April 24, 2024

NSW/ACT Club Results – 8 March 2023

NSW & ACT golf results Tully Park Golf Club
Image Shows:  Tully Park Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Wednesday, 8 March 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B White A Janiszewski 50. 2B Scr: P Lorimer A Williams 40. 4B Agg: N Shin D Turner I Lee J Bang 114. A: M Haywood (8) 40. J Klockman (15) 41. I Lee (19) 43. A Janiszewski (28) 41.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (30) 30.

BANKSTOWN: Medley Stableford A Grade Winner: Z. Rahmat (12) 42. B Grade Winner: P. Kirgan (16) 38. C Grade Winner: A. Salim Yatmin (24) 37 c/b. Medley 2BBB: G Douglas and A. Derrig 46 c/b. Medley 2BBB G. Douglas and A. Derrig 46 c/b.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Crittenden (24) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: L Conroy (26) 41. A: F Minati (9) 36. B: J Drury (13) 37 cb. C: R Robinson (25) 37 cb. Scr: B Turner 27.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Frew (12) P Petrovski (25) 49. 2B Scr: S Knight (The Ridge) S Kyriazopoulos 37 cb. A: L Delahoy (9) 39. B: D Cunneen (13) 35. C: P Bambridge (18) 40.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: P White (36) F Horacek (19) 47. R Delaney (14) 40.

BONDI: Men: Stableford: C Hurrell (8) 37. Veteran: J Unicomb (24) 33.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Gray (10) A McCarthy (16) 47. D Crea (Tambo Valley 8) 43.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: B Mcdonald (33) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Moser (12) S Bugdayli (11) 49. Div 2: D Ho (28) J Norton (18) 45. Scr: W Moser K Ferry 36. A: S Bugdayli (11) 41. B: X Huynh (14) 40. C: M Zubak (18) 39 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Mar: A: S Chapman (11) 74. A Scr: S Chapman 85. B: P Gleeson (28) 77. B Scr: P Gleeson 105. C: A Toto (39) 73. C Scr: A Toto 112.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: D Pringle (29) R Hayward (25) 46. 4B Scr: G Dalzell P Higgins 36. A: C Jaeger (2) 36 cb. B: P Maloney (18) 40. C: D Pringle (29) 39.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Kim (21) H Lee (18) 46 cb. Div 1: C Yim (12) 39. Div 2: S Kim (21) 40. Div 3: A Chung (31) 34.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: L Wiese (24) G Estalilla (17) 43 cb. A: J Hope (9) 38. B: B McLean (14) 35 cb. C: R Hayes (22) 36. Hole in one: R White at 4th. PM 2B: H Haslehust-Smith (16) P Shellshear (37) 46. A: D Brown (12) 38. B: H Haslehust-Smith (16) 42. C: J Heath (20) 37 cb. 2B Scr: B Fasher P Carr 38 cb.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Canadian Foursome: J King (33) H Muscat (35) 71.5.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal: A/Medal: Y Meehan (25) 71. B: H Miller (30) 73.

CONCORD: Men: Stableford White: 2B: A Evans (17) I Browning (11) 47 cb. A: I Browning (11) 39 cb. B: S Stanzione (18) 41. C: A Lalak (21) 41.

CROMER: Men: Stableford: A: A Dennewald (3) 41. B: V Roberts (19) 41. C: B Naylor (28) 39. Scr: A Dennewald (3) 38.

CRONULLA: Women: Par Green: A: L Fuller (18) 2 up. B: R Cribb (26) 2 up. C: M Rees (31) 1 down. D: N Johnston (41) 3 up. Scr: L Fuller (18) 10 down. Gold: L Timmins (36) 4 down.

CUMBERLAND: Men: Stableford: B: D Ling 42. C: J Hong 39. A: G Briggs 39. Scr: G Northam 33.

DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B: T Walsh (28) P Barker (16) 46. A: R Delany (6) 38. B: C Williams (19) 37. C: T Walsh (28) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: C McMahon (2) 37 cb. B: R Salter (14) 40 cb. C: K Little (21) 38 cb. Scr: G McGlynn (0) 35 cb.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: A: J Armati (12) 36. B: S Gammans (27) 39. C: A Tobias (33) 39. D: J Smith (45) 31. Scr: H Marich (12) 25.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Leggett (19) M Townsend (21) 48 cb. 2B Scr: A Walters (+2) S Mayer (10) 40. A: T Walsh (11) 39. B: M Skene (13) 43. C: J Leggett (19) 42. D: A Griffiths (25) 38. Scr: A Walters (+2) 36.

