September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 15 July 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Terrey Hills Golf and Country Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 15 July 2023.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: R Noronha (10) 40. G Rodgers (-1) 38 cb. B: E Debono (14) 44. S Mallinson (17) 40. C: B Devine (36) 47. J Kelly (26) 40 cb. Medley: 2B: M Maddison (7) B Devine (36) 53. Women: Stableford: N Mallam (19) 35.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: P Sant (23) C Sansom (20) 49. 4B Agg: L Powys (26) S Wozniak (10) D Atkins (12) J Parker (16) 116. A: D Atkins (12) 38. B: V Smith (15) 40. C: P Sant (23) 43. Scr: N Cosgrove 34.

AVALON: Women: Stableford: 2B: J Grover (29) K Murray (47) 41.

AVONDALE: Men: Stableford: A: T Roberts (10) 39. B: M Haynes (16) 45. C: X Culbert (20) 41. A Scr: D O’Donovan 39.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Stableford T Probert & N Phipps (50). A Pak & H Kim (48). Medley Stableford A Grade: T Probert (12) 39. 11 (38) cb. B Grade: D Chardon (14) 43. H Probert (15) 40. C Grade: Y Hoon Han (19) 43. H Ebb (21) 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Hantanto (33) J Hartanto (34) 58. A Go (36) 48. A: K Meyn (4) 37. B: L Ritchie (18) 41. C: K Ferguson (30) 46. A Scr: J Sentas 30.

BARHAM: Women: Par: A: D Waller (21) 3 up cb. Men: A: B Smith (5) 3 up. B: D Blake (18) 4 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Chew (22) 35. Irish Team: D Brown (18) M Coleman (30) J Perera (30) C Yum (25) 80.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: B Lawrence (6) 39. B: S Crittenden (13) 38. C: P Dilley (24) 37. Scr: B Lawrence 33. Women: Div 1: C Jacobs (15) 36. Div 2: H Jones (22) 33. Scr: L Smith 26. Medley: 2B: L Reading (12) M Reading (17) 47.

BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (18) 38. J Wilton (45) 34. Men: Par: A: W Moore (7) 4 up. B: P Batten (16) 1 down cb. C: M Luland (35) 2 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Thomas (34) 43. A: S Stakos (8) 38. B: J Newman (13) 42. C: P Morris (21) 41. A Scr: P Higgins 29. 2B: S Stakos (8) P Morris (21) 49.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: R Murfitt (21) D Bray (23) 71. A: J Atanasovski (10) 40. Div 1: B Rao (6) 38. B: T Le (11) 37. Div 2: R Levi (13) 36. C: P Mcgahan (19) 37. Div 3: P Poulos (21) 36. Men: Scr: S Andreacchio 33.

BLACKHEATH: Stableford: 4B: M Allen (11) R Allen (35) M Booth (14) C Galvin (25) 54. K Munchow (12) 39. Women: R Lonergan (27) 38 cb.

BONDI: Medley: Stableford: 2B Agg: A: K Petersen (8) 36. B: K Boden (18) 36. C: L Strobel (24) 36. K Petersen (8) L Strobel (24) 72.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: M Ireland (5) 39. B: P Jourdain (15) 40. C: H Nucifora (28) 42. A Scr: D Christian (0) 35 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: P Dee (32) 37. J Algie (17) 35. T Jamison (20) 34. A Lang (20) 31 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Chang (11) 41. B: D Moore (17) 38. C: K NAM (31) 36. A Scr: I Elliott 36. B Scr: D Weigand 23. C Scr: N Clarke 21. M Allen (11) D Birss (10) 75.

