NSW/ACT Club Results – 24 June 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 24 June 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stroke Captain’s Trophy: White: A Scr: M Davies L Foley S Kerr C Akers 73. M Gleeson L Gleeson T Mahoney M Jackson 101. S Manray 99 cb. G McCabe R Carter A Carter 99.

ASQUITH: Men: Par: 2B: M Gallmann (15) P Keen (22) 10 up. Medley: A: M Singh (6) 2 up cb. B: J Ellam (14) 6 up. C: P Keen (22) 5 up. Scr: D Park sq.

AVALON: Women: Stableford: S Williams (37) 41. President’s Trophy: J Grover (30) 72.

AVONDALE: Men: Stroke Gold: A: M Gillis (8) 67. B: J Sheather (14) 68. C: C Wilson (22) 68. A Scr: A Wilson 62.

BALGOWLAH: Men: Stroke Foursome C’ship: White: P Hobsbawn (16.5) D Hill 62.5.

BANKSTOWN: Medley 2BBB 1: K Reutens & T de Jersey 47 cb. 2: M Keeble & S Pearson 47.

BARHAM: Women: Stableford: L Hyne (23) 36. Men: Div 1: A Carter (10) 36. Div 2: P Doherty (14) 41. Div 3: K Boorer (24) 35.

BARNWELL PARK: Women: Par: A Duggan (30) 4 up.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: M Ward (12) 37. B: M Cooper (18) 37 cb. C: F Coates (20) 42. Scr: P Clarke 29 cb. Women: Div 1: L Smith (5) 37. Div 2: J Reed (23) 28 cb. Scr: L Smith 32. Medley: 2B: B Jeffrey (10) F Coates (20) 47.

BERMAGUI: Women: Stableford: A Brown (26) 35. F Vercoe (23) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: D Parker (17) 43. A: I Sneddon (10) 40. B: A Drury (17) 38 cb. C: A Pepper (25) 40. A Scr: E Smith 36. Women: A Banks (24) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: G Longbottom (7) 37. B: N Vhalos (13) 38 cb. C: G Rudd (20) 39. Scr: G Heffernan 34. 4B: S Papadopoulos (17) J Frew (15) P Kollar (15) A Floofd (12) 52.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: Trophy: K Hamilton-Jones M Mole N Lavers A Morris 140. Women: M Rowe (37) 39. Men: J O’Keeffe (10) 38 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: A: A Spurrier (2) 39. B: A Hosick (16) 39. C: I Bell (24) 36. B Lainchbury (7) A Spurrier (2) 74 cb.

BONNIE DOON: Stableford White: A: L Forrest (8) 38. A Scr: P Todd 37. B: P Stivano (13) 39. C: J Staub (29) 41.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: S Pulman (8) 38. A Scr: H Brind 36. B: D Weigand (14) 39. B Scr: D Weigand 25. C: R Archer (25) 39. C Scr: B Kadir 16. R Archer (25) D Weigand (14) 87.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Sullivan (7) W Kourieh (15) 43. Div 2: J Bird (15) P Nickels (21) 46. Div 1 Scr: M Nagy B Hardy 35. A: T Marlin (7) 36. B: V Pham (13) 36. C: K Lacey (20) 42. D: P Nickels (21) 35.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: A Roberts M Turvey (6.75) 62.25. Mxd: J Maas M Baker (11.25) 63.75 cb. Women: S Goodall J Matheson (10.75) 70.25. Men: Scr: D Cummins R Zelesco 65.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: S Brooks (16) G Saupin (22) 12 up. 2B Scr: J Lind P Ellison 5 up. A: J Coorey (10) 3 up cb. B: S Kim (14) 5 up. G Saupin (22) 2 up.

CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Meurant (8.5) N Trimble 70.5 cb. A Scr: S Kemp J Hatchett 75. B: G Williams (15.5) B Jendren 74.5. B Scr: G Williams B Jendren 90 cb. C: R Allen (22.5) B Zubrycki 76.5. C Scr: R Allen B Zubrycki 99. Stableford: 2B: J Baker J Allen 46. A: L Marcucicio (6) 37. B: R Gatt (14) 37. C: G Pearson (25) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: L Frankish (13) 40. B: O Fox (24) 40. 2B: D Shanahan (9) O Fox (24) 49. Women: Stableford: L Adam (32) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: N Robinson (33) 37. Men: A: N Giles (6) 39 cb. B: R Wallace (18) 35. C: S Truelsen (26) 37.

CONCORD: Medley: Stableford White: A: R Harkin (9) 37. B: B Stefani (19) 40. R Adam (27) 40. 2B: R Adam (27) G Lawry (9) 48. 2B Scr: W Robertson M Scarfone 34.

