February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 16 March 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results - Sugar Valley Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday, 16 March 2023.

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: B Whitelaw (6) J Dimarco (14) 78. A: B Whitelaw (6) 39. B: J Dimarco (14) 39. C: T Charlton (25) 37 cb. Women: E Messer (24) 34.

ASQUITH: Women: Stableford: Irish Team: J Hart (54) S Podgornik (41) S Wakeling (24) C Whalley (29) 84.

AVONDALE: Men: Par: A: B Peachey (12) 39 up. B: J Banks (16) 40 up. C: K Boniface (19) 37 up. Scr: S Greville 36 up.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: J Sentas (6) J Abrantes (19) 47. T Riches (13) 38. Scr: B Meyn 31.

BARHAM: Men: Stableford White: A: P Robinson (+1) 38. B: R Reeves (14) 38. C: G Cole (27) 36.

BARNWELL PARK: Veteran: Stroke: Ambrose: A Anderson J Villari H Springford B Howie (12.5) 48.5.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Canadian Foursome: S Gardner L Aaron (20) 73.75.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: V Vararutsupagul (10) D Hansen (18) 81. A: J Varrica (8) 40. A Scr: J Varrica 32. B: H Himmelberg (18) 39. B Scr: B Solo 24. C: W Brennan (29) 36. C Scr: S Lee 15.

CABRAMATTA: Women: Stableford: C Milson (15) 40.

CAMDEN: Men: Stableford: Irish Team: P Southby (23) R Rothwell (35) H Mc Carvill (26) J Foster (26) 142. Scr: G Matheson R Bolton N Hoskin J Smuk 104.

CAMPBELLTOWN: Veteran Medley: Stableford 2B: White: E Van Walsum (22) P Titherington (18) 42. M Kadir (23) 42. P Maloney (13) .

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B Multi: K Ahn (22) M Callaby (6) 74 cb. Men: Div 1: M Callaby (6) 39. Div 2: J Lee (21) 35. Women: S Greaves (11) 36.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Team: H Howard (16) S Brown (23) L Papandrea (16) J Cannon (13) 89.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Pearce (4) 38. B: F Messner (20) 39. C: N Eliott (24) 36. Women: A: M Kania (38) 35.

CROMER: Medley: Stableford: P O’Toole (18) 37. Women: Split Six: Medal: J Connolly (27) J Moore-Wilton (32) 74. Stableford Yellow: A: V Younger (16) 37. B: J King (25) 40. Scr: R Buizen 27. Stroke: Cup: M McEnallay (13) bt R Bucknell (24) 3-1.

CRONULLA: Men: Stableford: Scr: P Boyd (0) 36. R Nicol (9) 41. N Allouche (18) 38. R Schwarzer (23) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Yossapol (12) 40. B: J Walton (17) 42. A Scr: I Barr (2) 35. Women: White: P Mccanna (22) 34 cb.

ELANORA: Men: Stableford: F Irani (24) 39.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Forster: White: I Evans (31) 44. Tuncurry: A: B Mccann (11) 40. K Croak (15) 37. B: R Rosenbaum (18) 35. K Stait (17) 33.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: B Fotheringham (16) G Dunn (10) 87. Div 1: D Pellegrin (18) 39. Div 2: D Thorn (32) 45.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: J Chuck (31) 36. V Hughes (21) 34. P Cutts (19) 24.

GOSFORD: Women: Stableford: D Flanagan (25) 40. 9-hole: M Lanham (16) 16.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: J Abood (13) 67 cb. Div 2: S Haman (22) 68.

KOGARAH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Pearsall (23) 70. Div 2: J Pinzone (28) 71. Medal: Div 1 Scr: M Eyre 87 cb. Div 2 Scr: M Quill 102 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: S Cromer (19) J Pridans (25) 44. 2B Scr: A Gozzard G Bennett 36. A: G Bennett (3) 38. B: A Mcardle (16) 37. C: A Brace (22) 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: S Nemoto (8) 39. B: R Morrison (16) 40. C: J Kim (23) 38.

LONG REEF: Women: Stroke: Ambrose: K Smith J Jansson C Crawford E Thurlow 62.125. 9-hole Ambrose: C Thompson O Heiser F Sinnott S Hillman 37.5.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: M Setter (15) 42 cb. Div 2: J Robinson (20) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Diamantis (23) R Cassen (27) 51. Scr: S Watson 35. A: J Mahon (12) 41. B: L Travers (15) 41. C: M Diamantis (23) 43.

