September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 13 April 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Moruya Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday,13 April 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Kesterton (28) S Ross (27) 52. Men: A: J Greig (11) 39. B: W Nagel (17) 41. C: P Kesterton (28) 47. Women: E Messer (24) 39.

AVONDALE: Men: Stableford Black: A: D Roche (9) 39. B: M Blake (18) 38. C: H Chisholm (28) 42. Scr: A Fitzsimmons 32.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: P Mcfarland (10) 39. Scr: B Standaloft 31.

BARHAM: Stableford: A: D McKnight (5) 39. B: I Sutherland (11) 42. C: J Papadatos (20) 41.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B: B Kelly (7) R Noack (34) 49.

BLACKHEATH: Women: Stableford: P Honeysett (34) 37.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: P Taff (7) 38. A Scr: P Taff 31. B: D Hansen (17) 36. B Scr: H Tulloch 34. C: J Brooks (25) 41. C Scr: J Brooks 19. Team: C Dawson (22) R Wilson (18) I Winters (17) J Brooks (25) 90.

CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: L Samuels (24) 38. Women: Par: P Suplat (33) 1 up.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: W Finkelde (10) N Beattie (15) 78. 2B Agg Scr: D Coombes G Matheson 65. A: N Hoskin (8) 39. A Scr: L Mc Laren 35 cb. B: N Beattie (15) 40. B Scr: N Bradbury 24. C: E Best (30) 38 cb. C Scr: R Gray 17. Challenge: N Beattie (15) 40.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: G Ellis (18) 36 cb. R Hayward (23) 41. Veteran Women: Yellow: L Lambros (29) 36. S Scofield (35) 35 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: K Oh (11) R Leabeater (21) 76. Men: Div 1: K Oh (11) 39. Div 2: J Kim (23) 40. Women: J Kwon (24) 42.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: G Jung (19) M Namkoong (26) 48. Div 1: G Jung (19) 39. Div 2: P Greenhalgh (26) 39. Div 3: C Johansen (39) 36 cb.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: S McMahon (19) 43.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: J Risbey (4) 35. L Goodwin (20) 38. M Stephens (24) 39. Women: A: C Chandler (9) 35.

CROMER: Women: Stroke: Medal Apr: A Scr: L Davis (7) 27. A: L Gamblin (18) 1. B: D Hyland (26) 2. C: C Crawford (34) 3. Trophy: L Gamblin (18) 1.

CRONULLA: Men: Stableford: A: R Nicol (7) 38. B: R Schmid (19) 44. C: G Bayley (24) 38 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: T Donohue (14) K Ng (24) 47 cb. Men: A: D Choy (12) 39 cb. B: T Donohue (14) 37. C: S Johnson (22) 38 cb. Scr: K Wallis (6) 30. Women: White: I Han (41) 40.

ELANORA: Men: Stableford: T Studdy (10) 44.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Forster: White: G George (10) 37. Tuncurry: A: J Nixon (16) 40. S Truskett (16) 38. B: B Pol (24) 36. B Judd (26) 35.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: J Reidy (26) G McCormack (24) 81. A: D Bisram (12) 36 cb. B: I Paton (18) 41. C: D Chew (24) 40.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: K Axtell (42) 35 cb. F Chin (26) 35. G Joe (16) 31.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: C Kim (7) R Wong (24) 70 cb. Men: A: C Kim (7) 39. B: A Dowsing (16) 35. C: L McIntyre (27) 36 cb. Women: S Beach (38) 34.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: K Smith (13) 37. B: T Mardling (19) 38. C: S Sang (23) 36. Medley: A: T Roebuck (7) 39. B: J Coleman (24) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R Lea (13) 42. Div 2: S Han (24) 38 cb.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: K Kerdsai (8) 37. Div 2: R Penn (32) 38.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R O’Toole (12) 37. B: T Buckland (17) 39. C: S Yuen (25) 33. Women: C Perry (16) 31.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Ridd (29) K Morehead (40) 58.5. Div 1 Scr: S Ridd K Morehead 93.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: W Gillard (13) M Damrow (22) 46. Scr: S Walker S Thums 37. A: S Thums (5) 37. B: J Thomas (15) 39. C: J Pridans (25) 40.

LINKS SHELL COVE: JNJG ILLAWARRA JNR MASTERS Rd 1: Boys c’ship (par 70): L Venables (Toronto) R Fletcher (Lynwood) H Gourlay (Mollymook) 70 Z Oyston (Wollongong) 71 S Robertson (Ryde Parramatta) H McKerihan (Long Reef) 72. 16yrs/o: L Venables (Toronto) 70. Hcp: L Venables (Toronto 2) 68. 14-15yrs: H Gourlay (Mollymook) 70. Hcp: F Whitelock (Royal Canberra 5) 69. 13yrs: J Hadi (Oatlands) J Eason (Campbelltown) 74. Hcp: J Hadi (Oatlands 4) 70. 11 & 12yrs: V Zhao (Bonnie Doon) 80 Hcp: V Zhao (Bonnie Doon 11) 69. 10yrs/u J Costello (Crookwell) 77. Hcp: J Costello (Crookwell 8) 69. Girls c’ship (par 70): M Bang (Concord) 71 A Squires (Concord) R Keen (Avondale) 74 A Prince (Toukley) 77 M Naaman (Liverpool) 78. 16yrs/o: M Bang (Concord) 71. Hcp: M Bang (Concord +2) 73. 14-15yrs: M Naaman (Liverpool) 78. Hcp: L Newcombe (Camden 13) 66. 13yrs: A Prince (Toukley) 77. Hcp: A Prince (Toukley 9) 68. 10-12yrs: L Cheng (Cammeray) 92 Hcp: L Cheng (Cammeray 16 ) 76.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: R Sciuriaga G Kearins 50. A: E Jennis (8) 38 cb. B: R Peters (17) 40. C: G Kearins (31) 41.

