NSW/ACT Club Results – 8 April 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Saturday, 8 April 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: Cup: R MacFetters (12) 79. K Hlevnjak (45) 75. T Davies (13) 74. 4B: L O’Brien (6) 144 cb. K Hlevnjak (45) 144 Women: J Galvin (42) 41. Men: A: C Welbourn (10) 40. D Croft (6) 38 cb. B: R Anning (13) 39. A Bond (13) 38 cb. C: M Cleary (36) 41 cb. Z Roach (31) 41. Medley: 2B Agg: S Galvin (28) J Galvin (42) 76.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: A Yang (9) R Schreiber (14) 45 cb. 4B Agg: B Kalkhoven (15) R Abbott (15) A Yang (9) R Schreiber (14) 111. A: C Kim (10) 36 cb. B: J Spinks (15) 40 cb. C: R Newcombe (20) 38. Scr: M Harvey 32.

AVALON: Women: Stableford: S Williams (39) 33.

AVONDALE: Men: Stableford: A: C Moy (12) 41. B: M Taylor (13) 35. C: D McGilvray (22) 35. A Scr: C Fan 43.

BANKSTOWN: Medley Stableford A: D Laus – 40 B: J O’Brien – 38 C: A Loakim – 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B: White: K Ferguson (27) L McMartin (19) 46. D Frankish (19) 42. A Scr: B Forsythe 35.

BARHAM: Men: Stableford: Div 1: D Klimeck (11) 39. Div 2: I Skate (15) 37. Div 3: D Knight (19) 38. Women: A Rossi-Mel (19) 35.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Galloway (31) 36. Men: A: S Barnett1` (12) 37. B: M Shereley (17) 39. C: R Hellmers (26) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: M Everingham (11) 37. B: B Gilbert (14) 38. C: D Euers (22) 40. Scr: S Green 31. Women: Stableford: Div 1: S Storer (15) 37 cb. Div 2: S Dunn (30) 35. Scr: S Storer 22.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: D Siely (17) 40. A: J Harris (11) 38. B: R Santangelo (13) 39 cb. C: P Handley (26) 39. A Scr: S Palonis 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: A Pollock (10) 41. Div 1: M Savoldi (7) 40. B: S Hogg (11) 41. Div 2: M Mcleod (11) 41. C: M Braund (24) 42. Div 3: C Dedousis (18) 41. Div 3: C Dedousis (18) 41. 4B: C Georgas (19) P Petrovski (26) 49. Scr: G Heffernan 39.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Lonergan (27) 35. Men: C Graham (8) 39. 2B: L Horgan (11) G Sutherland (26) 43.

BONDI: Men: Stableford: 2B: A: M Pashley (9) 40. B: S Gillespie (12) 38. C: N Schmidt (21) 35. N Schmidt (21) C McKell (16) 47.

BONNIE DOON: Stableford White: A: M Bown (3) 39. A Scr: P Todd 38. B: R Mcdonnell (12) 42. C: K Brown (21) 41.

BONVILLE: Medley: Stroke: A: T White (8) 70. B: R Fisher (10) 72. C: T Lipman (21) 66.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: S Pullman (10) 39. A Scr: W Crawford 33. B: S McKechnie (17) 42. B Scr: J `Mole 26. C: B Park (25) 23. C Scr: B Park (23) 25. J LEE (20) B Park (23) 50.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Ung (10) J Shek (8) 44. Div 2: J Petrovic (18) J Lee (24) 52. Div 1 Scr: K Cummings J Cummings 38. A: M Conrades (4) 35 cb. B: N Ung (10) 36 cb. C: N Singh (17) 36 cb. D: J Lee (24) 42.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: R Stomber D Cascarino J Winsor P Cascarino (8.375) 53.625. W Shaw B Ross K Murray B Delaney 62. PM: M Hobbs S Smart D Jansen H Yeaman (7.125) 54.875. D Cummins R Cummins J Ferreira M Ferreira 62 cb. Mxd: Ambrose: K Burton F Newcombe J Newcombe L Newcombe (6.125) 56.875. Women: S Goodall J Matheson S Marsh C Versluis (11.625) 66.375.

CARNARVON: Men: Hole in one: K Hwang at 3rd. Stableford: 2B: T Chan (27) S Sharma (16) 75. A: S Kari (12) 36. B: S Sharma (16) 41. C: P Gill (22) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: A: M Halcrow (4) 38. B: M Spence (17) 40. C: N Dawkins (20) 40. 2B: M Raggio (13) J Reynolds (4) 46. A: S Rahiman (10) 40. B: B Jendren (14) 40. C: D Hemmings (25) 43. PM 2B: J Hemmings (25) D Hemmings (26) 49. 2B Scr: B Fasher D Nelson 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: G Hartley (8) 39. B: R Kelly (22) 39. 2B: N Dandy (13) P McBarron (21) 47. Women: Stableford: J King (33) 35.

