NSW/ACT Club Results – 19 July 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 19 July 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Edwards (31) B Coward (24) 49. 2B Scr: D Keith T Felton 41. Team: D Adams (21) J Spencer (15) J Robertson (10) P Rogers (20) 110. A: H Drewitt Smith 40. B: G Fraser 39 cb. C: D Scaife 41. D: K Humphreys 40.

AVALON: Women: Par: W Sinnott (36) 3 down.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: D Hill (13) 39. B: G Ryan (18) 36. C: D Buckner (29) 36.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Grieve (30) 40.

BERMAGUI: Women: Stableford: P Jones (26) 34. F Vercoe (24) 34. M Hayes (12) 33.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: P Stannard (16) D Blackwell (17) 72. P Hattersley (23) 40. A: K Rae (5) 37. B: G McKinley (17) 39. C: S Chounding (36) 37. Scr: R Trisley 30.

BEXLEY: Men: Stableford 2B: White: A Scali (15) K Baker (15) 46. Scr: M McDeed (1) P Chiandotto (11) 35. A: D Street (8) 37. B: T Keverkis (15) 36. C: N Brotherton (30) 37.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 2B: J Still (18) M Allen (10) 45. D Gawthorpe (16) 35 cb.

BONDI: Men: Stableford: D Callen (18) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: C Hardaker G Waters 47 cb. A: L Kurnadi (10) 38. B: F Tricks (16) 37. C: R Hofbauer (30) 38. Scr: L Kurnadi (0) 30 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Bowles T Roche 83. T Roche (24) 50.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford White: L Sharp (29) 1.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Bugdayli (9) K Ferry (9) 47. Div 2: M Heaton (33) J McGarr (20) 44 cb. Scr: R McIvor P Barry 36. A: K Ferry (9) 37 cb. B: V Pham (13) 35. C: D Brannan (21) 38.

CAMDEN: Women: Stableford: A: A Brady (22) 39. A Scr: S Chapman 21. B: P Gleeson (27) 37 cb. B Scr: P Morrison 13 cb. C: S Purnell (41) 36. C Scr: W Hyndman 7 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Dalzell (7) 40 cb. B: S Vaughn (16) 38. C: I Powell (28) 37 cb.

CARNARVON: Women: Par: 2B: S Lee (19) M Chung (23) 11 up. Div 1: S Lee (12) 4 up. Div 2: S Lee (19) 7 up. Div 3: S Kim (33) 2 up.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: I Wilkie (17) S Rolley (16) 46. A: J Dakin (7) 40. B: S Rolley (16) 38. C: D Zilic (23) 36. PM 2B: R Lambert (9) L Marcuccio (5) 45 cb. PM: A: C Noble (12) 39. B: M Pilkington (17) 37 cb. C: S De kauwe (28) 36. 2B Scr: K Dignam B Fasher 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal: A/Medal: M Sadler (9) 72. B: L Heenan (41) 73 cb.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: S Wiggins (6) 77. A Scr: C Perkins 77. B: J Thomas (26) 74. B Scr: V Powell 94. C: L Quattromani (30) 72. C Scr: L Quattromani 102 cb. D: R Ihnen (35) 72 cb. D Scr: R Ihnen 107. Stableford Gold: C McGree (36) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: L Dunks D Sheather 47. Scr: S Wight D Sheather 40. Div 1: C Paul 41. Div 2: F Du Sart 35. Div 3: G Kershaw 38. Scr: D Sheather 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Watts (10) P Roveto (16) 61. R Davies (27) 36. Veteran: Gold: A: P Portelli (16) 39. B: B Teale (21) 36. C: F Harvey (23) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Curran (12) 35. B: G Doyle (18) 34. C: J Bagnall (28) 35.

ELANORA: Women: Stableford: A: A Murray (19) 36. B: A Fantham (20) 32 cb. C: K Barkl (34) 36. D: C Haymet (44) 37.

