February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 18 June 2023

Beresfield Golf Club, Beresfield Ladies Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 18 June 2023.

BANKSTOWN: Medley 2BBB 1: J Holloway & F Murugan 72. 2: J Park $ M Power 70. Medley Stableford A: F Murugan 41. B: D Jeacle 38. C: G Searle 39.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: G Ward (8) 35. Women: S Lapi (37) 36.

BARHAM: Medley: Stableford: A: P Doherty (12) 39. B: N O’Toole (27) 37.

BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: A Perry (21) N Separovic (21) 47. Medley: Div 1: T Mareikura-Ellery (11) 37. Div 2: A Perry (21) 40. Men: Stroke: Scr: T Atley (5) 28.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: R Moses (10) 36. B: A Payne (13) 39. C: S Blundell (43) 39 cb. Scr: S Palonis (1) 35. Div 1: S Grant (13) 41.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: K Klem (8) 35. B: J Karagiannakis (11) 35. C: L Graham (28) 32 cb. Scr: D Buckley 30. Irish Team: D Patel (15) E Ibrahim (16) T Dube (27) T Mazando (22) 84 cb.

BONDI: Men: Stableford 2B Agg: Black: W Ng C Bentley 72. W Ng (19) 38.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: D O’Reilly M Pantalone 44. M Sullivan G Sullivan 43. S Kennedy D Kennedy 42. S Clarke J Disson 41 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Williams (11) 39. A Scr: A Phiyasirikul 29. B: M Pope (13) 36. B Scr: M Pope 23. C: L Bilmoria (20) 37. C Scr: L Bilmoria 19. R Mackay (15) L Bilmoria (20) 70.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: C Lawson P Higgins 72.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: D Shin (9) J Park (27) 48. 2B Scr: White: S Kim P Stojanovski (Cabramatta) 41. A: P Hassarati (7) 39 cb. B: A Pappas (16) 37 cb. C: S Lambert (27) 36 cb. Women: Stroke: Foursome: Y Yoo (22) S Kim (21) 72.5.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: D Hemmings (21) J Hemmings (26) 83. Men: A: E Vassallo (6) 40. B: J Esmaili (14) 40. C: D Hemmings (21) 40. Women: M Kim (14) 34. Medley: PM 2B Multi: S Hwang J Lee (Cumberland) 70. Men: A: P Tassone (11) 40. B: C Noble (14) 37 cb. C: A Toro (20) 33 cb. Women: K Cruise (19) 36. Medley: 2B Scr: E Vassallo . R Magi 44. Men: Hole in one: D Lyons at 2nd.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: M Millar (9) 33 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: A Tontian D Jackson 50 cb. 4B: V Younger J Younger 46. Men: A: S Graham (11) 38. B: G Howard (29) 42. Women: V Lankow (29) 37.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: S Parbery (35) R Richardson (10) C Parbery (29) J Richardson (16) 118. Men: R Smith (15) 38. Medley: Scr: C Tennant 32. Women: D Rann (11) 36 cb. Scr: D Rann 25. Jnr: R Springett (4) 35.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A Coorey (20) N Jayakumar (16) 48. 2B Scr: A Barakat (+4) J Barrakat (12) 41. J Brant (1) 38. Div 1: A Barakat (+4) 37. Div 2: N Jayakumar (16) 39. Div 3: R Lmaerton (36) 36. Women: M Nam (34) 35. Medley: Hole in one: N Vlahos at 16th.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: B Morris (27) F Vincent (29) 48. Div 1: B Morris (27) 38. Div 1 Scr: D Currie 31. Women: V Sullivan (46) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: M Whelan (29) P Friary (16) 38. A: M James (12) 40. B: N Mustifiz (17) 37. C: M Whelan (29) 38. Scr: P Donnelly (2) 34.

