NSW/ACT Club Results – 29 March 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Wednesday, 29 March 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: P Swan R Stevenson 45. 2B Scr: P Lorimer A Handel 41. 4B: P Lorimer A Handel H Drewitt Smith Z Johnson 101. A: I Gunesekere (12) 38. B: P Swan (14) 38. C: K Song (19) 35. D: B Sharpham (28) 32. Hole in one: M Haywood at 14th.

BANKSTOWN: Medley 2BBB T.Murray and E.Haines – 49. Medley Stableford A Grade: P.Conacher (11) 39 Points B Grade – N.McCann (15) 40 Points C Grade – H.Loui (21) 40 Points..

BARNWELL PARK: Women: Stableford: K Taylor (24) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Jahns (18) K Wright (21) 45. M Phipps (17) 43. A: D Scott (8) 38. B: A Cadet (18) 41. C: C Harris (22 The Ridge) 36. Scr: B Turner 31.

BEXLEY: Medley: Stroke: Ambrose: L Budden (13) T Keverkis (18) B Mitchell (13) M O’Shea (7) 49.625. Scr: R Levi L Delahoy B McDermott T Le Breton 55.

BONDI: Men: Stableford: L Gardner (21) 41. Veteran: A George (27) 38.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Bugdayli (9) M Greksa (6) 44. Div 2: L Samuels (23) P Oudomvilay (22) 47 cb. Scr: L Murphy . M Dowd 41. A: M Dowd (0) 41. B: J Katavic (18) 39. C: I Bicanic (24) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: S Byrne G Wakeling 40. A: S Byrne (25) 32. B: J Turner (29) 30. C: A Morrell (35) 28.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: R Berthon (20) M Mannion (33) 44. 4B Scr: M Wilson (Byron Bay) H Darmody 37. A: A Evans (4) 39. B: A Maunder (17) 35 cb. C: R Berthon (20) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: J Kim (21) S Jung (13) C Chang (24) Y Cho (13) (Muirfield) 80. Div 1: K Quigley (Castle Hill 18) 35. Div 2: J Kim (Muirfield 21) 35. Div 3: A Mace (29) 34.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Hunt (31) L Wiese (23) 42. D Hemmings (25) 38. PM 2B: S Hutton (15) S Park (17) 46. PM: A: A Johnston (11) 40. B: S Park (17) 42. C: J Power (21) 34. 2B Scr: B Fasher B Zubrycki 39.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Ambrose: M Eslake (35) H Muscat (36) J Stanistreet (31) 66.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: T Mentha (22) 72. B: H Miller (28) 73 cb. C: H Adkins (34) 75.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: L Freudenstein (25) B McDowell (39) 49. A: D Peters (14) 45. B: K Johnson (18) 41. C: B Naylor (28) 37. Scr: D Simpson 34.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Enoka (19) C Ripoll (8) 45. Div 1: Y Park (14) 37. Div 2: G Kim (30) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Isherwood (0) Q Titterton (12) 40 cb. J Sheehan (20) 38. Veteran: A: E Horvath (13) 35. B: I Wright (21) 34. C: C Thorley (33).

EASTLAKE: Medley: Stableford: 4B: L Jones (16) W Speechley (12) 46. A: W Speechley (12) 41. B: M Bermeister (17) 36 cb. C: T Donnachy (21) 40. Scr: D Jones (1) 32.

EVERGLADES: Men: Stroke: American Foursome: Div 1: I Cameron (10) M Nomchong (3) 62.125. Div 2: M Larkin (23) M Boland (21) 66.5 cb. Stableford: R Williams (14) 40.

FINLEY: Women: Stroke: B White (27) 70. Men: Stableford White: R Wilson (30) 36 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: S Martin (26) 39.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Split Six: A: J Mason (18) H Roberts (15) 69. Div 1: J Mason (18) 38 cb. Div 2: P Maguire (24) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford Ambrose: White: B Sunderland I Witt M McLaren F Potter 55.875.

HOWLONG: Women: Par: K Godina (27) 1 up.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: R Wyse L Gardner P Gardner S Barlow 119. A: T Mayne (6) 35. B: L Phelps (18) 37. C: M Galvin (25) 38.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade Winner C Murdoch 10 39c/b B Grade Winner G Thompson 15 41 C Grade Winner M Eliott 22 42 2BBB Winners C Murdoch 10 B Zicat 12 46c/b 2BBB Scratch C Walden D Black 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Cribb (7) P Trevenar (9) 43 cb. A: J Armstrong (11) 40 cb. B: N Odze (13) 40. C: D Bailey (20) 35 cb. Scr: D Gallagher 37. Veteran: J Armstrong (11) 40 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: S Tan (17) X Guo (20) 70. S Tan (17) 37 cb.

LEONAY: Women: Stableford: Ambrose: M Haworth A Scheiler 74.

