April 24, 2024

NSW/ACT Club Results – 28 February 2023

NSW/ACT Club Results - Corryong Golf Club
Image Shows:  Corryong Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Tuesday, 28 February 2023.

ASQUITH: Women: Par: Div 1: J Kim (17) sq. Div 2: D Geddes (30) 2 up. Div 3: J Merry (43) 3 up.

AVALON: Men: Stableford: M Coates (16) 40.

BANKSTOWN: Medley Stableford S Ku (26) 41. Y Lee (40) 39 c/b. G Harbrow (25) 39.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford 2B Agg: White: E Soliola (12) R Griffith (23) 73. Div 1: B Alexander (12) 40. Div 2: C Da Silva (15) 39 cb. Div 3: A Midgley (27) 37 cb.

BEXLEY: Women: Stableford: S Song (16) 32.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: D Cicutto (24) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: K Pidgeon (20) B Hogan (20) 49 cb. 2B Scr: G Hyde P Ellison 40. A: P Song (11) 39. B: I Calvert (14 Massey Park) 39. C: D Kim (20) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: D Choy (8) B Shanahan (15) 72. A: J Rumpler (6) 40. B: R Williams (22) 37.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: B Oldham (12) 35 cb. B: K Meehan (24) 39. C: G Hocking (31) 36.

CROMER: Medley: Stableford: J Brock (18) 41.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: M Todd (8) P Boyd (0) 70. D Finlay (11) 38 cb. Scr: P Boyd 37. Snr 2B: B Waugh (13) K Ewington (3) 46.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: I Lee (20) 72. Div 1 Scr: S Son 83. Div 2: P Chung (32) 68. Div 2 Scr: M Lee 94. Stableford: Div 3: F Dalrymple (45) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Douglas (11) 42.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: A Norton Smith (8) 37. Div 2: V Miller (28) 37. Div 3: W Quinn (32) 42.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Tuncurry: White: A: P Burn (10) 40. S Marriott (11) 38 cb. B: R Morrison (15) 36. K Scalmer (18) 34 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: D Barnes (20) M Grant (36) 81. A: K Farley (12) 36. B: D Jones (13) 41. C: A Hyatt (35) 39 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: V Foster (18) 37. Div 2: D Barr (37) 39.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Feb: A: M Smith (25) 71. B: L Bragg (26) 77. C: S Hair (44) 69.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: P Daley (11) 39. B: G Sawyer (19) 39. C: O Tittensor (24) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: J Ross (15) 37 cb. Div 2: T Morris (17) 40. Women: Gold: D Hanagan (17) 37.

KAREELA: Women: Stableford: 2B: C Jones R Blanck 48. Div 1: R Hyon (18) 36. Div 2: C Murphy (29) 37. Div 3: J Liver (34) 35. Stroke: Chick o’ Walk: J Lennon Y Rochford bt E Rigby L Lyons 1up.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: D Cooper (13) 71 cb. Div 2: S Conde (25) 71. Div 3: H Jones (31) 67. Div 4: M Berry (37) 74. Scr: J Crichton 75.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Hodge (13) M Donnelly (11) 74. 2B Agg Scr: L Arthur (-4) R Hayward (-1). A: C Abutaa (9) 41. B: P Christopher (17) 38. C: J Wright (25) 37 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: W Grundy (24) 40. Women: A: K Sloane (14) 37. B: K Whitford (26) 41. C: J Hanson (37) 43. D: H Cregan (40) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: I D’Costa (8) 40. Scr: N Miller 38.

MANLY: Women: Stroke: A: G Rae (5) 71. B: P Noonan (29) 78. C: N Lamond (43) 75. Stableford: T Jones (23) 34. 9-hole: Gold: P Brodie (42) 17.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Hennessey (13) D Fletcher (2) 77. Hcp: L Suttor (22) 45. Scr: D Jones (2) 33. Women: Hcp: M Coghlan (29) 36. Scr: J Wallas (12) 23.

MONA VALE: Medley: Stableford: C Wilkes (23) 42.

MONASH: Women: Stableford: 2B: S Snow (22) A Sender (32) 48. A: J Dawber (17) 37. B: S Snow (22) 42. C: A Osborn (45) 39. President’s Trophy: S Hwang (14) bt J Park (18) 1up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: K Nicoll (5) 43. Women: 9-hole: S Chung (20) 19.

