September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 30 March 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Gilgandra Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday, 30 March 2023.

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: R Whelan (17) J Saunders (26) 75. A: T Schell (11) 39. B: R Whelan (17) 40. C: M Diebold (25) 39. Women: L Cribb (21) 35.

AVONDALE: Men: Stableford: A: R Thomson (9) 40. B: J Mildren (14) 35. C: P Barrow (19) 38. Scr: R Wallace 37.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: B Mcmillan (28) R Griffith (23) 44. J Friedman (22) 39. Scr: M Harrington 27.

BARHAM: Men: Par White: Div 1: S Fullerton (7) 3 up. Div 2: D Lolicato (12) 2 up. Div 3: H Bowen (20) 2 up.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B Agg: A Anderson (30) H Springford (19) 82.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 9-hole: E Saxton (35) 15.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: L May (24) J Choe (22) 50. A: G Pollard (9) 41. A Scr: G Pollard 32. B: A Walter (17) 39. B Scr: A Walter 23. C: L May (24) 39. C Scr: L May 19.

CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: I Ivancic (28) 38.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: N Bowen (35) K Bellman (9) 48. 2B Scr: A Haddad N Snell (Tamworth) 42. A: D Jansen (4) 41. A Scr: R Hayward (Lakeside) 36. B: N Bradbury (14) 36. B Scr: J Domanski 21 cb. C: N Bowen (35) 40. C Scr: C Dengate 17.

CAMPBELLTOWN: Par Veteran Men: White: Div 1: J Marsden (19) sq cb. Div 2: G Perkins (17) sq. Veteran Women: Div 1: P Morrison (24) 3 up. Div 2: S Schofield (36) 1 down.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: A Ko (11) B West (17) 74. Div 1: A Ko (11) 39 cb. Div 2: M Han (Cumberland 28) 33. Women: B Lynch (36) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Ambrose: J Wakulicz S Kim Rah 69.75.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: F Barton (9) 3 up. H Franco (21) 5 up. M Butler (25) sq. Women: A: C Huggins (24) 3 up.

CROMER: Women: Stableford: Scr: H Haynes (8) 28. A: M McElhinny (14) 37. B: V Lankow (27) 37. C: J Layton (37) 31.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: W Speechely (12) 68. B: A Hookings (18) 68. Scr: M Roberts (7) 75. Women: M Hyon (18) 74.

ELANORA: Men: Stroke: Ambrose: B Clarebrough A McDonald 60.25.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: B Mitchell (7) 36. Medley: Stableford: Tuncurry: A: J Appleby (16) 40. S Davison (11) 39. B: C Brown (28) 39. W Hardes (25) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Riddell (26) G Giles (26) 74. A: J Wachowicz (11) 36. B: B Fotheringham (15) 35 cb. C: P Hall (29) 39 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B: A: A Gollan G Joe 39. B: G Joe F Chin 38 cb. C: S Frost G Joe 38.

GORDON: Men: Stableford: A: C Kim (7) 38. B: G Daly (18) 37. C: M Morgan (20) 37 cb. Women: B Churche (20) 30 cb. Medley: Split Six: C Mooney (17) M Morgan (20) 58.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: G Shannon (14) 39. B: D Eastick (18) 35. C: B Tilley (30) 35. Medley: L Pilfoot (23) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Greene (8) 36 cb. Div 2: J May (19) 40.

LANE COVE: Women: Stableford: 4B: S Ridd (28) R Hurford (36) 43.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: J Hope (17) A Davis (14) 44. 2B Scr: S Walker S Thums 37. A: W Gillard (13) 39. B: J Hope (17) 40. C: D Lynch (36) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Nemoto W Wong 48. 2B Scr: L Anderson G Niess 38. A: S Mearbany (10) 39. B: G Fox (17) 42. C: L Back (20) 40.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Team Agg: A: A Beavan (13) D Sebbens (24) 71. B: J Gillfennon (22) J Simoes (9) 71. Div 1: G Stamedes (10) 36. Div 2: A Thompson (22) 38.

