Pippet (18) 39. C: P Fisher (24) 37. 2B: Div 1: S Smyth (10) S Hegarty (14) 48. Div 2: E Pippet (21) M Grunstein (18) 43. Scr: S Patel (2) 35.

MOORE PARK: Men: Par White: A: M Nowosadko (1) 2 up. B: A Sorial (15) 3 up cb. C: S Wong (25) 2 up. Scr: D Mulhall sq. Women: Par: Y Kim (29) 3 up. Scr: Y Yu 13 down.

MOSS VALE: Medley Stroke A Grade; P Nelson (9) 67 nett. B Grade: C Drake (17) 66. C Grade: P Wheeler (22) 71. John Rayner Cup: A Hollis (18) 133.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: M Sedgman (12) 39. B: M Stafford (18) 40. C: D Kent (21) 44. 4B Agg: M Sedgman M Pesavento 75.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: L Bishop (15) 39. Men: A: J Baird (10) 40. B: J Quirk (18) 38. C: D Lavey (22) 40.

NELSON BAY: Women: Stableford: Christmas Bush: B Frost (18) 28 cb. S Dunn (21) 28. R Fitzgerald (19) 26. Men: A: C Windon (14) 39. D Warder (11) 37. B: A Fisher (23) 37 cb. S Fogwill (20) 37. C: R Harris (24) 36. W Strong (30) 33 cb. Gymea Lily,: A: P Power (15) 37 cb. S Barnett (15) 37. B: D Hancock (19) 39. G Cousins (19) 38. C: R Gander (44) 35 cb. C Burnett (27) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: C Chang (7) J Yang (20) 50. A Scr: T Crockart (0) L Cincotta (1) 41. Hcp: A: S Callaghan (11) 39 cb. B: S Derkatch (17) 42. C: B Smith (24) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: S Gillespie (11) 42. B: P Kozub (14) 36. C: P Jesser (27) 39. A Scr: M Buchanan-Reeks (2) 32. Women: Green: L Hulme-Jones (27) 37. Medley: 2B: White: J Barnes & R Meale 50.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: M Carney T Hosler (5.50) 58.50.

NSW: Medley: Stableford: 4B: J Ryan (20) D Chay (14) 51. 4B Scr: D Storey P Frankland 43.

OATLANDS: Stableford: A: C Robertson (12) 40. B: T Monaghan (14) 38 cb. C: B Bright (20) 38. D: P Hall (37) 36. A Scr: S Reece 33 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: Team: B Bradley S Byrnes G Hunt R Lester 86. E Ravenscroft (32) 43. Women: Par: J Lester (30) 2 up cb.

PENNANT HILLS: Stroke: A: M Cho (12) 68. B: A Bramston (15) 69. C: B Jones (19) 69 cb. A Scr: R Richards 71. Stableford: C Skillicorn (21) 36 cb.

RANDWICK: Men: Stroke: Matchplay: A: S Todd M Todd bt P Cox S Taylor. B: J Hunt B Dambrosio bt D Taylor G Docker. C: D Crawley P Johnson bt B Hansen J Chatten. Stableford: 2B Agg: P Johnstone (8) B Weatherstone (10) 73. A: B Weatherstone (10) 42. B: B Coutts (17) 39. C: M Endicott (19) 38. A Scr: C Mcmahon 32.

RICH RIVER: Women: Stroke: West: M Whatley (22) 70. Men: A: L Kelly (7) 67. B: R Carr (11) 66. C: G Jones (22) 66.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: D Kim (12) 40. A Scr: R Saghabi 31. B: P Besgrove (18) 41. C: K McNamara (21) 39. D: P Kilby (34) 38. 2B: Div 1: W Rowland (17) R Saghabi (7) 48. Div 2: T Simmons (19) F Coulson (14) 48.

SEFTON: Men: Stableford: A: B Gilzean (6) 32. B: D Kassis (11) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Clementson (9) 38. B: G Fletcher (10) 38. C: S Spielman (20) 38. Scr: J Morrow 34. Gold: Gold: B O’Regan (29) 34. 2B: White: G Basford (11) S Mair (17) 46. 2B Scr: M Tey (3) M Hammond (+2) 40. 2B: Gold: Gold: B O’Regan (29) J Keane (23) 41.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: C Huynh (6) 40. B: D Gill (12) 37. C: C Whitnall (20) 36. A Scr: T Green (+2) 36. 2B: R Clutson (11) C Fallon (36) 49. Hole in one: M Pluss at 16th.

