September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 12 July 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Maclean Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 12 July 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: E Summerson R Campbell 51. 2B Scr: D Keith D Malcolm 36. Team: E Summerson R Campbell A Malcolm T Summerson 118. A: T Kim (12) 42. B: A Gorrie (15) 42. C: D Wardle (20) 39. D: R Campbell (29) 46.

AVALON: Women: Stableford: 2B: J Grover (32) C McDonald (30) 46.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Stableford: J Rayner & G Carroll 46 cb. Medley Stableford A Grade: M De Angelis (12), 36 cb. B Grade: S R Chant (18), 43. C Grade: G Carroll (29), 38 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Jones (16) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Young (18) 42. A: G Morris (8) 36 cb. B: S Denison (16) 40 cb. C: C Robertson (27) 40. Scr: K Rae 30.

BEXLEY: Men: Stableford 2B: White: P La Vite (10) D Carroll (17) 50. Scr: P La Vite (10) D Carroll (17) 36. A: D Street (8) 35. B: D Watt (16) 41. C: L Martin (20) 42.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 2B: M Mehrtens (29) B Simpson (10) 45. M Rowe (35) 43.

BONDI: Men: Stableford: Hcp: B Duffy (16) 39 cb.

BONNIE DOON: Stableford White: A: G Lawson (6) 37. B: K Berger (14) 37. C: K Savage (20) 37. Scr: A Yeung 33.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: S McCarthy P Owen 49. R Maude 43.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: H Kruger (41) 41.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Rossek (10) Z Marsh (8) 66. Div 2: B Franklin (27) T Tibbins (32) 69. Scr: N Park A Marsh 62. A: K Ferry (10) 38. B: S Hilaney (13) 37 cb. C: M Olic (19) 38 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jul: A: W Kozinski (17) 73. A Scr: W Kozinski 90. B: L Bullock (32) 74. B Scr: J Page 102. C: S Douglas (33) 75. C Scr: S Douglas 108.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: C Matahau (25) K Delaney (21) 77 cb. 4B Scr: P Higgins G Bedford 38. A: G Bedford (12) 40. B: W Dawson (13) 41. C: C Matahau (25) 40 cb. Hole in one: J Waltho at 14th.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: H Hong (30) A Cho (12) 47. Div 1: A Cho (12) 38. Div 2: U Bell (21) 36. Div 3: G Han (Strathfield 30) 39.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: P Weber (26) D Zilic (25) 71. A: G Heads (12) 35 cb. B: C Hughes (19) 38. C: D Zilic (25) 36. PM 2B: A Kneller (20) M Wingrove (1) 71. A: M Wingrove (1) 38. B: R Sylvester (15) 35. C: R Hogan (31) 35. 2B Agg Scr: M Scuglia R Gair 60.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M McGrath (22) 36 cb. B: J Comer (30) 37.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: B Reid (25) P Malouf (30) 47. 2B Scr: B Phillips S Cullen 41. White: A: R Matusko (5) 39. B: S Rasiah (16) 43. C: R Schlederer (21) 41.

CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: J Ramsay (20) P Blair (13) P Robson (22) C Stone (19) 93. A: R Salvato (14) 37 cb. B: J Ramsay (20) 38. C: G Green (27) 38. Scr: C Fairchild (+3) 37.

CRONULLA: Women: Stroke Canadian Foursome: Green: C Perkins (+2) J Brownson (22) 71.75. Scr: S Perkins (0) S Wiggins (4) 78.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: G Boatswain 40. Div 2: J Kim 40. Div 3: T Shin 38. A Scr: L Lambert 33. 2B: E SAAB 50. P LAVERCOMBE. D Scr: C WILLMOTT L LAMBERT 36.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: A Bannerman (16) C Bannerman (17) 72. A Bannerman (16) 37 cb. Veteran Men: A: M Clow (15) 35. B: G Gumbley (18) 38. C: J Haynes (26) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: G Davidson (3) 36. B: A Mitchell (19) 36. C: J Doyon (25) 38. Scr: S Mcpherson (0) 34. White: C Craig (35) 32.

ELANORA: Women: Stableford: A: A Kenny-Fitzpatrick (16) 36. B: J Casperson (18) 33. C: K Barkl (32) 34. D: J Smith (45) 32.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Condren (19) P Louis (20) 76. A: D Pedzikiewicz (+2) 37. B: J Byrne (16) 38. C: K Condren (19) 39. D: J Henry (34) 38. Scr: D Pedzikiewicz (+2) 39.

