September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 11 July 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ A view of Lane Cove Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Tuesday, Tuesday, 11 July 2023.

ASQUITH: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Henry (23) 66. Div 2: S Kwon (26) 72. Div 3: C Baines (31) 70. Stableford: J Irish (36) 37.

AVALON: Men: Stableford: I Morgan (29) 35.

AVONDALE: Women: Stableford: 4B: J Kelly (30) J Stevens (16) A Pilat (12) F Sun (27) 87. V Furness (20) 41.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Stableford: P Barret & D Bulgeries 47 cb. K Hea Min & H Kim 47. Medley Stableford P Barret (18) 45. K Hea Min (45) 43. K Johnston (29) 41 cb.

BEXLEY: Women’s Stableford S Song (19) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: J Hunter (9) 36. Div 2: P Ryan (21) 35 cb. Div 3: G Prideaux (25) 38.

BONVILLE: Medley: Stableford: A Berrada (14) 37 cb. D Happ (40) 37. C Field (4) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: T Youn (9) 37. B: R Yeap (16) 36. C: A Refaieh (39) 37. Veteran: J Whitby (19) 33.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: W Lee (7) E Lee (11) 97. A: W Lee (7) 41. B: U Oh (19) 39. C: D Kim (23) 37.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Par White: A: B Gook (8) 1 up cb. B: M Milovitch (20) 1 down cb. C: P Steenbuck (26) 3 down.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: C Harvey (11) 36. Div 2: M Barnett (28) 36. Div 3: F Ogle (33) 35.

CROMER: Medley: Stableford White: R Wright (40) 36.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: P Larssen (21) D Gehrig (27) 48. G McDonald (22) 41. Scr: S Thomas 30. Veteran: P Levett (17) 41. Jnr: T Faulkiner (22) 39.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: J Jung A Shim S Lee J Choi 92. Div 1: P Chung (27) 38. Div 2: S Lee (31) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: S Sorg (19) 38 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roope (21) 36. Div 2: K McKay (24) 42. Div 3: S Balneaves (40) 37.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stroke: Forster: A: D Wilson (20) 71. A Scr: R Baker (14) 86. B: S Park (26) 65 cb. B Scr: A Harris (24) 89. C: L Mackin (37) 66. C Scr: B Wright (31) 99.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: P Kent (16) A Loftus (21) 46. A: J Harris (Beverley Park 11) 35. B: K Farley (13) 36. C: A Loftus (21) 40.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: S Scobie (21) 3. Div 2: E Robinson (28) 3 cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Benten (7) 37. B: L Ross (14) 36. C: D Bowes (25) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Bills (8) 37. B: C Walkerden (34) 42.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Alderton (16) 38. Div 2: N Peterson (23) 37. Women: N North (41) 37.

KAREELA: Women: Stableford: A: T Reilly (23) 40. A: W Richmond (43) 40. Yellow: A: L Noakes (44) 33 cb.

KILLARA: Women’s Stableford Division 1: Nett: J Wright (18) 39. Division 2: Nett C Pigot (24) 38. Division 3: Nett: R Hedges (30) 39. Division 4: Nett: M Berry (33) 35. Gross Overall: 1 J Crichton 30.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: A Walters (-2) 37. B: T Poynting (19) 39. C: B Troy (27) 37. Women: S Smith (28) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: S Taraboulsis (32) P Hiebler (20) 48. 2B Scr: J Webb (+1) J Choma (5) 38 cb. A: M North (10) 39 cb. B: G Agnew (15) 38 cb. C: S Taraboulsis (32) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: L Cleary (9) 41. Women: Div 1: J Jansson (13) 36. Div 2: L George (27) 36. Div 3: A Savage (38) 33. Gold: S Cordaiy (41) 33. 9-hole: J Hore (40) 21.

LYNWOOD: Medley: Par White: A: G Roughley (15) 1 up. M Powell (13) sq. A Scr: M Fullerton (+1) 1 up. B: S McDonald (20) 3 up. T Howe (26) 2 up. B Scr: R Mantle (20) 14 down.

MANLY: Women: Stableford: A: A Gray (21) 36. B: C Gillis (30) 37. C: M Cochrane (34) 36. Trophy: G Gillis (30) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: T Sweeney (20) D Fink (20) 74. J Parker (13) 37. Scr: D Jones 31. Women: Stroke: K Atherton (34) 55. Scr: J Wallas 78.

