February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 2 March 2023

NSW & ACT Club Results - Clover Leigh Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Thursday, 2 March 2023.

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: P Bradley (8) N Wood (2) 78. A: P Bradley (8) 41. B: W Nagel (18) 39. C: D Roams (21) 41. Women: L Mcmillan (19) 44.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: W Moody (-3) 41. B: S Riley (13) 37. C: M White (23) 40. Scr: W Moody 44.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: P Kennedy (24) P Gould (14) 47. D Fletcher (1) 40. Scr: B Meyn 34. Women: L Pickering (49) 38. Stroke: Matchplay: A: L Ritchie (16) bt M Doyle (39) 19th. Div 1: R Pollock (24) bt K Vickers (21).

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: G Lolicato (1) 39. Div 2: G Revill (15) 41. Div 3: A Mullins (22) 38.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: A: R Leo (10) 39. B: G Tisdell (17) 41. C: P Waring (26) 43. D: R Buckley (36) 39.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Chamberlin (14) 41. B: B Jessop (19) 36 cb. C: A Watson (21) 39.

BLACKHEATH: Women: Stableford: M Petkevitch (22) 5.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: R Bhujel (9) 43. A Scr: R Bhujel 34. B: M Hoy (18) 38. B Scr: M Burden 25. C: P Dewey (32) 39. C Scr: F Naylor 15. F Naylor G Lysaght 48.

CABRAMATTA: Women: Stableford: N Wintzoff (36) 37. Veteran: White: B Popovic (14) 41.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: M Sinclair (12) L Mc Laren (2) 79 cb. 2B Agg Scr: M Arnold D Mulley 73. A: M Sinclair (12) 44. A Scr: D Cummins 37. B: R Laskazeski (13) 41. B Scr: J Bradbury 25 cb. C: R Pitt (24) 40. C Scr: W Freemantle 19. Challenge: M Sinclair (12) 44.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Kim (19) Y Park (16) 80. Men: Y Park (16) 42. Women: J Kim (13) 36.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: R Stuckey (20) 37. Div 2: S O’Neill (30) 37 cb. Div 3: C Copp (34) 41.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: K Wallis (3) 38. Women: 9-hole: R Finnigan (33) 18.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: M Pieper (1) 2 up. M Jaensch (18) 4 up. J Pearce (27) 5 up. Women: B Truelsen (44) 5 up.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: N Allouche (18) M Allouche (11) 47. A: P Mcgregor (10) 42. B: P Cox (14) 41. C: K Cattell (28) 38 cb. Scr: T Wilson (2) 37. Holes in one: R Beer B Mcmanus at 5th.

EASTLAKE: Women: Stableford: M Joma (25) 34. Medley: A: G Mandroules (16) 42. B: A Vans-Colina (21) 41 cb. Scr: G Marsom (9) 28.

ELANORA: Men: Stableford: C Monaghan (18) 39.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Forster: White: B Forrest (14) 40. Tuncurry: A: M Williams (12) 38. D Lange (12) 38. B: B Keenan (20) 42. D Buchanan (24) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Yong (29) K Chew (17) 72. A: S Saifullah (7) 34. B: K Chew (17) 40. C: H Manikas (20) 38.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: C Buttsworth (23) 42.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: J Mason (13) 40. B: T Larkins (16) 39. C: L Pilfoot (23) 38. Medley: R Lloyd (18) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Bray (13) 39. Div 2: T Lester (16) 41.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1/Medal: J Weine (23) 65. Div 1 Scr: J Weine 88. Div 2: R Hurford (36) 81. Div 2 Scr: R Hurford 117.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: A: M Pennefather (15) G Bennett (3) 48. 2B Scr: M Pennefather G Bennett 38. A: B Grant (9) 38. B: M Pennefather (15) 41. C: B Murdoch (21) 44.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: B Saunders B Wedderburn 48. A: B Islaub (3) 42. B: R Gray (14) 42. C: B Saunders (20) 42.

LONG REEF: Women: Stableford: Scr: E Thurlow 24. A: J Reitzer (23) 36. B: D Muncke (42) 33. C: N Crump (35) 36. D: K Pethybridge (43) 38. 9-hole: F Sinnott (34) 19.

MANLY: Mxd: Stableford: M Robins (25) 40.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: G Markey 40 cb. Div 2: T Ortiz 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Williams (8) D Sullivan (14) 53. A: R Parker (13) 39. B: D Sullivan (14) 43. C: S Pryke (23) 42. Scr: S Fitzpatrick 37.

