September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 25 March 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Ocean Shores Country Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Saturday, 25 March 2023.

ANTILL PARK: Women: Stableford: K Teale (33) 38. Medley: Stableford 2B Agg: White: T Bolton (23) S Dunn (22) 78. Men: A: E McCarthy (10) 41. R Berger (12) 38. B: J Ducker (18) 41. M Kilgannon (14) 40. C: T Bolton (23) 39 cb. S Dunn (22) 39.

ASQUITH: Men: Stroke: Vardon: A Sutton 69. S Jenkins (12) 67. Stableford: A: W Jung (8) 35. B: G Richards (16) 37. C: D Hogan (31) 38.

AVALON: Women: Stableford: 2B: C Thompson (24) S Williams (39) 41.

AVONDALE: Men: Stableford: A: M Jones (7) 40. B: R Case (18) 37. C: P Noble (19) 38. A Scr: D O’Donovan 37.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: M Brennan (10) 37. B: S Burgess (17) 39. C: S Thompson (22) 42.

BANKSTOWN: Medley 2BBB 1 M Lee & D Kwon 48 2 T Whiddon & K Kotsapas 47. Medley Stableford A – 1 S Underwood -1 38 c/b A – 2 D Owsnett – 6 -38 B – 1 C Arney – 15- 41 B – 2 Y Jung – 14 – 38 C – 1 YH Han – 20 – 41 C – 2 M Lee – 22 – 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Razario (53) V Awad (45) 49. K Hewitt (36) 36. P Yee (25) 41. A Scr: I Elliot 38.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: L Hyne (18) 36. Div 2: L Colpo (39) 37. Men: Stroke: Div 1: G Smith (10) 71. Div 2: T Stephenson (15) 70. Div 3: L Hyne (34) 69.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (20) 38.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: L Moresi (13) 41. B: G Boyle (18) 34. C: P Hanks (30) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: Ambrose: A: B Turner S Peters (4.75) 59.25 cb. A Scr: E Smith S Doran 61.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: P Lee (10) 38. B: G Snowden (13) 40. C: S Flood (22) 37. Scr: B Russell 30. Men: Stroke: Foursome: T Lock (16) S Papdopoulos (17) 62.5. Scr: M McDeed R Hitchen 66. Foursome: K Halloran (5) M Worth (8) 63.5. Scr: M Henley G Heffernan 66. Foursome C’ship: A: M Henley G Heffernan 134. B: S Jones S Dean 149. C: T Trad G Costello 159. D: T Lock S Papdopoulos 171.

BONDI: Men: Stableford: A: L Furlong (4) 39. B: K Boden (16) 32 cb. C: L Rollins (26) 44. 2B Agg: N Cunningham L Rollins 75.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: T Reesby-Tollemache (0) 37. A: T Reesby-Tollemache (10) 47. B: G Lightfoot (16) 41 cb. C: Z Zinman (24) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Horton (6) 41. A Scr: D Horton 35. B: D Weigand (13) 40. B Scr: D Weigand 27. C: B Major (22) 42. C Scr: B Major 22. T Le (28) D Ho (21) 49.

CAMDEN: Women: Stableford: A: J Matheson (20) 36. A Scr: S Chapman 24 cb. B: P Morrison (27) 36. B Scr: M Ross 15. C: A Toto (39) 33. C Scr: S Turnell (Shoalhaven Ex Services) 5. Men: A: R Minns (+1) 40. A Scr: G Matheson 36. B: J Hawkins (13) 41. B Scr: A Mc Grath 28. C: C Meehan (23) 47. C Scr: Z Bell 20 cb. 2B: L Trenfield (8) C Clark (36) 51 cb. 2B Scr: C Jaeger R Minns 43.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: N Katholos (+3) D Su (18) 51. 2B Scr: P Ellison G Loughnan 43. A: M West (12) 44. B: D Su (18) 49. C: J Fung (21) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: R Gatt (8) P Bruce (15) 70. A: A Cooper (8) 40. B: M Duffy (14) 37. C: K Hugo (27) 39. 2B Multi: D Nati (12) P Idquival (2) 79. A: D Nati (12) 39. B: P Chapman (19) 37. C: M Billyard (23) 37.

CASTLECOVE: Men: Stroke Canadian Foursome: White: F Garcia (5) P Thomas (11) 58. Women: Stableford: J Stanistreet (32) 34.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: J Tom (19) 67. B: C Hrdina (34) 70. Men: A: L Trembath (6) 70. B: D Clarke (14) 68. C: B Oldham (15) 72 cb. D: R Lavery (20) 71.

