NSW/ACT Club Results – 20 May 2023

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 20 May 2023.

ANTILL PARK: Women: Stableford: T Dunn (30) 38. Men: Stableford White: A: J Dunn (12) 37. P Davis (9) 36. B: I Couper (17) 39. S Manray (16) 37. C: D Fowler (30) 43. V Vincent (22) 39. Medley: 2B Agg: D Fowler (30) T Hallworth (20) 79.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: S Jenkins (13) B Page (21) 48 cb. A: C Fretwell (11) 37. B: G Kirkby (14) 35. C: B Page (21) 41.

AVALON: Women: Stroke: Ambrose: C Gardner (31) S Williams (37) 68.

AVONDALE: Men: Stableford: A: G Slade (9) 39. B: T Helyar (16) 39. C: C Haynes (19) 37. A Scr: D O’Donovan 39.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Treasure (12) 39. B: D Mitchell (15) 41. C: G Brown (26) 39.

BANKSTOWN: Medley Stableford A Grade: V Cantore (7) 42. B Grade: L Aquino (16) 41. C Grade: F Jensen (24) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Kassas (14) K Mcanulty (22) 44. J Ammit (24) 41. A Scr: D Fletcher 32. A: K Meyn (4) 36. B: A Ferreira (13) 38. C: J Hartanto (37) 38. S Lapi (45) 37.

BARHAM: Men: Stroke: A: I Douthat (10) 73. B: T Saunders (17) 72. C: B De Bondt (20) 66. Women: Stableford: A: L Hyne (19) 34. B: J Mortlock (30) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Coleman (31) 33 cb. Men: A: K Mitchell (12) 36. B: B Kantor (15) 38. C: S Fessey (22) 38.

BAYVIEW: Medley: Stableford Black: A: P Byrne (6) 35 cb. B: J Latyon (17) 37. C: P Witjes (32) 40. Scr: P Clarke 31. Stableford: Div 1: S Poate (17) 33. T Gillett (25) 32. Scr: W Harrington 26. 2B Multi: M Harrison (17) B Jeffrey (15) 68.

BERMAGUI: Men: Stroke 54-hole C’ship: Black: A: R Drew (10) 68. B: D Chamberlin (17) 70. C: S Booth (22) 72.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: D Snape (12) 39 cb. A: S Redman (11) 38. B: M Hingston (12 Port Macquarie) 39 cb. C: D Tawadros (19) 38 cb. A Scr: B Heinrich 30. 2B Agg: P Doncas (17 Bonnie Doon) D Snape (12) 72.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Lindsay (4) J Lee (12) 45. Scr: A Demidjuk 37. A: B Russell (4) 36. B: P McIntyre (14) 39. C: E Francis (22) 37.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Gardner (23) 33 cb. Medley: 2B: S Brown (14) D Griffith (28) 26. L Horgan (11) 40.

BONDI: Men: Stableford: 2B: A: M Pashley (8) 37. B: D Henderson (15) 36. C: J Sullivan (23) 41. J Sullivan (23) D Henderson (15) 52.

BONVILLE: Medley: Stableford: S Clarke (7) 40. J Clarke (11) 39. B Middleton (12) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Sattout (9) 36. A Scr: D Baresic 32. B: S Spennati (13) 36. B Scr: S Spennati 26. C: I Picardi (47) 37. C Scr: N Beattie 15. T Muscat (28) D Sattout (9) 68.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Swamy (8) V Narayan (9) 44. Div 2: J Angeleski (30) A Allen (24) 47. Div 1 Scr: J Cummings K Cummings 41. A: T Marlin (5) 38. B: M Penna (11) 39. C: H Le (16) 35. D: A Allen (24) 37.

CAMDEN: Women: Stableford: A: S Chapman (10) 38. A Scr: L Newcombe 23. B: M Ross (23) 33. B Scr: S Goodall 14. C: S Purnell (41) 33. C Scr: M Poulton 8. Men: Team Agg: M Vance (13) W Healey (Snr) (32) A Roberts (10) D Meldrum (1) 142. Scr: B Moyes M O’Toole R Midei T Ballantyne 106.