TALLWOODS: Medley: Stroke: Ambrose: M Fisher J Zirn R Cameron M Farrow 53.25. F Sharpe M Gaffey J Sands J Payne 58.

THE COAST: Women: Stableford: 2B Agg: J Skippen (41) M Grant (19) 68. Men: Trophy: D McRae (13) 40. A: B Spicer-Marks (9) 36. B: P Dillon (13) 38. C: L O’Halloran (25) 37. A Scr: M Danne (3) 31. Hole in one: A Jones.

THE LAKES: Stroke: Foursome C’ship: A Rodrigues A Katholos. Stableford: R Birrell (12) 40 cb. Scr: M Leo 31 cb. PM: G Friede (8) 40. Scr: T Sidley 33. 9-hole: M Stubbs (21) 21.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: A Kwan (8) 42. B: K Swinfield (19) 45. C: J Primmer (30) 43. 2B Multi: D McKinnery (18) J Primmer (30) 101.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D Nalder (13) 38. Div 2: L McDonald (20) 35. Div 3: A Naylor (36) 36 cb. Women: B Wilkinson (11) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Meier (31) B Wilson (20) A Smith (20) B McNair (27) 93. A: M Vukasin (8) 39. B: N Beukers (15) 39. C: B McNair (27) 38 cb. Women: C Walters (23) 30.

TWIN CREEKS: Men: Stroke: A: C Lee (8) 71 cb. B: K Kim (13) 75 cb. C: J Julian (25) 66. A Scr: M Pearce 78 cb. B Scr: C Park 92 cb. C Scr: A Pellegrino 99 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: J Reddrop (22) 38. Men: 2B: K Timms (18) C Jones 47. A: B KU (7) 40. B: T Bewley (15) 38. C: B Hodge (20) 39. Women: Stroke: Foursome: J Morris (16.5) J Reid 76.5. Men: T Yeomans (17) C Cardwell 63. Foursome C’ship: A: B Mason D Adamson 164. B: T Yeomans C Cardwell 165. C: M Levene J Dixson I Morrey G Bligh 192 to playoff.

WALLACIA: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: S Lear J Pagett 112. A: B Evans (15) G Mcmillen 110.5. B Scr: S Francis S Small 130. B: M Gillies (20) G Koteff 113. C Scr: S Fava P Rositano 136. C: L Calvert (26.5) T Buckler 116.25. Stableford White: P Merrick (16) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: C Alford (4) 39. B: G Tsolakis (16) 39. C: P Marotta (19) 39. D: C Anderson (35) 39. Trophy: C Alford (4) 39 cb. 2B: C Anderson (35) J Calvert (19) 46 cb. Scr: C Alford (4) 35.

WINDSOR: Medley: Stableford: A: C Van Twest (11) 39. B: J Pawliw (20) 35 cb. C: D O’Brien (22) 39. 2B: A Johan (17) R Goco (20) 44 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: J Hartz (22) J Matheson (17) 43 cb. Div 1: D Beattie (9) 35. Div 2: J Matheson (17) 34. Div 3: K Snell (36) 38. Stroke: Matchplay: P Ford bt P Vedder 5-3. G Pepper bt K Nathan, G Hardaker bt A Laumberg 4-2. B Ainsby bt T Browne 19th. T Crowe bt D Gilchrist 1up. P Garvan bt P Lane 3-1. N Sullivan bt S Zets 19th. J Murray bt A Girling 19th.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: 2B Stroke: L Gavin (9) R Lancaster (6) 59. 2B Scr: J Hallinan A Lohman 69.

WYONG: Men: Stroke Canadian Foursome: White: D Grogan (+3) W Kernaghan (24) 67.125.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J White (26) 35. B: K Rogers (42) 35. Men: A: T Le-Grand (3) 40. B: R Garner (16) 36. Lake: A: N Hawke (12) 40. B: J Colla (24) 39 cb.

Our Partners