FINLEY: Women: Stableford: 4B: S Simpson M Ayres 43 cb. Men: White: D Smith 34.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford: 2B Multi: Forster: D Ridgeway (16) J Martin (30) 86. A: M Hurley (6) 37 cb. B: D Newell (16) 37 cb. C: P Cameri (27) 42 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Split Six: A: B Sinai (21) G Kirby (20) 65. Div 1: I Ramsay (17) 37. Div 2: P Buttsworth (23) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford Team: White: R Twible A Keith G Chee B Cahill 91. A: M Faulkner (7) 38. B: H Ellis (16) 43. C: J Henry (27) 40.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: D Kent (21) 40. Div 2: A Gilmore (30) 39. Gold: H Hayhoe (29) 31.

HOWLONG: Women: Stroke: K Godina (27) 73. Stableford: 9-hole: G Arthur (37) 15.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: B Greenwood I Roffey P Talbot J O’Brien 120. A: P McIlwraith (10) 37. A Scr: G Stone (4) 30. B: M Thompson (15) 38. B Scr: D Fischer (15) 21 cb. C: D Fairbain (32) 43. C Scr: P Bates AM (20) 19.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: J Wooster (1) 41. B Grade: I Curl (13) 38. C Grade: A Leyton (20) 42. 2BBB: A Leyton 20 S McElduff (16) 50. 2BBB Scratch: A Lamble K Slater 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: H Ng (13) K Adam (15) 45 cb. A: C Probert (11) 39. B: N Craig (14) 37. C: P Cester (21) 36 cb. Scr: J Nikiforidis 33. Veteran: C Probert (11) 39.

LANE COVE: Mxd: Stableford 2B Agg: White: D Lepoutre (21) M Daly (15) 75. D Lepoutre (21) 40.

LEONAY: Women: Stroke: Ambrose: T Whiteside B Chalmers (15) 69.

LIVERPOOL: Women: Stroke: Keno Ambrose: H Choi C Cheok 69.5.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: B Roberge C Roberge 74. A: M Frith (13) 39. B: B Roberge (15) 40. C: S Thorn (23) 37. Scr: C Hughes 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: C Kuschert (42) S Barruud (38) 49. C Kuschert (42) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: S Penny (21) S Waters (12) 48. A: M Hill (4) 39. B: J Roberts (18) 40. C: M Lang (21) 44. Scr: M Hill 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: F O’Young (18) R Swinnerton (26) 49. A: I Dobinson (11) 39. B: R Swinnerton (26) 41. Women: 2B Multi: R Skinner (40) C Ashley (38) 86. A: N Newton (16) 39. B: C Ashley (38) 45.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Nes (4) 41. B: J Stuart (20) 41. C: A Hardy (24) 37. Scr: G Nes 37 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Tully (14) T Kamsler (20) 45. Div 2: W Ruecker (16) B Beckett (28) 46. 2B Scr: N Barbieri (-3) J De Rooy (4) 46. A: D Cullam (3) 38. B: W Ruecker (16) 40. C: A Frankel (27) 43.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P O’Connor (4) 36. B: P Matthews (16) 37. C: E Riddell (21) 37 cb. Veteran: M Edinburg (27) 36.

MOSS VALE: Men’s Stroke A Grade: M Hutton (7) 65 Nett. B Grade: S Nagle (13) 65 Nett. C Grade: S Roffey (29) 65 Nett.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: D Murray M Thompson 46 cb. A: J Empson (8) 39. B: M McEnearney (20) 37 cb. C: P Agnew (23) 39.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: K Parkinson (16) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: D Lewis (28) 39. V Massaioli (10) 37 cb. L Van Niekerk (16) 37 cb. P Murray (12) 37. W Strong (30) 36 cb. Gymea Lily,: D Johnstone (23) 42. J Fitzgerald (23) 38 cb. Y Suska (30) 38 cb. P Kelly (30) 38. C Burnett (27) 37 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford Irish Team: White: A Jamieson (13) G Steer (7) G Howe (7) G Onley (9) 113. 2B: G Goodhue (6) P Heidecker (13) 44. Hcp: A: P Wallen (11) 40. B: C Marshall (19) 39. C: T Gall (21) 38 cb.

NOWRA: Men: Stableford: A: N Dinnie (13) 42. B: C Reeve (22) 36 cb.

