NSW/ACT Club Results – 24 May 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 24 May 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Sell (10) A Birtles (6) 52. 2B Scr: L Malcolm (1) T Felton (0) 44. 4B Agg: R Druce A Sell M Black A Birtles 111. A: A Sell (10) 47. B: N Wadwell (18) 36. C: A Janiszewski (26) 37. D: M Law (28) 34.

AVALON: Women: Par: D Price (38) sq.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: D Garrett (11) 39. B: R Ewing (14) 36. C: W Thompson (28) 34. 9-hole: K Rheaume (25) 18.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Yum (26) 41.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: P Jones (25) 33. D Flavell (29) 29. Div 2: M Winther (34) 35. K Hood (45) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: D Snape (11) 44. A: D Bushell (4) 37. B: N Bucciarelli (16) 40. C: J Elliott (34) 42. Scr: B Turner 30.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: L Delahoy (10) T Le Breton (11) 66 cb. 2B Agg Scr: M Henley G Heffernan 56. A: M Worth (9) 33 cb. B: R Humphreys (13) 34. C: E Ibrahim (18) 36.

BONDI: Men: Stableford: P Torney (23) 39. Veteran: M Pashley (7) 34 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: C Stone (21) 36.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (8) S Bugdayli (7) 46. Div 2: P Martinuzzi (16) B Roma (30) 51. Scr: A Belkus P Stojanovski 43. A: M Greksa (7) 38. B: M Olic (18) 39. C: J McGarr (19) 45.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: T Wanta (25) 48. Black: B Pollock (16) 29. White: B Darr (19) 39.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Kim (25) J Sung (26) H Lee (11) C Kim (18) 85. Div 1: C Kim (18) 36. Div 2: J Jeon (19) 36. Div 3: K Song (30) 32 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Woo (29) A Drane (10) 49. A: C Wall (12) 39. B: J Hwang (17) 39. C: D Woo (29) 39. PM 2B: D McClean (5) J Zavaglia (13) 45 cb. PM: A: D Simonsen (4) 39 cb. B: D Solomons (14) 37. C: R Patten (26) 38 cb. 2B Scr: B Fasher P Carr 40 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: Trophy: S Herbison (26) 39. A: J Daniel (11) 36 cb. B: V White (38) 37.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Cronan (19) P Tait (13) 63. A: D Birrell (7) 39. B: J Drezner (22) 42. C: G Green (27) 38. Scr: L Toole (1) 37.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: R Feehan (18) 36. B: J Thomas (26) 36. C: S Willer (33) 36 cb. D: D Steege (36) 44. Scr: S Wiggins (3) 27.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Desmond B Barnes 47. Scr: G Boatswain W Buscombe 34. Div 1: K Sam 35. Div 2: B Barnes 38. Div 3: T Kerim 38. Scr: J Butt 28.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: R Bilson (31) R Davies (26) 45. White: R Bilson (31) 38. Veteran: Gold: 2B: D Bowen (36) E Williams (41) 46. A: W Beard (12) 37. B: W Beesly (17) 38. C: J Martin (29) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G Livingston (10) 38. B: D Bridge (16) 36. C: G Doyle (22) 35. Scr: G O’Keefe (4) 30.

ELANORA: Women: Par: Captain’s Trophy: A: S Eisdell (19) 1 up. B: J Buckle (27) 2 up cb. C: K Barkl (35) 1 down. D: C Haymet (45) 4 up.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: T Walsh (10) 42. B: S Grahme (17) 41. C: E Dowling (22) 39. D: J Henry (36) 40. Scr: S Binder (1) 41.

FINLEY: Men: Stableford White: K McCumstie (13) 37 cb. Women: Stroke: T Dean (37) 65.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: A Dormor (9) 40. B: D Lawson (19) 39 cb. C: P Miller (22) 37.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: L Kembrey C Davidson (15) 74. Matchplay: A Griffith (34) bt B Keene (45).

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: R Gresty (17) J Tolley (30) 75. Div 1: R Gresty (17) 41. Div 2: B Sinai (20) 39.

GOSFORD: Medley: Stableford: 2B: B Robertson J Shine 45. White: A: M Crookes (9) 36 cb. B: J Shine (13) 41. C: M Cecil (29) 39. Scr: M Connors (9) 29.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome: A Scr: C Hobbs M Webb (17) 91. B Scr: R Slater D Kent (25) 101. A: C Smith J Dooley (16) 79. B: H Buchanan E Sharman (27) 79. Stableford Gold: A Craig (28) 42.

HAWKS NEST: Mxd: Stableford: A: S Jackson (17) 41. B: R Curtis (23) 40.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: C O’Keefe (18) 38. B: P Bongetti (30) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: V Bekavac R Gair 46. A: P Morgan (7) 38. A Scr: G Stone (2) 31. B: D Robinson (19) 39. B Scr: J Byrne (13) 23. C: N Tome (40) 37. C Scr: M Proudlock (23) 16.

