NSW/ACT Club Results – 19 March 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Sunday, 19 March 2023.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Stableford Nett B Park & J Cho 52 SCR G Bayley F Murrigan 42. Medley Stableford A Grade T Tilbrook (11) 41 B GRADE L Murrillo (13) 40 c/b C Grade J Cho ( 29) 45

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: Div 1: J Ammitt (23) 34. Div 2: K Vickers (22) 33. Men: J Giokas (13) 36.

BARHAM: Medley: Par White: Div 1: I Bennett (12) 2 up. Div 2: B Whitman (15) 5 up.

BATHURST: PETER O’MALLEY JNR MASTERS: Final round: Boys C’ship (par 71) H Whitelock (Royal Canberra) 133 N Bricknell (Goulburn) D Mackay (Stonecutters Ridge) I Kim (St Michael’s) 141. 16yrs/o: N Bricknell (Goulburn). Hcp: L Venables (Toronto 8) 134. 14-15yrs: H Whitelock (Royal Canberra) 133. Hcp: O Herden (Shelly Beach 33) 132. 13yrs/u: B Cranston (Toukley) 148. Hcp: L Park (Kooindah Waters 9) 135. Girls C’ship (par 72): S Clarke (St Michael’s) 142 E Murray (St Michael’s) 150 R Keen (Avondale) 151. 16yrs/o: S Clarke (St Michael’s) 142. Hcp: S Clarke (St Michael’s 0) 142. 14-15yrs: Z Arcus (Cromer) 153. Hcp: S Coburn (Leonay 33) 133. 13yrs/u: C Kim (The Australian) 154. Hcp: Z Liddell (Bonnie Doon 36) 131.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B H Gauci (25) G Gauci (16) 47.Div 1: D Makovec (9) 41. A: W Knight (6) 36. B: J Cook (17) 38 cb. C: A Heron (19) 40. Scr: E Koukos (7) 31 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: R Martinez (16) A Arboleda (12) 74 cb. Scr: K Klem 33 cb. A: S Lindsay (4) 40. B: G De Pasquale (13) 36 cb. C: N Seaman (21) 36.

BONDI: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Ussher (9) 55. B: R Aoukar (13) 56. C: C Hughes (22) 60.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B Multi: V Vararutsupagul N Saelao 91. A: V Vararutsupagul (10) 43. B: I Notowidigdo (19) 40. C: T Kaewsatuan (27) 36.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: C Arezo (22) R Lee (9) 47. 2B Scr: A Wittaya M Sahazad 42. A: A Hickey (5) 40 cb. B: J Tan (19) 39 cb. C: C Arezo (22) 40. Mxd: 2B: B Threlfo (8) J Threlfo (22) 46. Women: 2B: A Kim (20) C Kim (19) 44 cb. Div 1: E Choi (21) 39. Div 2: J Sung (28) 40.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: J Hammond (28) 34.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: I Taylor (17) R Heron (11) 49 cb. Men: A: P Matthews (10) 40. B: I Taylor (17) 43. C: D McLellan (26) 42. A: T Bradley 36. Women: A: S Adams (15) 35. B: A Fong-Clark (33) 42. Medley: Stroke: Cup: P Diggins (12) bt S Terranova (12) 1up.

CRONULLA: Men: Par Black: P Ryan (17) 8 up. Scr: A Jackson 1 down. Women: Stableford: B Hayden (26) 37. Scr: S Moulang 19. Men: 2B: Stableford: L Axford (12) M McMahon (17) 43. Women: 2B: S Cripps (36) C Toohey (27) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: C Jones (21) R Monteiro (22) 77. 2B Agg Scr: A Forman (+1) L Kermode (11) 54. A Foreman (+1) 33. Div 1: J Zheng (13) 43. Div 2: C Jones (21) 42. Div 3: O Baglin (25) 41. Women: S Park (23) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: C Bonnici (15) S Hutchinson (28) 93. S Hutchinson (28) 42 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: S Campbell (1) 40. B: J Knight (20) 36. C: J Young (24) 41. Scr: C Hicks (-1) 36.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: H Geddes (9) F Geddes (13) 46. Men: White: A Thorp (14) 41. Women: A Tobias (32) 41.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: B Vawdrey (16) J Murphy (20) 51. A: D Cracknell (11) 42. B: G Mindham (17) 37 cb. C: J Murphy (20) 42. D: Z Smith (28) 40. Div 1: L Lawler (22) 39. Div 2: C Post (37) 37.

