NSW/ACT Club Results – 3 June 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 3 June 2023.

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: J Richards (2) 71. A: A Pearce (11) 67 cb. B Scr: S Pulbrook (13) 85. B: G Dodd (17) 62. C Scr: M Wolfe (22) 90 cb. C: M Davies (26) 67. Women: J Higgins (18) 70. Men: Jnr: J Gogarty (32) 73. Medley: Stableford White: B Elliott (22) 40.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Laws (23) J Crean (25) 46 cb. A: D Moore (11) 38 cb. B: S Robbins (14) 41. C: R Newcombe (20) 42.

AVALON: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1/Medal: C Gardner (31) 62. Div 2: P Burnett (40) 69. Scr: S Malchin-Barford (23) 93 cb.

AVONDALE: Men: Stroke: A: S Davies (12) 70. B: P Heath (16) 68. C: D McGilvray (26) 70. A Scr: D O’Donovan 68. Stableford White: C Heazlewood (33) 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Jun: A: N Wood (11) 65 cb. B: J Ryan (16) 65. C: B Spijker (24) 66.

BANKSTOWN: Medley Monthly Medal Nett: A Grade: K Herd (7 ), -4. B Grade: T Lee (14), -2. C Grade: G Nicholl (27), -5. Medley Stroke Overall Stroke: Scott Mcgee (2 ),+2.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: F Jiminez (9) 60. A Scr: S Laws (4) 68. B: T Dang (14) 57. B Scr: T Dang (14) 71. C: S Andrew (20) 56. C Scr: S Andrw (20) 76. Women: A: H Thomas (20) 57. B: R Berenger (31) 58.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: I Salteri (12) 67. B: J Layton (17) B Jeffrey (14) 67 to playoff. C: R Cadden (23) 70. Scr: A: T Chambers 76. B: B Jeffrey 81. C: T Baselgia 92 cb. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: M Tiscareno (17) 75. Div 2: R Pitt (26) 76. Div 3: P Byrnes (33) 75. Scr: Div 1: W Harrington 82. Div 2: R Pitt 102. Div 3: P Byrnes 108.

BERMAGUI: Women: Stableford: F Hanks (32) 37. L Ponsford (18) 32.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: B Rao (7) 62. B: S Maurice (13) 58. C: J Chalker (17) 63 cb. Scr: G Heffernan 66. Women: Medal: A Ng (23) 64.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: C Palmer (19) 40. Men: Stroke: Medal: A: L Oldfield (12) 64. B: J Duke (13) 64. C: W Sheil (28) 64. Women: Par: N Laver (28) sq.

BONDI: Men: Stableford: A: L Furlong (4) 38. B: C McKell (16) 41 cb. C: D Doyle (19) 38 cb. 2B Agg: C McKell (16) G Walker (21) 79.

BONVILLE: Medley: Stableford: K Phillips (23) 36. B Booth (14) 35 cb. G Barnes (9) 35 cb. G Jones (13) 35 cb. Z O’Brien (20) 35 cb. A Lindsay (24) 35. Gross: A Bowles (29). 2BBB Agg: T Punnett & B Bienefelt (68) NTP 8th J Duncan NTP (17) B Booth Ball Rundown to 32pts.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: S Pulman (10) 70. A Scr: A Derbas 79. B: B Power (14) 68. B Scr: B Power 82. C: R Anand (21) 69. C Scr: R Anand 90.

CAMDEN: Women: Par: Medal Jun: A: S Marsh (19) sq. A Scr: K Hunt 12 down. B: C Pettitt (35) sq. B Scr: A Wilson 16 down. Men: Par Black: A: D Hooton (11) 6 up. A Scr: D Cummins 1 down. B: S Smart (16) 5 up. B Scr: P Shiels 10 down cb. C: B Hanrahan (22) 2 up. C Scr: P Small 13 down cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: F Pinto (11) P King (7) 67 to playoff. B: W Kelly (16) S Robson (15) 66 to playoff. Stroke: C: D Murray (30) 67. Men: Stroke Black: A Scr: A Weeks 72. B Scr: S Robson 81. C Scr: C Dawson 92. Medal Jun: A: P King (7) F Pinto (11) 67 to playoff. B: W Kelly (16) S Robson (17) 66 to playoff. C: D Murray (30) 67. A Scr: A Weeks 72. B Scr: S Robson 81. C Scr: C Dawson 92. Medal May: B: A Maunder (15) 85. Stroke: C: B Roberts (24) 76.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: M Park (13) B Cha (26) 141 cb. 2B Agg Scr: C Mackinnon S Bolger 156. Medal Jun: A: G Min-Allah (6) 68. A Scr: S Bolger 78 cb. B: G Teagle (13) 69 cb. B Scr: M Park 82. C: R Armstrong (36) 69 cb. C Scr: R Kim 93.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: P Wiltshire (12) 67. B: S Goodbee (14) 71. C: T Losco (23) 71. A: A Kneeves (3) 69. B: S Rahiman (13) 71. C: T Kim (21) 72.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jun: A: F Garcia (6) 63. A Scr: F Garcia (6) 69. B: T Lamborn (11) 68. C: B Quillan (18) 63. Women: A Smith (22) 62.

