September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 6 April 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Kyogle Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday, 6 April 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: N Mallam (19) S French (45) 50. Men: A: B Feeney (12) 39. B: B Potter (16) 40. C: V Vincent (23) 39. Women: N Mallam (19) 37.

AVONDALE: Men: Par: A: T Mildren (9) 4 up. B: B Thomas (13) 2 up. C: S Falster (20) 3 up. Scr: S Gresham 1 down.

BANKSTOWN: Medley Stableford Winner – J O’Brien (16) 38. Women’s 2BBB Winners – J Kim and S Kim 42. Women’s Stableford Winner – J Kim (15) 36.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B: White: B Standaloft (7) G Flynn (15) 48. Yellow: V Tekura (`15) 42. Scr: B Meyn 33 cb.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: R McNaughton (2) 38. Div 2: B Grainger (14) 39. Div 3: L Hyne (31) 40.

BARNWELL PARK: Veteran: Stroke: Ambrose: B Kelly H Springford R Noack D Riley (9.5) 47.5.

BEXLEY: Veteran: Stableford: 2B: S Long (11) B Rider (9) 49. B Jacobs (14) 43. Medley: A: D Moeke (4) 37. B: S Long (11) 45. C: G Hearne (30) 41.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Soady (27) 39.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B: K Oh (34) S Oh (27) 52. A: N Mahony (7) 39. A Scr: N Mahony 32. B: M Jonkind (17) 42. B Scr: M Jonkind 25. C: S Hsiao (37) 41. C Scr: G Sheehan 19.

CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: B Way (9) 36. Women: 2B: K Ingram (19) M Pearce (29) 44. R Murray (27) 39.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: S White S Baker B Griffin (Bankstown) J Winsor (8.375) 52.625. B Moyes M Arnold C McCauley L Hudson 60 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: V Do (12) 35. C Kirby (25) 34. Veteran Women: Yellow: L Evans (39) 35 cb. F Keane (16) 35 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: D Lynch (21) S Greaves (11) 47. Men: Div 1: S Kari (13) 38. Div 2: R Chung (21) 36 cb. Women: S Greaves (11) 37.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: C Wynne (30) S O’Neill (27) 44. Div 1: A Kim (14) 37 cb. Div 2: S O’Neil (27) 42. Div 3: J Kim (44) 37.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: S Bullen (10) 39. 9-hole: P Barrass (28) 16.

CRONULLA: Men: Stableford 2B: Black: J Gardiner (19) N Keller (28) 48 cb. A: J Sanderson (13) 41 cb. B: J Gardiner (19) 41 cb. C: N Keller (28) 42. Scr: B Simpson 31.

EASTLAKE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: T Matsuo (27) G Derriman (11) A Vans Colina (18) J Parata (7) 54.125.

ELANORA: Men: Stableford: S King (34) 44.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Tuncurry: White: A: R Bennett (15) 38. P Cheers (14) 38. B: P Greer (17) 38. C Kerr (25) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: Split Six: S Gavin (17) B McCann (18) 79. A: C Fotheringham (10) 38. B: B McCann (18) 39 cb. C: K Callan (21) 41.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Apr: A: A Gollan (27) 76 cb. F Chin (26) 76 cb. J Chuck (30) 76. B: P Johnson (41) 77. N Jurksatis (38) 79. C Reeves (34) 81. Chick o’ Walk: G Joe.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: G Byrne (18) F Kannard (22) 46 cb. Men: A: C Hort (11) 39. B: R Stubbs (15) 40. C: M Morrison (30) 38. Women: L Partridge (14) 35. Men: Eagle V Long Pham at 5th.

GOSFORD: Women: Stableford: 2B: D Bentlin E Robinson 43. Trophy: K Cardiff (22) 36.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Bills (7) 39. B: K Kerlin (20) 36. Veteran: P Burke (17) 40. B: D Whelan (22) 44.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Humphrys (10) 38. Div 2: G May (16) 39.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: M Sui (14) 36. Div 2: C Kelly (33) 37.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: Z Stolz (1) 41. B: C Davis (19) 43. C: B Davis (28) 38. Women: C Riddle (19) 35.

LANE COVE: Women: Stableford: S Johnson (32) 36.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: D Abrahams (11) W Kullen (15) 48. Scr: M Cain P Homan 38. A: P Homan (5) 39. B: S Cromer (19) 43. C: G Parker (23) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: C Trovato R Baldwin 51. 2B Scr: M Naaman A Naaman 42. A: P McGlade (11) 39. B: D Fagan (16) 39. C: J Jennis (34) 44 cb.