CROMER: Medley: Stableford: A: M Bishop (4) 38. B: B Edwards (13) 38. C: P Clubbe (21) 41 cb. A Scr: P Brimmer (1) 35 cb. 4B: P Clubbe (18) B Davis (32) 46.

CRONULLA: Medley: Par: A: S Ali (3) 2 up. B: B Hallinan (16) 4 up. C: A Hallinan (28) 2 up. Scr: T Wood (1) sq. Par Green: C Axford (20) 5 down.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: R Niccol 40. Div 2: M Baldwin 41. Div 3: J Walkinshaw 39. Scr: F Yousiph 33. 2B: G Wilkins M Baldwin 47. Scr: F Yousiph M Wright 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Walker (10) J Scott (14) 45. Div 1 Scr: D Williams C Williams 40. Div 2: J Grayson (29) A Inglis (20) 44 cb. Div 1: M Patterson (16) 40. Div 2: D Scott (21) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Edge (4) 38. B: N Stemi (18) 38. C: P Carter (36) 39. A Scr: H Holohan (1) 34.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: M Allchurch (10) 40. B: A Reitzer (18) 39. C: C Yuncken (26) 37.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Binder (1) 34. A: J Martin (11) 39. B: S Hinton (17) 39 cb. C: S Vincent (20) 38. D: N Bowman (28) 42. 2B: N Bowman (28) S Hampstead (18) 50.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: M Rodwell (9) 38. G Parker (15) 37.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: B O’Connor (11) 48. R Pender (19) 48. D Pickham 36. S Holmes 36. A: B O’Connor (11) 40. B: M Potts (15) 39. C: B McCrrudden (30) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: W Kelly (8) 39. B: F Moana (13) 38. C: C Maso (22) 35.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Swatridge (9) 38 cb. Div 2: M Maybin (Duntryleague) (20) 38. Div 1 Scr: A Robb 32.

GORDON: Men: Stableford: A: K Brinkworth (9) 37 cb. B: V Long Pham (16) 39. C: P Ruff (24) 37. 4B: S Davies (14) M Braithwaite (17) D Covel (Fredrickton) (15) M Singleton (14) 86.

GOSFORD: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: G Wright (12) 68. A Scr: M Buckley (1) 72. B: T Jenkin (13) 69. B Scr: T Jenkin (13) 82. C: W Blair (24) 65. C Scr: W Blair (24) 89.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: G Gillard (17) 37. B: J O’Flaherty (38) 37. Men: Stableford White: A: R Richards (0) 39. B: I Campbell (17) 38. C: J Arthur (28) 42.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: L Bland (12) 35. Men: Black: A: E Boxall (10) 39. B: N Stewart (16) 39. A Scr: J Bland (1) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: R Johnson (2) 37. B: G Humphrys (10) 37. C: A Scully (16) 39. Women: Stableford: N Hellyer (10) 35.

KAREELA: Men: Par: 2B Agg: P McIlwraith P Morgan 6 up. Stableford: A: T Mayne (6) 41. A Scr: P McIlwraith (9) 31. B: R Coote (13) 35. B Scr: R Connon (14) 21 cb. C: G Etcel (20) 38 cb. C Scr: J Gooch (23) 17 cb.

KILLARA: Men: Stableford: A: O Harvey (12) 41. B: J Cooper (16) 39. C: M Ryan (21) 34. 2B: T Wells (9) J Cooper (16) 47. A Scr: A Lamble T Rocks 38. Women: T Simper (22) 32.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: T Mezaros (14) P Foley (19) 43 cb. A: J Bertuzzi (4) 38. A Scr: J Nikiforidis 35. B: P Short (18) 37. C: P Foley (19) 37 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: S Fletcher (7) 65. B: A Hills (16) 67. C: R Jones (25) 67. Women: Stroke: S Martin (24) 75.

LANE COVE: Mxd: Par: T Sinclair (14) 4 up. Men: 2B: A Moss (12) R Mayhew (11) 10 up cb. Mxd: Cup: S Johnson (31) J Dowey (20) 7 up.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B Agg: White: A: K Homan (10) J Delanoue (28) 45. A Scr: J Wright S Walker 36. A: Z Lange (2) 37. B: W Kullen (15) 36. C: A Taylor (18) 39. D: V Preca (25) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stroke: A Scr: B Davies (+1) 73. B Scr: P Lenard (14) 85. C Scr: N Baek (24) 91.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: C Wu 37. A: M Turner (6) 40. B: M Frith (16) 37. C: M Richards (24) 37. Hole in one: R Hooker at 13th. Women: Stableford: J Cheng (24) 32. Mxd: 2B: K Turner (17) M Turner (6) 45.