CAMDEN: Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: N Besgrove A Brady 84. A: A Birkin W Kozinski (10) 75. B Scr: L Mc Laren W Hyndman 93. B: J Gammage L Bullock (25) 75. Women: Stableford: K De Cean (25) 36 cb. Men: A: T Waters (12) 38. A Scr: B Delaney 33. B: S Kelly (15) 38. B Scr: V Mudaly 24. C: T Bryan (21) 38. C Scr: L Manoel 18. 2B: T Bryan (21) V Mudaly (13) 49. 2B Scr: M Bell B Delaney 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: S Mitchell (12) 39. B: G Smith (14) 40 cb. C: A Costanzo (26) 41. 4B Scr: P Higgins C Lawson 61 cb. Split Six: N Raymond (18) N Sokolsky (10) 71.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Chang (29) J Kim (19) 76 cb. 2B Agg Scr: J Lind A Hickey 61. A: R Hogan (12) 39. B: E Park (13) 41 cb. C: J Pike (23) 39. Captain’s Trophy: E Park (13) 41 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: J Esmail (12) 37. B: L Khoo (19) 38. C: T Fayard (35) 37. 2B: L Tsen L Khoo 62. S Mccahery C Noble 60. A: S Nati (5) 35. B: C Noble (14) 39. C: M Toro (30) 40.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: 2B Agg: R Rettke (32) M Majernik (26) 69. Men: M Haddrell (9) M Corradin (3) 73.

CROMER: Medley: Stableford: A: Z Arcus (5) 41. A Scr: J Thomas (0) 36. B: J McAuliffe (15) 38. C: G Robinson (21) 43. 2B: J McAuliffe G Robinson 50. Men: Trophy: G Robinson (21) 43.

CRONULLA: Men: Stableford 2B Multi: Black: G Todd (12) G Young (28) 81. A: M Carey (12) 40. B: M Parker (20) 41. C: B Morgan (25) 43. Scr: M Frith (0) 34.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Beahan J Taylor 48. Scr: J Russo L Sherry 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Ingleton (7) K Ingleton (16) 71 cb. Div 1 Scr: A Baker D Burazin 65. Div 2: P Hodges (10) B Holman (25) 70. Div 1: M Talley (5) 40. Div 2: S Hinks (33) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Cox (8) 40. B: C Jones (19) 38. C: T Bartone (28) 39. A Scr: P Tunks (1) 35.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: L Papps (1) 35. A: S Wilson (5) 39. B: L Robinson (16) 42. C: R Wilkinson (22) 40 cb. D: D Dowler (30) 37 cb. 2B: G Ryan (20) G Pinkerton (18) 49.

FINLEY: Men: Stroke White: J Smith 71. Women: Stroke: K Klemke 71.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke Medal Jul: Tuncurry: Black: A: G Brogden (7) 71. B: G Cato (18) 67. C: J Halicek (24) 69.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Team: I McNair (24) C Nicol (10) D Cairns (14) D Parto (11) 84. A: P White (11) 39 cb. B: D Cairns (14) 38. C: A Gollan (26) 39.

GLENMORE: Medley: Stroke: Foursome: Div 1: J Searle P Clarey (20.5) A Robb 70.5. Div 1 Scr: S Zingle 77.

GORDON: Men: Stableford: A: A Moss (12) 38 cb. B: M Crichton (18) 42. C: T Harris (25) 41 cb. 2B: A Moss (12) P Brown (11) 49.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: Z Duffy (3) 39. A: Z Duffy (3) 42. B: G Sammons (14) 39. C: S Makepeace (20) 41. 2B Agg: Z Duffy (3) B Duffy (25) 76.

GOULBURN: Women: Stroke Ambrose: Green: K Weir M Maher (8.25) 68.75.

HOWLONG: Women: Stableford: A: H Briggs (10) 37. Men: 4B: A: S Martin D Stevens 48.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: J Lee (9) 40. B: M Quirk (14) 37 cb. C: R Griffiths (26) 40. Women: Stableford: J Lisle (14) 36. Men: Hole in one: White: G Hunt at 11th.

KAREELA: Men: Stableford: A: A Bryant (12) 37. A Scr: P Cooper (+2) 33. B: J Simpson (17) 40 cb. B Scr: C McCarry (13) 24. C: T Wood (20) 41. C Scr: S Brooke (22) 18.

KILLARA: Men’s A Grade: 1 C Manuell (5) 40. A Grade Runner-up: 1 R Seeto (1) 39 cb B Grade: 1 J Summons (15) 39. B Grade Runner-up: 1 E Roles (16) 38. C Grade: 1 P Christie (19) 40. C Grade Runner-up: 1 M Hope (19) 39. Scratch: 1 R Seeto 38.