ELANORA: Mxd: Stableford 2B: White: K Donohoe (3) M Donohoe (30) 39. C Hodgkinson (21) 42. Father/Daughter Trophy: White: P Chambers (31) N Walker (35) 41. Women: Mother/Daughter Trophy: O Wylie A Wylie (45) 34. Mxd: Mother/Son Trophy: White: C Hodgkinson (21) J Hodgkinson (19) 46. Stableford: S Makeham (23) J Graham (25) 34.

EVERGLADES: Mxd: Par: 2B: A Bamforth (28) . J Ryan (21) 13 up. A: C Hunter (4) 2 up cb. B: J Arnesen (14) 3 up. C: S Kelly (19) 3 up. D: A Bamforth (28) 5 up. Div 1: C Sweeney (28) 1 up. Div 2: S Lomax (39) 2 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: B Stevenson (5) 37. B: J Lee (17) 35. C: G Keeley (32) 41. Women: R Kent (32) 37.

GORDON: Medley: Stableford: S Davis (24) 38. Mxd: Cup: M Algeo (28) S Whipp (16) 69.

GOSFORD: Men: Stableford White: G Elliott (22) 39. Women: A Hams (15) 33 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: T Baker (43) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: R Hatchman (7) 38 cb.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Multi: N Maughan (18) K Maughan (28) 70. Men: B Sparre (17) 36. Women: V McCarthy (34) 40.

KILLARA: Medley: Stableford White: R Cusack (22) A Taylor (6) 46. Mxd: T Singh (20) L Chang (20) 45 cb. Men: T Singh (20) 41. Women: Green: M Collopy (30) 36.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Le (35) M Ngo (41) 47. Women: L Seeto (13) 39. Men: White: L Rice (20) 39. Scr: D Gallagher 36.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: L Alexander (5) 36. B: G Smith (15) 41. C: S Sweeney (30) 39.

LANE COVE: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: S Ridd (28) R Antico-Hall (39) 69.875.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Multi: F Yang J Bae 86. A: G Zoabi (12) 41. B: J Bae (18) 39. C: S Kim (33) 41.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: M Pook M Ackerman 50. C Eberhardt P Bowler 46. Men: R Harpur (15) 42. Women: M Ackerman (30) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: A Luo (16) 39. R Joson (10) 35. A Scr: M Stroud (6) 29. B: D Stitt (33) 40. S McNeilage (27) 37. B Scr: C Aldacour (17) 22.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Kim (3) M Kim (17) 73. A: M Kim (3) 37. B: M Kim (17) 36. C: G Epple (21) 39.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Grech (15) 38. Scr: N Philips (12) 25 cb. Women: M Choi (33) 38. Scr: L Yang (16) 19.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Fraser (22) A Vingilis (12) 42. R Callander (4) 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Mushan (23) 43.

MONASH: Men: Stableford: 2B: B Vinoly (17) A Eksteen (14) 46. Mxd: 2B: V Angelucci (18) C Angelucci (28) 44. A Israel (18) 41. A Eksteen (14) 39. A Farrar (11) 38. P Todd (19) 37. C Hunt (2) 37. J Drutman (16) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Jong (12) G Lee (22) 53. Men: J Hong (12) 42. Women: G Lee (22) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: D Rann (15) 38. B: M Jeggo (16) 37. C: C Dunn (25) 31. Women: T Jeggo (32) 38. R Butler (18) 35. C Elliott (22) 34.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: C Crockart (11) J Crockart (45) 46. Men: 2B: K Aghajani (31) P Boyce (33) 50. A: D Payne (16) 37. B: K Chang (17) 39. C: G Loon (28) 43. Women: 2B: K Fennell (22) J White (26) 44. Div 1: B Lee (16) 39. Div 2: J White (26) 38. Jnr: Z Haddin (28) 36. Women: Stroke: Medal: Div 1: F Montgomery (14) 72. Div 2: K Coales (35) 73.