CAMPBELLTOWN: Men: Par: A: F Pinto (11) 6 up cb. B: C Clissold (17) 6 up. C: M Annets (35) 3 up cb. T Mocha (15) 5 up cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: S Sagdic (5) N Sagdic (5) 73. A: N Sagdic (5) 41. B: J Shepherd (13) 39. C: B Cha (26) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: T Jones (6) 39. B: P Trainor (16) 35. C: M Phelan (20) 34. 2B Multi: T Jones J Esmail 75. C Wright D Mclean 70. A: B Baden (12) 38. B: S Howard (14) 36. C: A Bradley (25) 38.

CASTLECOVE: Medley: Stroke Ambrose: White: M Hill (15) J Diggins (10) G Hartley (8) J Rumpler (7) 49.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Monaghan (9) 40. B: S Tucker (16) 40. C: B Ramsay (23) 38. A Scr: P Brimmer (0) 35. 2B: B Ramsay (23) T Berney (15) 47.

CRONULLA: Medley: Stableford Black: A: P Bouttell (9) 39. B: C Mackenzie (14) 39. C: T Feehan (27) 41. Scr: M Frith 36.

CUMBERLAND: Men: Stableford: D Scr: J Russo 33. Div 1: M Scott 39. Div 2: R Madeleine 43. Div 3: K Grant. Hole In One: M Scott At 5th. Stableford: 2b: D Scr: H Smith I Pemble 41. D Gillan G Kim 50.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Trophy: P O’neill (13) 41 cb. 2B: Div 1: K Ingleton (13) J Ingleton (7) 74. Div 1 Scr: C Williams D Williams 63. Div 2: M Clow (18) J Speirs (23) 70. Div 1: K Ingleton (13) 40. Div 2: S Beaton (18) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: A Mickelson (3) 38. B: R McMahon (15) 35. C: B Schwaiger (27) 45. A Scr: J Edge (3) 30.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: S Frazer (14) 41.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: C Hunter (7) 72. A: D Cracknell (10) 64. B Scr: S Manfredotti (14) 81. B: G Lind (18) 64. C Scr: S Salkeld (19) 82. C: S Salkeld (19) 63.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke Medal Apr: Tuncurry: Black: A: T Overhall (10) 71. B: J Comito (17) 66. C: D Freebody (34) 67. Stableford Forster: White: R Falk (7) 38. W Hughes (12) 38.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Agg: M Genner (23) 94. R Watt (17) 94. M Henry (20) 94. C Chong (35) 94. J Bingham 72. K Booth 72. P Sinclair 72. A Borg 72. A: M Davies (8) 39. B: K Siow (16) 39. C: G Purse (30) 43.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Carroll (10) 42. Div 2: J Robb (16) 39. Div 1 Scr: A Robb 32.

GOULBURN: Women: Stableford Green: N Rowsell (32) 33. Men: White: M Whitehead (29) 37 cb. B Hall (Tully Park) (20) 37 cb. D Roa (11) 37 cb. K Selmes (27) 37 cb. M Phelps (12) 37.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: B Goh (21) 34 cb. B: C Rose (34) 33.

HOWLONG: Men: Stableford: A: I Charles (3) 37. B: K Primmer (19) 38. C: J Blunsden (21) 39. A Scr: D Van Der Merwe (3) 33. Women: A: B Pilfoot (28) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: T Shaw K Kerrigan (3) 150. Div 1: L Piper G May (14.5) 140. Foursome: Div 1: L Piper G May (14.5) 69. Div 1 Scr: T Shaw K Kerrigan (3) 74.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: R Coote J Coote 71. A: P Gardner (8) 33 cb. A Scr: G Stone (2) 29. B: R Overhall (17) 39. B Scr: L Wardle (13) 24 cb. C: I Colley (22) 34 cb. C Scr: C Farrugia (20) 14 cb. Hole in one: J Devlin at 18th.