CONCORD: Medley: Stableford White: A: A Pellegrino (8) 40. B: D Jarosch (18) 40. C: J Tuite (34) 39. Stableford: 2b Agg: A Pellegrino (8) J Biazzo (23) 75. Stableford 2b Agg Scr: White: G Wilson (2) K Lockery (7) 64.

CROMER: Medley: Stableford: Div 1: A Frost (10) 40. Div 2: B Ashe (14) 40. Div 3: H Gosling (24) 41. Div 1 Scr: C Rae (-4) 38 cb. 2B Agg: A Ramsay (19) B Ashe (14) 74.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: G Mahony (3) 40 cb. B: Z Tanner (17) 40. C: R Negroh (23) 38 cb. Scr: M Osborne 41. 2B: T Holt (17) S Sherwin (9) 46.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Brownlow S Szyczew 52. 2B Scr: S Moylan S Hwang 38. Div 1: B McCarthy (10) 39. Div 2: E Saab (17) 38. Div 3: N Jones (19) 42. D Scr: M Smith 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Tucker (17) M Hotchkiss (4) 48. Div 1 Scr: L Moor3e P Krasser 39. Div 2: W Faulkner (26) D Staude (16) 46. Div 1: M Tabungar (12) 38 cb. Div 2: I Rogers (21) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Gioukaris (11) 43. B: B Poole (16) 41. C: A Girshkin (22) 41. A Scr: M Stephens (1) 36.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: A Davidson (10) 39. B: S Kerr (22) 41. C: T Brookes (33) 46.

EVERGLADES: Medley: Hole in one: M Smith at 6th. Stableford: A: L Papps (3) 41. B: G Cross (17) 46. C: A Fulwood (23) 41. D: R Vinton (25) 37. 2B: D Gemmell (16) G Cross (17) 49.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Multi: G Fomiatti (18) 89. K Davy (13) 89. K Booth 66. J Bingham 66. A: B Gladdish (6) 38 cb. B: G Fomiatti (18) 44. C: R Chand (21) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Team: J Glenday (21) J Rudd (24) K Jackson (15) M Abood (17) 52. A: C Nicol (12) 36. B: F Moana (14) 41. C: J Glenday (21) 36 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: R Brandom (14) 40. Div 2: R Song (16) 43. Div 1 Scr: R Eldridge 34.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: D Cheetham (12) 44. B: G Cheetham (15) 40. C: W Starkey (23) 42. A Scr: B Martin (2) 35. Jnr: Stableford: B Duffy (23) 39.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: J Rutter (3) 40. Stableford: B: J Parnell (20) 40. Women: T Collins (24) 34.

HOWLONG: Men: Stableford: A: D Simmons (13) 41. B: R Humpries (20) 43. C: K Whybrow (34) 38. Women: A: C Walkerden (41) 48.

HURSTVILLE: Women: Stableford: B Evans (18) 35. Men: Stableford White: A: I Rydstrand (8) 40. B: N Woellner (11) 41. C: T Morris (15) 39.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Coote H Shalala 73. A: L Brown (12) 39. A Scr: D Thompson (+3) 37. B: T Davis (19) 38. B Scr: M Broach (13) 23 cb. C: L Angove (28) 38. C Scr: I Baianov (22) 15 cb.

KILLARA: Mixed Stableford A Grade Winner 1 $50 J Rennie (11) 41 c/b B Grade Winner 1 $50 J L’Estrange (14) 37 A C Grade Winner 1 $50 A Tobin (20) 39 A Grade Runner Up 1 $25 R Seeto 2 41 B Grade Runner Up 1 $25 A Sengupta (13) 36 C Grade Runner Up 1 $25 A Walsh (21) 36c/b Scratch Winner 1 $15 R Seeto 39 c/b Ladies Winner A Judd (16) 35.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Nikiforidis (3) D Didcott (17) 85. A: J Nikiforidis (3) 41. A Scr: A Honeysett 35. B: T Pearsall (15) 38. C: A Wilkes (25) 36 cb.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Rapmund (18) 37. Men: Stableford White: A: T O’Regan (3) 40. B: B Crossley (14) 42. C: M King (22) 39.

LANE COVE: Men: Stroke: Ambrose: W Edmondson (16) D Cameron (29) 58.75.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: B Lee (11) 39. B: R Sciuriaga (17) 38. C: S Baek (29) 40. Split Six: B Lee (11) J Callao (11) 74.