FINLEY: Men: Stroke White: A Scr: R Watmore (Tocumwal) 74. A: D Hercus (Jerilderie 8) 70. B Scr: G Brooks (Cobram) 83 cb. B: S Singleton (11) 72. C Scr: R Sutton 86 cb. C: D Pound (Coleambally 18) 68. Women: Stroke: A Scr: S Pyle 85. A: M Robertson (16) 75. B Scr: D Boland (Jerilderie) 89. B: E Bain (22) 74. C Scr: G Singleton 94. C: P Chalmers (Deniliquin 31) 69.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: L Mutumudalige (12) 39. B: S Clohessy (19) 46. C: M Quirk (27) 45. Women: C Lee (21) 32.

HOWLONG: Medley: Stableford: M Walker (13) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Sutcliffe (33) 43.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: K Gillson (35) M Gillson (28). Men: C McCarry (10) 40. Women: J Lennon (25) 41.

KILLARA: Mixed Stableford Men’s Individual D Robertson 10 45 Women’s Individual S Park 17 39c/b 2BBB Mixed Winner D Robertson 10 A Hardge 24 50 2BBB Medley Winner M Wang 3 Lily Chang 21 45c/b.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: P Mangraviti (28) D Tompkins (18) 44 cb. Men: T Pham (8) 40. Scr: A Honeysett 35 cb. Women: L Seeto (14) 38.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Clay (13) P Deall (30) 72. 2B Agg Scr: J Webb (+1) P Dawson (7) 54. A: G Boness (11) 36. B: L Foley (14) 34 cb. C: B Fardella (31) 38 cb.

LIVERPOOL: Mxd: Stableford: 2B: M Lynch P Santoro 52. A: J Marks (5) 38. B: P Kucia (17) 39 cb. C: L Papadopulos (24) 41.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: A Prinsloo R Willment 49. R Harpur T Heber 48. Men: R Willment (15) 43. Women: J Atchison (14) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: Div 1: C Son (3) 40. Div 2: I Yesil (19) 39. Div 3: A Bull (22) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: O Lewis (20) M Paterson (18) 49. O Lewis (20) 43.

MONA VALE: Medley: Stableford: W Laughton (15) 39 cb. Hole in one: J Van Dermeer at 2nd.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Kwak (7) J Yoo (16) 47. Men: K Kwak (7) 39 cb. Women: C Cho (12) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: P Mentis (15) 38 cb. D Goode (9) 38. B: S Gardner (17) 37. C Alderson (19) 36. C: J Pepper (24) 37. L Goodwin (32) 31. Women: J Frost (9) 32 cb. C Elliott (22) 32.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A Fowler (15) 46. S Tritten (17) 41 cb. A Russell (13) 41. Women: M Meredith (31) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Crockart (8) 40. B: G Pattison (20) 39. C: M Morrison (22) 44. Women: Div 1: B Lee (13) 35. Div 2: M Rechichi (31) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Richards A Manticas 48. Men: White: A Manticas (9) 43. Women: Green: S Hawker (11) 42.

OATLANDS: Stableford: 4B: Men: White: D Field M McGlynn 47 cb. Mxd: 2B: Y Shin S Shin 45. Men: Stableford White: R Ottley (14) 45. Women: Yellow: A Luo (17) 41 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Mansfield (25) A Mansfield (25) 73. Men: D Schad (35) 41. Women: S Weatherly (15) 37.