FINLEY: Men: Stableford White: M Clarke (11) 39. Women: M Robertson (16) 39 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: D Rea (11) 40 cb. A Scr: K Hunter (5) 33. B: K Walker (19) 42. B Scr: R Hawes (17) 24. C: J Katen (22) 39. C Scr: A Khorthon (21) 18 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: C Sparrow (34) 38 cb. J Drury (44) 38.

GEORGES RIVER: Men: Par: 2B: P McGuire (25) P Wallis (15) 10 up. Div 1: W Farrer (16) 3 up. Div 2: P McGuire (25) 3 up.

GOSFORD: Medley: Stroke Black: A: M Stimpson (10) 70 cb. B: J Harrison (17) 64. C: G Harrison (22) 68. A Scr: T Van Der Kolk (3) 74. B Scr: J Harrison (17) 81. C Scr: G Mitchell (22) 90.

GOULBURN: Women: Stableford: A: J Joseph (22) 43. B: J Treweek (32) 35.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: S Gately (7) 42. B: T Preston (29) 43.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: G Hoskin (8) 39. B: A Weiss (25) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B agg: M Galvin P Jones 99. A: G Emery (8) 41. A Scr: G Stone (2) 37. B: D Fischer (18) 40. B Scr: A Bryant (13) 25. C: P Dennis (34) 45. C Scr: R Gair (24) 20.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade Winner 1 P C Sheppard 7 41 B Grade Winner 1 J Montgomery 15 38 C Grade Winner 1 P Mann 25 40 2BBB Winners 2 P Menck 8 Ron Tennant 24 46c/b 2BBB Scratch Winner 2 B MacNamara P Fairweather 38.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Millar (9) N Haswell (20) 47. A: J Wrightson (5) 41. B: G Folcarelli (13) 40. C: T Dixon (19) 38 cb. Scr: C McHatton 36. Veteran: G Folcarelli (13) 40.00.

KOOINDAH WATERS: Women: Par: J Troy (33) 3 up.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: M Smith (24) X Guo (20) 75. M Smith (24) 38.

LEONAY: Women: Stableford: 12-hole: C Mathias (22) 23.

LONG REEF: Men: Par: 2B: T Mastroianni (8) N Lucey (19) 11 up. A: T Mastroianni (8) 5 up. B: N Lucey (19) 4 up. C: M Stevens (27) 27 up. A Scr: C Gillespie 1 down.

LYNWOOD: Mxd: Par 2B: White: B Goodchild (19) M Moloney (7) 10 up. B Knipler (11) K Smith (29) 8 up. Men: A: B Knipler (11) 3 up. M Madgwick (15) 1 up. A Scr: J Hong (-4) 39 up. B: B Goodchild (19) 5 up. G Dambudzo (32) 3 up. B Scr: K Attridge (18) 20 up. Women: G Kim (41) 2 up. B Williamson (21) 4 down.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: 2B Agg: M Vranjkovic (11) R Barrington (27) 75. A: M Henriques (5) 39. B: J Chun (18) 39. C: R Barrington (27) 43. Hole in one: M Vranjkovic at 11th.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: R McPhail (9) P Thomson (14) 71. R McPhail (9) 37 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B Agg: G Fear (18) I Graham (13) 76 cb. A: K Swanson (9) 40 cb. B: A Nelson (18) 40. C: J Cambridge (24) 40 cb. Scr: E Blake 34 cb.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: P Glover (19) 36. Div 2: J Westley (32) 39.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: N Watson J Hamill 49. M Whitton (21) 40.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Clarke (5) M Roubicek (11) 46. Div 2: B Evans (22) J Linschoten (22) 45. 2B Scr: J Turik (5) J Mackay (-3) 39. A: S Clarke (5) 40. B: A Dinte (14) 42. C: B Pacholke (20) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Nettleton (7) M O’Keefe (10) 45 cb. A: A King (7) 37 cb. B: A Palmer (18) 37 cb. C: G Chung (32) 37.

MURRAY DOWNS: Women: Stroke: P Pickert (17) 66.

NELSON BAY: Men: Stableford: 2B: B Bissett P Kent 48, P Metham P Johnston 46. A: P Cavanagh-Downs (11) 41. T Ainsworth (6) 40. B: M Davidson (21) 37. T Butler (18) 35. C: M Baker (26) 40. J Elsworth (25) 36. 2b: A Mundey M Baker 45 cb, P Cavanagh-Downs N Evans 45 cb. A: M Barden (12) 38. P Fulton (10) 35 cb. B: B Bissett (21) 39. C Buchanan (21) 37 cb. C: P Johnston (28) 39. C Burnett (27) 38 cb.

