February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 15 March 2023

Daily Club Golf Results - Narrabri Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Wednesday, 15 March 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: F Sugar J Afford 47. 2B Scr: D Morgan H Drewitt Smith 37. Team: A Moradi I Bollinger G Brian R Walters 102. A: R Stevenson (7) 37. B: P Swan (14) 37. C: G Moran (21) 38. D: J Afford (34) 44.

AVALON: Women: Stableford: J Geyle (44) 35.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Multi: J Falvey (24) and R Hawke (21) – 81. Medley Stableford A Grade: G Goodhue hcp (9) 38. B Grade: K.Moore hcp (18) 39 (c/b) C Grade – J. Falvey hcp (24) 40.

BARHAM: Women: Stableford: A: G Gray (22) 36. B: M Power (26) 35.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J McClean (35) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Noble (12) P Allen (14) 46 cb. R Trisley (6) 42. A: P Calantzis (9) 40. B: P Allen (14) 41. C: J Wright (20) 40. Scr: T Bonham 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: C Saras (11) A Ferns (17) 71. 2B Agg Scr: R Hitchen M McDeed 65. A: K Klem (6) 39. B: S Maurice (11) 37 cb. C: G Dounias (20) 34 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: P Rowe (17) G Stovold (33) 43. K Munchow (9) 39 cb.

BONDI: Men: Stableford: J Grady (18) 45. Veteran: D Johnstone (12) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: S Moon (29) 3 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Dowd (1) T Lamb (11) 81. Div 2: J Krunes (26) J Miljak (6) 87. 2B Scr: R McIvor P Barry 61. A: T Lamb (11) 44. B: D Hunter (12) 39 cb. C: J Krunes (26) 46.

CARNARVON: Women: Stableford: Irish Team: H Lee (9) V Kim (17) E Kim (20) C Kim (16) 89. Div 1: K Kwon (9) 37. Div 2: M Lee (24) 37. Div 3: J Sung (29) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: P Barden (18) R Pattison (5) 72 cb. A: J Hope (9) 38. B: B McLean (14) 35 cb. C: R Hayes (22) 36. PM 2B Agg: J Holt (5) B Hoyle (7) 78. A: L Brooke (3) 40. B: N Turrell (15) 39. K Gosper (21) 42. 2B Agg Scr: J Holt B Hoyle 67.

CROMER: Men: Stableford: Split Six: T Jarman R Fletcher 72. A: G Muirhead (7) 40 cb. B: P Reber (23) 41 cb. C: R Grady (24) 41 cb. Scr: J Ponder 35.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: N Haines (10) 39. B: V Powell (19) 37. C: M Pierce (28) 35. D: S Simonian (41) 32. Scr: N Haines (10) 29.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Dib J Gebran 76. Div 1: J Lillis 40. Div 2: J Gebran 41. Div 3: O Duk 39. Scr: P Hilton 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Multi: Gold: T Jones (26) P Burgess (52) 66. T Jones (26) 37. Stroke Veteran Men: A: P Whiddon (13) 67. B: P Alexander (17) 73. C: C Stalenberg (31) 73.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: J Lenord (11) A Cowley (14) 49. A: J Lenord (11) 44. B: M Lulic (15) 40 cb. C: D Clements (24) 39 cb. Scr: S Hastwell (3) 34.

ELANORA: Women: Stableford: Div 1: T Lloyd (19) 35 cb. Div 2: J Carroll (26) 38. Div 3: T Cormack (28) 39. Div 4: K Burton (44) 32.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: P Roberts (8) 43. B: H Marshall (13) 38 cb. C: T Cheetham (19) 37 cb. D: S Laming (30) 37. Scr: P Roberts (8) 35 cb.

FINLEY: Men: Stableford White: K McCumstie (18) 38 cb. Women: Stroke: Medal Mar: S Simpson (22) 71. Scr: M Robertson 90 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke Ambrose: Forster: White: B Dormor (6) A Dormor (12) S Coleman (7) C Reynolds (6) 50.125.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: A Reidy J Brittain S Donovan 63.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: P Wallis (15) R Eriksson (7) 46. Div 1: S Taranto (15) 38 cb. Div 2: G Shiner (20) 34 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford Team: White: G Tolson X Ge M Reinhard B Mungovan 90. A: B Liddell (11) 39. B: P Baker (14) 40 cb. C: T Casswell (19) 39 cb. Scr: P Jefferson (4) 31 cb.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: C Clark (6) 40. B: R Hawkins (30) 37. Women: A: B Outen (18) 36. B: S Gibb (31) 40.

KAREELA: Men: Stableford: Team: R Duff L Phelps T Murphy B Greenwood 91. A: P Morgan (8) 40. B: G Turnbull (16) 41 cb. C: C Larkins (24) 40.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade Winner: S Reid (11) 41. B Grade Winner: E Roles (15) 41. C Grade Winner: J Rendle (21) 37. 2BBB Winners: S Reid (11) C Johnstone (11) 49 .2BBB Runners-up: D Plumridge (5) R Penney (17) 46 c/b. 2BBB Scratch Winner: 2 G Buchanan R Bernard 45.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Cribb (7) P Trevenar (11) 46. A: S Kalatzis (11) 42 cb. B: N Klug (15) 39 cb. C: F Wong (21) 41. Scr: B Nagi 38. Veteran: K Cribb (7) 42.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: S Tan (18) M Smith (24) 44. M Smith (24) 38.

