September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 4 May 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ The Club house at Gosford Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday, 4 May 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: D Peters (2) E Macmillan (27) 72. Men: White: A: R Naido (9) 34 cb. B: M Gleeson (14) 40. C: E MacMillan (27) 38. Women: K Wright (19) 34.

BANKSTOWN: Women’s Medal Div 1 Winner – Y Kim (14) 70 Div 2 Winner – N Cullen (33) 74.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Tabuatamata (19) G Joy (18) 44. A Ferriera (15) 41. Scr: K Beck 33. Women: W Hicks (38) 37.

BARHAM: Men: Stableford: A: G Smith (8) 45. B: G Layton (12) 41. C: H Gray (20) 42.

BARNWELL PARK: Veteran: Stroke: Ambrose: T Wood D Penning S Smith R Leo (9.25) 45.75.

BLACKHEATH: Women: Stableford: N Lavers (28) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Baldwin (16) 37. W Mordue (4) 35 cb. R Hoelzl (4) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Team: Stableford: L Blake (23) P Leighton (25) G Farthing (26) M Williamson (12) 83. A: D Sattout (10) 40. A Scr: G Stubbs 31. B: M McDonald (18) 36. B Scr: S Spennati 23. C: R Benson (20) 43. C Scr: R Benson 24.

CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal May: A: L Thompson (9) 74. B: E Burton (24) 77. C: K Lee (36) 74. A Scr: L Thompson 83. B Scr: E Burton 101. C Scr: K Lee 110.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: B Moyes (7) J Lewis (4) 75. 2B Agg Scr: C Jaeger L Hudson 67. A: B Moyes (7) 38. A Scr: C Jaeger 35. B: B Cook (15) 36. B Scr: M Daley 23. C: L Morgan (21) 40. C Scr: D Bogg 18. Challenge: L Morgan (21) 40.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: C Gooch (21) 40. B Whelan (17) 39. Veteran Women: Yellow: J Cotter (42) 34. B Regan (22) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: E Lee (11) S Hong (17) 49. Men: Div 1: E Lee (11) 42. Div 2: S Oh (Penrith 24) 42. Women: J Kwon (22) 39.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: J Hill (37) R Munt (28) 52. 2B Scr: S Kim Rah M Namkoong 28. Div 1: S Hunt (25) 38. Div 2: R Munt (28) 42.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: R McKenzie (17) 37 cb. Women: Stroke: R Finnigan (36) 31.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: A Argus (6) 35. B: P Aston (21) 36. C: J Scandrett (31) 37. Women: A: E Baldwin (33) 34.

CROMER: Women: Stableford: A: D Meyer (16) 38. B: K Russo (29) 33. C: A Harrison (40) 37. Plate: D Meyer (16) 38.

CRONULLA: Men: Par: A: B Brokenshire (12) 5 up. B: S Harris (14) 2 up. C: S Liddy (24) 5 up. M Deas 2 down cb.

EASTLAKE: Men: Stableford: A: A Valdy (0) 40 cb. B: J Melville (16) 38. C: T Calacouris (21) 37. Scr: M Solanki (9) 29. Women: White: L Saville (39) 35.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Tuncurry: White: A: P Hurley (12) 40. P Cary (13) 37. B: P Tindall (19) 37. D Mills (19) 36.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal May: A: A Gollan (28) 73. R Rorison (27) 83. R Te Amo (28) 84. B: P Johnson (41) 78 cb. C Reeves (35) 78. S Frost (33) 80.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: J Clarke (16) R Robertson (24) 47. Men: A: D Lowe (9) 36. B: J Clarke (16) 40. C: I Cambourn (22) 36. Women: L Partridge (14) 30 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: S Anderson (19) 37. 9-hole: B Shields (52) 16.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: M Hibberson (12) 35. B: B McKenzie (19) 40. C: P Iffland (24) 35. Medley: D Morrison (18) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: M Burke (15) 38. Div 2: M Doolan (30) 37.

LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (23) 37.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: Split Six: M Harley E Cruz 72. A: S McKimm (11) 37 cb. B: R Robson (19) 37. C: P Cain (31) 37.

LONG REEF: Women: Stroke: Foursome: A: K Sloane K Smith 75. B: A Savage J Mahn 71. Stableford Gold: J Banks (32) 34. Stableford: 9-hole: J Hore 17.

MANLY: Medley: Stableford: L Bowditch (38) 41. Women: 9-hole: Gold: S Bedingfield (25) 19.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: P Herring (17) 40. Div 2: T Daley (27) 42.