KOGARAH: Medley: Stableford White: B Davis (17) 39. A Scr: J Bertuzzi 31. Stroke: Foursome: S Puskaric (3) T Small (3) 56. A Scr: B Naggy M Musgrave 61. Men: Foursome C’ship: B: J Sayegh M Mourad 141. C: M Sayegh S Karouche 158.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: T Mlynarz (25) B Connor (13) 79. 2B Agg Scr: J Webb (-1) R Vella (0) 66. A: D Theunissen (6) 40. B: A Ciantar (14) 41. C: T Mlynarz (25) 45.

LANE COVE: Mxd: Stableford White: L McKenzie (12) 36 cb. J Dowey (18) 36 cb. 2B Multi: G Beed (15) E Mort (14) 63.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: A Chong (10) 39. B: A Davis (13) 39. C: W Klohn (19) 40. D: C Finch (27) 34. 2B: A: P Riley (16) W Klohn (19) 46. A Scr: M Dunn C Curry 36.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: B Chung (9) 39. B Chant (14) 41. J Ko (27) 41. Keno Ambrose: C Hagarty (3.75) P Barry (3.75) 58.75.

LONG REEF: Men: Stroke Foursome: Black: A: I Brown T Holley bt A Daddo S Couch 4-3. Foursome C’ship: A: S Prior M Bockman bt D Campbell J Knox 2-1. A: A Regan R Kocass bt L Brown T Hill 1up. B: M Pitt T Waters bt R Mclaughlin D Farrell 3-1. Stroke: Foursome: C: Y Yoshino H Maynes bt P Hensman D Watchorn 2-1. Stroke Foursome C’ship: Black: A: D Mitrovic I Perrin bt W Portlock D Mason 19th. Stroke: B: R Langthorne P Watson bt C Stoneman S Sheppard 1up. Stroke Black: C: P O’Reilly C Payne bt B Jones R Lee 3-2. Stableford: A Scr: T Cruickshank 32. A: R Thomas (12) 38. B: A Meyers (18) 37. C: R Sharp (25) 37. Women: J Atchison (15) 31. Mxd: Team Multi: G Bush 106. M Dixson M Rowe C Gladeston.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: J Hendry (8) 39. L Peters (5) 37. A Scr: G Burgess (2) 33. B: T O’Connor (15) 39. J Brown (15) 38. B Scr: P McGinty (16) 24. C: A Woodhouse (33) 38. E Gacka (24) 38. C Scr: D Gerometta (18) 19.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: B Dragisic (11) 40. A Scr: A Bourgonjen 74. B: R Lalor (17) 40. C: D Campbell (24) 40. Div 1: L Galluzzo (27) 34. 2B Multi: Y Minamino (16) J Wu (25) 74.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: C Oh (19) F Mulhall (26) 50. 2B Scr: E Lakiss T Shaw 36. Hcp: V Leat (The Lakes) (14) 40. Scr: A Hansch 31. Men: Stroke: Foursome C’ship: A: M Jesson L Long bt D Cremin J Dunn. B: P Secomb S Oesterreich bt S Mew P Harrison. C: M Nance J Sukkar bt D Lloyd D Carney.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Burns (5) 37. B: A Peagam (16) 40. C: P Burge (26) 40. 2B: M Burns (5) L Gargate (19) 49. Scr: S Cameron 34 cb.

MONASH: Men: Stableford: A: T Benton (12) 41. B: S Redfearn (14) 38. C: K Kowalcyk (27) 41. Scr: J Smith (0) 39. Men: 2B: Div 1: T Bentley (16) G Plummer (9) 46. Div 2: M Singh (22) K Koudsy (18) 48.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Sheard (21) 41. Women: Stableford: Y Yu (19) 34 cb. Medley: Stableford 4B: White: R Kerr (10) D Rosenthal (5) 46. Stableford: Scr: P Goddard (15) J Boaz (-3) 36 cb.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: D Englefield (12) 39. B Grade: W Todd (15) 40. C Grade: D Hoare AM (22) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: C Whybrow (12) 39. B: C Giles (14) 42. C: W Wray (27) 40. 4B: R Quinlan M Nestorovic 48.

MURRAY DOWNS: Men: Par: A: C Bretherton (8) 7 up. B: M Croft (14) 2 up. C: A Croft (26) 6 up. Women: A: D Quin (46) 2 up.

