September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 4 June 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ The Coast Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 4 June 2023.

AVONDALE: Women: Stableford: A Gillis (15) 38. A Scr: M Jang 27. Men: White: A Lai (23) 41. A Scr: L Yip 37.

BARHAM: Medley: Par: A: P O’Reilly (14) 2 up. B: J Morrison (21) 5 up.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Pickles (14) D Matulin (13) 44. Div 1: D Pickles (14) 38. Div 2: S El Shammmaa (24) 35. Scr: P Wood 28.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Scr: E Vu (4) 34. Div 1: P Calantzis (11) 39 cb. A: J Harris (11) 36. B: P Gonzi (17) 39. C: W Hall (23) 35 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: X De Pasquale (29) K Varnavas (11) 77. Scr: L Liang 29. A: K Klem (8) 36. B: D Calvey (16) 38. C: D Sherry (23) 41.

BONDI: Mxd: Stroke Medal Jun: Black: A: A Spurrier (1) 61. B/Medal: G Hanniffy (14) 60. C: B Hobson (19) 62.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: Div 1: I Notowidigdo (19) U Halim (25) 78. A: D William (12) 39. A Scr: I Elliot 31. B: I Notowidigdo (19) 41. B Scr: R Taylor 23. C: E Chong (28) 39. C Scr: H Thamrin 17.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: T Bieri (13) K Skourou (Brighton lakes 19) 10 up. 2B Scr: J Lind G Loughnan 5 up. A: P Giurissevich (7) 3 up. B: T Bieri (13) 5 up. C: M Brooks (20) 2 up. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: H Lee (11) 74 cb. Div 1 Scr: E Park 82. Div 2: J Kim (24) 70. Div 2 Scr: J Jung 92 cb. Div 3: G Cha (27) 74. Div 3 Scr: F Butcher 101 cb. 2B Agg: J Kim (24) L Shin (25) 146.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: A Lee C Lee 45. A: B Williamson (2) 36. B: G Chen (16) 39. C: J Hunt (34) 37. Hole in one: L Kang. Medley: Stableford: 2B: TY Kim J Hwang 44. Men: A: A Gratland (8) 36. B: P Enahoro (15) 34. C: T Y Kim (29) 35.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: M Stephens (19) 46.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: A King D Whitehead 70. Mxd: 4B: D Benson S Hickey 49. Men: A: R Brimmer (16) 41. B: A Cheminat (28) 40 cb. Women: S Dugandzic (37) 40.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: C Parbery (29) S Parbery (35) B Potter (22) J Potter (28) 84. Men: D Crowley (13) 36 cb. Scr: D Weigand 33. Women: D Rann (11) 35 cb. Scr: D Rann 24.

CUMBERLAND: Men: Stableford White: Div 1: J Mavin (8) 40. Div 2: T Tomic (14) 41. Div 3: R Goosen (23) 40. Women: G Kim (22) 36.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: S Baker (19) A Baker (25) 48. Div 1: S Beaton (15) 45. Div 1 Scr: J Perrin 34. Women: Medal Jun: F Badelles (21) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: L Andreatta (15) P Dennis (10) 45. A: D Makk (7) 39 cb. B: L Andreatta (15) 41. C: P Gough (27) 41. Scr: S Fassos (3) 32.

ELANORA: Men: Stableford: White: L McKinnon (30) 38. Women: J Duthie (25) 38. Medley: White: L McKinnon (30) 47. L McKinnon (13) .

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: T Wilcockson (11) R Bickley (25) 47. A: G Yee joy (6) 40 cb. B: A Melnik (17) 38. C: B Smyth (19) 37 cb. D: R Bickley (25) 36. Div 1: H Love (29) 38. Div 2: S Mclaren (33) 35.

FINLEY: Men: Stroke White: R Wilson (32) 71. Women: S Simpson (20) 78.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Punj (12) 35. B: P Spagnoll (19) 40. C: G Monaghan (29) 39 cb.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Multi: M Algeo (28) P Summerfield (31) 64. Men: G Hijazi (GenY) (4) 36. Women: L Partridge (15) 35. Mxd: Stroke: 4B KO f: J Mulhearn (29) T Mulhearn (22) bt M Mullins (27) G White (23) 1up.