NELSON BAY: Women: Stroke: A: C Beattie (21) 70. L Drake (21) 71. H Atkins (21) 74 cb. B: D Hall (32) 68. M Kay (28) 72. J Petith (27) 73 cb. C: R Buchanan (36) 72. R Derrick (39) 74. P Townsend (38) 75 cb. Stableford: 9-hole: Brushbox: K Steinicke (36) 15 cb. M Shephard (42) 15.

NEWCASTLE: Women: Stableford: 2B: L Williams C Williams 46.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Ambrose: Div 1: K Fennell (22) L Mathieson (25) L Oldfield (30) B Boyer (26) 59.125. Div 2: A Kim (17) E Yang (41) J Youm (24) E Sung (34) 60.5. Div 3: M Yoon (25) Y Kim (45) A Paik (45) A Yim (35) 61.25.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B Agg: P Doyle K Collins 72. A: C Hiew 37. B: J Whiting 38. C: J Firk 37. Black: G Murray 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: J Dobson (20) R Reynolds (20) 73. Women: L Hatton (28) L Ashton (44) 70.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Snr: D Gannon 69. A Bradford (10) 68 cb.

PYMBLE: Women: Stableford Yellow: Div 1: L Pickup (18) 41. Div 2: C Brown (22) 39 cb. 12-hole: E Aquilina (34) 23.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Oakes (16) B Castle (19) 77. A: S Knowles (5) 40. B: M Ardrey (17) 37. C: B Castle (19) 42. Scr: G Scott 35.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: J Taylor (12) 41. B: J Moyle (14) 38. C: L Hinton (22) 37 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: S Marwood (22) 40. Div 2: J Dale (28) 38. Centenary: Div 2: L Roberts (25) 31. Div 3: S Ferster (30) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: M Petrolo (25) J Hazlewood (11) 47. Men: M Perolo (25) 39. Women: 2B: M Smith (41) P Tan (35) 50. Div 1: A Kim (14) 34. Div 2: E Lee (24) 40. Div 3: M Oh (36) 35. Div 4: M Smith (41) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: P Mahoney J Webb 75. A: E Casagrande (10) 38 cb. B: J Keaveney (16) 40 cb. C: J Webb (22) 50.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: C Sarkis (6) 38. B: Y Kim (20) 42. Women: A: D Song (13) 38. B: A Hoad (37) 32.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B Agg: Green: A Burns (15 Tuncurry) K Beauchamp (54) 71. K Edwards (7) J Hicks (27) 69. Medley: 9-hole: Yellow: R Coulter (23) 16 cb. P Wilson (22) 16.

THE COAST: VStableford: 2B: C Parsons (20) J Perkins (22) 49. A: J Cook (9) 43. B: D Cerda (30) 42. Scr: P Hogg (5) 39. Veteran: P Brown (22) 47.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: T Ha (19) 66 cb. Div 1 Scr: L Haigh 77. Div 2: B Brooks (27) 75. Div 2 Scr: B Ellis 99. Stableford: M Velkou (42) 31. 9-hole: M Carter (45) 16. Men: G Hamilton (19) 37.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Atton (29) B Smith (22) 48 cb. Men: A: G Field (9) 40 cb. B: S Frederiksen (19) 42. C: L Munro (27) 42. Scr: G Booby 39. Women: D Goble (36) 37.

TOCUMWAL: Women: Stableford Gold: C Rossborough (12) 40. A: M Pearce (12) 38. B: K Williams (26) 39. C: J Hehir (33) 37.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: P Randy (20) 38. Div 2: S Sleeman (34) 40. Div 3: V Krechster (40) 39.

WAKEHURST: Women: Stableford: 2B: L Myers (29) T Hoyle (35) 46. A: R Charnell (12) 39. B: L Myers (29) 39. C: E Ramsden (41) 37.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: C Hicks (22) 36. Div 2: R Gidley (31) 35. Div 3: J Stannard (36) 35 cb. 9-hole: M Duthie (27) 17 cb.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: 4B: M O’Dwyer (34) . J Miller (21) 59.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: L Clarke (13) 6 up. B: B Cleland (19) 5 up. C: R Birmingham (23) 4 up. Murray: A: B Cadd (11) 2 up cb. B: N Moraitis (18) 3 up. C: J Miller (28) 4 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: J Scibberas (11) 20 cb. B: B Sanders (13) 26.

Our Partners