LIVERPOOL: Women: Stableford: H Choi (9) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: T Cohen D Jensen 74. A: R Smith (6) 41. B: S Fitzsimmons (15) 41. C: M Varvaressos (22) 40. Scr: N Mundy 37.

MANLY: Men: Stableford: 2B Multi: P Hosking (17) T Maloney (15) 81 cb. A: M Krohn (10) 39. B: P Hosking (17) 42. C: P Rawlings (32) 41. Scr: B Herring 37.

MONA VALE: Men: Stableford: A: R Saggers (14) 40. B: I Miller (21) 38 cb. C: F Hendriks (28) 37. Scr: A Hugill 37.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Dear (20) P Lemoine (11) 45. Div 2: H Furness (22) V Mikhael (22) 45. 2B Scr: J Mackay T Pritchard-Davies 42. A: D Bateup (8) 38. B: P O’Brien (14) 38. C: H Furness (22) 41.

MOORE PARK: Men: Stableford White: B: P Matthews (16) 34. C: S Woolf (21) 37. Veteran: J Hurwitz (17) 32.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: R Austin (10) B Evans (6) 64. A: B Evans (6) 37 cb. B: G Longe (18) 36 cb. C: I Gilmour (23) 39.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: A: P Backe-Hanson 25. B Stewart 20. B: R Lithgow 21. T Gannon 20. Men: Gymea Lily: A: W Marshall (4) 36 cb. C Fallan (4) 36. B: J Keating (16) 34. J Silvestri (16) 33. C: K Williams (26) 34. C Burnett (27) 33.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Simmons (28) A Mace (14) 44 cb. A: J Yoo (9) 36 cb. B: J Dolan (16) 40. C: A Wahbe (20) 36.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: A: B Bolton (14) 36. B: J Hamilton (21) 35.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: R Crouch (14) A Smith (12) 47. R Crouch (14) 42.

NSW: Men: Stableford: Medley: 2B Agg: S Rahme (20) K Tsaousidis (6) 75. 2B Agg Scr: L Naumovski (2) Z Mullins (+1) 61. S Rahme (20) 39. White: M Howlin (13) 34. Gold: A Penklis (33) 31. Women: L Buckley (13) 29.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: R Bowyer (12) 36. B: P Langdon (15) 43. C: J Hannaford (26) 37. Scr: C Walkerden (5) 30.

PENNANT HILLS: Stroke: A: A Nair (5) 72. B: L Harriss (14) 75. C: B Ebert (19) 74. Scr: G Naylor 74. Stableford: B Wilton (23) 34.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: G Allsopp (15) N Johnston (10) 45. 2B Scr: T Utakea E Banguis 37. A: P Callaghan (9) 37. B: D Welch (16) 36 cb. C: J Brown (33) 34.

PYMBLE: Medley: Stableford: R Hatch (25) 39. 2B: P Vrachas (11) 46. D Niven (20) .

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Mackie (10) O Buchan (10) 45. J Sainsbury (20) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Ambrose: L Park (8.25) 56.75. J Kim B Oh Bae P Cho. Scr: S Kim J Kim J Koo J Seo 64.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Sarkis (6) T Jasser (6) 77. A: C Sarkis (6) 39. B: I Cumming (20) 37. C: R Kitching (26) 40. Men: Hole in one: White: C Sarkis at 2nd.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: K Chang (11) 37. B: D Park (18) 41. C: D Jones (20) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Giovenco (19) 44. B Williams (13) cb. Scr: J Sampson R Renshall 37.

THE COAST: Stableford: A: J Eccelston (10) 39. B: G Landridge (16) 44. Scr: K Nash (8) 29.

THE LAKES: Stroke: Ambrose: A: B Barnes R Birrell S Jordan P McCarthy (10.875) 55.125 cb. Scr: M Aizawa A Pemberton K Trenorden, Kevin T Cramb 60.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: D John (7) 70. Div 2: M Barker (14) 63. Div 3: E Brown (23) 72 cb. Div 4: S Rutherford (28) 70. Stroke Gold: L Redfern (27) 75.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: W Denniss (11) L Buxton (12) 45 cb. A: W Denniss (11) 37. B: B Carter (18) 41. C: P Warwick (23) 36 cb. D: J Legge (29) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: I McLean (11) 37 cb. B: T Shakeshaft (18) 35. C: A Jackson (19) 34 cb. A Scr: D Bain 30. B Scr: B Behnke 21. C Scr: S Jones 18.

WAKEHURST: Men: Stroke: Ambrose: M Pogson (10) M Stanley (19) S Evans (17) L Ward (31) 54.33.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: S Owen (16) 32.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: J Mason (15) D Dowler (11) 45. A: S Jung (12(Wakehurst)) 36. B: F Marcar (13) 35 cb. C: L Trompp (29) 38. 9-hole: R Woods (17) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: A Nasralla (10) D Phillips (20) 62.5. Scr: S Symeou G Soames 70.

Our Partners