CROMER: Medley: Stroke Medal: Black: A: B McLeod (10) -4 cb. B: M Fox (17) -9. C: H Gosling (25) -6. A Scr: C Fairchild (0) -4.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: N Silvestro (10) 66. A Scr: J Cripps (-2) 69. B: W Maver (15) 65. B Scr: W Maver (15) 80. C: L Price (29) 65. C Scr: J Jackson (21) 90.

DUNHEVED: Men: Stroke Medal May: White: A: J Fearnley (-3) 75. A Scr: D Cochran . Medal Jun: A: D Geric (10) 68. A Scr: J Fearnley 72. B: T Jackett (14) 70. B Scr: C Hardaker 85 cb. C: I Rogers (19) 67. C Scr: K Thorley 89. D: J Lazarus (29) 74. D Scr: S Overton 100. Women: Stableford: F Badelles (21) 36.

EASTLAKE: Medley: Stroke: Medal: A: P Curran (12) 69. A Scr: C Hicks (1) 72. B: P Clarke (16) 68. B Scr: D Hardy (15) 83. C: C Crawford (27) 73. C Scr: L Dare (22) 97.

ELANORA: Men: Stroke: Hcp: J Donnan (27) 70. Stroke Black: A: R Sommerville (14) 68. A Scr: K Donohoe (5) 78. B: J Walker (16) 68. Mxd: Stableford: Irish Team: R Ferguson R Chadwick P Clarke S Renkert 92. 4B: R Ferguson (19) P Clarke (26) 49. Men: J Hodgkinson (22) 44. Stableford White: D Dawkins (20) 36. Women: Stableford: G Gaynor (28) 30. Men: Veteran Men: P Clarke (26) 38.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: C Hunter (5) 67. A: C Hunter (5) 62. B Scr: G Tearall (14) 74. B: G Tearall (14) 60. C Scr: N Skripkin (19) 77. C: N Skripkin (19) 58. Women: G Clune (5) 69. Men: Stableford: D: M Gaven (33) 22.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford: Tuncurry: A: G Isaacs (14) 38. B Wood (10) 36. B: M Zavaglia (24) 39. G Harrison (26) 38 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: B Stevenson (8) 67. A Scr: J Bingham 78. B: D Jones (18) 65. B Scr: J Cahill 80. C: I Marscham (22) 63. C Scr: A Francis 90. P Hole in -One 1.

GEORGES RIVER: Medley: Stroke: Medal Jun: A: C Spears (12) 70. A Scr: A Johnson 82 cb. B: D Shaw (17) 70. B Scr: W Healy 87 cb. C: P Fellows (24) 71. C Scr: B Sinai 93. Hole in one: L Searle at 9th. Medley: Stableford: K Reynolds (26) 42.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: M Richardson (16) 68 cb. Div 2: J Court (34) 64. Div 1 Scr: W Hoven 75.

GORDON: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Brady (4) 65. B: F Carney (19) 65 cb. C: S Ho (21) 64 cb. Medal May: C: A Quinn (30) (May Playoff) 66.

GOSFORD: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: P Jefferson (5) -2. A Scr: P Jefferson (5) 74. B: T Robertson (15) -6. B Scr: T Robertson (15) 80. C: C Portlock (20) -5 cb. C Scr: C Portlock (20) 86.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: J Hammond (22) 70. B: R Diane (31) 69. Men: A: I Leggatt (10) 73. B: P Forsyth (21) 70. C: M Rumble (25) 67.