CROMER: Medley: Stableford: A: G Verity (9) 42 cb. A Scr: C Rae 42. B: D Meyer (17) 42. C: G Clark (27) 38 cb. Split Six: D Meyer (13) D Meyer (17) 76.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Todd (9) 38 cb. B: D Marler (19) 37. C: P Nickerson (36) 37. Scr: M Osborne (-4) 39.

CUMBERLAND: Men: Par: P Kennedy 4 up. Stableford: Foursome C’ship: A Scr: J Russo T Hill 151. A: D Visser P Rose 141. B: D Greenfield S Wight 150. C Scr: B Barnes I Sampson 189. C: M Mai G Faro 143.5.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: P Fairbrother (12) G Williams (19) 46. Div 1 Scr: C Fitzsimmons D Neill 41. Div 2: E Queras (29) A Mezildzic (5) 50. Div 1: D Williams (10) 41. Div 2: E Queras (29) 46.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: M Paul (12) 40. B: D Bridge (17) 37. C: M Jenkins (28) 38. A Scr: G Mcglynn (-2) 35.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: T Grimes (9) 42. 4B: T Grimes (9) T Evans (13) 47.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: L Papps (-1) 35. A: P Wilkinson (12) 36. B: M Taylor (15) 39. C: R O’Neill (20) 37 cb. D: G Barstow (27) 36. Team: S O’Neill (15) R O’Neill (20) G Barstow (27) R O’Connor (27) 96.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: I Smith (7) 39. P Smith (13) 39. Tuncurry: A: W Campbell (13) 39. B: M Zavaglia (20) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: K Bridgement (12) B Rix (6) R Jones (25) B Barrett (18) 84. A: D Sookee (9) 41. B: G Piconi (14) 39. C: J Chuck (31) 37 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: L Cremona (11) 37. Div 2: C Kangpin (27) 38. Div 1 Scr: A Robb 34.

GORDON: Men: Stableford: A: N Brady (4) 41. B: B Johnson (13) 36. A Quinn (29) 37. 2B: J Fryer (16) N Brady (4) 45.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: M Coombs (0) 35. A: R Whyte (4) 37 cb. B: P Hunt (13) 44. C: S Coleman (27) 40 cb. 2B Multi: G Singh (14) P Johnson (13) 90.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: B Goh (21) 37. B: S Brownrigg (34) 35 cb. Men: Stableford White: A: J Rutter (5) 38. B: G Rees (26) 38.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: K Macnamara (2) 35. B: B Mckenzie (19) 35 cb. A Scr: P Miller (0) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: T Shaw (2) 40. B: R Butt (14) 37. C: M Wake (20) 41. Women: Stableford: N Hellyer (12) 37. Medley: 2B Multi: J Pantano (7) A Pantano (9) 87. Men: Hole in one: D Hancock at 11th. B Glass at 16th.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: C Holland S Spooner G Geraghty P Keelan 92. A: A Beazley (9) 38 cb. A Scr: D Thompson (+3) 38. B: J Nicholson (16) 41. B Scr: M Broach (13) 24. C: M Proudlock (23) 40. C Scr: R Ellicott (20) 19.

KILLARA: Men’s Foursome Fousomes Nett: 2 M Polti (21) P Duggan (27) 64. Foursomes Nett R/up 2 D Graham 4 D Wheeler 5 72.5 Championship Foursomes 2: A Lamble J Wooster 152 Championship Foursomes Net 2 H Newbery 7 J Newbery (11) 147.

KOGARAH: Medley: Stableford: W Hurworth (10) 35 cb. Stableford White: A: A Demery (10) 38. A Scr: P Cooper 31 cb. B: K Song (13) 37. C: J McWhinney (19) 39.

LAKESIDE: Men: Stableford: Foursome C’ship: A: M Johnson-Garcia (1) J Webb 147. B: C Berg (10.5) J Banovich 166. C: S Reading (16) D Mullins 179.

LEONAY: Mxd: Stroke: Foursome: A: S Thums (5) S Walker 65. A Scr: S Thums S Walker 70. B: J Wilkinson (18) A Brockbank 68. B Scr: J Wilkinson A Brockbank 86.

LIVERPOOL: Men: Stableford: B Chung (11) 40. Stroke: Foursome C’ship: A: T Brescia J Sutton 145.5. B: G Zoabi E Alberici 146. C: D Cole G Borecki 145. A Scr: B Davies D Shepherd 160. B Scr: G Zoabi E Alberici 173. C Scr: D Cole G Borecki 189.