LONG REEF: Men: Stroke: Ambrose: T Mastroianni N Mundy M McKerihan P Hughes 56.875.

LYNWOOD: Medley: Stroke White: A: T O’Connor (11) 66. T Keverian (13) 66. F Sultana (9) 68. A Scr: T Farrar (+3) 40. B: K McComasky (25) 65. N Sharma (17) 71. T Katsetas (27) 72. B Scr: A Barnhill (17) 22. Women: Stroke: D Northwood (19) 72. M Selby (24) 76.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Freeman (13) W Donnely (16) 49. A: M Freeman (13) 40. B: L Dougherty (15) 39. C: B Tustin (26) 41. Scr: A Hugill 36.

MONA VALE: Men: Stableford: 9-hole: M Gillespie (10) 23.

MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: D May (9) R Chambers (13) 93. Div 2: H Savitz (32) B Rosenthal (17) 82. A: D May (9) 41. B: A Harris (14) 40. C: T Kamsler (21) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: T Duffy (32) A VanDyk (22) 77. A: K Nicoll (5) 39. B: B Stewart (13) 38 cb. C: S Chong (26) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: S Conrades (12) 36. F Hill (14) 34 cb. T Davidson (12) 34. B: P Walker (23) 39. M Wojko (23) 37 cb. S Fogwill (20) 37. C: T Smith (29) 40. P Johnson (26) 36. B Van Der Reyden (33) 35. Stroke: A: R Hare (15) 68 cb. C Tognon (15) 68. B: T Butler (19) 65. D Hellmrich (18) 69. C: J O’Shea (24) 69 cb. P Osborne (26) 69.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Stack (28) W Hatfield (18) 47. A: G Machan (17) 39 cb. B: N Stack (28) 41.

NOWRA: Men: Stableford: G Simek (16) 39.

NSW: Medley: Stableford: 2B: C Connole (7) E Coudounaris (17) 49. 2B Scr: L Naumovski A Rachid 44. Men: C Connole (7) 42. White: R Bonner (25) 40. Gold: B Coulson (29) 35 cb. Women: L Buckley (13) 38.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: M Kotzmanek (13) B Hudson (29) 49. A: B Bell (8) 40. B: D Muriti (15) 41. C: N Troost (25) 38 cb. Scr: G Naylor 33.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Palmer (19) C Rowe (12) 73. 2B Agg Scr: D Acret D Day 69. A: K Ayward (4) 38 cb. B: M Henderson (16) 38. C: M Borg (20) 38 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: B Dean N Fraser 47. D Lade (31) 45.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: Y Cheng (20) 36. Div 2: J Van Spanje (24) 36. Div 3: M Ralston (29) 37. Div 4: H Bobbitt (34) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Wales (24) J Webster (36) 48. A: R Papps (1) 36. B: J McCarthy (17) 41. C: F Robinson (27) 40 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stroke: A: N Cheng (11) 64. A Scr: H Kim (0) 72. B: B Wheelhouse (16) 66. B Scr: F Coulson (15) 81. C: J El-Chah (21) 67. C Scr: R Jones (19) 90. D: P Edwards (26) 70. D Scr: D Kevern (25) 96.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Haigh (7) 37 cb. B: M Kang (13) 41. C: D Jones (21) 43.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Wood (13) R Trotter (8) 47. Scr: K Mason D Gillard 38.

THE COAST: Stableford: A: C Warner (12) 41. B: S Darragh (21) 39. Scr: C Warner (12) 29.

THE LAKES: Medley: Stableford: F Neill (18) 44. Scr: R Vandersluis 35. 9-hole: J Gilles (13) 17 cb. PM 2B: P Katholos (4) C Xanthis (19) 49. 2B Scr: J Rubenstein D Miller 40. T Clark (16) 39.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: R Clark (11) 38 cb. Div 2: N Finn (15) 37. Div 3: G Owen (22) 39. Gold: P Lovelace (15) 27.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: G Adams (25) C Quin (6) 49. 2B Scr: R Oliver B Willett 46. A: B Willett (+1) 41 cb. B: R Eggleton (15) 41 cb. C: J McCurdy (19) 39. D: C Quinn (41) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: C Bell (11) C Hoang (8) 47 cb. 2B Scr: M Pearce L Bessant 43. A: C Bell (11) 44. B: A Casey (13) 43. C: B Beverley (20) 36 cb. A Scr: D Bain 39 cb. B Scr: I G Jung 25. C Scr: A Ebzery 17 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: Team Agg: G Taylor (17) B Daley (23) G Bee (17) S Daley 95. A: D Owen (7) 39. A Scr: A Sutton 36. B: G Bee (17) 42. B Scr: C Jones 29. C: B Dryden (23) 36. C Scr: S Daley 18.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: G Short (15) G O’Rourke (14) 46. A: J Watkinson (14 Mona Vale) 37 cb. B: A Peacock (17) 39. C: P Heffernan (24) 39. D: R Creighton (24) 36. Trophy: A Peacock (17) 39 cb. 9-hole: R Woods (18) 21.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: A Heather (4) 38. B: G Langford (19) 41. C: D Roberts (26) 38 cb. Scr: B Cook (6) 30.

WYONG: Men: Stableford 2B Agg: White: S Cann D Cann 85. A: A Glavina (13) 38. B: D Kim (20) 40. C: D Cann (27) 44.

Our Partners