LYNWOOD: Women: Stableford: A Pedersen (28) 29. Men: A Scr: C Thorpe (+1) 35. A: A Green (9) 35. B: F Koh (15) 39. C: J Granero (22) 43. Medley: Stableford 2B Agg: White: F Koh (15) J Granero (22) 82.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: R Connors (4) 39. B: T Siciliano (17) 41. C: A Fong (22) 35. Div 1: L Galluzzo (28) 32. 2B Agg: T Siciliano (17) F Gerace (6) 75.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: D McKendrick (42) R McKendrick (7) 44 cb. S Edwards (+2) 37.

MANLY: Men: Stroke: A: A Dakers (6) 67. B: D Hale (18) 66. C: B Rogan (23) 7. Women: G Rae (4) 73.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: A: G Taylor (7) 58. A Scr: G Taylor (7) 65. B: E Lakiss (13) 62. B Scr: E Lakiss (13) 75. C: J Lees (19) 56. C Scr: J Lees (19) 75. Men: Medal Apr: A: G Taylor (7) 58. B: E Lakiss (13) 62. C: J Lees (19) 56.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Ambrose: A Burt 65. D Connellan 65. Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Dooley (11) B Murphy (6) 71. Div 1: A Dooley (11) 37. Div 2: C Campbell (15) 40. Div 3: A Anderson (22) 37.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Davies S Hepworth 71. A Scr: S McReeves T McShannon 67. N Howe (25) 40 cb.

MONASH: Mxd: Stroke: Medal Apr: A: A Tse (5) 70. B: P Morley (13) 68. C: D Gorman (30) 73. Scr: A Tse (5) 75. Stableford: P Ellis (29) 31.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Cochrane (11) 38. B: M Jesson (14) 37. C: S Sadokierski (26) 37. Women: Stableford: K Janik (19) 37 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Kim (20) A Yoon (12) 46 cb. A: J Vidler (+2) 39 cb. B: J Walsh (15) 40. C: D Grattan (21) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A Scr: T De Wit (0) 36. A: K Driver (10) 40. B: S Box (19) 43. C: J Carter (26) 38. Women: J Sherwood (43) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: M Wand (12) 38 cb. B: J O’Neill (18) 38. C: R Herborn (28) 43. 2B Multi: A: G Sheaves (5) G Dowd (7) 75. B: S Patipis (18) R Herborn (28) 73.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Apr: A: B Benson (2) 62. B: B Smith (17) 54. Stroke White: C: G Langbridge (20) 62. Stableford: R Riley (24) 41. Women: Stableford: L Murphy (32) 36.

NOWRA: Medley: Stableford: A: T Johnston (12) 39. B: C Lott (15) 38. C: I Smith (37) 35.

NSW: Medley: Stableford: 2B: B Swanston (12) B Johnson (The Lakes) (17) 46. E Gold (31) V Topper (13) 44. 2B Scr: L Naumovski J Riley (Toronto) 40. Hole in one: R Farrelly at 11th.

OATLANDS: Stableford: A: T Jasser (5) 41. B: N White (14) 42. C: J Lewis (21) 38. D: L Brown (36) 41. A Scr: L Mason 35.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Watts (30) 33. Men: 2B: P Aroney R Ellis 45.

PENNANT HILLS: Stableford: A: G Hargreaves (10) 41 Cb. B: K Dailly (16) 40. C: M Paton (20) 48. Scr: M Richards 38. 2B: G Dudley (36) C Davies (22) 48.

PENRITH: Mxd: Stableford: Cup: C Barron (26) 41. Hcp: A: J Roberts (3) 38. B: D Stoakes (14) 38. C: B Wade (24) 40. Scr: C Montgomery 32.