NELSON BAY: Men: Par: Christmas Bush: A: C Baldwin (14) 6 up. G Jennings (13) 5 up. B: N Russell (18) 7 up. R Totman (17) 4 up cb. C: P Parry (32) 2 up. J Melrose (24) sq cb. Brushbox: A: S Spillane (15) 6 up. D Warder (10) 1 up cb. B: I Sandy (22) 6 up. R Cox (17) 2 up. C: A Driscoll (28) 1 down cb. P Suttcliffe (29) 1 down cb.

NORTH RYDE: Snr Stableford: Veteran Men: D Parsons (36) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: M Pritchard (5) 39 cb. A Scr: M Pritchard (5) 34. B: P Lotz (16) 38 cb. C: M Rolfe (25) 41. Women: J Liao (23) 36. Medley: Stableford Black: P Dhingra (25) 42. Stableford: 2B: G Trevino Castillo P Shearman 48 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: C Templeton (8) 43. B: P Done (19) 40. C: G Christian (24) 41.

NSW: Medley: Stableford: A: G Whatley (7) 36 cb. B: L Wilson (16) 39. C: P Clark (29) 41. Stableford Gold: T Ellis (21) 29. Stableford: N Dress (20) 35. Medley: Scr: P Frankland 36.

OATLANDS: Stableford: A: M Robinson (9) 37. B: C McNamarra (14) 37. C: J Hekeik (26) 40 cb. D: G Shirley (38) 38. A Scr: G Lomas 35.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Hopton (27) 41. Men: B Lubke (23) 39. 2B Multi: J G Farrell 45.

PENNANT HILLS: Par: A: J Mansfield (9) 4 up. B: A Taylor (16) 3 up. C: J Taylor (27) 4 up. Scr: B Saw sq.

PENRITH: Mxd: Stableford Split Six: White: A George (10) B Bartlett (34) J Wilson (19) J Winch (2) 94. Scr: L Rodger P Morris M Bourke M Munce 72. Hcp: A: A Kavana (9) 38 cb. B: P Byrnes (18) 40. C: D Button (22) 40.

PYMBLE: Stableford: A: P Vrachas (12) 46. B: J Kalaf (16) 39. C: U Biyanwila (30) 43. 2B: J Rasaiah P Vrachas 49.

RANDWICK: Men: Stableford: A: D Crawford (10) 38. B: J Ballenden (17) 37. C: D Wright (24) 38. Women: J Walsh (18) 41. Men: Scr: B Hill (4) 33.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: M Scholes (6) 38 cb. B: N Laffy (11) 41. C: J Beattie (19) 41. Women: Stableford Green: J Morgan (26) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: A Clark (11) 38. B: P Linnane (15) 39. C: J Sainbury (24) 43. Scr: C Ellings (2) 33. 2B Multi: Div 1: K Wren (11) J Sainsbury (24) 83. Div 1 Scr: A Clark (11) M Guillaumier (9) 38. Div 2: M Ready (24) G Stephenson (20) 69. Div 2 Scr: D Murphy (31) L Grassi (6) 31.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: G Harrison (27) 37. White: A: D Gordon (11) 38 cb. B: A Hamilton (17) 42. C: B Milas (24) 41. Women: Stableford: R Napier (29) 40. Medley: 2B: D Fudge (15) P Harris (34) 48. Scr: M Cheng (0) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: D Lee (13) 40. A Scr: W Joe 35. B: J Lee (15) 38. C: K Donley (22) 43. D: W Bass (28) 41. 2B Agg: Div 1: W Joe (5) P Cho (15) 75. Div 2: G Green (33) K Donley (22) 78.

SEFTON: Men: Par: A: B Gilzean (6) 4 down. B: D Kassis (11) 1 up.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: J Harold (23) 38. 2B: S Nolan S Grant 49. Men: A: D Drennan (12) 38. B: C Bond (15) 38. C: D McNicholl (19) 40. 2B: B McBride D McNicholl 48.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: A Radevski 39. A: S Gibson (6) 41. B: C Antonini (13) 48. C: D Baso (19) 41. 2B: C Antonini (13) C Hughes (18) 51. Gold: Gold: G Russell (25) 38. 2B Scr: White: J Scruse (2) S Gibson (6) 42. 2B: Gold: Gold: W Kilcran (24) S Kilcran (23) 45.