KILLARA: Men’s & Women’s Stroke: Men’s overall: M Callanan (24) 66. A Grade: A Downie (7) 69. B Grade: D Quick (16) 72. C Grade: A Newman (21) 71. Scratch: I Norton 73. Ladies: K Wood (9) 76. Stableford: Max Eady (23) 34.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: H Ng (13) C Johnson (29) 46. A: J Heron (4) 36 cb. A Scr: M Musgrave 33 cb. B: P Auciello (13) 38 cb. C: C Johnson (29) 38.

KOOINDAH WATERS: Men: Par White: A: B Seabrook (13) 1 up. B: C Dunne (20) 3 up. C: V Tarsenko (23) 2 up. Women: Par: A Khamphet (26) sq.

LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: J Maiolo (13) T Baker (17) S Asmaro (19) A Nazir (27) 91. 4B Scr: C Dowling (3) B Warby (2) J Choma (4) D Hoare (5) 66. A: B James (8) 41. B: H Leicester (12) 40. C: C Harrod (24) 40.

LEONAY: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: J Dunn (7.13) C Curry S Shields M Dunn 51. A Scr: S Meyers K Canning D Turner K Geyer 54.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: B Youn (11) 39. B: T Koo (18) 39 cb. C: S Brett (26) 39. 2B Scr: B Davies (+1) R Bruker (4) 41. 2B: T Bedford (14) T Hagan (7) 45.

LONG REEF: Women: Stableford: J Atchison (15) 36. Men: A Scr: D Campbell 35. A: D Taylor (12) 39. B: L Bates (15) 39. C: P March (26) 41. Mxd: 2B: J Ogilvie (32) L Snelson (33) 51.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: R Joson (11) 39. G Rogers (4) 37. A Scr: T Farrar (0) 37. B: K Thurgood (14) 40. H Hattingh (17) 34. B Scr: F Koh (15) 23. C: J Hay (29) 37. D Kim (23) 36. C Scr: N Clarence (19) 20. Women: A: B Williamson (23) 42. L Harris (3) 34. B: C Amery (31) 33. M Selby (25) 31. Mxd: 2B: N Clarence (19) 46. D Cardwell (21) 46. G Tardiani (17) 46. B Williamson (23) 46. A Scr: D Cauchi (11) 37. T Farrar (0) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: R Frankham (5) 38. B: D Nieass (15) 39. C: G Eberle (21) 39. Div 1: L Galluzzo (28) 36. 2B: H Hindmarch (38) L Galluzzo (28) 49.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: P Thomson (13) M Morsanuto (12) 69. R Ward (20) 37 cb.

MANLY: Men: Stableford: A: D Cleary (12) 42. B: D Lorentz (14) 39. C: G Lane (26) 36.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Ambrose: S Goldrick N Gerard N Wardley J McFaddenn (Richmond) (7.13) 46.87. D Cremin T Shaw J Dunn 50.

MASSEY PARK: Women: Stableford: K Howe (15) 32. Men: 2B Agg: R Lee M Flack 72. A: R Lee (7) 37. B: M Hamilton (15) 35. C: T Myers (28) 37. Medley: Scr: S Fitzpatrick 34.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: B Gross (2) 39. B: R Tebbutt (17) 38. C: J Agostino (28) 37 cb. A Scr: B Gross 37.