LONG REEF: Women: Stroke: Div 1: D Sier (19) 74. Div 1 Scr: E Thurlow 84. Div 2: L George (29) 73. Div 2 Scr: L George 102. Div 3: S Rossi (40) 79. Div 3 Scr: N Crump 115. Stableford Gold: D Muir (39) 35. 9-hole: W Hague (34) 14.

MANLY: Mxd: Stableford: A Seymour (18) 41. Women: 9-hole: Gold: R Cockburn (`26) 17 cb.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: C Lidbury (17) 41. Div 2: A Penman (27) 45.

MONA VALE: Women: Stroke: A: J Alcock (19) 79 cb. B: C McKay (26) 73. C: G Ronson (39) 77. A Scr: S Cole 95. B Scr: C Mckay 99. C Scr: G Ronson 116.

MOORE PARK: Men: Par White: J Mould (13) sq. Women: L Li (25) 4 up.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Lee (18) 72. Div 1 Scr: M Kim 88 cb. Div 2: P Davidson (28) 71. Div 2 Scr: G Lee 96 cb. Div 3: K Hammond (37) 75. Div 3 Scr: J Owen 110.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: K Allen (25) 35. N Hocking (32) 34 cb. B: A Rumble (35) 36 cb. L Wilcock (46) 36.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Orchard L Hall 48. 2B Scr: P Stephens G Lambert 39. A: G La Peyre (9) 39. B: G Wood (16) 41. C: N Padoa (24) 37 cb. Black: E Wolfenden (24) 40. Women: Green: B Penny (21) 33.

NOWRA: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: L Hatton (28) 72 cb. Div 2: L Trusler (30) 72. Div 3: S Milton (47) 70. Div 1 Scr: L Weatherill 93. Div 2 Scr: L Trusler 102. Div 3 Scr: C Bright 114.

OATLANDS: Men: Stableford White: R Bechara Jnr (19) 44. Women: Yellow: A: E Yoon (9) 38. B: L Fackrell (31) 34 cb. C: L Brown (36) 35.

PALM BEACH: Stableford: Men: 2B Agg: A Wannell (12) R Wood (17) 72. R Wood (17) 39. Women: 9-hole: S Morton (45) 17 cb.

PENNANT HILLS: Women: Par: J Barber (36) 2 up cb. Stableford: 9-hole: A Booker (39) 14.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J Ogle (5) 76. Div 2: C Kenny (29) 79. Div 3: J Paterson (34) 77. Stableford: J Berg (12) 34 cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: Z Delevski (10) 34. Div 2: E Stivala (17) 37.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: M Lizza (5) 44. W Eden (17) 45. G Cole (25) 40 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Pieterse (18) P Sambrook (27) 48. Green: M Furey (19) 38. White: A: C Archibald (7) 41. B: N Metcalf (17) 41. C: C Metzner (21) 36. Scr: D Chan (+1) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: G Turnbull T Healey 78. A: K Gardiner (9) 41. B: T Healey (18) 40 cb. C: T Tame Breakers (24) 43. D: B Cracknell (24) 41.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: J Lee (11) 44. B: R Dewan (19) 43. Women: A: J Shin (15) 34. B: S Yo (20) 37.

TERREY HILLS: Stableford: T Tian (10) 41.

THE COAST: Women: Stroke: Medal Apr: J Worley (37) 71 cb. Div 1: L Williams (24) 75 cb. Div 2: J Worley (37) 71 cb. Div 3: D Hoggett (45) 76. Veteran: Stableford: S Townsend (18) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: R Dodd (10) 40 cb. B: G Page (22) 44. C: P Brown (31) 40. Women: S Schwarz (25) 35. Scr: D De Traubenberg (Cronulla GC) 39.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: F Kim (26) 40. B: S Cooper (36) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: B Hazell (12) K Murray (21) 69. 2B Agg Scr: A Howell J Mansfield 50. A: S Small (11) 37. B: P Cahill (14) 35. C: K Murray (21) 35. Veteran: B Hazell (12) 34. Super Veteran: F Killeen (13) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Hobbs (5) 40. 9-hole: N Stenner (27) 23.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Apr: A: H Berckelman (21) 71. B: L Brincat (33) 77. C: H Dart (38) 83. Stableford: P Gothelf (36) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Apr: Black: P Wallace (7) 69 cb. Div 1: R Pitt (12) 69. B Clark (15) 71 cb. K Stevenson (12) 71 cb. Div 2: G Ganderton (19) 71. G Todd (23) 73. G Dwyer (23) 74. Div 3: W Magill (29) 70. G Sinclair (27) 71 cb. M Peck (31) 71.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Crothers (11) 43. B: P Storey (15) 38. C: P Latham (24) 39. Murray: A: P Ryan (11) 37 cb. B: J Groves (28) 40.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: A: B Hidson (9) 22. B: V Brincat (18) 21.

Our Partners