MONA VALE: Mxd: Stableford: Jnr: J Lee (25) 43. Scr: N Heanes 32. Girls: E Kobayashi (28) 35.

MONASH: Women: Stableford: 2B: A Smith (46) L Smith (30) 44. A: Y Kim (19) 29. B: L Taylor (32) 37. C: A Smith (46) 33.

MOSS VALE: Women’s Stableford Overall: J Curley (36) 43. S Sylvester (21) 41.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: S Kim (23) 38. B: C Fisher (29) 34. C: J Steele (33) 40. D: S Seaton (45) 38.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: A Chua (15) A Chee (19) 46. Medley: A Chua (15) 39 cb. G Hazen (11) 36.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Jul: A: D Mulvihill (9) 39. B: R Klein (24) 37. C: W Parnell (46) 37. Women: Medal: A: A Boadle (25) 35 cb. B: R Lenehan (45) 41.

PYMBLE: Stableford: 2B: D Pierce M McShane 48. A: C Boorman (19) 35. B: S Coates (33) 39 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Goodsell (13) R Ormsby (18) 72. A: Z Delevski (12) 37. B: S Sangster (17) 35. C: B Walker (26) 41. Scr: M Williams 39.

RICH RIVER: Medley: Stableford: 4B: East: J Shiels (10) N Edwards (20) 46.

ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: L Galbraith (18) 1 up. Div 2: J Hole (26) 4 up. Div 3: B Antico (45) 4 up. Par 9-hole: Green: A Saunders (40) sq. K Breden (42) 7 up.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A Kyprianou (15) 37. Div 1: C Fairclough (18) 35. Div 2: L Kim (22) 39. Div 3: M King (30) 33. Div 4: M Cuthbert (45) 37. Scr: Y Lei 21.

SAFETY BEACH: Mxd: Stroke: Ambrose: L Bailey (29) W Bailey (17) K Bellamy (21) T Bellamy (10) 58.375.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: G Knutsen J Aussell 70. A: S Allen (11) 40. B: T Campbell (16) 36. C: S Yardin (23) 38. D: H Allan (25) 36.

ST MICHAELS: Snr Stableford White: D Glynn (9) 41.

STRATHFIELD: Women: Par: 2B: S Yo (18) A Yoo (25) 7 up. K Lee (38) 3 up. Medley: Stableford: A: M Camilleri (11) 42. B: J Choe (18) 41. C: A Li (20) 42.

TALLWOODS: Women: Stableford Irish Team: Green: J Hicks K Beauchamp M Richards K Edwards 92. J Chilton J Puxty M Wright D New 90. 9-hole: Yellow: T Hamilton (28) 17. K Ruff (36) 12 cb. Men: J Weatherspoon (29) 16. D Fellon (40) 12 cb.

THE COAST: Stableford: A: A Singh (15) 37. B: L Moller (21) 41. Scr: L Furlong (+5) 36. Veteran: A Smith (30) 37. Hole in one: White: A Christensen at 8th.

THE LAKES: Men: Stableford: G Everett (15) 36. Women: Div 1: L Murray (23) 37. Div 2: K Ganderton (30) 36. Trophy: L Murray E Parker . 9-hole: K Shanahan (45) 11.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: T O’Loughlin (24 Hurstville) G Delaney (23) 50. Men: A: M Paton (7) 39. B: J Devine (22) 41. C: T O’Loughlin (24 Hurstville) 43 cb. Women: J Vo (28) 40. Scr: T Vella 34.

TOCUMWAL: Women: Stableford: 4B: A Beveridge (28) F Miller (28) 44.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: Y Boardman (3) 37. Div 2: K Burke (30) 34. Div 3: H Peters (40) 34.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: K Christensen (21) 38. B: V Stoddart (30) 42. C: D Castle (35) 43.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (21) M Scicluna (3) 41 cb. N Hoppe (13) 37 cb.

WARRINGAH: Women: Par: Div 1: V Sargeant (13) 2 up. Div 2: M Springall (32) 4 up. Div 3: M Marsh (37) 5 up. Stableford: 9-hole: G Johnston (34) 21.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: S Cundle (30) 33. B: K Gargan (38) 36.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Ambrose: S Sutherland V Tasker M Collins R Maxted (9.25) 62.75.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: J Conway (14) 39. B: K Mountney (19) 43. C: B Kedgley (22) 39 cb. Murray: A: P Oldfield (14) 41. B: T O’Sullivan (25) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: Mansfield (11) 29. Red: R Hocking (7) 34.

Our Partners