LONG REEF: Women: Stableford: J Jansson (12) 32.

MANLY: Mxd: Stableford: J Wiles (23) 40. Women: 9-hole: Gold: K Finlay (27) 18.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Team: H Oh P Chrisitiz J Bayliss (9) 38.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Bain (3) P Seaton (21) 47. Div 1: L Waterhouse (12) 40. Div 2: S Bannattyne (15) 41. Div 3: P Seaton (21) 39.

MONA VALE: Women: Stableford: R Hooper (19) 36 cb.

MONASH: Mxd: Stableford: VW Scramble: S Carroll A Reeve- Parker K Fraser S Fraser 55.125. Scr: M Byrne M Byrne P Byrne S Curry 64.

MOORE PARK: Men: Stableford White: R Devlin (14) 37 cb. Women: B Luna (22) 38.

NELSON BAY: Women: Stableford: Ambrose: Brushbox: J Knott D Buckley 83.5. V Melrose D Woodruff 87. Men: 9-hole: B Shepherd (16) 26.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Hcp: J Lee (32) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Penny S Penny 77. 2B Scr: C Boyd H Smith 38. Men: White: A: G Henson (11) 38. B: C Smith (16) 42. C: A Boyce (20) 34 cb. Women: Green: B Penny (21) 38. Medley: Black: M Morley (19) 35.

NOWRA: Women: Stableford: 4B: S England (19) J Buttle (29) 43.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: M Seon Kim (20) 39. B: D Cordina (33) 39. C: I Davies (37) 43. Men: White: P Townsend (27) 40 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: R Nye (26) R Porter (22) 83. R Porter (22) 39. Women: 9-hole: B Saward (36) 17 cb.

PENRITH: Women: Stableford Green: Div 1: D Montgomery (12) 37. Div 2: L Roberts (29) 37. Div 3: K Hill (37) 37.

PYMBLE: Women: Stableford: A: J Freeman (8) 34 cb. B: K House (22) 35. C: M Terrett (30) 35.

RICH RIVER: Men: Stableford: Split Six: West: A: L Moore (7) W Lyle (16) 60 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Arnold (14) G Hedley (22) 49. White: A: B Barry (9) 41 cb. B: J Jepner (14) 41. C: G Hedley (22) 38. Green: G Harrison (30) 37. Scr: D Chan (-1) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: G Kenny R McAuley 48. A: J Linnet (8) 39. B: M Brownlow (15) 39. C: R Hackett (19) 39. D: T Collins (33) 37.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Wood (16) K Fogarty (14) 45. 2B Scr: A Koch (5) D Deemer (1) 36. A: K Walther (3) 38. B: J Walsh (13) 36. C: J Hurwitz (21) 35. Scr: A Koch 32. Visitor: K Fogarty (14) 36. Women: H Shin (37) 32. Men: Stableford 2B: Gold: G Russell (23) B Eames (26) 43. D Parr (24) 33.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: H Jang (15) 37. B: J Kim (31) 36. Medley: H Yoon (18) 40.

TALLWOODS: Medley: Stableford: J Colvin (32) 35 cb. B Colvin (23) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: G Austin (9) 36 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Anderson (22) J Devine (20) 85. A: R Henderson (11) 39. B: J Devine (20) 42. C: G Caldwell (23) 38. Women: L Aston (30) 39.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: M Streeter (27) 38. B: S Cooper (37) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Small (11) T Zammit (19) 47. 2B Scr: C Holmes A Neville 38. A: W Manser (7) 38. B: P Williams (14) 38 cb. C: T Zammit (19) 35. Veteran: J Littlebury (10) 38 cb. Super Veteran: M Holmes (15) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Molloy (14) 37 cb. 9-hole: G Schwarz (16) 18.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: K Goldberg (38) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: K Stevenson (12) 44. C Burgess (14) 35. M Liddy (11) 34. Div 2: L Beal (18) 37 cb. N Themsen (18) 37. R Cannon (16) 36 cb. Div 3: G Sinclair (27) 38. D Clark (30) 37. S Dossetor (24) 36 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: B Kruger (8) 38 cb. B: R Tindall (16) 45. C: M Sheahan (21) 43. Murray: A: K Jensen (11) 37 cb. B: D Ampfea (15) 37. C: T Kimmie (20) 39. D: I Tuckey (24) 35.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole Blue: V Brincat (18) 22. Red: G Burgess (8) 21.

Our Partners