GOSFORD: Medley: Stableford White: B James (20) 40.

HOWLONG: Men: Stableford: A: C Barton (11) 37 cb. B: R Petty (20) 38. C: D Scatchard (24) 40. Women: A Poonnakaree (49) 44.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Paterson (13) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A Baxter (19) 37. Women: A Smith (23) 35.

KILLARA: Mixed Stableford Men’s Individual: A Pipolo (18) 39. Women’s Individual: B McFadden (25) 42. 2BBB Mixed: J McFadden 10 B McFadden (25) 46. 2BBB Medley. C Mead 19 S Browne (13) 47.

KOGARAH: Mxd: Par 4B: White: M Duggan (16) M Duggan (26) 10 up. Men: Stableford K Dae In (19) 40. Scr: P Cooper 36. Women: M Szetu (11) 30 cb.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: L Cormack (9) 38. B: J Shin (17) 38. C: B Davis (27) 40.

LANE COVE: Mxd: Stableford: R Glover (33) 37.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: J Pysar (21) K Cook (22) 47. Men: J Pysar (21) 43. Women: M Milstead (26) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Downward (24) J Walsh (13) 77. A: G Glenday (7) 40. B: J Walsh (13) 37. C: D Wong (26) 41.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: P Oates T Oates 46 cb. Men: White: A: K Mackenzie (9) 42. B: P Madsen (13) 36 cb. C: W Pollard (24) 36. Women: A: V Cotter (11) 37 cb. B: E Kindred (36) 39.

MARRICKVILLE: Women: Stroke: K Lindsay (17) 61. Scr: K Lindsay 78. Medal Jun: Div 1: G Shaw. Div 2: C Sutton-Brady. Men: Stableford: A Auciello (15) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Williams (7) S Sullivan (10) 42. Div 1: G Williams (7) 34 cb. Div 2: R Martinez (18) 34 cb.

MONA VALE: Medley: Par: N Griffith (41) 5 up.

MONASH: Men: Stableford: 2B: J Duggan (19) Y Mody (13) 44. Mxd: 2B: B Gregory (20) D Gregory (14) 42. 2B Scr: M Londregan (14) G Miller (11) 29. R Turvey (21) 38. G Miller (11) 38. F Gurren (9) 37. A Merhab (9) 35. G Mascarenhas (12) 35. B Gregory (20) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 2B Multi: White: L Wu A Powell 78 cb. Div 1: L Wu (11) 44. Div 2: R Desnoux (30) 43.

NELSON BAY: Mxd: Stableford: 4B: Brushbox: P Murray G Murray 43. C Beattie G Brown 42 cb. Men: A: D Warder (8) 35 cb. N Eves (14) 35. B: D Joseph (20) 34. G Rocher (16) 33 cb. C: S Garrett (25) 33. B Elliott (26) 31. Women: A: C Beattie (18) 36. C Elliott (22) 35 cb. B: G Murray (31) 35. B Clark (30) 32.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: L Johnsun (26) M Johnsun (31) 50. A: S McCloskey (14) 40. B: M Fitzpatrick (21) 38. C: M Johnsun (31) 41. Mxd: 2B: J Flaherty (22) M Johnsun (31) 49. Women: K Psaltis (19) K Fennell (23) 44. Div 1: K Fennell (23) 38. Div 2: J Hughes (28) 33.

NSW: Medley: Stableford: 2B: M Lawrance (36) W Lawrance (24) 53. M Lawrance (36) 47. D Van Kampen 32. Women: Stroke: S McAlister (26) 71.

OATLANDS: Men: Stableford: 4B: T Bang (11) M Park (16) 47. Mxd: J Lu (22) F Willenberg (23) 43. Men: White: M Park (16) 41. Women: Yellow: S Jeong Chun (30) 35 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Barker (41) C Jones (22) 46. Men: C Terry (27) 41. Women: R Han (43) 40.