MONASH: Men: Stroke: Foursome C’ship: S Patel R McClelland 160. Foursome: P Richards (17.5) R Marrett 150 cb. Mxd: Stableford: A: M Clayton (4) 37. B: R Smith (16) 36 cb. C: P Fisher (26) 37 cb. 2B: Div 1: S Robinson (17) S Robinson (3) 43. Div 2: G Taylor (25) M Grunstein (14) 43. Stroke: Scr: M Clayton (4) 75.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Kendler (6) 35 cb. Women: Stableford: N Luk (17) 34. Medley: 4B: R Thomson (11) G Neff (10) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: I McCarthy (27) N Fraietta (17) 76. A: S Haroon (11) 40. B: N Fraietta (17) 39 cb. C: L Oh (24) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: G Jennings (12) 36 cb. P Kent (7) 36. B: R Pain (17) 40. G Kerslake (16) 38 cb. C: R Carruthers (25) 40 cb. J Maslen (29) 40. Brushbox: A: R Wright (9) 38. D Rann (15) 37 cb. B: M Baldwin (21) 42. M Davison (21) 39. C: R Skinner (37) 38. R Gabb (31) 34. Women: L De Celis (35) 34. R Rocher (19) 31. P Kingsford-Smith (31) 27.

NORTH RYDE: Hole in one: M Rushton at 14th. Men: Stableford: Hcp: A: R Cincotta (12) 39. B: B Starr (14) 39. C: B Smith (25) 40. 2B: P Foxall (17) P Cross (31) 47. A Scr: T Crockart (+1) D Fazzolari (1) 65.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: T Wilson (6) 41. A Scr: T Wilson (6) 35. B: F Duncan (18) 40. C: S Coumbis (25) 35 cb. Women: L Hulme-Jones (32) 37. Medley: Stableford Black: B Pentecost (19) 32. Stableford: 2B: F Duncan (18) A Chew (16) 47 cb.

NOWRA: Medley: Stroke: A: G Webb (9) 68. B: C Armstrong (20) 70. C: G Parker (24) 72.

NSW: Men: Stableford: T Avery (22) 40. Scr: S Arnold 38. Stableford White: E Gold (29) 38. Gold: M Messis (31) 32. Women: Stableford: C Tatley (21) 28. Medley: 2B Agg: S Kazacos (34) B Keopka (PGA) (40) 74. R Farrelly (36) J Suh (PGA) (38) 74.

PALM BEACH: Women: Stroke: C Reid (20) 71 cb. Men: 2B Multi: W Krelle R Nye 73. Stableford: T DeVault (8) 38 cb.

PENNANT HILLS: Stroke: A: J Stuckey (4) 70. B: C Yi (18) 71 cb. C: L Roper (21) 69. Stableford: G Donovan (21) 36. Scr: J Stuckey 74.

PYMBLE: Stableford: A: J Byun (5) 39. B: P Kennedy (17) 38. C: H Pooley (19) 41. Women: M Henry (18) 32. 2B: A Scr: J Coles 42. S Langham 42. P McMahon (21) 47. R Westgarth (7) 47. Hole in one: S Standfield at 18th. Stableford: Trophy: J Abadee 74.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: D Crawford (10) C Luck (13) J Chatten (19) C Iodice (18) 89. A: M Delf (10) 37. B: C Luck (13) 36. C: W Chin (21) 37. A Scr: R Fernandes 32.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: S Mccoomb (10) 43. B: J Guilfoyle (16) 39. C: T Morgan (20) 39. Women: K Main (24) 43.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: R Ulrick (22) 36. Women: Stableford: L Beard (41) 36. Medley: 2B Multi: M Miller (22) S Wilson (7) 76. Men: Stableford White: A: S Campbell (8) 40. B: P Rose (18) 40. C: M Miller (22) 38. Scr: S Campbell (8) 32.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: B Mckissock (7) 39. B: P Sermanni (17) 38. C: B Apps (19) 37. D: R Fitzerald (28) 40. Stroke: A Hogg 30. Stableford: 2B Agg: Div 1: P Ferris (16) D Gage (8) 73. Div 2: T Simshauser (20) D Lloyd (19) 71.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: J Watts (10) E Odishoo (16) 67.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: R Briggs (9) 38 cb. B: M Burraston (17) 37. C: G Irwin (23) 40. Women: M Redman (39) 41. Men: 2B Agg: R Briggs J Andersen 72 cb. Medley: A Campbell M Redman 74 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: L Maskine 30. A: M Elliott (9) 36. B: L Sundel (17) 38. C: M Ousley (35) 36. Gold: Gold: D Parr (21) 30.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: C Sarkis (6) 40. B: A Barclay (17) 42. C: P Choi (31) 40. A: C Sarkis (6) 34. 2B Agg: A Barclay (17) R Saville (14) 76.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: G Jones (19) 36. J Murphie (16) 33 cb. B: J New (36) 39. J Zirn (29) 35 cb. Women: D New (26) 31. V McGrath (34) 30.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Grech (12) 39. A Scr: D Fitzgerald 32. B: G Nelson (15) 44. C: A Jury (26) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: B Phillis (18) 39. A: T Sidwell (12) 37 cb. B: B Phillis (18) 39. C: H Dyball (20) 38. A Scr: D Gillard 32.