HOWLONG: Men: Stroke: A: B Baring (9) 66. B: R Martin (17) 66. C: A Alchin (27) 69. A Scr: T Davis (3) 71. Women: A: K Mills (24) 72.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A: C Fylaktidis (8) 64 cb. A Scr: C Fylaktidis 72. B: T Webb (11) 66. B Scr: T Webb 77. C: T Maude (24) 67 cb. C Scr: M Frawley (17) 87. Women: Div 1: N Hellyer (12) 67. Div 1 Scr: N Hellyer 79. Men: Hole in one: D Moss at 11th.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Jun: A: A Momsen (9) 65. A Scr: R Chapman (8) 73. B: S Glazier (16) 61. B Scr: C Hodgson (14) 79. C: I Baianov (20) 61. C Scr: M Kennedy (20) 84.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jun: A: K Cribb (8) 64. A Scr: T Corr 69. B: M Kift (17) 63. C: H D’Souza (27) 63 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: G Dreves (12) 69. B: M Rykee (20) 70. C: L White (27) 72. Women: Stroke: A Khamphet (27) 76.

LAKESIDE: Men: Stroke: Medal: A: L Arthur (1) 68. B: B Challis (11) 71. C: G Mcfayden (18) 68. A Scr: R Vella (3) 73. B Scr: R Hodges (10) 83. C Scr: D Watt (17) 91. Hole in one: Black: M Johnson-Garcia at 10th. G Shortland at 14th.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Sullivan (26) W Edmondson (18) 46. D Duncan (11) 41.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Lao (7) 69. B: W Park (16) 67. C: N Saroufim (20) 62. A Scr: D Shepherd (+3) 71. B Scr: E Kalonikos (13) 85. C Scr: B Crawley (20) 95.

LONG REEF: Men: Stroke Black: A Scr: R Farrell 72. A: S Couch (7) 69. B: R Bell (16) 67. C: P French (24) 65. Women: Stroke: J Hagan (22) 72. Mxd: Stroke President’s Trophy: Black: P French (24) 65.

LYNWOOD: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Van Wegen (7) 67. B: R Wilson (16) 67. C: P Dao (18) 64. Women: C Amery (31) 70.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke MM: Black: A: A Arnold (12) 65. A Scr: G Thomas (-1) 72. B: M Rudan (14) 65. B Scr: K McDonald (16) 86. C: R Saballa (20) 68. C Scr: M Gerace (22) 93. Div 1: C Morris (28) 76. Div 1 Scr: K Riley (24) 105.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Jun: Div 1: M Smart (13) 67 cb. Div 2: T Smith (34) 67. Hole in one: A Cox at 14th.

MANLY: Men: Stroke: A: J Smith (12) 68. B: M Maclennan (18) 69 cb. C: T Gale (21) 71. Women: G Amate (8) 72.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: A: J Gudmundsson (3) 58. B: G Georgiou (14) 59. C: I Markovic (22) 60. Scr: A Scr: J Gudmundsson 61. B Scr: G Georgiou 73. C Scr: R Christie 80. Men: Medal Jun: A: J Gudmundsson 58. B: G Georgiou 59. C: I Markovic 60.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Div 1: F Buckle (15) 62. Div 2: L Pentony (31) 60. Men: A: W Mcpherson (11) 60. A Scr: R Viola (4) 65. B: J Carrington (17) 61. B Scr: G Sly (15) 77. C: C Taraborrelli (34) 59. C Scr: B Hogg (20) 82.

MONA VALE: Medley: Stroke Black: A: N Abba (9) 67. B: J Wong-See (19) 67. C: N Watson (23) 68. A Scr: B Edwards 72.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Clayton (4) 72. A Mortímer (4) 72. B/Medal: Y Drutman (19) 67. B: J Lyon (17) 68. C/Medal: E Watt (21) 69. C: H Brett (20) 73. Stableford White: S Gray (22) 35. Stroke: Scr: M Clayton (4) 76.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Jun: White: C: P Isaacs (23) 66. Stroke: A: J Grant (6) 52. B: A Sorial (15) 68. Women: B: B Luna (20) 72.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jun: A: R Goosen (7) 65. A Scr: J Leggo 70. B: M Holden (19) 64. B Scr: T Kim 82. C: G Lee (25) 65. C Scr: G Lee 90 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stroke Black: J Mclean (2) 69. A: D Laws (2) 72. B: C Conlan (17) 71. C: J Higgins (29) 70.

