NSW/ACT Club Results – 19 February 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Sunday, 19 February 2023.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: Div 1: V Berry (24) 39. Div 2: P Everitt (35) 38. Men: R Owen (28) 39.

BARNWELL PARK: Medley: Par: 2B Agg: A Knox (14) T Moloney (13) 2 up. J Hudson (18) 5 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Maclean (10) S Lavender (22) 47. R Moses (7) 39 cb. A: S Brown (11) 37 cb. B: L Torney (12) 39 cb. C: G Seaton (19) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Martinez (18) A Arboleda (12) 47 cb. Scr: M Millyard 32. A: D Sherry (10) 38. B: G De Pasquale (14) 41. C: A Tablante (22) 41.

BONDI: Mxd: Stableford: 2B Agg: E Martin N Banwell 81. E Martin (18) 41.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: Y Choi (8) H Song (32) 46. 2B Scr: B Forrester J Kim 33 cb. A: P Hassarati (7) 39. B: S Nagle (15) 35. C: H Song (32) 38. Mxd: 2B: H Song (32) I Lee (21) 47 cb. Women: 2B: J Kwon (25) S Kim (11) 43. Div 1: S Kim (11) 37. Div 2: J Kwon (25) 35 cb. Div 3: A Mace (29) 33.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: K Drummond A Drummond 48. Men: A: S Roseby (10) 45. B: A Toro (18) 43. C: T Carney (23) 38. Women: S Kim (21) 35. Medley: PM 2B: X Chen G Chen 49 cb. Men: A: C Chigwidden (11) 41. B: G Chen (17) 41. C: B Gerometta (21) 46. Women: B Finn (23) 36 cb.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Hrdina (35) 36 cb.

CROMER: Men: Stableford: A: T Clear (10) 40. B: B Kennedy (19) 36. Scr: H Robb 36. Women: A Riches (45) 47.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team Multi: D Carroll (6) I Carroll (16) B Richardson (11) J Richardson (15) 101. Men: Z Tanner (18) 40. Scr: M Brenton (2) 32. Women: Green: S Geraghty (21) 37. Scr: S Geraghty (21) 17.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: T Kykart (7) M Mcbride (9) 83. S Hwang (15) 41. Scr: T Kykart 34. Women: D Barber (17) 42.

EASTLAKE: Medley: Stroke Medal: Black: A: G Marsom (10) 68. B: D Watling (18) 63. C: B Galbraith (26) 65. Scr: C Hicks (0) 72.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: T Duthie (15) D Steinberg (16) 45. Men: B Kellerman (25) 43. Women: P Bergin (22) 38.

FINLEY: Medley: Stableford: A Hand (20) 35.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Saifullah (7) 38. B: D Russell (Mona Vale 19) 33. C: T Kavilaveedu (29) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A Brennan (21) 46.

HOWLONG: Medley: Stableford: B Steve (14) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: L Plowes (12) 39 cb. Div 2: J O’Sullivan (17) 41.

KAREELA: Medley: Stableford: 4B Agg: P Dalley M Jones 73. A Baxter (19) 36. Scr: A Fraser (24) 33.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: B Johnston (7) M Roberts (14) 50. Mxd: D Wiradharma (17) A Judd (16) 50. Men: M Roberts (14) 47. Women: Green: K Morgan (24) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: R Renaud (25) R Phelps (17) 44 cb. Men: S Kim (11) 40. Scr: A Adam 35. Women: C Patman (18) 36 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: Z Bosnich (19) J Bosnich (24) 85. 2B Scr: S Huffadine (3) P Dawson (7) 54. A: S Huffadine (3) 38. B: G Agnew (15) 38. C: J Bosnich (24) 43.

LANE COVE: Mxd: Stableford: S Doughty (20) 38.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: K Warren T Gadiel 48. Women: P Bardsley S Hay 46. Men: K Warren (17) 41. Women: S Hay (20) 40.

LYNWOOD: Medley: Stableford 4B: White: A: R Kennedy (2) 39. B: P Edwards (19) 39. A Scr: G Mavin (3) 37. B Scr: F Goh (15) 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: K Doulkeridis (21) R Kemp (0) 50. A: S Lord (6) 41. B: N Fagan (15) 40. C: J Bruker (23) 41.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Da Rosa (18) 40. Women: J Gaynor (25) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: N Urbanski (6) M Hemmons (12) 48. K Weymark (19) 40. Hole in one: N Urbanski at 15th.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: M Tomkins (16) J Corroto (1) 47 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: D Clarke (13) J Xiao (7) 49. Mxd: M Gulliver (42) M Selikman (23) 45 cb. Men: D Clarke (13) 41. Women: Y Lee (28) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Murphy J Lee 72. Div 1: J Murphy (19) 40 cb. Div 2: J Lee (24) 33 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: H Payne (10) 37. B: G Rocher (17) 37. C: J Elsworth (27) 38. Women: A: K West (19) 37. R Rocher (21) . B: C Stockenhuber (32) 34. T Wasilewicz (33) 33. Mxd: 4B: T Short J Newsham 45. J Punshon S Punshon 43 cb. G Rocher R Rocher 43 cb. F Giudes D Warder 43 cb.

