September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 26 March 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Belmont Golf Club at Sunrise, 2023 NSW CHS Championship

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Sunday, 26 March 2023.

AVONDALE: Men: Stableford: W Byres (15) 40. Scr: K Gan 32. Women: N Murray (39) 43. Scr: S Thompson 33.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Nett S Anderson & J Bartzis 75 Scr J Bodeker W Bodeker 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: X De Pasquale (31) G De pasquale (16) D Sherry (11) K Noone (22) 50.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: J Cameron (16) S Noble (11) 46. J Bayliss (10) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Dore (25) L Ellery (18) 47. Div 1: C Brown (14) 43. A: M Sotiropoulos (10) 41. B: A Heron (17) 40. C: R Dore (25) 41. Scr: J Domazetovski (2) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Sherry (25) A McDonald (14) 78. Scr: M Millyard 33. A: M Worth (8) 38. B: A Assassa (16) 40. C: A Kepreotes (20) 38 cb.

BONDI: Mxd: Par: 2B Agg: R Shanley T Randon sq. J Driver (7) 1 up.

BONVILLE: Medley: Stableford: E Robert (14) 44. L Peter (4) 39. A Scott (6) 37. C Steve (6) 35 cb. W Kris (8) 35.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: J Moothoo (25) S Boog (21) 46. J Moothoo (21) 46. M Wingrove 30.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Zerafa (14) J Pike (25) 51. Men: Div 1: J Zerafa (14) 41 cb. Div 2: J Pike (25) 37 cb. Women: T Yoon (13) 38.

CASTLE HILL: Medley: 2B Agg Scr: O Brightman R Fletcher 63. 2B Agg: L Tiong (19) S Hoad (21) 73. Men: A: R Gibbeson (0) 39. B: S Yuan (14) 39. C: L Shi (24) 43. Men: A: V Manago (11) 37. B: S Cunningham (16) 41. C: M Pellizzon (21) 35. Women: L Tiong (19) 45. PM: 2B Agg: B Ford R Gibbeson 73. Women: K Song (31) 35.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: P Barrie (18) 41.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: B Potter (20) C Toohey (28) L Toohey (26) J Potter (28) 108. Medley: M Mayer (11) 40. Men: Scr: I Macauley 33 cb. Women: 2B: S Howard (10) S Wilson (18) 43. S Wilson (18) 35.

CUMBERLAND: Men: Stableford White: Medley: 2B Agg: J Burne C Chalita 80. Div 1: J Kim (11) 39. Div 2: W Cario (16) 43. Div 3: C Chalita (27) 43. Women: J Lee (28) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Wild (7) C Steel (17) 48. J Wild (7) 43. Scr: S Mclean 36 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 4B Agg: J Knight (19) S Hooper (13) 79. A: J Pantaleone (9) 42. B: R Blackburn (15) 42. C: C Hemphill (25) 42. Scr: G McGylnn (0) 40.

ELANORA: Medley: Stableford 2B: White: C Hodgkinson (20) L Hattersley (33) 45. Men: N Buisman (13) 39. Women: S Durst (18) 35 cb.

FINLEY: Women: Par: E Bain (21) 4 up. Men: Par White: M Daniel (6) 4 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: C Smith (The Coast) (0) 38. B: S Laing (15) 37. C: L Muscat (24) 36.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: P Robson (15) D Geniale (18) 42. Men: J Love (8) 35. Women: L Partridge (14) 33.

GOSFORD: Men: Stableford White: J Woodhead (19) 42. Women: G Bryant (23) 36.

HOWLONG: Women: Stableford: A: V Walsh (13) 38. Men: A: G Dundas (10) 37. B: M Wegener (19) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Zeitoun (31) 45.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: A: A Seymour H Whitley 73 cb. Men: A: M Gillson (28) 40. Women: A: N Maughan (20) 36.

KILLARA: Mixed Stableford AM Men’s Individual H Evans (7) 43 Women’s Individual A Judd (16) 37c/b PM Mens Winner J Dudley (19) 39 Ladies Winner Lynda Sherman (29) 36.

KOGARAH: Women: Stableford: S Sin (20) 35 cb. Men: Stableford White: M Te-Hira (8) 40. A Scr: M Tierney 37. Medley: Team Multi: S Sin (20) M Shagrin (14) O Bramley (11) A Honeysett (0) 149.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Doughty (19) 68. Div 1 Scr: S Doughty 87. Div 2/Medal: J Brooks (45) 65. Div 2 Scr: J Brooks 110. Veteran Women: Div 1: S Doughty (19) 68. Div 2: J Weine (23) 64. Div 3: L Blackwell (31) 64. Div 4: J Brooks (45) 65. Super Veteran: J Sadler (32) 70.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 4B: M Bradbery (18) J Knox (2) 46. Women: H O’Connell (20) 41. Men: M Bradbery (18) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: D Higginbotham (21) T Higginbotham (21) 52. J Issa (25) S Mulford (14) 48. A: G Yeates (9) 42. J Goldhagen (5) 38. A Scr: M Norbis (+5) 38. B: D Higginbotham (21) 45. R Teale (19) 40. B Scr: K Van Arkkels (13) 25.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: M Vrlic (11) D Brooker (0) 47. A: M Vrlic (11) 43. B: C Ly (19) 41. C: L Gibson (22) 36.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: A Hugill J Hugill 56. Men: White: A: K Reid (10) 38 cb. B: B Hennessy (15) 38 cb. C: J Hugill (27) 54. Women: A: G Rae (4) 40. B: L Furlong (31) 36.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: J McGuire (18) 39. Scr: J Wallas (12) 25. Men: J Lemon (13) 42.