NSW: Stableford: J Randhawa (8) 38 cb. J Randhawa (8) S Randhawa (38) 47. P Montague (33) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: L Liu (24) 39. H Adey (24) 39.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: J Fog (14) J Fog (5) 49. Father/Daughter Trophy: J Fog (14) J Fog (5) 49. White: K Kim (6) 38.

PYMBLE: Stableford: 2B: J Mason D Mason 48. K Pearson (22) 40 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: D Bourke (17) C Blesson (32) 69. R Paulsen (12) 38. Scr: J Walton 26. Women: Div 1: M Sakakibara (17) 34. Div 2: K Preece (30) 38.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Murphy (30) G Jefferson (21) 51. Men: White: A: R Kam (8) 38. B: A Beard (15) 42. C: T Rogers (21) 40. Green: L Chan (19) 35. Women: P McVean (26) 40 cb. Medley: Scr: C Roles (2) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Sze (28) E Sze (20) 47. M Sze (28) 42. Women: A Kim (16) 39. Stroke: Plate: J Camroux (20) 73. M Dane 79.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: K Howell R Howell 74. A: P Botting (5) 39. B: D Lappas (13) 40. C: L Swan (25) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Parbery (27) A Cheung (13) 49. D Taylor (25) 43.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: F Teodoruk (10) 38 cb. J Murphie (14) 38. B: S Prykaza (28) 37. J New (30) 35 cb. Women: S Ireland (26) 36. J Bennett (12) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Cox (17) V Gourlie (13) 73. A: C Lum (9) 33. B: R Buizen (12) 40. C: M Littleproud (31) 39.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Singh E Hughes 73. Women: C Pindar 32. Medley: White: A: N Bennett (12) 37. Scr: E Hughes 30. B: J Back (16) 41. C: R Moffat (19) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: N Breakspeare (7) K Rayner (21) 45. 4B Scr: A Coull (-4) D Maloney (4) 40. A: D Mitchell (5) B Nair (13) 43 cb. A Scr: T Carleton (9) T Kierath (7) 33 cb. A: N Papi (18) 39. A Scr: A Coull (-4) 39. K Qu Snr (14) 38. Women: Par: Div 1: M Cole (23) 1 up. Div 2: D Chan (26) 4 up.

THE RIDGE: Stableford: A: A McGrath (Camden 14) 39 cb. B: S Georgiadis (20) 42. 9-hole: A: G Best (11) 18 cb. B: R Mol (18) 23. C: M Gregg (27) 23.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: J Hadland (5) 4 up. Div 2: S Molnar (16) sq. Div 3: B Clements (25) 1 up. Women: J Brown (25) 2 down. Medley: Gold: P Lovelace (16) 2 down.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: S Tevens (11) J McPhan (2) N Hopkins (20) M Grace (7) 96. Men: Div 1: S Stevens (11) 43. Div 2: C Moonchiangtai (39) 41. Women: D Andrews (19) 39.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: B Tran (22) T Lee (11) 47. Men: A: T Lee (11) 37. A Scr: M Madan (0) 34. B: B Hurst (13) 37. B Scr: K Loh (15) 20 cb. C: R Orpen (21) 36. C Scr: D Leet (19) 18. Women: Green: H Phuah (17) 38.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Coltman (15) L Dening (27) 48. Men: A: D Skelton (10) 41. B: D Markell (23) 40. Women: V Hencke (33) 42.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Jamieson (0) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Brinkman (28) A Law (18) 75. C Anderson (33) 39. 9-hole: M O’Hagan (29) 22.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: K Homan (10) J Pace (28) 48. A: C Knobbs (3) 39. B: B Cunningham (24) 41.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: J Goodwin (8) 40. Women: S Foster (22) 39.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: P Thorne E Dobson 44. Women: 2B: G Young F Ford 49. A: D Docherty (26) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: M Currie (13) 36 cb. B: M Futcher (35) 39.

Our Partners