September 27, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 21 March 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Wagga Wagga Country Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Tuesday, 21 March 2023.

ASQUITH: Women: Stroke: Trophy: Div 1 Scr: J Merrick (10) 80. Div 1: J Merrick (10) 70. Div 2 Scr: S Kwon (24) 93. Div 2: S Kwon (24) 69. Stableford: G Lawler (33) 36.

AVALON: Men: Stableford: 2B: K Young (15) P Hearn (28) 46.

AVONDALE: Women: Stableford Gold: A: G Piper (14) 40. B: K Williams (25) 40. C: A Thompson (33) 36.

BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole: R Hare (22) 20.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: I Thorogood (23) 40.

BEXLEY: Women: Stableford: A Ng (23) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Dosen (+5) 39. Women: D Habgood (16) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: R Trenear (8) 2 down. B: P Kilazaglou (13) 3 up. C: A Dooling (22) 3 up. Veteran Men: W Jol (26) 2 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: G Cheetham (12) 44.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: M Kwak (10) J Nam (9) 81. A: S Lee (10 Bankstown) 41. B: G Boulous (19) 38. C: B Dunn (34) 38 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: D Choy (7) S Bullen (10) 75. A: S Bullen (10) 38. B: M Muller (22) 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Par White: A: D Pocknee (15) 3 up cb. B: G Rivers (24) 1 up. C: T Sutton (28) 4 up cb.

CROMER: Medley: Stableford: T Worner (21) 38 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: M Parker (18) M Edwards (9) 48. M Edwards (9) 39 cb. Scr: K Bennett 39. Snr Stableford Gold: P Zaat (23) 41.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: E Lee M Nam 47. Div 1: S Colussi (22) 38. Div 2: E Lee (24) 38. Div 3: F Dalrymple (45) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G McCormack (25) G Kennedy (31) 72. 2B Agg Scr: S Saifullah J Wachowicz 49. A: J Wachowicz (11) 32 cb. B: M Thompson (17) 39 cb. C: R Reardon (27) 40.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Mar: A: D Sainty (12) 69. B: D Clemens (29) 75. C: H McGuinn (41) 75.

HOWLONG: Men: Stableford: A: D Simmons (14) 39. B: I Kinlyside (19) 40. C: B Mcphail (24) 37. Women: B Outen (18) 35.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Ribot De Bressac (15) 42. Div 2: N Thompson (20) 41. Women: Gold: L Schwarz (24) 35.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: S Armstrong (15) 44. Div 2: A Knight (24) 38 cb. Div 3: M Joppich (30) 40. 9-hole: C Makeham (33) 23.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: P Carter (9) 38. B: D File (19) 36. C: R Park (24) 48. Women: T Lonergan (9) 38.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: T Baker (15) D Schiavello (9 Macquarie Links) 76. 2B Agg Scr: L Arthur (0) M Brinkworth (5) 63. A: L Arthur (0) 38. B: B Kanniappen (18) 41. C: A Rapley (23) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: D Brown (17) 38. Women: A: H O’connell (22) 42. B: D Hankey (31) 37. C: H Ayres (41) 40. D: F Candrick (43) 38. 9-hole: J Press (42) 20.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: S Mothersole (12) 42. Scr: A Phiyasirikul (2) 32.

MANLY: Women: Stableford: A: S Brown (14) 39. B: D Spears (29) 38. C: J Bamford (33) 36. 9-hole: Gold: V Gregory (35) 21.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Canadian Foursome: A Cross J Gozdzialski (9.75) 56.25. Scr: D Jones G Contreras 63. Women: Canadian Foursome: J Wallas P Kensington (12) 65. Scr: J Priem A Beaven 78.

MONA VALE: Medley: Stableford: I Hewett (18) 41.

NELSON BAY: Women: Stableford: 4B Multi: Brushbox: S Lewis B Clark 42. L Samuelson M Brown 40 cb. L Lewis P Bowden 40. B Ticehurst C Ledingham 39 cb.

NEWCASTLE: Men: Stableford: M Lowe (23) 34. Women: A: T Johansen (21) 37. B: S Owens (26) 42. C: L Forward (32) 41. D: L Curran-Doolan (43) 40.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: M Matthews J King 45. G Clunne (20) 41. Scr: P Skurrie 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Mar: A: P Done (18) 38. B: R Martin (26) 39. C: K Rosskelly (27) 36. Women: Medal: L Hatton (28) 34.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Endicott (18) B Taylor (12) 44. A: J Davies (11) 37. B: G Phillips (14) 38. C: L Wharton (20) 38. Scr: R Fernandes 33. Hole in one: C Parsons at 11th.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: D McAleer (11) 35. Div 2: J Alderson (32) 37. Div 3: K Mitchelhill (44) 37. 9-hole: Green: R Webb (40) 14.

TALLWOODS: Women: Stableford Green: A: R Murray (14) 38. J Hicks (27) 33. B: R Bullock (35) 36. J Lowe (36) 33.

TERREY HILLS: Stableford: I O’Toole (12) 34 cb.

THE LAKES: Men: Stableford: G Everett (16) 43. Women: Par: A: M Donnan (22) 4 up. B: S Goble (25) 6 up. Stableford: 9-hole: L Salerno (40) 19. M Carter (45) 14 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Brown (32) P McGlade (Bankstown 6) 49. Men: A: K Newton (9) 41. B: K Payne (19) 43. C: G Brown (32) 45. Scr: G Booby 39 cb. Women: D Goble (36) 39.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: L Howell (23) 35. Div 2: L Quinn (35) 39. Div 3: J Cavill (39) 35.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Charnell (12) 39. B: A Werner (24) 34. C: E Chan (32) 37.

WARRINGAH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Richmond S Kelly (19.5) 73.5. Div 2: K White S Lugsdin (32.5) 75.5. Div 3: S Ferguson J Curry (36) 79. Stableford: 9-hole: G Johnston (35) 17 cb.

WOOLLAHRA: Women: Par: A: K Lobb (30) 1 up. B: L Brincat (33) 1 down.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 2B: L Alexander (32) J Trevener (30) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: S Blackley (14) 39. B: R Lester (22) 39. C: R Kingsley (23) 43. Lake: A: R Zubin (10) 39. B: R Mountney (15) 39. C: S Rafferty (31) 39.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole Ambrose: Blue: G House L Walsh (4) 32. Red: C Hope D Dunne (5.75) 33.25.

Our Partners