September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 21 May 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Grong Grong Golf Club CWebb

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 21 May 2023.

AVONDALE: Men: Stableford: R Lloyd (10) 37. Scr: D O’Donovan 40. Women: T Harbor (37) 39. Scr: R Lee 36.

BANKSTOWN: Medley Stableford A: E Fraser 45. B: D Yeoh 36. C: G Elgie 35.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Collins (18) 36. Div 2: D Moreton (23) 36.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Borgman (19) T Sparke (13) 48. Div 1: T Sparke (13) 37. Div 2: L Monahan (18) 39. Scr: T Atley 28.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Warner (16) G Ward (23) 44. Div 1: A Bartholemew (16) 39. A: M Sotiropolous (8) 38. B: A Nizic (16) 38. C: R Dore (23) 35. Scr: S Palonis (1) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford 4B: White: A Bissett (12) J Clemente (27) D Calvey (14) B Te Whiu (9) 49. A: K Klem (7) 33. B: H Pizanias (15) 34. C: E Ibrahim (17) 38. Scr: J Dodds 31.

BONVILLE: Medley: Stableford: 4B: J Clarke G Bowles 46.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: G Joshi (14) D Williams (12) 45. A: M Pitchford (9) 35. A Scr: M Pitchford 27. B: G Joshi (14) 36. B Scr: G Joshi 22. C: S Hopkins (27) 22. C Scr: S Hopkins 14.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Pavlovski (9) N Pavlovski (16) 74. 2B Agg Scr: A Wittaya M Farhad 55. A: G Teagle (12) 39. B: S Hong (16) 41. C: S Lee (23) 38. Mxd: 2B Agg: J Lee (19) D Kim (22) 79. Women: 2B: H Oh (21) K Song (30) 74. Div 1: A Cho (11) 36. Div 2: J Lee (19) 42. Div 3: K Jang (29) 40.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Mushtaq Q Javed 46. 2B Scr: C Knipler J Hatchett 38. Men: A: Y Kim (10) 38. B: Z Lee (15) 35. C: M Fraser (21) 36. Women: S Ino (31) 37 cb. Mxd: Stroke: Ambrose: K Kwak S Maeng 62.75. K Romer B Frasher 69.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Agg: A Lavermicocca P De Gail 70. Men: A: A Frost (10) 39. B: A Lavermicocca (25) 40. Women: D Meyer (12) 35. Jnr: Stroke: Trophy: S Arcus (7) bt R Toole (4) 19th.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Irish Team: R Ashley (36) R Ashley (35) R O’Shea (31) M O’Shea (36) 73. Men: D Ramsbottom (10) 38. Scr: D De Traubenberg 33. Women: Par Green: R Smith (29) sq. J Thuge 12 down.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: D Delaney (15) G Koh (11) 50. A: D Delaney (15) 44. B: M Clohesy (20) 41. Scr: D Neill 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Donnelly (3) 38. B: W Mckinnon (19) 36. C: M Whelan (29) 34 cb. Scr: G McGlynn (-2) 33. White: P Gough (21) 31.

ELANORA: Medley: Par: 4B: H Rolin (17) B Rolin (12) 5 up. Women: H Rolin (17) 2 down. Men: B Rolin (30) 1 down.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: Irish Team: C Clark (23) E Portelli (25) J Perl (28) G Perl (30) 91 cb. A: D Hajakian (10) 34. B: A Whiddon (18) 37. C: G Crane (22) 40. D: R Bickley (25) 33. Div 1: M Hockley (28) 36. Div 2: S Mclaren (30) 31.

FINLEY: Men: Stableford White: J Braybon (24) 38. Women: S Simpson 20.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Saifullah (8) 35. B: J Micallef (13) 32. C: R Kent 38. Women: D Booth (37) 35.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: W Fenton-Smith (17) R Doyle (25) (South West Rocks) 39 cb. N Huang (North Turramurra 22) 36.

GOSFORD: Mxd: Stroke Foursome: Black: A: C Matterson L Matterson 72.5. Scr: W Loschi S Waugh 82.