MONA VALE: Women: Stroke: A: L Spray (17) 74. B: C Ewing (27) 75. C: G Ronson (39) 77. A Scr: L Spray 91. B Scr: E Ewing 102. C Scr: B Woodrow 112. Stableford: P Nettleton (44) 30.

MOORE PARK: Women: Stroke: Medal May: A: G Finke (16) 42. B: M Rubin (23) 71. C: J Northall (30) 71. Men: White: B Geyer (18) 72.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal May: Div 1: A Coulter (15) 74. Div 1 Scr: A Coulter 89. Div 2: C Noh (27) 69. Div 2 Scr: C Noh 96. Div 3: G Patrick (32) 73. Div 3 Scr: G Patrick 105.

MURRAY DOWNS: Men: Par: Div 1: J Thompson (10) 4 up. Div 2: R Austerberry (22) sq.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: A: D Johnson (23) 35. L Kerr (27) 33. B: M Phegan (33) 32 cb. N Hocking (33) 32.

NEWCASTLE: Women: Stroke: A: C O’Brien (18) 77. B: J Savage (25) 76. Scr: C O’Brien (18) 95.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Carter (16) M Henderson (13) 46. Men: A: E Evans (13) 35. B: A Boyce (21) 38. C: K Morton (25) 38. Medley: Black: D Coleman (12) 37. Women: Green: L Mills (30) 31.

NOWRA: Women: Stroke: Medal May: Div 1: A Boadle (28) 73. Div 2: D Hewat (37) 72. Div 3: C Kennedy (41) 72. Div 1 Scr: L Weatherill 95. Div 2 Scr: V Wilson 104. Div 3 Scr: C Kennedy 113.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Aroney (9) A Mills (24) 80. A Mills (24) 40. Women: 9-hole: K Dujmovic (45) 24.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: A: S Hannon (28) 73. B: G Mckie (37) 73. Stableford: 9-hole: C Brereton (38) 21.

PENRITH: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Schuler (17) 78. Div 2: D Edwards (23) J Porter (24) 81 to playoff. Div 3: B Browning (40) 82.

PYMBLE: Women: Stableford Yellow: A: K Jelbart (15) 37. B: J Lade (24) 35 cb. C: J Benecke (35) 36.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: G Phillips (14) 37. Div 2: A Follmi (28) 37.

RICH RIVER: Men: Par: East: J Bennett (8) 3 up cb. I Williams (15) 6 up. K Aitken (23) 8 up.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Simpson J Lack 73. A: P Furlonger (8) 37 cb. B: S Mcelhinney (18) 44. C: R Edwards (19) 38 cb. D: B Wilson (26) 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: D Zappia (29) J Novak (17) 51. 2B Scr: M Hammond (+1) S Grant (3) 42. A: G Pye (4) 37. B: J Novak (17) 37. C: R Jones (33) 38. Scr: M Hammond 37. Visitor: M Sciberras (28) 37. 2B: Gold: J Ryan (49) R Walker (13) 40. T Mayes (21) 34.

STRATHFIELD: Women: Stroke: A: S Choi (15) 72. B: C Lee (26) 71. Medley: Stableford: A: G Callao (17) 39. B: M Kim (27) 39.

TALLWOODS: Women: Stableford: L Prout (33) 37. J Puxty (19) 31.

THE COAST: Women: Stroke: M Hogan (21) 78.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: R Springett (8) 42. B: C Grace (21) 42. C: P Leask (28) 40. Women: D Fraser (52) 34. Scr: G Booby 34.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Isaacs (23) 36 cb. B: S Cooper (35) 41.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Multi: White: K Murray (21) J Littlebury (9) 84. 2B Scr: G Donald S Francis 40. A: G Donald (9) 36. B: P Curtis (16) 35 cb. C: T Buckler (26) 37. Veteran: J Littlebury (9) 40. Super Veteran: M Sheen (14) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Pack (4) 41. 9-hole: L Peterson (35) 24.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal May: A: H Berckelman (20) 73. B: K Gargan (38) 73. Stableford: R Bullen (45) 30.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal May: Black: K Bailey (22) 67. Div 1: A Steeden (15) 70. L McMasters (14) 72. K Cole (11) 73. Div 2: N Themsen (18) 71. M Holloway (19) 73. G Goswell (23) 74 cb. Div 3: G Sinclair (26) 74. V Speechley (29) 76. D Forster (27) 78.

WYONG: Women: Stroke: Medal May: Div 1: S Foskett (17) 73. Div 2: A McKelvey (29) 74. Div 3: B Newcombe (44) 69.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Ambrose: Murray: B Ryan (10) T Collier (9) 63.25. Lake: M Sharp (10) B Graham (35) 72.75.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: N Moule (14) 24. Red: L Garbutt (14) 19.

Our Partners