MONA VALE: Women: Stroke: A: B Lucas (22) 72. B: B Boroughs (31) 73. C: C Cormack (41) 84 cb. A Scr: P Gilliland (13) 92. B Scr: J Branch (24) 103. C Scr: E Hewett (34) 118.

MONASH: Mxd: Stableford: R Ferguson (29) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: L Harding (18) 35 cb. Women: L Darke (27) 36 cb.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Bae (19) 34. Div 2: C Chun (27) 38. Div 3: J Scholz (40) 37.

NELSON BAY: Women: Stroke: A: K West (19) 75. H Atkins (22) 76 cb. M Good (27) 76 cb. B: H James (49) 73. S Wilson (46) 74. A Marshell (50) 75 cb. Veteran: Stableford: A: D Curtis 22. B: B Stewart 20.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Burley N Howlett 48. 2B Scr: M Burley N Howlett 39. Men: White: A: M Lockley (12) 39. B: A Wiseman (13) 39 cb. C: G Glenwright (20) 38 cb. Women: H Harlow (20) 33. Medley: Black: B Hockey (26) 38.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: L Weatherill (21) 31 cb. Div 2: P Austin (31) 34. Div 3: C Bright (39) 33.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Guthrie (11) 36. B: V Beck (34) 35. C: R Ang (37) 35. Men: White: G Brewer (12) 36. J Wehbe (18) 36 cb. P Lamperts (19) 40. Women: 9-hole: Yellow: J Williams (19) 13.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: J Otto (10) P Bardetta (2) 47 cb. G Johnston (20) 41. Women: 9-hole: V Smith (26) 17.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: B Milroy (33) 69. Stableford: 9-hole: H Durham (45) 17. H Gray (45) 15.

PENRITH: Women: Stableford: Div 1: V Lawless (16) 40. Div 2: J Porter (24) 30. Div 3: J Nash (34) 36.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Mahony (24) L Sharpley (19) 45. B Goodsell (13) 37.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: S Trigwell (10) 39 cb. B: G Stevens (14) 37 cb. C: L Robins (20) .

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: M Mariner C Wright 50. A: K Jones (-3) 38 cb. B: M Mariner (15) 43. C: T Donohoe (21) 38. D: B Kearsley (27) 38.

ST MICHAELS: Medley: 2B: Stableford: J Byrnes (23) J Morrison (19) 49. Men: White: A: M Webb (9) 41. B: T Stanes (15) 40. C: J Byrnes (23) 39. Scr: L Furlong (+2) 36. Women: J McDade (18) 21. Men: Gold: B Eames (26) D Parr (24) 48.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: A Lee (13) 36. B: L Rasiah (20) 40. Medley: A: S Kassem (12) 39. B: A Hou (19) 40. C: S Tuapola (50) 35.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Quartermass (Tuncurry 20) 33. K Edwards (10) 32. Div 2: B Heagney (Taree 26) 31. K Gordon (26) 30. Div 3: V McGrath (36) 37. J Lowe (42) 32.

TERREY HILLS: Stableford: M Paynter (7) 37 cb.

THE COAST: Women: Stableford: 2B Agg: J Barrett (24) A White (19) 66. Veteran: J Beattie (22) 40. C Parsons (17) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Ringstad (13) J Knight (35) 47. Men: A: A Deeth (5) 39. B: R Sale (20) 42. C: J Knight (35) 40 cb. Women: C Jones (27) 38 cb. Scr: B Wood 35.

WAKEHURST: Women: Par: A: J Webb (30) 3 up. B: D Castle (40) sq.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Gray (9) 39. 9-hole: G Schwarz (17) 23.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: H Berckelman (21) 39. B: P Gothelf (36) 32.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: C Pender (13) 41. K Stevenson (13) 37. B Clark (15) 35 cb. Div 2: K Bailey (23) 39. A Liebert (18) 36. M Holloway (19) 35. Div 3: M Peck (33) 42. G Sinclair (28) 36 cb. C Williams (25) 36 cb.

WYONG: Women: Stableford: A: K Edwards (11) 37. B: R Kearney (54) 41. Men: White: A Frew (25) 41.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole 4B: L Garbutt T Evans (16) 30. K Dyer B Sanders (14) 30.

Our Partners