NEWCASTLE: Men: Stableford White: A: T Stonestreet (4) 42. B: P Henderson (15) 41. C: J Hanlon (30) 40 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Kim (15) J Yoo (10) 78. B: A Wahbe (21) A Lahood (21) 83. A: S Jones (14) 41. B: D Elsley (20) 42. C: K Walker (23) 46.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: L Spooner (21) G Kubizniak (9) 77. A: G Machan (17) 39. B: G Hanslow (24) 41.

NOWRA: Men: Stableford: A: S Rice (7) 39. B: G Smith (22) 37.

NSW: Medley: Stableford: 2B: C Xanthis (The Lakes GC) (22) P Katholos (The Lakes GC) (7) 47 cb. 2B Scr: K Madadana L Naumovski 39 cb. T Plunkett (15) 40. White: R Domably (16) 36. Gold: B Cox (33) 40.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: R Skinner (9) L Temple (13) 49 cb. A: S Pesavento (11) 39 cb. B: H Williams (15) 40 cb. C: S Grigson (21) 40. Scr: A Lam 37.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: P Pender (36) T Kleyn (30) 52. 2B Scr: E Banguis T Utakea 39. A: P Partington (10 SGA GC) 40 cb. B: M Henderson (16) 38. C: R Cruickshank (23) 40.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: J Kong (15) D Ediriwira (16) 47. R Cameron (17) 42.

RANDWICK: Women: Par: 2B: S Bush (29) E Redman (34) 10 up.

RICH RIVER: Women: Stroke West: Green: A: D Paterson (20) 70 cb. B: C Kelly (24) 67. C: J Charlton (32) 70.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Minarik (16) J McCraith (5) 47. Div 2: E Pektuzun (19) S Akle (15) 47. A: J Hazlewood (11) 38. B: B Laing (17) 46. C: R Wadsworth (21) 42. D: E Zappia (25) 37. Scr: B Haynes 33.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Hough (9) A Hill (19) 47. A: S Maiolo (3) 40. B: S Probert (18) 39. C: S Petrillo (27) 40.

TALLWOODS: Medley: Stableford: A: T Kemp (10) 38. R Drinkwater (15) 37. B: J Patfield (31) 40. B Munroe (26) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Culbert (10) 39 cb. B: T Chiang (17) 40. C: K Byun (34) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Laird (15) S Cox (13) 45. Scr: A Revai S Jagot 44.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: P Lonard (+1) E Angelopoulos (4) 49. Scr: T Freeburn G Spindler 34. D Grossberg (16) 40. Scr: T Coroneo 35. E Salerno (21) 43 cb. Scr: P Lonard 41. 9-hole: O Quach (27) 21.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: Div 1: D Rowe (4) 39. Div 2: D Perrett (16) 38. Div 3: A McKenzie (18) 41. Div 4: S Rutherford (29) 39. Gold: L Redfern (27) 31.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A Wooldridge (19) G Meier (31) 81. 2B Agg Scr: B White B Willett 75. A: P Haines (9) 41. B: M Donsworth (13) 42. C: S Marsh (24) 42. D: G Meier (31) 42 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Jackson (17) A Pondekas (7) 74. 2B Agg Scr: J Tolomeo P Borg 69 cb. A: W Vassallo (7) 39 cb. B: S Shearer (17) 39. C: N Gatt (19) 41. A Scr: M Pearce 37. B Scr: M Chow 22. C Scr: N Spinks 19. Hole in one: M Pearce at 2nd.

WAKEHURST: Men: Stableford: Team: D Strahan (20) V Demasi (29) S Armstrong (24) J Coulson (25) 98. A: S Kim (12) 40. A Scr: A Sutton 35. B: M Pile (18) 44. B Scr: S Hunter 28. C: D Brassett (28) 41. C Scr: D Byun 21. Hole in one: A Sutton at 13th.

WALLACIA: Women: Stableford: 2B Agg: J Thorpe (20) V Witton (30) 71.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: S Soiland (16) A Law (17) 47. A: B Latham (10) 39. B: K Driscoll (15) 37 cb. C: C Sugden (21) 39. D: R Priestly (32) 36. Trophy: C Sugden (21) 39 cb. 9-hole: B Hartmann (13) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Jenner (15) 40. B: M Hull (16) 43. C: C Benson (24) 39.

WYONG: Men: Stableford White: 2B: P Hetherington Q Hewer 78. A: R Dowdell (11) 41. B: V Outred (21) 38. C: J Stebbings (24) 37.

Our Partners