HOWLONG: Women: Stableford: C Walkerden (35) 36. Men: A: A Locke (10) 39. B: M McDonald (32) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: L Volpicella (6) 38 cb.

KAREELA: Mxd: Stableford: Foursome C’ship: A: J Moon G Moon 69.5. Scr: Y Rochford C Hubbard 79. Medley: A: H Whitley (23) 39. Men: Stroke: Matchplay: Div 1: Kareela bt Strathfield 4-3.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: B Sedgwick (15) C Byrne (6) 45. Mxd: S Wishart (8) M Clarebrough (27) 45 cb. Men: I McKenzie (17) 37 cb. Women: Green: L Anderson (28) 38.

KOGARAH: Medley: Stableford: 2B: S Greaves (13) L McKinniery (22) 43. Men: White: C Feltham (8) 38. Scr: D Gallagher 32. Women: S Greaves (13) 36.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal May: Div 1/Medal: R Glover (33) 68. Div 1 Scr: L Guo 91. Div 2: R Antico-Hall (39) 71. Div 2 Scr: R Antico-Hall 110.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Multi: A Henderson M McBride 74. T Brescia (4) 36. G Hwang (19) 38. D Jin (33) 40.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 4B: C Eberhardt (15) P Bowler (6) 44. M Milsted (26) A Savage (40) 42. Men: C Eberhardt (15) 38. Women: T Heber (12) 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: J Smith (12) 37. C Noble (8) 34. A Scr: M Dirube (5) 27. B: T Goesmann (16) 35. J Issa (22) 35. B Scr: J Granero (17) 18.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Hegarty (31) C Capelin (22) 64. A: G Richards (0) 34. B: C Hagipantelis (16) 33. C: C Capelin (22) 36.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: E Elvy F Grebenshikoff 47. Men: White: A: F Grebenshikoff (12) 37. B: A Lam (18) 36 cb. C: D Brewer (22) 37. Women: A: A Peterson (22) 38. B: B Bourne (23) 37.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: F Mc Gee (42) 39. Scr: J Wallas (10) 21. Men: S Flohr (22) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Williams (7) R Callander (4) 74.

MONA VALE: Medley: Stableford: B Himsley (16) 39.