LONG REEF: Women: Par: V Murphy (20) 5 down. Men: A Scr: D Campbell 3 up. A: D Campbell (1) 4 up. B: R Christensen (14) 2 up. C: T Johnson (21) 1 up. Mxd: 4B: J Hobday (16) S Cunningham (7) 10 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: N Jadhav (8) 38. B: K Yamada (19) 41. C: M Gerace (22) 39. Div 1: K Riley (24) 39. 2B: D Mitchell (14) L Kahler (5) 36.

MANLY: Men: Stableford White: A: J Gale (11) 41. B: R Lewis (16) 42. C: T Calderwood (25) 42. 2B: J Gale J Nelson 48.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: R Johnston (19) 39. Scr: D Jones 33. Men: Stroke: Foursome: A Scr: T Shaw S Oitmaa 61. A: P Stafford P Helm (10.5) 57.5. B Scr: B Johnson B Scr: N Brown D Slater (15.5) 66.5.

MONA VALE: Men: Stableford: A: S Alfbinski (1) 38 cb. B: B Hutchinson (19) 37 cb. C: E Murga (26) 36. 2B: T McHugh (36) L Rupell (26) 46. Scr: S Alfbinski 37. Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: B Gross T Reeves 155. B Scr: J Boughton L Banbury 187. C Scr: K Moore S Jacek 202.

MONASH: Men: Stableford: K Beattie (7) 38. D Spiteri (4) 38. A Novis (17) 41. G Schofield (15) 37. M Liles (30) 39. M Campbell (27) 36. 2B: M Grunstein (21) 45. J Davis (11) 45. G Breusch (9) 45. R Holmes (14) 45. Scr: D Spiteria (4) 74.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Wood (13) 41. Medley: Stableford: 4B: S Aristizabal (9) S Sheard (22) 46. Women: M Harper (23) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: A Maitland (5) 39 cb. B: C Sung (16) 37. C: C Reed (26) 37. Stroke: Foursome: A: D Lim (7) I Bamford (9) 71. B: P Gold (14) P White (19) 68.5. C: S Jones (22) T Todorovski (24) 73.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: P Chisler (9) 37. R Castles (13) 35. B: B Thomas (20) 8. C Pene (20) 37. C: R Skinner (38) 38. I Sandy (25) 35. Women: A: B Frost (17) 32. B: B Suka (41) 24. Men: A: M Metcalfe (1) 38 cb. D Coode (2) 38 cb. B: G Arndell (21) 39. P Murray (20) 35 cb. C: S Fogg (25) 40. N Goudge (28) 36.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: J Richards (13) 39. P Banbury (1) 34. Women: Green: C Mallinson (12) 38. Medley: Stableford: G Fish 47. F Allan 47. Stableford Black: G Hazen (11) 39.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Carney (13) 38. B: J Lenehan (15) 37. C: G Christian (24) 35.

NSW: Men: Stableford: Plate: C Solari (11) M Solari (14) 49 cb. 2B Scr: P Goffin P Frankland 40.

OATLANDS: Stableford: A: A Stuart (12) 36. B: R Ottley (16) 37. C: D Squire (20) 39. D: R Lee (34) 34 cb. A Scr: L Mason 33.

PENNANT HILLS: Stableford: A: A Smith (12) 40. B: E Truscott (14) 40. C: L Wilson (26) 38. A Scr: D Bailey 33. Cup: D Coulton (14) 42.

PENRITH: Mxd: Par Hcp: White: A: B Jones (12) 4 up. B: M Donaldson (14) 5 up. C: E Meares (25) 4 up. Par: Scr: W Arnold 4 up.

PYMBLE: Stableford: R Jackson (16) 35. A: G Halsted (9) 40. B: M King (15) 37. C: S Blood (20) 42. Irish Team: G Maltabarow K De Jager I Clohessy G Hatch 90.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: S Jamieson (6) S Sneddon (17) 74. A: S Jamieson (6) 40. B: J Hunt (17) 39. C: A Petroni (32) 38. A Scr: S Todd 36.

RICH RIVER: Women: Par West: Green: Div 1: G Azzopardi (17) 2 down. Men: Par: A: C Jennings (5) 1 up. B: R Kilgour (15) 1 up. C: L Arkinstall (19) 2 up.

RICHMOND: Men: Stroke Foursome: Black: A Scr: J Moss (0) D Dennis (0) 143. C Ellings (0) D Miller (0) 144. B Scr: G Reynolds (0) G Wigg (0) 182. S Dorman (0) S Rothemund (0) A: B Ward (9) K Ward (9) 140. D Carter (13.5) C Carter (13.5) 144. B: N Prested C Walker (19.5) 149. B Finn M Ashton (17.5) 154.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: D Rostron (19) 36. Women: Stableford: S Quan (18) 35. Men: Stableford White: A: S Campbell (8) 40. B: T Ayles (15) 40. C: B Milas (25) 39. Scr: M Cheng (0) 33. Medley: Stableford: 2B: W Davis (22) P Ham (8) 48.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Hooper (8) J McCraith (6) 48. Div 2: P Edwards (27) B Edwards (23) 46. A: J McCraith (6) 40. A Scr: M Collins 33. B: P Lee (17) 38. C: S Dowse (20) 38. D: P McDonald (26) 39.