MONA VALE: Women: Par: A: C Hajos (19) 1 up cb. B: H Biven (27) 2 up cb. C: W Hayter (34) 1 up.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: J Hart (14) K Vaughan (14) 46. Men: J Hart (14) 40. Women: Y Kim (28) 39.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Chung (21) 70 cb. Div 1 Scr: S Kim 86. Div 2: G Lee (24) 74. Div 2 Scr: G Lee 98. Div 3: S Park (31) 72. Div 3 Scr: S Park 103.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: J Leschke (8) 38. Div 2: R Merrett (22) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: J Townsend (25) 34. S Brown (11) 31. Women: A: N Bethwaite (26) 37. G McCaw (29) 36. B: R Metham (46) 36. P Harrold (35) 35.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Medal Mar: A: S Beentjees (17) 72. B: L Minehan (23) 77. C: J Fowler (30) 76. Scr: J Macdonald (4) 80.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: J Kim (29) 36 cb. B: J Lee (32) 35.

NOWRA: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S England (20) 72. Div 2: J Buttle (31) 72. Div 3: L Fuller (49) 73. Div 1 Scr: S England 92. Div 2 Scr: L Trusler 103 cb. Div 3 Scr: R Poulton 114.

NSW: Medley: Stableford: S Berry (31) 45.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Bechara (18) 36 cb. B: P Fallance (23) 42 cb. C: K Chee Wong (35) 36. Men: White: I Roberts (24) 43. Women: 9-hole: S Boyd (36) 16 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: K Wilkinson (8) R Hopton (25) 44 cb. K Wilkinson (8) 37 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: C Fraser (23) 40 cb. B: J Einberg (35) 37. 9-hole: S Tribe (39) 18.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: I Mansfield (1) 74. Div 2: J Abbott (26) 78. Div 3: M Proctor (35) 79. Stableford: J Berg (13) 36.

PYMBLE: Women: Par: Div 1: S Waddington (5) 7 up. Div 2: A Block (22) 4 up. Div 3: P Sailsbury (35) 2 up. Scr: S Waddington (5) 3 up. Veteran Women: Div 1: S Waddington (5) 7 up. Div 2: A Block (22) 4 up. Div 3: P Sailsbury (35) 2 up. Stableford: 12-hole: P Rodrigues (30) 28.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: G Phillips (14) 39. Div 2: B Castle (17) 36.

RICH RIVER: Men: Stroke: West: A: P Johnston (8) 67. B: A Docking (16) 65. C: T Ciavarella (21) 68.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Wagner (18) M Jang (9) 48. White: A: C Archibald (9) 38 cb. B: D Hatch (18) 41. C: N McKee (24) 42. Green: R Li (24) 38. Scr: D Hayden (1) 33 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: R Jones (36) M Dragicevic (21) 79. 2B Agg Scr: D Shneier (0) J Pullen (+3) 43. A: M Lim (6) 41. B: B Reid (17) 40. C: R Jones (36) 45. Scr: J Pullen 39. Visitor: C Doherty (19) 39. Women: P Pitsawong (11) 32. Men: 2B Agg: Gold: K Magnay (24) G Yarrow (17) 69. K Magnay (24) 35.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: H Jang (15) 71. Div 2: K Kwon (27) 68.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Murray (19) 40. F Lane (32) 36. Div 2: R Bullock (35) 37 cb. S Kemp (52) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: S Brown (Manly 16) 71. Scr: C Shugg (Avondale) 89. Hole in one: C Hamer (The Grange) at 4th.

THE COAST: Women: Stableford: A McGregor (26) 41.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Choi (17) 42. B: T Tsumura (31) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Zammit (19) P Cahill (14) 45. 2B Scr: S Blundell B Gibbons 37. A: G Vine (12) 38. B: P Cahill (15) 38. C: R Stepniewski (19) 34 cb. Veteran: B Gibbons (4) 39. Super Veteran: R Luckman (27) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Hobson (20) 39. 9-hole: J Sutton (27) 19 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: P Blasina (41) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: N Russell (13) 68. B: J Eade (21) 67. C: D Reid (23) 68. Murray: A: G Gardner (10) 64. B: P Oldfield (11) 72. C: J Burrows (22) 69.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue (Pot Rd): A: M Hoppe (9) 28. B: G Plumb (11) 33.

Our Partners