LONG REEF: Women: Par: J Brown (15) sq. Men: A: M McKerihan (5) 4 up. B: M Zimmer (14) 4 up. C: D Gemmell (23) 8 up. Medley: Hcp: D Gemmell (23) 8 up. J Warren D Gemmell 11 up. Men: M Zimmer T Holley 9 up.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: M Baker (8) 43. B: S Driver (12) 39. C: B Chidgey (20) 41. A Scr: T Farrar (+2) 38. Women: A Rider (24) 35. Medley: 3B: F Sultana (10) B Chidgey (20) M Gilson (12) J Finlayson (18) 115.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: A Sammons (9) 42. B: P Micallef (17) 40. C: L Bantug (22) 41. Div 1: L Galluzzo (29) 39. 2B Agg: C Son (5) J Wagner (12) 80.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: R Jumeau (37) J Arrowsmith (13) 75. P Butler (10) 40 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: C Oh (27) D Mcdonald (16) 52. 2B Scr: T Shaw A O’Neill 39. Hcp: P Strachan (12) 42. Scr: J Dunn 37.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Irish Team: M Oman (12) U Wood (8) H Winnibng (17) D Mccarty (32) 85.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Gillespie (10) 39 cb. B: J Van deer meer (18) 39. C: B Simpson (22) 39. A Scr: A Hugill 38.

MONASH: Men: Stableford: P Hickman (5) 40. G Schofield (12) 39. R Bird (18) 44. M Ferrari (15) 39. S McWilliam (30) 42. K Kowalczyk (24) 39. 2B: G Schofield (12) 47. P Meredith (21) 47. B Stannard (27) 50. N Vasey (32) 50. 2B Scr: G Howe 41. J Mackay 41.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Grant (4) 38. B: R Fredericos (13) 38. C: J Hurwitz (18) 41. Women: Stableford: M Garner (28) 34 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Ambrose: K Rezek (7) C Hammond (11) N Williams (12) K Nicoll (4) 53.75.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: C Tognon (15) 39. P Collard (9) 38. B: J Silvestri (16) 39. M Trigas (19) 38 cb. C: P Lakeman (26) 35. P Osborne (24) 34.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A Scr: C Turnbull (1) 36. A: M Mahony (9) 43. B: G Tapp (14) 43. C: G Valentine (21) 38 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: M Bragg (7) 41. B: F Wong (16) 41. C: R Salvador (22) 42. Irish Team: R Lu (24) S Patapis (18) M Shin (18) S Kim (18) 91.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: R Chan (12) 40. A Scr: P Banbury (1) 34. B: J Fulton (13) 40. C: S Coumbis (26) 39. Women: Green: J Phillips (18) 36. Medley: Black: G Hazen (9) 34 cb. Stableford: 2B: N Separovic (18) L Sau-Harvey (13) 46.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: M Kable D Mulvihill N Hargrave B Dixon (6.63) 52.37.

NSW: Men: Stroke: C Finkelde (8) 65. Scr: L Naumovski 71 cb. Stableford White: R Farrelly (13) 39. Gold: O Berman (26) 32. Women: Stableford: J Widarma (2) 37.

OATLANDS: Stableford: A: T Reicher (9) 43 cb. B: V Tandon (16) 43. C: W Koski (24) 42. A Scr: R Nakaad 36.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: P Le Blang (15) G Appleton (22) 45. S Player (6) 37 cb. Women: C Dennett (32) 29.

PENNANT HILLS: Stableford: A: D Blackshaw (5) 38 cb. B: J Thomson (16) 40. C: R Langer (20) 39. Cup: A Aawyer. Scr: R Richards 34.

PENRITH: Mxd: Stableford Split Six: White: D Neill (-2) C Fitzsimmons (-2) G Noble (9) L Rodger (1) 89. 2B Scr: B Gadd J Gadd P Gadd D Day 72 cb. Men: Hcp: A: T Cleminson (7) 39. B: B Lennon (16) 38 cb. C: M Alexander (22) 41.

PYMBLE: Men: Hole in one: J Leuenberger 18A Women: Stableford Yellow: L Dickinson (7) 34. Men: Stableford: A: C Zarafetas (11) 40 cb. B: B Mccully (14) 40 cb. C: P Wainwright (23) 39 cb. Mxd: 4B: W Phipson (20) R Warren (12) 47 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Flynn (19) M Connolly (19) 49. A: M Todd (3) 41. B: J Hunt (14) 39. C: M Connolly (19) 41. A Scr: S Todd 35. Father/Son Trophy: T Jamieson (12) S Jamieson 45.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Evans (10) 39. B: G Henderson (19) 38. C: C Quigley (22) 42. Scr: J Han (-1) 37. Split Six: Div 1: M Fitzpatrick (8) N Precious (12) 67. Div 1 Scr: J Han (-1) S Park (-4) 41. Div 2: C Quigley (22) P Cabban (17) 70. Div 2 Scr: J Bloomfield (5) M Blookfield (32) 33.