NELSON BAY: Women: Stableford: Christmas Bush: J Newsham (25) 29. C Colley (35) 24. Men: Stroke: Gymea Lily,: S Barnett (18) 66. A: C Mackenzie (10) 74. J Ball (14) 75 cb. J O’Connor (2) 75 cb. G Eaton (15) 75. B: S Barnett (18) 66. S Gardenere (17) 70. C Alderson (18) 71. D Gay (18) 72 cb. C: R Howard (24) 71. A Sabhlok (26) 73. C Burnett (28) 74 cb. K Humphries (26) 74.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: R Shuttleworth (4) 72. A: R Green (10) 67. B: P Lee (16) 67 cb. C: A Raffel (21) 62.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Bennett (8) 62. A Scr: D Lewis (0) 64. B: O Smith (21) 57. B Scr: A Still (14) 76 cb. C: J O’Neill (21) 61 cb. C Scr: J Terranova (20) 80. Women: Stableford: J Cooper (16) 43. Medley: J Whiting (15) 43.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: R Henry (10) 66. A Scr: J Barnes 68. B: F Bowman (15) 63. F Bowman 78. C: G Christian (23) 65. C Scr: M Robson 87. Hole in one: T Downes at 12th.

NSW: Men: Stroke: Medal Jun: A: R Payne (5) N Murdoch (7) 69 to playoff. B: B Balzer (19) 65. Stroke White: C: P Banki (35) 68. Stroke: Scr: A Grzetic 72. Stableford Gold: J Kelly (32) 34. Women: Stroke: G Dooley (4) 75. Men: Medal May: A: D Stoloff (3) 75.

OATLANDS: Stableford: A: M Stannard (12) 40. B: M Milosevic (15) 37 cb. C: E Low (26) 38. D: J You (27) 38 cb. A Scr: L Mason 35.

PALM BEACH: Women: Stroke: J Laidlaw (23) 65. Men: A: W Hutchinson (8) 66 cb. B: G Smith (18) 63. C: W Hardwick (26) 59.

PENNANT HILLS: Stableford: A: G Garcia (6) 42. B: E Truscott (13) 39 cb. C: D Sefton (20) 41. A Scr: M Oakley 35.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Taylor (5) C Barrett (11) 56 to playoff. A Scr: C Mcmahon 61. B: R Williams (17) 59. B Scr: R Williams 73. C: L Gale (19) 55. C Scr: L Gale 74. Women: J Walsh (18) 60.

RICH RIVER: Men: Stableford East: Black: A: G Galvin (12) 42. B: B Scott (16) 39. C: H Reid (26) 42. Women: Green: S Jenkinson (24) 38.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: J McIntosh (11) 65. B: S Dorman (13) 67. C: J Lehman (35) 65.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: A Richards (19) 38. Stableford: A Lowenstein (32) 34. Women: K Dowling (26) 43. Stroke: D Bartlett (30) 66. Men: Medal Jun: A: J Hepner (13) 63. B: P Rose (19) 62. C: J Zhu (24) 59. Scr: D Chan (1) 66.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Jun: A: M Green (2) 67. A Scr: N Govers 75. B: P Crowe (17) 70. B Scr: B Guthrie 87. C: P Camroux (20) 68. C Scr: J Chung 88. D: S Kerr (29) 67. D Scr: B Seager 97. Trophy: P Camroux (20) 68. Stableford: H Chong (27) 39.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Watts (9) 53. B: E Ramos (17) 54.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Hetherington D Laing 48. Men: S Taber C Spare 45. A: W Kitchener (11) 36. B: S Taber (14) 41. C: C Fullerton (19) 39. Women: D Hopkins (34) 39.

ST MICHAELS: Men: Stroke: A: M Collie (6) 67. Scr: L Furlong (0) 70. Stroke White: B Ginsberg (8) 82. B: S Xing (17) 68. C: D Castles (19) 69. Stableford Gold: B Patton (25) 31. Medley: S McAlister (24) 35.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Medal Jun: E Haines (24) 66. A: B Hough (9) 70. B: D Im (17) 66. C: E Haines (24) 66. A Scr: T Green (2) 77. Stableford: D Freeman (25) 38. Hole in one: J Seven at 13th.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: B Shields (12) 73. M Hardie (12) 74. B: D Gordon (18) 66. N Patchett (22) 67. Women: J Prykaza (32) 71. J Stephens (25) 75.

