September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 18 May 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Albert Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Thursday, 18 May 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Tindall (13) B Berrell (18) 74. Men: A: N Wood (2) 34 cb. B: B Berrell (18) 38. C: L Snee (26) 37. Women: N Mallam (19) 36.

AVONDALE: Men: Stableford: A: S McInnis (9) 38. B: E Doutreband (16) 38. C: B Engeman (19) 37. Scr: D O’Donovan 37.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Griffith (21) W Mcmillan (28) 43. W Hijazi (10) 36. Scr: J Sentas 31.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: A: D Whitcomb (13) 37. B: D Penning (18) 38. C: M Khan (23) 42. D: A Anderson (29) 43 cb.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: A Dorrington (16) 31. Div 2: G Wood (30) 33. Stableford Gold: Div 3: D Nash (34) 34. 9-hole: H Larsen (30) 14.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: P Maher (12) 37. B: M Dumbars (18) 39. C: M Smith (30) 35 cb.

BLACKHEATH: Women: Stroke: C’ship: A Scr: M Booth (13) 168. A: L Pressley (23) 153. B Scr: R Lonergan (27) 199. B: Y Murray (30) 151. C Scr: A Morris (35) 227. C: P Honeysett (34) 161.

BONVILLE: Medley: Stableford: B Bienefelt (11) 35. L McCoy (4) 34. B MIddleton (10) 33.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: W Timmins (22) B Bisat (23) 72. A: L Lealamisa (11) 37. A Scr: R Trenear 28. B: M Hoy (14) 38. B Scr: M Hoy 25. C: S Hsiao (34) 36. C Scr: B Bisat 16.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: F Cahill (12) S Daniels (7) 49. 2B Scr: W Linden M Jeffree (Forster-Tuncurry) 43. A: F Cahill (12) 43. A Scr: W Linden 39. B: M Lewis (17) 36. B Scr: T Hillman 23. C: R Peel (30) 41. C Scr: B O’Dwyer 18.

CAMPBELLTOWN: Veteran Medley: Stroke: American Foursome: V Nguyen (11) V Do 62. B Peaker (34) D Peaker 64.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Bartle (26) T Krapeshlis (21) 50. Men: Div 1: E Lee (9) 44. Div 2: J Lee (18) 40. Women: R Forrester (20) 38.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: M Kim (17) 73. Div 1 Scr: L Cash 87. Div 2: L Jenkins (28) 74. Div 2 Scr: L Jenkins 104. Div 3: S Follington (39) 75. Div 3 Scr: S Follington 114.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: J Milovitch (9) 38. B: S Farley (20) 40. C: P Steenbuck (25) 35. Women: R Messner (31) 31.

CROMER: Women: Stroke: Foursome: S Hickey (28) R Doolan (26) 73. Foursome C’ship: A: V Younger D Meyer 178 cb. B: S Hickey R Doolan 211. C: N Kerr A Harrison 223.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: J Fazio (19) M Corbett (9) 46. A: G Anthony (12) 40. B: G Costa (18) 39. C: K Stone (27) 36. Scr: G Osborne 33.

ELANORA: Men: Stableford: M Bennett (14) 42.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Forster: White: A May (8) 39.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Pont (29) S Chambers (Wallacia 6) 69. A: S Chambers (Wallacia 6) 37. B: E Han (16) 36. C: L Nethercote (33) 38.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: A Gollan (28) 36. C Reeves (35) 31. F Chin (25) 30 cb. L Reynolds (53) 30.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: L Spitty (42) 34.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: L Ashford (16) 36. B: K Donovan (26) 36. Medley: A: D Nemeth (11) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: N Loizou (13) 36 cb. Div 2: S Graham (19) 36.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke White: A: A Hills (10) 69. B: J Csosz (14) 72. C: L White (31) 69.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal May: Div 1/Medal: S Ridd (28) 66. Div 1 Scr: S Ridd 94. Div 2: H Prentice (35) 71. Div 2 Scr: H Prentice 106.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: G Denny (17) B Baker (17) 46. 2B Scr: C Malvern A Wright 36. A: B Evans (12) 38. B: O Brennan (18) 39. C: P Strom (24) 40.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: J Kirkland D Fairbairn 47. P Barry (5) 37. B Youn (13) 40. J Jennis (22) 42.

LONG REEF: Women: Stableford: Scr: S Hill 13. A: W Millson (19) 30. B: T Cantwell (33) 37. C: L Sinclair (35) 36. Gold: P Rousel (45) 36. 9-hole: C Cummins (40) 18.