FINLEY: Men: Stableford White: C McNamara 38. Women: Stroke: J Delmenico (26) 74.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford 2B Agg: Forster: White: D Lee (22) K Baggs (25) 80. A: T Reed (3) 39 cb. B: W Dark (16) 40 cb. C: D Clements (29) 43.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: S Donovan (13) E Edwards (13) 74.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: P Wallis (14) K Reynolds (23) 44. Div 1: S Taranto (14) 36 cb. Div 2: J Singh (19) 36 cb.

GORDON: Men: Stableford: S Ooi (19) 38.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: D Rogers (7) 41. B: J Johnston (15) 39. C: R Clark (27) 41.

GOULBURN: Women: Stroke American Foursome: Green: J Mills M Callanan (6.75) 67.25.

HOWLONG: Women: Stableford: T Quinlivan (13) 35.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: B Greenwood J O’Brien 77. A: C Holland (7) 36. A Scr: D Thompson (+3) 37. B: D Fischer (16) 38 cb. B Scr: P Bendeich (13) 24 cb. C: R Baker (30) 41. C Scr: B Axford (20) 17.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade 1 $50 S Grehan (6) 38. B Grade: 1 P Kelly (17) 42 C: Grade: 1 T Brown (22) 38. 2BBB. 2 P Kelly (17) R Francis (12) 49. 2BBB Runners-up: 2 T Brown (22) A Denver (19) 48. 2BBB Scratch: 2 A Lamble K Slater 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Stanton (16) N Socratous (7) 43 cb. A: A Commins (8) 41. B: J Stanton (16) 41. C: R Smith (25) 38. Scr: T Small 36. Veteran: White: A Commins (8) 41.

KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: A Khamphet (27) 67.

LANE COVE: Mxd: Stableford White: 2B: M Thompson (21) J Hickson (20) 44. I Butters (18) 37. W Belgre (11) 37.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: D Gwon (21) 37.

LONG REEF: Men: Stableford 2B: White: G Debono P Cook 48. A: S Hill (10) 41. B: A Papandrea (14) 37. C: G Debono (29) 39. Scr: C Hughese 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: B Dragisic (10) S Carre (16) 38. A: R Emery (9) 37. B: R Gerace (16) 39. C: M Burns (20) 38. Scr: G Stubbs 79.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: P Murphy (26) T Smith (31) 66. P Flaherty (28) 36.

MANLY: Men: Stableford: A: R Frost (12) 40. B: R Campbell (20) 41. C: N Carroll (26) 41. Scr: A Webber 34 cb. Trophy: N Carroll 41 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: L Fallon (30) B England (49) 75. J Wang (26) 41. Women: 2B: F Dunne (52) J Westley (31) 51. Div 1: H Winning (18) 40. Div 2: J Westley (31) 45.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: P Terrey (22) A Terrey (27) 48. A: A Topham (9) 39. B: J Tolmie (17) 39. C: A Terrey (27) 38. Scr: B Gross 33.

MONASH: Men: Stableford: C: D Chapman (28) 44. B: K Lewis (18) 39 cb. A: P Richmond (7) 40.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Jul: White: A: D Cassie (9) 66. B: J Hart (16) 69. C: N Chanesman (20) 68. Veteran: L Harding (18) 69. Men: Stableford: M Rehman (25) 19.

MOSS VALE: Medley Stroke A Grade: G Kozis (10) 68. B Grade: H McMillan (17) 67. C Grade: W Angel (21) 70. D Grade: S Crowe (27) 71.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: M Freidman B Smith 48. A: G Pavey (12) 40. B: K Chew (20) 41. C: P Brown (30) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Christmas Bush: A: V Komadina (15) 41 cb. P Murray (14) 41. B: B Lawrance (18) 39 cb. P Ismay (17) 39 cb. C: K Humphries (24) 40 cb. K Wilson (24) 40 cb. Gymea Lily: A: R Wright (11) 40. G Eaton (14) 39 cb. B: J Arnold (19) 40. K Bryars (18) 39. C: I Pfennigwerth (32) 37. G Fynn (41) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: R Righton (4) P Richardson (9) 74. B: G Humphrey (23) B Holden (19) 74. A: C Little (4) 41. B: M Ironfield (18) 40. C: P Brownlee (29) 38.