TERREY HILLS: Medley: Stroke Black: A: J Moon (16) 69. B: Z Tare (21) 67. C: R Yoon (20) 69.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: P Kevans (31) 8 up. B Sammons (29) cb. A Scr: R Balcomb S Oakes 1 down cb.

THE COAST: Men: Stroke: Medal Jun: A: T Anderson (12) 68. A Scr: C Weber (4) 75. Women: Stableford: L Williams (22) 39 cb. Men: Stroke Medal Jun: White: B: S Mahony-Smith (13) 67. C: A Becina (29) 69.

THE LAKES: Men: Stroke: A: M Dane (4) 66. A Scr: A Katholos 72. B: H Malcolm (15) 70 cb. C: A Carageorge (26) 71 cb. Women: K Kang (13) 80. Medley: Stableford: 9-hole: T Carter (28) 16. J Davis (24) 22.

THE RIDGE: Medley: Stroke: A: A Gordon (8) 66. B: P Phair (19) 64. C: R Walshe (24) 66. Scr: A: T Schulz 68. B: T Grebenshikoff 82. C: I Kerry 92. Stableford: C Maiolo (40) 31 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D Nalder (11) 41. Div 2: B Morgan (18) 37 cb. Div 3: G Lawson (29) 35 cb. Women: Div 1: D Huy (22) 38. Div 2: J Loversidge (29) 34. Medley: Stableford Gold: C Rossborough (10) 30.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: J Bush (12) 65. A Scr: J Denniss 69. B: P Weekes (16) 71. B Scr: P Weekes 87. C: B Boesen (20) 69. C Scr: A Beatie 89. Medal May: B: G Stokes 74. Women: Stableford: L Howell (23) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Cavallaro (17) C Bell (11) 72. 2B Agg Scr: J Tolomeo M Madan 56. Men: A: B Islaub (3) 37. B: K Kim (13) 38. C: B Bever;ey (21) 37. A Scr: J Tolomeo 36. B Scr: J McNaught 19. C Scr: B Hearne 15. Women: Div 1: K McDonald (23) 35.

WAKEHURST: Men: Stroke: A: A Sutton (3) 65. A Scr: A Sutton 68. B: C McKenna (18) 66. B Scr: G Brown 81. C: S Joyce (24) 67. C Scr: P Ayres 90. Stableford: G McElroy (12) 39. Women: Stroke: J Reddrop (25) 73.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jun: A: C Douglas (5) 67. A Scr: C Holmes 66. B: B Bratusa (15) N Hoppe (14) K Hatter (13) 70 to playoff. C: K Murray (23) 70. C Scr: P Deguara 90. Medal Apr: A: D Calrow (5) 68. Women: Stableford: S Owen (22) 34.

WARRINGAH: Medley: Stroke: Medal Jun: A: W Smith (6) 68. B: C Baglin (16) 65. C: M Conneally (23) 64. D: C Oatley (26) 66. Scr: W Smith (6) 74.

WINDSOR: Mxd: Stroke Medal Jun: Black: A/Medal: M Whitmore (6) 69. Men: B/Medal: G Ruttley (15) 69. C: A Graham (27) 69. Medley: A: M Jones (11) 70. A Scr: M Whitmore 75. B: G Knox (21) 71 cb. B Scr: G Ruttley 84. C: A Graham (27) 69. C Scr: M Spencer 95.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: 36-hole: Erl Le Brun Trophy: M Bryan (23) 132. C Elliott (8) 133. Medal Jun: A: C Elliott (8) 65. B: J Blondin (20) 60. C: J Rooz (28) 65 cb. Scr: M Williams 73 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: K Rugless (3) S Baraket (11) A O’Conor (9) S Swinbourne (9) 67. A Scr: J Hallinan 68. B: D Lohman (18) 64. B Scr: B Sawtell 82. C: A Cropp (24) T Lee (25) 70. C Scr: K Wright 91. Hole in one: S Smith at 16th.

WYONG: Men: Stroke: Medal Jun: A: C Gillet (12) 69. B: S Edwards (15) 67. C: S Darragh (31) 66. A Scr: M Ellison (0) 71.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: C Viner (26) 39. B: J Thomas (27) 40. Men: Hole in one: A Hicks at 10th. Stableford: Medal Jun: A/Medal: C Whitelock (15) 38. B: P Johnson (19) 37. Lake: A: M Davis (2) 39. B: T McFarlane (18) 39.

Our Partners