NSW: Men: Stableford: 2B: L Neumann (18) D Scortis (18) 47 cb. 2B Scr: M Burns P Frankland 39. A: M Szylndler (10) 40. B: L Neumann (18) 42. C: P Jonson (25) 40. Gold: M Messis (30) 30.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: M Seamons (10) 37. B: E Gordan (16) 37. C: D Pickering (22) 37. D: D Peet (30) 40. Scr: R Easterbrook (1) 32.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: P Peatman (22) J Walker (35) 50 cb. A: P Ryan (8) 43. B: R Wilkes (14) 40. C: V Lupton (29) 41. Scr: A Lam 37.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Kirk (11) M Kirby (29) 49. 2B Scr: J Gadd B Gadd 41. A: C Marsh (10) 40 cb. B: B Cloey (19) 36 cb. C: P Kenny (23) 39.

RANDWICK: Women: Stableford: C Phibbs (16) 38. H Elisseou (23) 38. K Swingler (32) 39. H Fu (36) 37.

RICH RIVER: Women: Par: East: A: G Smith (23) 3 up. B: L Mitchell (37) 3 up.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: B Dollin (28) J Lehman (27) 73. A: K Fretwell (7) 39. B: K Johnson (13) 41. C: B Bushell (34) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: C Oh (5) 67. A Scr: J McCraith 74. B: N Apps (15) 70. B Scr: D Totaro 86. C: E Calixto (20) 69. C Scr: A Bandian 89. D: G Muller (24) 75. D Scr: P Tkachuk 100. Stableford: Y Sun (22) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Fallon (36) J Wall (10) 51. A: J Kim (7) 37. B: H McAuliffe (18) 36. C: A McLucas (23) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: 9-hole: P Edwards (37) 19 cb. R Giffin (20) 19.

THE COAST: Stableford: 2B: D Hampton (18) M Goetz (11) 45. A: K Nash (7) 39. B: C Mitris (40) 48. Scr: K Nash (7) 32.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Huilgol (8) S Lang (12) 45. Scr: M Marano R Vandersluis 33. M Farah (11) 38 cb. 4B: K Mcgrath (34) D Wayn (32) 44. Scr: P Lonard L Waller 40. J Bennett (7) 41. 9-hole: J Gilles (12) 15.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: C Bovalina (+1) 42. Div 2: B Morgan (18) 42. Div 3: A Naylor (33) 40. Gold: L Redfern (27) 32.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: M Dean (8) C Savetta (27) W McGovern (7) C Quin (5) 91 cb. A: C Quin (5) 41. B: E Whitmore (14) 38. C: N Shepherd (21) 38 cb. D: K McColgan (34) 40.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: A Epifanino (25) L Yarnold (11) 49. 2B Scr: L Bessant D Shipp 37. A: L Yarnold (11) 42. B: P Jones (13) 31. C: A Epifanino (25) 39. A Scr: C Moreton 33. B Scr: J Schuberth 19. C Scr: L Choon 14 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: C Caruana (12) G O’Sullivan (42) 45. 2B Scr: A Sutton G Harkness 35. A: C Caruana (12) 40. A Scr: A Sutton 34. B: I Redfearn (16) 42. B Scr: I Redfearn 27. C: C Forbes (21) 40. C Scr: C Forbes 19.

WALLACIA: Women: Stableford 2BWB: Yellow: C Wong (24) S Owen (17) 30. C Wong (24) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: J Oliver (31) C Oatley (23) 46. A: S Gray (7) 38. B: K Howlett (19) 35 cb. C: C Oatley (23) 38. D: A Tomich (29) 40. 9-hole: P Hartmann (20) 17.

WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: T Walker G Watson 70. A: C Tate (13) 36. B: C Boston (19) 38. C: J Shim (33) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: B Seldon (6) 37. B: B Laird (21) 38. C: T Deen (33) 40 cb. Scr: A Heather 31 cb.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: A Pisani T Newcombe 48. A: D Beverley (12) 37 cb. B: R Brown (16) 38. C: A Paull (21) 41.

Our Partners