MONASH: Mxd: Stableford: M Clissa (24) 39 cb. L Sung (11) 39 cb. M Zhang (17) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Team: C Ashton (31) B Ashton (21) L LeBas (35) J LeBas (25) 89. Men: D MacColl (32) 38 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: F Giudes (16) 38. L Drake (22) 35. S Conrades (32) 34 cb. Men: A: R Pearson (10) 36 cb. P Gibson (7) 36. B: S Gardner (16) 37 cb. C Alderson (17) 37. C: R Johnson (36) 33 cb. P Lakeman (27) 33.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Pearce (15) B Allen (22) 48. A: S Lawton (14) 38. B: J Jee (19) 39. C: T Worthington (25) 40. Mxd: 2B: J Chang (19) C Chang (6) 44. Women: C Chang (24) S Kim (35) 38. Div 1: L Mandalidis (8) 36. Div 2: U Flanagan (39) 35. Stroke: Ambrose: A Cafe (17) K Psaltis (18) 68.25.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: L Robertson L Begg 46. L Robertson (8) 39. C Baird 30.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: R Peet (14) L McColl (10) 48. Men: White: B Hwang (15) 38 cb. Women: 4B: A Stanfield (36) S Wolrige (27) 44 cb. Yellow: A Wahbe (35) 38 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Pratley (17) J Redman (14) 48. Men: Div 1: M Pratley (17) 39. Div 2: D Wang (19) 33 cb. Women: S Moffatt (21) 38. Jnr: Stroke: C’ship: R Richards bt M Nathan 3-1.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Agius-Gilibert (18) K Armstrong (9) 44. T Knight (11) 41. Women: V Hall (9) 31.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: A McConnell (12) M Beatty (7) 46. M Sullivan (23) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1 Scr: C Luck (13) 37. Div 2: M Lane (22) 40. A Scr: S Bishop 30. Women: Stroke: Div 1: A Grellis (24) 66. Div 2: K O’loughlin (31) 64.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: S Jayaratne (19) P Pendlebury (29) 50. A: N Lees (13) 39. B: N Choi (17) 37. C: S Jayaratne (19) 42. D: N Tang (28) 36. Stroke: J Kim 35.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: K Hayne N Patch 45. A: R Carpenter (10) 35 cb. B: S Foskett (18) 35 cb. C: M Irvine (22) 37.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: T Karagiannis (26) F Manson (24) 50. A: H Brycki (4) 35. B: C Hughes (18) 35. C: F Manson (24) 41. Red: H Williams (20) 28. Gold: J Nicholas (21) 30. Scr: White: G Anderson (2) 30. Men: Stroke: Matchplay: J Morrow bt M Brock. M Collie bt M Bonnici 4-2. M Lim bt G Clayton 4-2. L Cannan bt B Walker 8-6. A Koch bt B O’Toole 2up. E Bourke bt D Van Buuren 4-2. D Eeles bt A Jones 7-6. R Whitley bt B McGhee 1up. G Lomas bt G Doyle 5-4. I Priest bt J Cockerill 1up. T Mc Murtry bt J Scamps 6-4. A Reeve-Parker bt B Frome 5-4. R Garing bt B Mcdonald 1up. E Rees bt T Blackburn. J Roberts bt C Mushan. E Mc Cann bt T Studdy 1up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: I Marinic (19) J Georgiou (11) 47. H Kim (41) 43. A Scr: T Green (-1) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: G Jones (19) 36. J Murphie (16) 35 cb. B: J New (36) 39. J Zirn (29) 35 cb. Women: D New (26) 31. V McGrath (34) 30.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Gold: A: A Starc (6) 37. B: A Edwards (13) 40. C: A Petridis (23) 39.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: T Haddock F Whitney H Preece J Mulligan 84. Scr: P Baigent 31. A: P Baigent (3) 34. B: M Van Homrigh (14) 31. C: S Gordon (24) 38. Women: H Gregory (24) 33.

THE LAKES: Stableford: 4B: E Chan C Archer 52. B Tallents (12) 37. Women: L Smith (26) 31 cb. F Cottrell (18) 31. Stroke: A Rathbone 72.

THE RIDGE: Stableford: A: T Fedes (0) 34. B: B Sheppard (31) 37. 9-hole: A: M Gilbert (12) 15. B: M Brotherton (17) 20. C: G Russell (34) 17 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: Div 1: M Lithgow (9) 36 cb. Div 2: N Finn (15) 39. Div 3: G Harmes (33) 33. Women: J Anderson (126) 36. Medley: Gold: R Eaton (31) 31.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: C Miller (7) 5 up. B: L Dowe (13) 2 up cb. C: M Gribbin (24) 7 up. Women: Green: J Berry (13) 2 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Rosa (15) C Martin (31) 45 cb. Men: A: G Rosa (15) 37. B: H McConnell (29) 36. Women: A: D Nunn (9) 35. B: C Martin (31) 35.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Dodworth (16) 35 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: O Schwarz (22) 41. 9-hole: N Kelly-Flett (31) 22.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal May: A: T Browne (10) 67. B: K Nathan (13) 66. C: Z Orbach (19) 70 cb. Scr: T Browne 77. Women: D McDonald (36) 34. Medley: Women: 9-hole: V Chong (24) 13. Men: M Shearer (29) 21.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B Agg: W Chandler (16) S Taylor (18) 72. Men: T Smith (4) 36. Women: V Smith (34) 36.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: C Goldie C Moat 48. Women: 2B: B Holloway D Docherty 47. Men: White: A: J Burnham (14) 37. B: N Foote (34) 41. Women: A: D Docherty (27) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: H Johansen (30) 36. Men: Stroke: Murray: A: D Crossley (7) 72. B: R Elliott (13) 71.

Our Partners