THE COAST: Stableford: M Robinson (24) M Millican (15) A King (14) S Gaynor (14) 51. A: E Theodore (16) 41. A Scr: C Smith (1) 35.

THE LAKES: Stableford: A: M Youlden (10) 41. B: P L’Estrange (14) 39. C: P Kofod (23) 36. K Kang (13) 35. Scr: M Buckingham 34. 9-hole: D Chee (26) 22. K Lasky (8) 19.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Brown (12) 39. B: R Ferris (19) 41 cb. C: J Angelis (24) 40. 2B Multi: M Maclennan (5) J Burgess (9) 77.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: M O’Brien (9) 38. Div 2: N Finn (15) 36. Div 3: K Dunn (22) 37. Women: Div 1: J Anderson (18) 34. Div 2: S O’Connor (28) 38.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: P Fittler (19) L Fittler (26) 46. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 40 cb. Men: Stableford Gold: A: G Johnston (5) 37. A Scr: M DeVries 33. B: C Oh (15) 36. B Scr: A McLaughlin 22. C: P Fittler (19) 38. C Scr: P Ng 17. Women: Green: J Kim (19) 31 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: D Krempels (10) R Ewing (10) 73. A Scr: D Krempels R Ewing 53. Men: A: D Krempels (10) 37. A Scr: P Rigoni 31. B: N Filacuridi (17) 37. B Scr: S Percival 23. C: P Mcsorley (26) 37. C Scr: E Greenwood 18. Women: H Suh (21) 34.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: S Sandilands (9) G Joukador (20) 43. 2B Scr: M Holmes C Holmes 38 cb. A: M Holmes (8) 36. B: P Williams (16) 34. C: J Danby (21) 38. Mxd: 2B: C Hoppe (45) N Hoppe (14) 42. Women: H Grieve (28) 32.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: K Lee (6) 37. B: S Woods (14) 42. C: M Wilson (22) 37 cb. D: J Gale (30) 38. Scr: K Lee (6) 31.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Matchplay: J Blondin (20) P Ford (18) bt B Wolford (20) L Borthwick (29) 3-1. Medley: Stableford: 2B Agg: B Broadhurst (15) D Beuganey (12) 69. Div 1: T Crowe (9) 36. Div 2: P Bacci (13) 37 cb. Div 3: T Theodosi (22) 36 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Presidents 1970. C Captains 1886. President’s Trophy: D Gleeson (14) 42. Captain’s Trophy: M Hodges (18) 38 cb. A: D Strong (5) 39 cb. C: L Mapstone (23) 38 cb. Scr: J Hallinan 37.

WYONG: Men: Stableford 2B Multi: White: P Dickinson J Lambert 82. A: R Connell (5) 40. B: W Woods (14) 41. C: J Lambert (21) 41. Women: Stableford: V Milburn (33) 29.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: Yellow: A: T Bell (11) 39. B: M Hargreaves (28) 38. Women: Stableford: Murray: A: H Baxter (24) 38. B: S Bozzola (29) 38. Men: A: B O’Conner (10) 40. Stroke: Lake: A: R Elliott (13) 72. B: B Bonwick (14) 71.

Our Partners