NOWRA: Men: Stableford: A: G Wrightson (12) 38 cb. B: P White (32) 37.

NSW: Men: Stableford: 2B: C Williams (13) J Marinos (17) 50. 2B Scr: P Frankland A Moussa 41. A: P Frankland (0) 38. B: H Pagliaro (16) 42. C: P Doust (20) 39. Gold: J Briggs (20) 31. Women: G Dooley (4) 38.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: R Miles (6) S Cooper (21) 48. A: A Stannard (3) 38 cb. B: R McBurney (14) 40. C: P Stanton (29) 40. Scr: A Stannard 35.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Scott (13) T Byron (8) 45. 2B Scr: A Barnes (Dunheved) E Banguis 36. A: P Partington (9) 38. B: S Archer (15) 35. C: G Sutherland (24) 37 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: T Chang (17) I Jones (19) 47. Mxd: T Piper (13) 41.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: I Kelson (19) 37. Div 2: R Flatters (22) 37. Div 3: R Walsh (32) 40. Div 4: J Yeats (40) 39.

RICH RIVER: Women: Stableford West: Green: A: L Easther (19) 37. B: S Morgan (24) 35. C: L McGrath (38) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Kim (10) P Lam (31) 47. Div 2: T Guo (15) J Zheng (11) 46. A: M Yoon (8) 42. B: M Kim (18) 41. C: M Kim (19) 43. D: R Ronana (33) 38. Scr: M Farr (8) 30.

TALLWOODS: Medley: Stableford: A: S Browne (10) 40. D Frith (9) 37. B: D Dunworth (28) 38. J Stephens (25) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: L Frazer (6) 40. B: P Friend (14) 39. C: G Simmons (23) 44. Hole in one: R Burn at 12th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: R Holliday-Smith (16) D Cooper (10) 47. Scr: A Mather D Fayn 35.

THE COAST: Stableford: 2B: D: R Pollack (24) P Hammerman (32) 51. A: A Christensen (12) 39. B: A Walters (25) 44. Scr: R Munnery (6) 30.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: V Pizzinga (31) M Alch (29) 47. Scr: J Ganderton B Hodson 35. M Carter (6) 38. Scr: R Vandersluis 30. K Chandler (18) 40. Scr: T Sidley 35. 9-hole: D Salkinder (12) 14 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: J Pouton (10) 37. B: S Conrick (18) 36. C: N Attrill (36) 38. Gold: L Redfern (27) 32.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G Elliot (22) S Woods (31) 48. 4B Scr: M Grace J Denniss 36. A: D O’Toole (9) 38. B: J McCurdy (15) 36 cb. C: R McGuire (19) 37 cb. D: G Sernack (35) 43.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: P Kastelan (9) J Tolomeo (0) 75. 2B Agg Scr: T Wozniak B Atkinson 59. A: A Pondekas (9) 42. A Scr: R Pearce 33 cb. B: P Maundrell (15) 36. B Scr: N Fitzgerald 22 cb. C: A Takami (29) 33. C Scr: D Leet 15. Hole in one: Gold: R Pearce at 2nd.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: G Lee (9) C Ayling (17) 46 cb. 2B Scr: D Adamson R Edney 36. A: G Lee (9) 38. A Scr: P Rigoni 33. B: I Morrey (18) 39. B Scr: C Cardwell 25. C: P Notley (30) 40. C Scr: W Woodroff 20.

WALLACIA: Women: Stableford: J Thorpe (20) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: T Reardon (33) K Lee (6) 48. A: M Farrell (11) 41. B: M Lander (15) 42. C: D Meakins (24) 38. D: Z Carter (25) 40. 9-hole: M Richardson (23) 19.

WINDSOR: Medley: Par: 2B: J Shim (33) K Lo (35) 7 up. A: G Chapman (6) 1 down. B: B Beasley (19) 2 up. C: G Pinter (26) sq.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: M Ross (14) 39 cb. B: M Beare (20) 39. C: T Lee (24) 41. D De Traubenberg 35.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: J Waicokacola L Wilson 47. A: R Strange (12) 41. B: H Peters (16) 38 cb. C: R Wales (23) 40.

Our Partners