PYMBLE: Stableford: A: H Henry (9) 41. B: G Kentwell (16) 39. C: R Seton (21) 40. 2B: R Seton (21) 49. J Lopez (14) 49. A Scr: D O’Connor 40. G Wall 40. Women: R Jackson (14) 33. Hole in one: J Hooper at 18th.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Capon (16) G Flynn (18) 43 cb. A: R Royston (9) 37. B: M Capon (16) 35. C: R Raymond (26) 35. Scr: T Barrett 28.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: S Mancer (7) 41. B: B Suffolk (12) 38 cb. C: P Boek (28) 39 cb. Women: Stableford Green: K Heywood (11) 43.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: N O’Neill (11) 41. B: M Cerone (13) 39. C: J Wallace (22) 37. Scr: T Fox (0) 37. 2B Agg: Div 1: D Hogan (11) B McMillen (5) 71. Div 1 Scr: B Dickinson (2) J Moss (-1) 38. Div 2: S McKinnon (34) L Clapson (24) 65. Div 2 Scr: L Precious (31) D McDougall (9) 25.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: L Quilter (22) 37. Women: Stableford: M Thoumelou (25) 37. Men: Stableford White: A: M Ryan (11) 39. B: M Wong (15) 42. C: B Milas (24) 40. Medley: Stableford: 2B: M Wong (15) P Carey (6) 45. Men: Stableford Scr: White: B Harry (1) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: P Sermani (17) A O’Connor (13) 75. Div 2: R Wadsworth (19) D Wadsworth (9) 84. Stableford White: A: B Fisher (8) 42. A Scr: D Wadsworth 32. B: B Wheelhouse (14) 38. C: J Chung (19) 39. D: M Tonkin (24) 38.

SEFTON: Men: Stableford: A: B Gilzean (8) 36 cb. B: P Kingi (13) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: S Cooper (-1) 38 cb. B: W Kelly (15) 38. C: G Robertson (19) 40. Women: A: C Garner (24) 37. Men: 2B Multi: W Kelly D Drennan 75. Medley: B Clements L Clements 67 cb.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: S Clarke (0) 34. Stableford Scr: White: J Scruse (1) 35. A: J Giardina (8) 38. B: I Strous (15) 37. C: J Novak (19) 41. Gold: T Brandtman (23) 37. 2B Agg: White: D Cutrupi (8) R Dunn (4) 74. Gold: D Parr (24) T Brandtman (23) 67.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: R Kim (3) 38. B: D Paterson (8) 36. C: S Chong (35) 42. 2B: M Pluss (19) L Vickery (11) 46.

TALLWOODS: Men: Stableford 9-hole: White: R Jones (16) 20. S Browne (10) 19.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Moon (12) 40. B: P Moore (13) 42. C: B PETERSON (25) 38 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: K Yuan (+4) 68. B: A Ayles (19) 70. C: H Dyball (25) 68.

THE COAST: Men: Stableford: 2B Multi: M Goetz (10) P Kham (5) 76. A: M Goetz (10) 40. A Scr: A McEntee 33. B: S Laws (14) 40. B Scr: S Laws 26. C: G Fraser (29) 39. C Scr: I Short 20. Women: C Pindar (37) 35 cb. Men: C’ship: I Fraser S O’Leary bt P Dunn N Flanagan 19th.

THE LAKES: Stableford: C Brookes (31) 44. Scr: J Zieme 36. 9-hole: M Fleming (14) 20. M Stubbs (21) 20.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: G Pearce (10) 66. A Scr: R Oliver 70. B: D Johnson (15) 68. B Scr: D Carrigan 82. C: B Bryant (21) 69 cb. B Bryant 90. Women: Stableford: K McKinnon (14) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: D Williamson (12) 41. B: R Kim (14) 34 cb. C: N Spinks (20) 39. A Scr: M DeVries 37. B Scr: B Lasam 20. C Scr: S Soundappan 14 cb. Women: Div 1: S Han 34. Medley: 2B: M Spinks (12) N Spinks (20) 47 cb. 2B Scr: L Fitzgerald M DeVries 38 cb.

WAKEHURST: Men: Par: Scr: A: G Ross (10) 4 up. A Scr: A Sutton (-1) 1 up. B: S Till (18) 3 up. B Scr: M Pile (14) 8 down. C: T Tez (33) sq. C Scr: M Stanley (20) 13 down. Medley: 2B: S Till (18) C Wayling (17) 8 up. Women: J Reddrop (27) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: G Joukador (19) C Blakeley (3) 45. 2B Scr: J Jamieson N Reitsma 35. A: B Buckley (11) 35 cb. B: A Vidal (16) 35. C: G Joukador (19) 37. Mxd: 2B: B Hazell (14) R Murdoch (34) 42. Women: S Owen (21) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Stamopoulos (9) 40. B: S Woods (15) 38 cb. C: J Calvert (18) 39. D: G Murdocca (27) 38. Scr: J Toro (4) 34 cb. 2B Agg: G Murdocca (27) J Donnell (16) 73.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Hallinan (+1) S Smith (18) 48. A: S Kouapakidis (16) 40. B: G Mahlberg (20) 39. Scr: C Arnold 31.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: D Payne (19) 39 cb. B: C Tytler (32) 38. Men: Murray: A: K Holt (13) 39. B: B Steele (20) 39. Lake: A: B Forrester (8) 40. B: O Rae (24) 38 cb.

Our Partners