NSW/ACT Club Results – 18 April 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Tuesday,18 April 2023.

ASQUITH: Women: Stroke: Medal Apr: A: S Wakeling (25) 72 cb. B: M Drever (29) 76 cb. C: T Shin (36) 69.

AVALON: Men: Stableford: P McGowan (16) 39.

BALGOWLAH: Stableford: J Thorburn (30) 33.

BANKSTOWN: Medley Stableford Y Lee (35) 45. K Park (13) 39. M Lee (18) 38 C/B.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: J Hunter (8) 35 cb. Div 2: J Francisco (19) 31. Div 3: M Williams (25) 38.

BEXLEY: Women: Stableford: Div 1: L Graham (29) 36. Div 2: W Baker (36) 35.

BONVILLE: Women: Stableford: 2B: S Kennedy (27) D Happ (43) 46.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: J Driver (11) 38. B: G Shinner (13) 39. C: T Bae (36) 46.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: S Kari (12) E Warner (14) 68. A: S Kari (12) 40. B: G Callaby (15 Penrith) 40. C: C Michael (26) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: K Wallis (2) 41 cb. B: P McBarron (21) 37.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: D Pocknee (15) 36 cb. B: G Landy (19) 39. C: T Sutton (26) 36.

CROMER: Medley: Stableford White: T Worner (27) 41.

CRONULLA: Snr Stableford: 2B: S Muller (24) P Zaat (22) 50.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Medal: Div 1: E Park (19) 73. Div 2: G Kim (22) 72. Stableford: C Dharmadi (45) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: O Lorenz (22) 41.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stableford: Forster: Div 1: K Hamilton (16) 39. Div 2: N Hanson (25) 39. Div 3: B Mitchell (40) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: I Pike (29) L Sammut (19) 72. A: K Farley (12) 33. B: H Joyce (16) 43. C: T Scoular (22) 40.

GOSFORD: Women: Stableford: A: B Ostini (16) 36 cb. B: L Kelly (28) 41.

HOWLONG: Stableford: Men: A: S Thompson (9) 38. B: B Mckenzie (21) 37. C: K Hibbett (22) 34. Women: T Frost (24) 32.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Irish Team: G Doohan (11) J Etcell (16) N Thompson (19) S Hardiman (0) 85. Men: Div 1: G Doohan (11) 39. Div 2: N Shefield (20) 38. Women: M Hyland (22) 37. Men: Holes in one: P Cohan at 2nd. D Cooper at 12th. W Mansell at 18th.

KAREELA: Women: Stroke: Ambrose: N Axford Y Rochford 59. Scr: S Schwarz S Dempsey 76.

KILLARA: Women: Par: Div 1: B Robertson (13) 1 up. Div 2: L Chang (24) 3 up. Div 3: K Barling (34) sq. Div 4: M Berry (37) 2 down. Scr: J Crichton 4 down.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Binder (2) 40. B: J Forrester (15) 43. C: B Endycott (34) 45. Women: M Campbell (30) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: T Holley (3) 40. Women: A: J Brown (15) 39. B: D Seisun (31) 43. C: L Morton (35) 38. D: N Newman (44) 38. 9-hole: K McCallum (45) 18 cb.

LYNWOOD: Medley: Par White: T Blamey (26) 3 up. Scr: J Hendry (7) 5 down.

MANLY: Women: Stableford: A: J Sillar (19) 40 cb. B: P Jackson (30) 38. C: M O’Brien (45) 39. Trophy: J Sillar (19) 40 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Parker (13) E Parker (24) 47. M Phillips (9) 38 cb. Scr: D Cremin 38. Women: 2B: J Morgan (27) C Jones (21) 42. D Tayler (18) 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: R Chambers (1) 40. Hole in one: S Eures at 6th.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: K Stafford (33) 39 cb.

MURRAY DOWNS: Mxd: Par Gold: L McGregor (13) 4 up.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: A: R Fitzgerald (19) 39. D Johnson (23) 37. S Dunn (20) 35. B: D Moon (24) 35 cb. E Pfennigwerth (29) 35. J Hazer (24) 33 cb. C: T Wasilewicz (33) 34. S McDonald (33) 31 cb. R Buchanan (35) 31. 9-hole: S Barnes (51) 22. M Brown (46) 20.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Salver: A Stubbs (11) 69. Bowl: P Beckton (12) 83. Stableford: Plate: C May (40) 36.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: P Livingstone H Smith 51. H Smith 42. Black: D Kong 42.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Apr: A: M Kable (16) 39. B: R Reynolds (20) 32. C: M Shanahan (27) 33. Veteran Women: Medal: C Bright (37) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: A: C Reid (20) 36. B: J Croydon (31) 40. 9-hole: R Mortimer (33) 17.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: V Edwards (21) B Lee (12) 43. A: B Lee (12) 40. B: T Mulligan (16) 42. C: P Kuti (19) 39. Scr: Z Mullins 36. Hole in one: M Kandara at 3rd.

RICH RIVER: Medley: Stableford: East: B Patten (0) 42. R Drill (16) 39 cb. C Fanning (22) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Ferguson (20) 39. Div 2: K Kain (26) 44. Centenary: Div 2: A Johnson (21) 28 cb. Div 3: A Korff (28) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Hercus (40) L Camp (39) 48. Women: Div 1: K Peck (2) 38. Div 2: F Yuan (25) 36. Div 3: S Kim (37) 36. Div 4: M Hercus (40) 40.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: R Davey J Hunt 46 cb. A: J Hunt (6) 41. B: S Mcelhinney (17) 39. C: T Higgons (23) 37. D: R Chapman (40) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: M Hogg (9) 36. B: J Connel (17) 40. C: C Di Natale (32) 35. Women: Par: A: H Jung (15) 2 up. B: J Park (32) 1 up.

TALLWOODS: Medley: Stroke 9-hole Ambrose: Yellow: K Brian J Wood M Mattiske P Quinlivan 29.125. R Coulter J Witherspoon P Wilson S Sessions 29.125. Women: Stableford 4B: Green: T Reynolds S Ireland 43. K Edwards J Hicks 41.

THE COAST: Stableford: 2B: B Mulvenna (18) J Pick (24) 52. A: W Braden (15) 40. B: G Price (22) 43. Scr: P Bonomy (4) 32.

THE LAKES: Men: Stableford: P McPherson (34) 37 cb. Women: Div 1: E White (7) 37. Div 2: K Callan (41) 40. 9-hole: S Lancaster (45) 18. L Salerno (42) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Roberts (18) S Dean (32) 46. Men: A: G Aston (9) 38. B: P West (15) 40. C: S Jones (24) 37. Women: S Dean (32) 37. Medley: Scr: N Anderson-Barden 32.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Pappas (16) 35. B: C Butcher (25) 35. Gold: M McMahon (13).

WAKEHURST: Women: Stroke: Ambrose: D Nunn (7) S Cathcart (11) 68.5.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Coombes (20) P Williams (13) 47. R Keeley (20) 40.

WARRINGAH: Women: Stableford: 9-hole: T O’Farrell (34) 28 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: P Formosa (16) 34. B: F Boyer (41) 34.

WOOLOOWARE: Women: Stableford Gold: Div 1: V Tasker (19) 36. Div 2: R Fleming (27) 36 cb. Div 3: L Millican (35) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole 2B: Blue: J Groves D Fasoli (8.75) 30.25. Red: J Haigh P Byrne (5.25) 32.5.

Our Partners