SEFTON: Men: Stableford: A: W Edworthy (7) 34. B: P Kingi (13) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A O’Connor (10) 37 cb. B: M Hawes (15) 38. C: L Jones (25) 38 cb. Women: A: L Johns (17) 36. B: J Ragen (37) 34. Medley: A: J Anania (8) 39. B: T Collins (21) 44. 2B: J Ragen L Johns 46. Men: R Stone J Milne 45.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: M Hammond (+2) 38. B: J Tuigamala (12) 38. C: K Zhan (18) 40. Scr: J Morrow 36. Gold: Gold: W Kilcran (24) 34. Women: Stableford: C Bonic (27) 34. Men: Stableford 2B: White: J Lee (19) L Maskine (6) 47. 2B Scr: D Glynn (9) M Hammond (+2) 41. 2B: Gold: Gold: W Kilcran (24) J McEntee 41.

STRATHFIELD: Medley: Par: A: A Minocha (6) sq. B: A Hannigan (14) 4 up. C: D Hoggart (25) 5 up. A Scr: Y Kim (+2) 2 down. 2B: A Hannigan (14) A Minocha (6) 11 up.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: S Williams J Lowe 49. J Zim W Aldham 45.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Davis (10) 37 cb. B: H Wubben (18) 38. C: M Priestly (21) 44.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Foursome: M Giles (+3) N Crews (+1) 72. A Scr: M Giles N Crews 70.

THE COAST: Women: Stableford: C Fifield (18) 36. A: N Flanagan (11) 39. B: T Arvanitakis (16) 39. C: W Hogan (20) 38. A Scr: C Smith (2) 33.

THE LAKES: Stableford: Trophy: N Ryba (9) 41. 9-hole: K Lasky (8) 18. J Hajjar (35) 17 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Parker (10) 39. B: J Angelis (20) 40. C: D Ristevski (24) 38. 2B Multi: C Willis (6) T Schulz (+2) 73.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D K (11) 39. Div 2: D B (21) 33 cb. Div 3: L A (30) 36. Women: Div 1: J Hills (15) 38. Div 2: S Priestley (31) 30.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: C Killen (12) M Elwell (17) D Laugwitz (9) M Merlino (8) 92. A: D Laugwitz (9) 41. B: G Pullen (16) 38. N Shepherd (21) 38. Women: A Aitken (27) 39.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: D Logan (10) 69. A Scr: W Loveridge 77 cb. B: G Murray (14) 70. B Scr: C Oh 89. C: M Webster (23) 75 cb. C Scr: M Chow 94. Hole in one: I McLean at 2nd. Women: Stroke Medal Jun: Green: S Yoo (22) 74.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Charteris (9) 34. B: J Tutty (16) 39. C: H Matheson (24) 38. D: L Frigo (34) 40. Scr: K McEwan (Royal Fremantle) (3) 29. Irish Team: N Knox (15) R Wickham (25) P Wickham (28) M Genna (28) 93.

WINDSOR: Medley: Stableford 2B: Black: S Park D Park 45. A: N Stewart (12) 37. B: M Lee (19) 37. C: J Spanjol (25) 38.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Foursome C’ship: D Deemer (2) M Williams (1) 147. P Garvan (6) A Koch (2) 162. Handicap: K Nathan (13) A Girling (10) 140. M Caldwell (23) R Montgomery (24) 141. Foursome: D Deemer (2) M Williams (1) 68.5. Stableford: Div 1: C Woodley (15) 36. Div 2: P Kemper (22) 39. Div 3: J Rooz (27) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: M Rugless K Rugless 145. J Hallinan D De Traubenberg B: K Henderson D Smith 174. J Pappas S Wright C: M Beare A Lohman 184. G Haig R Austin. Stroke: Foursome: R Austin G Haig (23) 65. Stableford: A Roberts (25) 39.

WYONG: Men: Stableford White: A: W Smith (11) 40. B: P Bancroft (18) 38. C: P Launt (21) 40. 2B: R Chapman (15) G Jeffs (30) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: F Foley (15) 3 up. B: R Monro (18) 3 up. Lake: A: M Sharp (11) 1 up. B: G Healey (22) 2 up. Women: A: K Davis (6) 3 up. B: E Mason (30) 3 up.

Our Partners