MONA VALE: Women: Stableford: 9-hole: S Robbins (33) 21.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Lou (17) 34. Women: B Luna (25) 37.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: K Chang (20) 36. Div 2: C Chang (25) 39. Div 3: M Shea (34) 36.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Campbell (15) 36. S Brown (11) 34. Women: A: A Levonpera (24) 37. J Oechsle (28) 36 cb. D Croft (31) 36. B: L Kalousek (48) 34. D Brown (38) 33. A Rumble (35) 31 cb.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: N Griffiths (17) 38. Div 2: M Lee (26) 41. Div 3: S Jarvie (37) 34 cb. Div 4: D Robson (45) 33. Men: White: G Manley (29) 42.

NORTH RYDE: Women: Stableford:  A: J Kim (27) 40 cb. B: L Dawson (40) 41.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Pollitt W Boyd 76. 2B Scr: D Illingworth P Skurrie 37 cb. Men: White: A: B Buchanan Reeks (12) 43. B: A Chee (18) 38 cb. C: G Glenwright (21) 40. Women: Green: P Beckton (11) 33. Medley: Black: W Boyd (25) 44.

NOWRA: Women: Stroke: American Foursome: L Fuller S England (24.75) 73.25.

OATLANDS: Men: Stableford White: I Roberts (22) 39. Women: A: L Perkins (20) 33 cb. B: R Jones (32) 33 cb. C: L Badaoui (45) 35. 9-hole: Yellow: M Knee (28) 16 cb.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: V Smith (25) 15. Men: 2B: Par: T Way (24) P Aroney (11) 4 up. W Krelle (16) 10 up.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: 9-hole: H Gray (45) 17. J Spears (45) 15.

PENRITH: Women: Stableford: 2B: P Tunchon (27) P Kunkler (31) 44.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: P Mackenize (15) 41. Div 2: G Campbell (18) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: N Barrett-Lennard (23) 38. Centenary: H Hall (43) 32.

SHELLY BEACH: Stableford: 2B: G Sullivan (9) R Brierty (15) 66. Men: A: D Drennan (12) 38. B: J Smith (18) 42. C: J Mitchell (22) 39. D: P Murray (30) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: A Freemantle (26) M Ripoll (8) 52. 2B Scr: D Shneier (3) J Musgrove (7) 40. A: D Cutrupi (8) 39. B: G Farmer (17) 39. C: R Raso (22) 43. Scr: R Angus 31. M Lim (9) 44. Scr: M Hammond 35. Visitor: White: A Freemantle (26) 45. 2B: Gold: R Peterson (21) B Chesher (30) 41. A Millauro (23) 28.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: D Song (12) 41. Div 2: S Gym (40) 42. Medley: Div 1: E Florio (12) 39. Div 2: P Kenny (20) 39.

TALLWOODS: Women: Stableford Irish Team: Green: R Bullock J Hicks K Beauchamp M Richards 79. H Roslaniec V McGrath E Polikevics L Norris 73.

TERREY HILLS: Stableford: D Chay (16) 34.

THE COAST: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Hogan (21) 74. Div 2/Medal: D McDermott (30) 72. Div 3: D Craven (35) 75. Veteran: Stableford: M Cross (16) 38.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: N Yamagata (6) E Weiler (14) 93. Men: A: M Beattie (9) 43. B: E Weiler (14) 42 cb. C: M Meier (23) 38. B Taylor 34 cb. Women: J Cheah (29) 34.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: E Lewis (24) 39. B: M Harvey Walker (34) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Woods (19) A Neville (6) 48. 2B Scr: J Grima S Fava 39. A: P Borsato (9) 38. B: P Cromer (13) 36. C: R Funnell (21) 39. Veteran: W Manser (8) 39. Super Veteran: J Woods (19) 44.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: A Clarke (24) 41. 9-hole: K Murray (25) 23.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: G McClure (10) 40. B Clark (15) 38 cb. C Kennedy (14) 38. Div 2: C Fripp (22) 37 cb. P Conlon (19) 37. B Grant (22) 34. Div 3: C Williams (27) 42. A Bargwanna (36) 36. W Beckenham (24) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: G Blake (19) 4 up. B: S Ambrose (29) 6 up. Lake: A: M Sharp (11) 6 up cb. B: D Ryan (16) 4 up cb. C: R Lester (23) 4 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: R Sissons (8) 19. Red: D Murray (12) 18.

Our Partners