KILLARA: : Men’s Stableford A Grade: I Norton (+1) 38 cb. B Grade: D Smith (14) 40. C Grade: X Sengupta (34) 40. 2BBB: H Pike (18) X Sengupta (34) 49. 2BBB Scratch: A Lamble P Kerr 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: B Fisher (10) P Trevenar (8) 80. A: B Fisher (10) 44. B: J Goodwin (16) 40. C: F Wong (22) 40. Scr: M Gannon 38. Veteran: B Fisher (10) 44.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: D Pritchard (12) S McDonald (25) 61. S McDonald (25) 34.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: J Sutcliff (21) 38. Div 2: D Winter (38) 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: L Manning (29) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: D Churchley (18) M O’Connell (10) 47. A: S Cunningham (10) 41. B: D Churchley (18) 43. T Buchan (29) 38. Scr: J Little 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: R Henness (14) 39. J Suggett (16) 37. A Scr: N Miller (1) 38. B: I McNab (24) 38. P Murphy (24) 37. B Scr: A Palmer (18) 21.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: C Robson (23) M Ford (13) 47. A: R Hayward (3) 37. B: M Ford (13) 38. C: C Robson (23) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Multi: T Smith (30) G Weir (25) 62. G Groizard (13) 36.

MANLY: Men: Stableford: 2B: D Eagar (17) A Dodd (17) 48. A: W Wright (3) 40. B: A Sidery (19) 42. C: T Proud (33) 41. Scr: W Wright (3) 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Byrne (12) A Brooking (11) 47. White: Div 1: R Byrne (12) 39. Div 2: B England (45) 37. Women: Stroke: Foursome: R Ch’ng (20) F Yuan (21) 60.5.

MONA VALE: Men: Stableford: 4B: J Stewart (17) D Sinclair (16) 46. Scr: K Gelly (-1) G Macgraeme (8) 42.

MONASH: Men: Stableford: A: I Rosenthal (6) 39. B: T Smith (18) 36. C: R Marrett (22) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Mayer (10) 34. B: D Fiorentini (16) 41. C: I Hincks (35) 36. 9-hole: G Furey (4) 18. Veteran: D Mortlock (25) 35 cb. Women: G Nasanjargal (20) 45.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: H Yeap (18) S Lee (11) 72. A: S Lee (11) 37. B: D Leal (19) 38 cb. C: K Tsang (25) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: M Day (15) 36 cb. G Eaton (13) 36. B: J Silvestri (16) 39. M Davison (20) 38. C: A Milne (36) 38. P Page (28) 34. A: P Woodruff (12) 38. S Conrades (14) 37 cb. B: N Lilly (16) 42. G Bezuidenhout (16) 37. C: K Melrose (24) 40. P Parry (33) 39.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B Agg: N Gordon (7) B Bell (9) 75. A: N Gordon (7) 39 cb. B: J Antonenas (14) 38. C: N Kataria (22) 36 cb. Scr: G Naylor 37.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: I Gomez (18 Fox Hills) T Ellison (26) 46. 2B Scr: J Feanley (dunheved) G Howland 43. A: A Kennedy (11) 37 cb. B: D Watkins (14) 38. C: L Roberts (26) 36.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: P Veith (32) K Nicholas (25) 45. Gold: I Catterall (8) 38.

RANDWICK: Women: Stroke: C’ship: A: S Wright (11) 242. B: S Hall (24) 269. C: A Purcell Burn (32) 291. Bronze: J Walsh (18) 249.

RICH RIVER: Women: Stableford Shield: East: Green: A: D Morden (20) 40. B: J Morgan (25) 37 cb. S Jenkinson (24) 37. C: L Ritchie (33) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: S Errey (6) M White (19) 49. A: S Errey (6) 41. B: M Pollastrini (19) 38 cb. C: D Sandford (30) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Saliba (37) R Caves (36) 52. A: J Choi (7) 38. B: J Im (17) 41. C: J Saliba (37) 46.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Murray (25) 38. J Taylor (22) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J McNamara (11) 37 cb. B: A Whiting (14) 41. C: M Young (36) 35.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: R McGuinness (15) B Davis (7) 48. Scr: S Jagot K Roche 38.

THE COAST: Stableford: T North (29) B Neill (21) 51. A: G Neou (8) 42. B: J Holt (19) 43. Scr: D Raynor (1) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Huigol (10) 39. Scr: T Coroneo 33. E Angelopoulos (7) 45. Scr: J Rayner 34. 9-hole: J Gilles (12) 17.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: Div 1: B McCallum (14) 66. Div 2: B Dare (21) 66. Div 3: C Rangitonga (23) 66. Stroke Gold: R Eaton (33) 73.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: A Jones (33) J Whitehead (15) D Bird (21) S Papadatos (21) 90. A: E Kirkland (6) 38 cb. B: S Chaplin (14) 37. C: J Levy (24) 37 cb. D: T Laidlaw (28) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: S Shearer (18) R Jayasekera (24) 48. 2B Scr: J Tolomeo A Crestani 42. A: A Song (7) 41. B: S Shearer (18) 37 cb. C: S Gunaskera (21) 42. A Scr: J Tolomeo 37. B Scr: N Gatt 22. C Scr: R Fung 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Martin (27) W Woodroff (24) 47 cb. 2B Scr: D Tapper J Jocumsen 37. A: J Kim (11) 39. A Scr: D Tapper 35. B: M Bai (16) 39. B Scr: M Bai 23. C: R Martin (27) 41. C Scr: M Kelly 18.

WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: J Thorpe (21) 78. Div 1 Scr: S Owen 102. Div 2: R Murdoch (33) 77 cb. Div 2 Scr: V Witton 111.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: C Jones (25) G Short (15) 49. A: J Nicholson (10) 36 cb. B: J Loverdge (17) 42 cb. C: M Roberts (19) 35. D: C Jones (25) 46. 9-hole: B Hartmann (13) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: C Parker-Smith (17) P Nowak (10) 48 cb. A: T Hilder (11) 39. B: A Lohman (20) 40. Scr: D Buhagiar 37.

Our Partners