STRATHFIELD: Stableford: A: S Squadrito (12) 38. B: M Giovenale (17) 36. C: A Bell (19) 42. A Scr: O Huynh (4) 33. 2B: J Ford (19) V Tai (40) 49. Medley: A: S Lindsay (8) 40. B: A Cullen (13) 39. C: T Domingo (19) 40. A Scr: Y Kim (-2) 34. 2B: T Fenkci (22) I Stretton (16) 50. A: V Cheing (3) 38. B: J Low (15) 42. C: T Koo (37) 40. A Scr: V Cheing (3) 35. 2B: J Low (12) N Low (15) 46.

TALLWOODS: Men: Par: A: J Sullivan (9) 6 up. T Tynan (5) 2 up. B: B Eschbach (14) 3 up. C Davies (17) 2 up. C: L Fernando (29) sq. F Sharpe (22) 1 down cb. Women: K Gordon (23) 2 up. M James (17) 3 down cb.

TERREY HILLS: Medley: Hole in one: G Giga at 12th. Stableford: A: D Fitzgerald (7) 39. B: G Nelson (14) 39 cb. C: G Clarke (24) 39 cb. A Scr: D Fitzgearld 32.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: B Davis (6) 71. B: M Lunzer (18) 70. C: M Dawbney (27) 70. A Scr: B Gale 76 cb.

THE COAST: Women: Stableford: L Williams (21) 43. A: R Ferris (10) 37. A Scr: C Weber (4) 31. B: K Moffat (13) 41. C: J Bakalich (23) 37.

THE LAKES: Men: Stroke: A: S Moriarty (8) 66. A Scr: A Katholos 75. B: T Laforest (14) 69. C: T Webster (23) 64. Women: S Rossi (25) 76. Medley: Stableford: 9-hole: F Cottrell (14) 19.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: T Schulz (-1) 40. B: E Lobo (19) 41 cb. C: L Komene (30) 40. 2B Multi: B Karagiannis (20) P Petrovski (18) 85.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: G Brierley (10) 38. Div 2: R Huy (15) 39. Div 3: A Leggate (29) 36. Women: D Huy (22) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Goodmanson (22) D Falconer (36) 48 cb. 4B Scr: J Denniss B Lewis 43. A: B Cranston (6) 39. B: C Killen (13) 38. C: G Joseph (27) 42. Women: R Primmer (19) 34.

TWIN CREEKS: Women: Stableford: Div 1: K Kim (22) 31. Men: A: D Murphy (9) 38. B: K Neat (17) 37. C: J Julian (19) 37. A Scr: J White 33. B Scr: B Rivett 21. C Scr: A Ebzery 17. Medley: 2B: D Murphy (9) G Warry (21) 45 cb. 2B Scr: J White M DeVries 40.

WAKEHURST: Men: Stableford: Foursome C’ship: T Yeomans (17) C Cardwell (17) 68. A Scr: B Mason (6.5) D Adamson (6.5) 79. B Scr: A Cooper (14) B Morris (14) 85. C Scr: E Greenwood (24.5) M Prentice (24.5) 94.

WALLACIA: Men: Stroke: Keno Ambrose: A: G Blair (6.25) T Morgan 60.75. A Scr: J Pagett S Lear 65. Mxd: M Chester (9.0) P Low 65. Men: Stableford: M Toohey (24) 28 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: G Britton (12) 40. B: S Campbell (18) 37. C: G Hyslop (21) 41 cb. D: D Meakins (25) 40. Scr: F Allan (1) 30 cb. 2B: D Meakins (25) P Wilson (13) 48 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: D Mason clark A Macgregor 48. A: G Midfod (13) 37. B: J Clark (20) 39. C: S Smith (26) 40.

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Pitt (17) B Ainsby (15) 72. Div 1: N Lagesse (6) 37. Div 2: C Woodley (14) 38. Div 3: J Gabor (20) 43.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: J Church (15) G Langford (17) 60. Scr: G Soames M Hurly 63.

WYONG: Men: Stableford White: A: S Loughnan (8) 38 cb. B: R Chapman (15) 39. C: C Tribbia (25) 46. 2B Agg: C Tribbia G Oakley 82. 2B Agg Scr: J Seigal R Lloyd 55. Scr: R Lloyd (6) 31.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Campion (11) 43. B: D Bishop (18) 40. Murray: N Hawke (13) 41. Women: A: K Bridgeman (25) 38. B: R Ferguson (29) 33 cb.

Our Partners