February 28, 2024

NSW/ACT Club Results – 4 April 2023

Cobar Bowling and Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Tuesday, 4 April 2023.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: L Chan (35) P Scutts (20) 41. Div 1: J Gallmann (16) 36 cb. Div 2: J Wells (37) 35.

AVALON: Men: Stroke: R Lansbury (31) 63.

BALGOWLAH: Stroke: J Loveridge (28) 78.

BANKSTOWN: Medley Stableford C Druce (18) 40. D Chapple (21) 37 c/b. D Pham (17) 37.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford 2B: White: P Weewan (21) E Zadravec (19) 45. Div 1: J Colligan (8) 36. Div 2: E Yates (17) 33. Div 3: R Motto (25) 37.

BEXLEY: Women: Stableford: S Song (16) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: M Crowe (15) 40.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: T Hyde (11 Port Fairy) T Gall (21 North Ryde) 74. A: S Strazzeri (10) 37 cb. B: J Han (16) 39. C: T Gall (21 North Ryde) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford: M Muller (20) 37 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke White: A: P Stanbrook (11) 68. B: R Bill (19) 70. C: C Smith (25) 72.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: C Jameson (19) C Schweighoffer (16) 72. B Richardson (12) 39. Scr: I Macauley 32. Veteran: P Henry (18) 40.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: J Attwood R Oh H Cho B Min 89 cb. Div 1: J Attwood 38. Div 2: S Lee 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: R Cumins (9) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Harry (10) 38. A Scr: G Burgess (Lynwood) 34. B: J Dyball (13) 39. B Scr: V Sikwila 23. C: R Staunton (25) 39 cb. C Scr: P Reid 17.

GOSFORD: Women: Stroke: Div 1: B Ostini (18) 73. Div 1 Scr: S Asken (13) 89. Div 2: K Gallard (28) 77. Div 2 Scr: D Cox (23) 102. Div 3: S Whitehill (34) 82 cb. Div 3 Scr: S Whitehill (34) 116 cb. Stableford: 9-hole: G Turner (33) 16.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: C Brown (13) 40. B: I Bumbers (18) 40. C: R Murray (30) 39.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: T O’Reilly (16) 37 cb. Div 2: J Fairbairn (19) 38 cb. Women: L Slattery (23) 39.

KAREELA: Women: Stableford: President’s Trophy: R Candy (22) 35. Div 1: N Maughan (19) 30. M Payn (25) 29. Div 2: K Bradley (27) 35 cb. C Jones (26) 35. Div 3: J Cush (45) 32 cb. C Marston (35) 32.

KILLARA: Women’s Stroke Div 1: h Rymill (16) 72 Div 2: y Guttentag (22) 76 Div 3: J Ryan (32) 78 c/b Div 4: G Kirby (35) 83 Scratch: J Crichton 81.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: R Anderson (21) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: B Boatwright (2) 41. Women: Plate: Div 1: D Hankey (29) 37. Div 2: J Vasseleu (37) 37. 9-hole: P Burke (25) 19.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: T Blamey (31) 40. Scr: P Asmussen (5) 35.

MANLY: Women: Stroke: A: D Paul (14) 71. B: D Darragh (32) 70. C: N Lamond (43) 77. Stableford: H McGorman (33) 40. 9-hole: Gold: B Debney (16) 19 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Helm (10) D Cameron (11) 43. Hcp: P Gay (7) 36. Scr: D Jones (1) 30. Women: 2B: J Wallas (11) L Williams (19) 44. C Sutton-Brady (25) 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Tapia (16) 39.

MONASH: Women: Stroke: Medal Apr: A: S Snow (21) 71. B: C Taylor (31) 76. C: M Mott (36) 81. Scr: L Lin 87. Stableford: D Koralewski (43) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: L Brooks (25) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford White: J Candrick (15) 33. Women: A: A Laurence (19) 30. B: K Burrows (34) 32.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Medal: Div 1 Scr: A Stubbs (11) 85. Div 1: H Lee (13) 72. Div 2: L Wells (29) 74. Div 3: L Cho (30) 70.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B Multi: J Hocking S Bolger 84. White: D Brown (15) 42 cb. Black: D Roberts (19) 33.

NOWRA: Veteran: Stroke: American Foursome: M Russell D Davis (7.13) 61.87. Veteran Women: L Trusler L Fuller (38) 66.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: S Daglish (28) 67. Stableford: 9-hole: B Wines (33) 15.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Fernandes (3) D Crawford (9) 45. A: R Fernandes (3) 37. B: G Pacitti (16) 37. C: A Muller (21) 37. Scr: Z Mullins 39. Hole in one: A Fernandes at 5th.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Team: D Dawson (25) J Drennan (34) E Campbell (33) B Penny (22) 47. 9-hole: P Campbell (30) R Brachi (45) L Quilter (45) K Gootee (41) 25.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: N Tan (36) G Mercer (34) 47. Men: M Petrelo (24) 38. Women: Div 1: E Yeoh (18) 36. Div 2: S Cho (27) 35. Div 3: N Tan (36) 38. Div 4: L Vlaeminck (43) 30.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: S Rasso J Arthur 49. A: C Thompson (11) 40. B: P Garrick (15) 38. C: J Arthur (22) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: R Scragg (15) 41. B: J Connel (22) 43.

THE COAST: Stableford: A: N Leitch (7) 37. B: A Becina (36) 41. Scr: N Leitch (7) 30.

THE LAKES: Men: Stableford: J Ford (25) 43. Women: A: L Eager (18) 42. B: B Brooks (27) 45. 9-hole: S Lancaster (45) 15.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Pearce (10) 39 cb. B: J Drury (Woolooware 22) 43. C: R Madden (24) 43. Scr: C Willis 33. Women: E McGee (28) 36.

TOCUMWAL: Women: Par: A: J Boake (19) 1 up. B: K Macdermid (41) 7 up.

WAKEHURST: Women: Stroke: Medal: A: P Tait (21) 74. B: L Myers (29) 76. C: E Chan (32) 74. Stableford: J Noble (28) 31.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: N Hoppe (12) R Browning (34) 45. N Hoppe (12) 39 cb. Hole in one: M Scicluna at 6th.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M White (11) 35. Div 2: T O’Farrell (34) 36 cb. Div 3: S Young (38) 32. 9-hole: M Tichelaar (37) 18.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Apr: A: M Otten (19) 77. B: P McMahon (28) 69. Stableford: J Hrouda (36) 33.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: M Collins (19) 71. Div 2: L Hallinan (31) 73. Div 3: P Suttor (37) 78. Div 1 Scr: S Sutherlane 93. Div 2 Scr: T Baker 105. Div 3 Scr: D Cawston 115.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: P Pejkovic (14) 70 cb. B: M Hargreaves (28) 70. Hole in one: P Bennett at 13th. Stroke: Lake: A: P Nunb (11) 70. B: G Davidson (16) 71. C: A Watson (20) 67. D: B Fielder (29) 69.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: D Hall (9) 30 cb. R Hocking (7) 30. Red: B O’Farrell (8) 35.

Our Partners