NEWCASTLE: Men: Stableford White: A: N Dunn (15) 45. G Thomas (12) 37 cb. B: M Daniels (19) 41. G Mounser (17) 39. Women: P Mounser (34) 41 cb. B Forster (20) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Feros (30) R Hart (30) 50. A: C Godfrey (13) 40. B: G McMillan (16) 39. C: T Dowler (27) 38. Mxd: 2B: T Dowler (27) S Seaton (43) 47. Women: 2B: K Hinde (23) F Montgomery (13) 41. Div 1: B Lee (15) 34. Div 2: S Seaton (43) 39. Jnr: Scr: F Thompson (2) Y Wang (15) 37.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: C Du (25) J Wong (19) 45. Women: E Yoon (9) J Vale (27) 48. Men: White: S Adey (40) 47. Women: Yellow: J Doherty (11) 38 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: T Sansom (14) N Baird (35) 48 cb. N Baird (35) 47.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L Marlow (16) 36. Div 2: J Walton (17) 40. Scr: J Hughes 23.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: B Hughes (10) D Goldthorpe (18) 68. 2B Scr: H Webber (6) M Harkins 32. Men: Div 1: B Wilson (12) 38. Div 2: H Oram (29) 39. Women: O Fretwell (27) 36.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: I Mountford (23) T Peterson (15) 74. Men: White: A: T Newell (13) 39. B: A Gebbie (18) 38. C: I Mountford (23) 41. Green: P Mitchell (26) 37. Women: L Baker (33) 41. Medley: Scr: A Bayliss (2) 32.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: E Sze (18) B Suen (23) 48. Mxd: B Sekine (34) Y Sekine (26) 45. Women: S Lee (22) 36. Men: A: B Hudson (10) 43. Scr: W Joe 36. B: J Yu (18) 40. C: M Rowe (19) 39. D: E Wong (30) 37.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: I Fennell L O’Brien 79. A: M Doherty (5) 41. B: S O’Regan (14) 39. C: B Rogers (26) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: Green: J Hayne (Avalon 25) J McBride (Penrith 8) 75. 2B Scr: M Yates G Kaba 46. A: C McCalister (8) 39. B: N Dalton (19) 39. C: J Im (23) 44.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Chow (23) J Tran (26) 50. C Kim (21) 39. Scr: J Collins (10) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Levine (36) 30.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: A King B Spicer-Marks J Uwe D Meyer 88. A: J Swaysland (8) 38. A Scr: J Mortimore 33. B: C De Souza (16) 40. C: C Field (23) 42. Women: L D’Ambrosio 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: M Zhu (32) E Zhu (18) 47. 4B Scr: A Gibbins (16) J Mattock (7) 31. J Mahony (14) 38. Scr: J Hawkes (6) 30. 4B: A: X Coudounaris (8) N Papi (18) 46. 4B Scr: J Hawkes (6) S Sapsford (5) 37. Medley: T Happell (10) 37 cb. Scr: C Webber (5) 29. Women: A: T Ha (21) 41. B: L Smith (27) 35.

THE RIDGE: Stableford: A: D Nigro (16) 42. B: P Kingham (24) 40. 9-hole: A: C Brown (9) 20. B: N Hill (18) 22. C: C Rapp (27) 21 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: M Chapman (11) 39. Div 2: K Waller (17) 39. Div 3: P Cunningham (23) 35. Women: L McIntyre (27) 37. Medley: Gold: D McClelland (33) 34.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: L Wells (25) R Wells (24) S Moore (25) M Tos (21) 97. Men: Div 1: F Muller (16) 39. Div 2: S Moore (25) 41. Women: J Everett (24) 38.

TWIN CREEKS: Men: Par: A: B Cherry (11) 3 up. B: D Crawley (13) 7 up. C: A O’Neill (24) 5 up. A Scr: C Chae 2 down. B Scr: A Turrell 10 down cb. C Scr: J Jiang 15 down cb. Women: Div 1: C Yoon 2 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Martin (32) G Rosa (16) 49. Men: A: R Little (18) 41. B: L O’Sullivan (20) 41. Women: J Choi (18) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: R Manser (16) 44.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Curry (21) 42. 9-hole: M Adams (31) 18.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: F Kleiner (31) P Tsolakis (20) 43. Div 1: C Maxwell (12) 37. Div 2: P Tsolakis (20) 41. Div 3: A Deutsch (26) 35. Women: M Conrick (26) 36. Medley: 9-hole: Women: M Meredith (42) 17. Men: I Feder (33) 17.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B Agg: J Ioakim (12) J Drury (20) 71. Men: T Norris (7) 40. Women: P Huthwaite (21) 35. Jnr: L Gavin (11) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: A Skewes (8) 40. B: S Williamson (20) 41.

Our Partners