PYMBLE: Stableford: 2B: R O’Linn J Dalton 49. J Dalton (27) 45.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: I Russell (4) 39. Div 2: S Lau (29) 42 cb. Scr: M Poche 27.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Napier (31) L Pincott (27) 48. Men: White: A: R Manson (12) 37. B: R Lyon (19) 43. C: R Mason (23) 34. Green: L Chan (19) 36. Women: K Breden (43) 41. Medley: Scr: A Bayliss (3) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B Multi: A Fuller (23) B Eldridge (3) 87. A: S Mccosker (13) 39. B: O Lim (13) 39. C: Y Woo (21) 42. D: B Fu (27) 41. Women: C Mun (30) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: A: L Gocher (1) 71 cb. A Scr: L Gocher 72. B: M Crowe (14) 63. B Scr: M Crowe 77. C: R Keane (21) 70. C Scr: R Keane 91. Women: Stableford: D Mabey (27) 33.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Sundell (16) R Sundell (9) 70. A: J Gavan (7) 38. B: L Sundell (16) 38. C: R Jones (33) 39. Stableford: C Phibbs (21) 37. Gold: R Peterson (23) 27. Scr: White: J Gavan (7) 32.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Still (17) G Mesa (25) 48. T Blayney (18) 43. A Scr: P Lee (1) 31.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: B Shields (12) 73. M Hardie (12) 74. B: D Gordon (18) 66. N Patchett (22) 67. Women: J Prykaza (32) 71. J Stephens (25) 75.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Mckeown J Son 74. A: M Power (3) 40. A Scr: M Power 37. B: I Short (17) 37. C: A Mattick (45) 40. Women: M Grant (22) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: L Hajjar (25) J Hajjar (33) 45. A Scr: J Rayner 37. S Beck 37. Z Pan K Xu 46. Medley: A: K Teo (16) 36. A Scr: H McMillian 35. O Quach (28) 42. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: L Clemow (20) 69. Div 1 Scr: A Liu 77. Div 2: D Enahoro 76. Div 2 Scr: D Enaharo 100.

THE RIDGE: Stableford: A: D Hopkins (6) 39 cb. B: I Todeski (35) 42. 9-hole: A: M Gilbert (12) 19. B: S Rapp (14) 21 cb. C: J Tomczyk (25) 17 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: K Crilly (12) 71. Div 2: J Sacco (20) 75. Div 3: P Small (26) 73. Medley: Stroke Gold: P Lovelace (16) 77. Men: Stroke: Medal: P Jones (12) 71. Women: Stableford: S Priestley (34) 36.

TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: J Daly (18) P Yates (21) 47. Men: P Wright (13) D Hamill (31) 48. Div 1: M Hall (12) 39 cb. Div 2: D Hamill (31) 44. Women: L Sykes (34) 37.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Multi: Gold: J Kwon (17) D Chen (11) 70. Men: A: C Lee (9) 38. A Scr: Y Kawamura (4) 30. B: J Kwon (17) 39. B Scr: M Spinks (13) 22. C: N Spinks (19) 36. C Scr: D Berry (19) 14 cb. Women: Green: K Kim (22) 33 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: D Byun (17) 41. B: M Mccabe (36) 43. Women: D Nunn (9) 38. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: B Mason S Cathcart 160. Hcp: B Mason S Cathcart (8.5) 143.

WALLACIA: Men: Stableford White: L Atherton (10) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Mcatomney (17) 39. 9-hole: L Phillips (35) 21.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: A: C Van Twest (14) 41. B: T Katsetas (22) 37. Div 1: C White D Fulham 69.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Multi: White: D Mocho (11) D Gilchrist (12) 74. Div 1: D Gilchrist (12) 38. Div 2: A Cameron (21) 43. Div 3: Z Orbach (27) 37. Women: G Shaw (41) 35. Medley: 9-hole: Women: V Chong (24) 17. Men: M Shearer (27) 16 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Dounis (24) 45. Women: J Dadd (47) 39.

Our Partners