September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 6 June 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Spring Ridge Country Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Tuesday, 6 June 2023.

ASQUITH: Women: Stableford: A: J Williams (22) 38. B: S Lee (41) 42.

AVALON: Men: Stableford: J Smith (16) 35.

AVONDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Song (-4) 72. B: E Conway (29) 71. C: B Ross (30) 74.

BANKSTOWN: Medley Stableford Overall: J Chahoud (7), 41 cb.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J Doering (22) D Doering (24) 49. Men: Div 1: N Smith (12) 36 cb. Div 2: J Doering (22) 42. Scr: L Smith 31. Women: Div 1: D Doering (22) 39. Div 2: T Bouman (30) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: B Ward (Wyong 2) 35.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: C Fong (10) 36. B: M Mcswiney (15) 39. C: H Hammond (33) 35.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Arane (22) D Kim (14) 54. 2B Scr: P Ellison G Loughnan 40. A: J Graham (12) 38. B: D Kim (14) 45. C: J Arane (22) 42.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke Medal: White: R Smith (25) 67.

CROMER: Medley: Stableford White: S Fowler (25) 40.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: P Tuffy (27) P Webster (18) 47. P Tuffy (27) 40 cb. Scr: D De Traubenberg 34. Veteran: 2B: G Baker (22) P Levett (16) 45.

EASTLAKE: Medley: Stableford: M Peebles (7) 37.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: O Sayehban (9) 35. A Scr: S Saifullah 20. B: A Pont (18) 35. B Scr: K Farley 21. C: A Viscayno (29) 44. C Scr: W Nachmann 19.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: S Waugh (19) 37.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: A Syme (25) 71. B: F Henderson (27) 70. C: C Inskip (41) 69.

HOWLONG: Medley: Stableford: C Childs (8) 39.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Div 1: B Conwell (15) 66. Div 2: M Andon (22) 65. Women: Gold: N Hellyer (11) 66.

KAREELA: Women: Stroke: N Axford (24) 64. Scr: M Hyon (15) 87 cb.

KILLARA: Women’s Stroke Division 1: Nett 1: H Egan (23) 70. Division 2: Nett 1: S Cullen (24) 72. Division 3: Nett 1: R James (40) 81. Gross Overall: J Crichton 82.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: M Bowditch (6) 38. B: F Schulz (19) 38. C: G Rapmund (31) 42. Women: A Kamphet (26) 38.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: C Abutaa (8) M Johnson-Garcia (3) 73. A: G Fish (11) 41. B: M Ennis (17) 40. C: P Danise (25) 40. Hole in one: T Phillips at 17th.

LONG REEF: Men: Stableford: P Garrod (22) 37. Women: Div 1: R Lyon (27) 35. Div 2: A Brown (38) 32. Gold: L Cleary (45) 36.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: B Johnson (13) P Stafford (10) 69. Hcp: R Dix (19) 41. Scr: D Wonnocott 28. Women: 2B Agg: J Granger (23) L Williams (20) 60. D Taylor (18) 30.

MONASH: Women: Stableford: 2B: N Steingold (31) L Taylor (20) 45. J Dawber (16) 36. L Lin (6) 33. D Bruman (27) 34. L Taylor (31) 34. F Trew (41) 33. D Koralewski (42) 29.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Foursome: G Patrick (31) R LeNevez (21) 70.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Foursome: A: S Ha (17) H Lee (10) 73.5. B: M Smith (25) H Bathgate (23) 71. C: P Joy (36) S Dale (37) 66.5.

NORTHBRIDGE: Stableford: W Alder (4) 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: G Christian (23) R Martin (25) 42 cb. Women: L Weatherill (20) S Balzer (30) 46.

PYMBLE: Women: Stableford Yellow: A: L Turner (20) 33. B: S Nelson (33) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Gardiner (7) R Begley (21) 44. A: P Smith (12) 38. B: J Hunt (17) 40. C: J Butcher (21) 38. Scr: M Williams 39.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: N Tyler (25) 65. Div 2: A Petersen (26) 68. Div 3: J Palmer (45) 61. Scr: L Galbraith (18) 84. Stableford 9-hole: S McCaughey (45) 20. Green: R Brachi (45) 18.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: S Yang (35) Y Seo (45) 46. Div 1: Y Lei (10) 38. Div 2: J Jung (22) 37. Div 3: H Suh (31) 36. Div 4: E McGuigan (45) 39. Men: A Kyprianou (14) 31. Scr: S Park (12) 22.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: J Klipp T Campbell 49. A: R Sundstrom (9) 37. B: T Campbell (16) 42 cb. C: M Pepper (18) 39 cb. D: R Chapman (39) 40.

TALLWOODS: Women: Stroke Green: M Richards (26) 71. M Byrnes (25) 73 cb. Medley: 9-hole Ambrose: Yellow: I Granger G Granger M Mattiske K Brian 27.125. D Fellon C Fellon M Summergreene J Wood 27.5.

THE COAST: Stableford: 2B: T Papley (15) P McCmartin (19) 49. A: C Bell (11) 41. B: P Stewart (16) 38. Scr: P Bonomy (4) 32.

THE LAKES: Women: Stroke: Foursome: Div 1: V Freeman (8) E White 72. Div 2: T Tay (29) C Teh 78. Men: Stableford: C Pan (18) 40.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: B Derwentsmith (12) 41. B: R Haughey (21) 38. C: R Lay (29) 43. Scr: F Kidenya 35. Women: D Clancy (35) 35.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Jun: A/Medal: S Pappas (17) 75. B: G Valente (30) 76.

TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1: J Humble (25) 72. Div 2: J Knight (31) 75. Div 3: J Cavill (38) 73.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: F Kim (26) 41. B: D Castle (36) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: K Hatter (10) V Gallen (20) 47. R Stepniewski (19) F Jones (15) 44. D Graham (13) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Jun: V Smith (30) 68. Stableford: 9-hole: S Zerby (40) 24.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Div 1: H Song (24) 72. Div 2: T Fisher (30) 78. Div 3: S Wyse (35) 76 cb. Div 1 Scr: D Rann 88. Div 2 Scr: K Parker 107. Div 3 Scr: J Dadd 115.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: D Brady (9) 2 up cb. B: A Bradshaw (27) 3 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: O Persaud (12) 22. S Hutchinson (12) 20 cb. T Shead (12) 20.

Our Partners