MONA VALE: Medley: Stableford: B Simpson (21) 43.

MONASH: Men: Stableford: 2B: M Murphy (28) T Zerizawa (31) 50. M Murphy (31) 44. Mxd: 2B: V Dembo (41) D Brett (38) 47. 2B Scr: J Donnelly (10) J Bennett (9) 35. Women: A Atherton (30) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Carlos (25) J Mihaljevic (27) 49. Men: I Bamford (5) 40 cb. Women: A Kim (21) 39.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: B Clark (31) 36. B: J Frost (9) 35. Men: A: D Warder (10) 38. B: P Bowles (23) 38. C: J Turner (33) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: P Dunne (5) 43. B: K Chin (16) 42. C: Y Tan (24) 41.

NSW: Stroke: Matchplay: Royal Sydney bt The Australian 5-3. New South Wales bt The Lakes 6-4.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B Agg: N Hardy (19) R Tresnan (22) 77 cb. Men: White: I Priest (3) 42 cb. Women: Yellow: S Shin (26) 41.

PENNANT HILLS: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: J Sherry P Sherry 177.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Thomas (15) S Hui (10) 45 cb. J Fitzgerald (Dunheved 0) 36 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: L Atkins (40) M Atkins (13) 49. M Warne (9) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Ryan (10) 40. Div 2: S Cachia (21) 39. Scr: S Todd 36. Women: Par: Div 1: A Taylor (20) 2 up. Div 2: M Weekes (38) 4 up.

RICHMOND: Men: Stableford: A: J De Joux (9) 38. B: K Roughley (17) 43. C: Z Morris (31) 43. Women: C Davidson (34) 36. Medley: Split Six: L Virzi (22) J Vermeer (32) 73.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Evenett (25) A Sterligov (28) 45. Men: White: A: J Marshman (11) 37. B: B Wilcox (18) 35. C: T Evennett (25) 39. Green: R Lee (23) 31. Women: D McAleer (10) 40. Medley: Scr: B McDonnell (3) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: Ambrose: G Bush (22) J Lonergan (37) 66.25. Stroke: S Park M Kim 65. 2B Stableford: C Mckenna (8) N Killalea (8) 61.

SHELLY BEACH: Men: Par: 2B: M Brown R Fleeton 10 up. A: K Meijer (11) 6. B: M Banfield (16) 4. C: S Foskett (21) 5 cb. Women: A Ray (31) 2 up.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: C Mecker (21) P Khoury (23) 83. A: D Ezekiel (8) 38. B: C Fitzgerald (12) 38. C: A Nathan (31) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: N Low (16) H Kim (4) 94. D Park (16) 43.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: J Zim (27) W Aldham (6) 48. D New (25) J New (32) 46.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Johnson (11) 38. B: C Weber (19) 42 cb. C: S Hong (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: S Perkins (2) 32.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: C Balafoutis L Williams 48. Scr: O Young 34. A: A Jones (12) 43. B: M Duggan (16) 41. C: L Moller (25) 42. Women: L D’Ambrosio 38.

THE LAKES: Stableford: 4B: S Ribarovski (9) J Ribarovski (6) 48. J Mahony (13) 43. L Wei (12) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: N Matthews (15) 41. B: I Todeski (37) 39.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: S Naughton (14) 40. Div 2: C Ryan (20) 42 cb. Div 3: T McMahon (25) 40. Women: L Jolly (15) 34 cb. Medley: Gold: D McClelland (31) 38. 9-hole: S Williams (26) 12.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Thompson (19) R Moolman (12) 46 cb. Medley: T McMahon (19) A Prince (10) 51. Men: Div 1: C Hibbit (10) 42. Div 2: M Bridge (28) 38. Women: A Prince (10) 38.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Agg: Gold: R Kang (33) T Hong Kim (4) 75. Men: A: D Yun (9) 40. A Scr: D Montgomery (4) 33. B: J Nagy (18) 36. B Scr: R Kim (14) 21. C: J Jiang (24) 37. C Scr: C Langton (21) 10 cb. Women: Green: M Lovelock (16) 37 cb.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Nayak (17) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Mcatomney (25) 44. 9-hole: M Curtis (30) 19.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Sulman (16) G Anderson (19) 47. Div 1: P Tsolakis (15) 38. Div 2: G Anderson (19) 38. Div 3: J Rooz (25) 35 cb. Women: S Doyle (26) 34. Medley: 9-hole: Women: S Britton (39) 16. Men: M Shearer (30) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: C Bennett (14) 45. Women: K Spenser (36) 38. Jnr: B Gavin (34) 28.

WYONG: Men: Stroke: A: E Middleton (3) 68. B: R Whitbread (18) 66. C: A Tammekand (26) 68. C’ship: A: H Ireland (0) 296. B: C Lummis18 (15) 314. C: P Ball (20) 358. R Hook (9) 327.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: K Watts (10) 40 cb. B: R Hearnden (18) 42.

Our Partners