ROSEVILLE: Women: Stableford: S Zekulich (24) 42. Men: Stableford Green: R Ulrick (40) 23. White: A: B Harry (2) 38. B: J De Sousa (19) 42. C: N Robertson (21) 35. Medley: Stableford: 2B: B Zekulich (18) H Zekulich (14) 48. Men: Stableford Scr: White: B Harry (2) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Ambrose: P Salamone (8.5) B Hewitt B Apps F Yang 53.5. A Scr: P Montague L Cuenca G Miladinovic W Hwang 62.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: D Kassis (8) J Watts (10) 64.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Stephen (+2) 39. B: G Finnigan (18) 40. C: P Cooper (35) 44. Women: A: K Matheson (26) 40. Men: 2B Agg: M O’Shea P Cooper 74.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: J Floridia (5) 39. B: L Whitaker (13) 46. C: V Wang (32) 42. A Scr: T Green (0) 35. 2B: T Golsby-Smith (12) J Hong (15) 48.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: J Zim (27) W Aldham (6) 48. D New (25) J New (32) 46.

TERREY HILLS: Stableford: A: T Li (7) 36 cb. B: R Nugan (18) 37 cb. C: R Yoon (20) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: I Sandler (12) 40. B: R Greenwood (14) 38. C: M Green (24) 41. A Scr: S Jagot 36.

THE COAST: Stableford: A: A King (8) 39. B: A Reynolds (15) 41. C: W Hogan (22) 45. A Scr: M Danne (2) 33. Women: L Williams (27) 40 cb.

THE LAKES: Stableford: Trophy: J Kim (11) 40. 4B: M Zhu (29) T Webster (27) 50. Scr: S Koirala 71. 9-hole: K Lasky (9) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: G Parsons (12) 38. B: C Napper (17) 42 cb. C: J Angelis (26) 36. 2B: R Lucock (20) S Lucock (33) 49.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: Div 1: M Conway (9) 36. Div 2: L McDonald (18) 35. Div 3: A Leggate (28) 34. Women: Stableford: Div 1: S Clark (19) 33 cb. Div 2: N Whiteford (26) 36.

TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: M Cameron (6.88) T Dafter G Atwell T Kosmeier 52.12.

TWIN CREEKS: Mxd: Stroke: Ambrose: M Wozniak (17) B Hodges (1) 55.5. Medley: 2B Scr: T Emtage R Chegwyn 65.

WAKEHURST: Women: Stableford: H Garvey (17) 36. Men: 2B: J Dixon (17) J Fricker (8) 49. A Scr: D Adamson J Edward 34.

WALLACIA: Men: Stroke: A: J Pagett (-1) 67 cb. A Scr: S Lear 73. B: P Cromer (15) 70. B Scr: S Snell 84. C: M Pronesti (24) 69. C Scr: G Ward 92. Women: Stableford Yellow: J Berg (9) 35. Men: Stroke: C’ship: A Scr: J Pagett 133. A: J Vidigal 137. B Scr: N Hoppe 168. B: P Cromer 146. C Scr: G Joukador 187. C: M Pronesti 145. Veteran: J Vidigal 145. R Lees 139.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: G Benbow (6) 40. B: J Harvey (16) 40. C: M Salier (24) 43. D: M Beebar (32) 43. Team: M Beebar (32) C Brighton (15) 50.

WOOLLAHRA: Men: Par: 36-hole Cup: Y Naito (8) 4 up. T Theodosi (25) 2 up cb. Div 1: C Woodley (14) 4 up. Div 2: P Ford (19) 5 up. Div 3: S Meads (22) 1 up cb.

WOOLOOWARE: Stableford: Trophy: S Taylor (15) 32. Shield: C Smith (7) T Sams (2) 45. Medley: Cup: J Drury (16) J Ioakim (9) B Renaghan (12) J Walker (19) 94. J Muhs (4) 39. Men: 4B: A Hart (8) R Bourne (26) 49. Women: M Collins (19) J Taylor (23) 46. Men: S Noyes (14) 39. Women: V Smith (31) 36. Scr: J Hallinan 35.

WYONG: Men: Stableford White: A: S Grogan (8) 68. B: C O’Rourke (18) 68. C: D Kim (21) 70.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Lake: N Stone (29) J Kent (18) 46. Men: M Currie (15) M Tempany (18) 47. Murray: D Ilsley (16) M McInerney (6) 48 cb.

Our Partners