PENRITH: Medley: Stableford: White: B Ellison (14) 40.

PYMBLE: Medley: Stableford: A Chun (9) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: C Barrett (13) 39. Div 2: C Azzopardi (17) 43. Scr: C Mcmahon 36. Women: Div 1: M Fitzgerald (27) 39. Div 2: M Weekes (41) 46.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: J De Joux (9) R Dunn (22) 47. L Winters (5) 40.

ROSEVILLE: Medley: Par: 2B: M Zekulich (9) A Iles (18) 11 up. Men: White: A: M Zekulich (9) 4 up. B: A Beard (17) 4 up. C: D Llewellyn (21) 3 up. Green: M Furey (20) 4 up. Women: J Branson (33) 2 up. Medley: Stableford: Scr: L Li (3) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: D Mcintosh (7) 39. B: W Hwang (14) 44. C: P Salamone (23) 42. D: S Chow (24) 41. Women: S Park (12) 40. 2B Multi: S Chow (24) J Ma (22) 86.

SHELLY BEACH: Medley: Stroke: Ambrose: S Lamont B Ayton J Ragen J Daley 53. D Mabey R Briggs M Mabey S Brownlow 54.375.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A Choi (17) 42. Women: J Shin (16) 39. Medley: 2B: A Ananda (23) A Aravanis (18) 49.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: T Saville (Taree 9) 37. N Mills (10) 35. B: J Zim (31) 33 cb. C Arellano (34) 33 cb. Women: V McGrath (35) 32.

THE COAST: Men: Par: White: A: T Perks (6) 1 up. Scr: T Dowling sq. B: J Hyatt (15) 3 up. C: W Turnbull 5 up. Women: H Gregory (26) 3 up. Mxd: 2B: Par White: X Hutchinson K Hutchinson 11 up.

THE RIDGE: Stableford: A: B Coughlan (13) 43. B: J Coupland (20) 40. 9-hole: A: A Corr (10) 17. B: M Dodson (GenY 15) 22. C: J Tierney (GenY 27) 21

TOCUMWAL: Men: Stroke White: Div 1: C Van Zeist (7) 67. Div 2: P Quirk (15) 71 cb. Div 3: D McClelland (34) 71. Women: J Anderson (17) 73 cb. Men: Gold: P Lovelace (15) 76.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Multi: R Moolman (13) S Evans (23) 76. Div 1: J Kimmorley (10) 37 cb. Div 2: S Papadatos (19) 39. Medley: 2B Multi: J Boardman (22) Y Boardman (3) 61. Women: D Andrews (19) 35 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Par 2B: Gold: W Tan (12) A Boudville (13) 9 up. Men: A: D Lownds (10) 2 up cb. B: J Howe (16) 3 up. C: D Goldthrope (19) 5 up. Women: Green: L Kim (21) sq.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Poole (28) D Boyd (31) 45 cb. Men: A: S Jung (14) 38. B: D Taylor (24) 38. Women: D Nunn (7) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Joukador (17) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Brinkman (29) 44. Hole in one: A Richardson at 14th. Stableford 9-hole: A Law (20) 19.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Tremlett (28) T Crowe (9) 43. Div 1: A Girling (8) 34. Div 2: R Nahum (16) 34. Div 3: R Tremlett (28) 33. Women: M Conrick (25) 31. Men: 9-hole: White: M Georganas (12) 16 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: R Sharpe (28) A Sharpe (6) 47. Men: J Hammond (14) 38. Women: L Goodwin (23) 38.

WYONG: Mxd: Stableford: 2B Multi: S Grant (30) M Russell (16) 70. Men: White: D Matthews (17) M Hines (17) 73. A: B King (14) 38 cb. B: G Brown (17) 38. Women: S Grant (30) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: K O’Sullivan (13) 39. B: C McElligott (23) 39.

Our Partners