MANLY: Mxd: Stableford: F Nyman (`21) 38 cb.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: M Fox D Hampton M O’Brien G Jenner .

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: C Prowse (6) G Crossingham (13) 76. A: C Prowse (6) 39. B: R Meaney (19) 39. C: R Davies (30) 43 cb.

MONA VALE: Women: Stableford: A: R Millington (19) 34 cb. B: V Holroyd (26) 34. C: A Baillie (25) 36 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: Y Imamura (0) 35 cb. Women: G Nasanjargal (20) 35.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Shin (18) 35. Div 2: S Smart (27) 36. Div 3: K Stafford (33) 34.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: Div 1: J Leschke (9) 38. Div 2: M Talbot (20) 38. Div 3: G Daniels (26) 33.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Foursome: A: L Oldfield (30) J Merrick (28) 66. B: M Smith (28) J Bergin (34) 71.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Split Six: T Rogers D Culkin 68. 2B Scr: W Ho P Skurrie 35. Men: White: A: P Skurrie (4) 39. B: C Cheong (16) 37. C: T Rogers (35) 44. Women: Green: P Beckton (11) 31. Medley: Black: S Pollitt 34.

NOWRA: Women: Stroke: Ambrose: J Mitzimberg C Ison D Pritchard (16.67) 68.33.

OATLANDS: Women: Stroke: Foursome: A Kim J Yang 74.5. Men: Stableford White: P Golding (27) 37.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P North S Player 68. J Oliver (15) 67 cb. Women: 9-hole: K Kiely (20) 19.

PENNANT HILLS: Par: Div 1: C Skillicorn (20) 2 up. Div 2: S Stevenson (32) sq. Scr: T Skuodas 10 down. Stableford: 9-hole: S Rogge (40) 19.

PENRITH: Women: Stableford: 2B: D Montgomery (11) K Hill (37) 42.

PYMBLE: Women: Stroke Yellow: A: J Freeman (9) 74. M Henry (18) 100. C: A Jackson (30) 77.

RANDWICK: Veteran: Stableford: K Graham (23) 35.

RICH RIVER: Men: Stroke: East: A: D Bruns (5) 70 cb. B: B Malone (16) 69. C: S Slater (31) 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: I Hume (21) G Bent (15) 47. White: A: P Grover (8) 38. B: G Bent (15) 37. C: S Weir (20) 39. Green: L Quilter (22) 36. Scr: White: D Owen (6) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: I Gill (19) A O’Connor (12) 46. P Nightingale (15) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: T Johns (11) J Hart (0) 66. A: G Asser (12) 39. B: D Garbutt (13) 35. C: V Outred (19) 37. D: R Creswick (25) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: R Ferris (8) S Sweeney (18) 76. 2B Agg Scr: L Furlong (+2) O Janschek (+1) 44. A: O Janschek (+1) 38. B: S Sweeney (18) 39. C: F Whitney (21) 37. Scr: L Furlong 38. Visitor: R Ferris (8) 37. Women: J McDade (20) 34. Men: 2B Agg: Gold: B Reid (17) A Clarkson (6) 62. E Karp (27) 32.

STRATHFIELD: Women: Stroke: A: D Song (12) 73. B: S Son (28) 74. Stableford: J Pillinger (48) 35. Medley: A: H Moon (18) 42. B: R Cervantes (30) 29.

THE COAST: Veteran: Stableford: B Fifield (8) 33.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Pilgrim (Lakeside 40) S Dar Long (Bexley 12) 49. A: N Parker (7) 41. B: R Hunter (19) 43. C: W Hollis (24) 38 cb. Women: D Stewart (25) 38. Scr: B Wood 37.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: T Kim (21) 35. B: D Castle (37) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Williams (13) S Snell (13) 69. 2B Scr: B Gibbons S Coleman 58. A: A Howell (11) 35. B: P Cahill (15) 35 cb. C: R Flood (27) 33 cb. Veteran: K Hatter (11) 38. Super Veteran: R Luckman (26) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: D White (30) 40. 9-hole: N Wappett (15) 21.

WYONG: Women: Stableford: Div 1: R Sheehey (21) 33. Div 2: B Masters (23) 38. Div 3: B Newcombe (42) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G Schinck (12) 39 cb. B: F Warren (17) 36 cb. C: T Broadley (23) 36. Murray: A: C Goon (4) 36 cb. B: P Taylor (19) 38. C: E Gertners (30) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: E James (17) 21. Red: J Traunini (10) 21.

Our Partners