NSW/ACT Club Results – 18 February 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Saturday, 18 February 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: L Lewis (9) 41. S Smillie (9) 39. B: M Gleeson (15) 41. J Eason (14) 39 cb. C: B Hardy (19) 39. M Harrison (19) 38. 2B: M Cleary (36) M Lording (6) 49.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: M Gasper (16) B Lenz (21) 48. 4B Agg: A McRae (7) D Keith (2) M Herbert (7) I Malcolm (4) 110 cb. A: B Mcgiffin (3) 41. B: R Saunders (14) 40 cb. C: B Lecky (30) 38. Scr: D Morgan 34.

AVALON: Women: Par: C Thompson (27) 1 down.

AVONDALE: Men: Stableford: A: R Jones (4) 42. B: G Bower (14) 37. C: M Best (21) 44. A Scr: M Scarfone 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: E Van dam (19) M Ironside (10) 47. J Pereira (18) 41. S Mcgann (27) 33. A Scr: B Forsythe 33.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: G Walters (29) 38.

BAYVIEW: Men: Par Black: A: J Rees (9) 5 up. B: R Fenner (18) 5 up. C: J Kain (31) 3 up cb. Scr: J Rees 3 down. Women: Par: Div 1: R Dockrill (13) 4 up. Div 2: A O’Brien (34) 1 up. Medley: 2B: P Bowden (27) R Murphy (16) 12 up.

BERMAGUI: Women: Stableford: A Brown (27) 38. B Whiffen (26) 34. Men: Par: A: K Brown (14) 2 up. B: T Rogers (18) 4 up. C: A Stenhouse (27) 1 down.

BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: G Xenos (21) 64. A: M Andersson (9) 65. B: M Loizou (17) 67. C: B Harris (23) 67. A Scr: A Wardrop 75 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: R Kelly (10) 38. B: S Sandhu (16) 41. C: P Frilingos (17) 38 cb. Scr: G Heffernan 32. 4B: P Mcgahan (17) C Bampton (17) 40 cb. Hole in one: A Nizic at 18th.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: B Oldfield (16) W Oldfield (4) 49. A Lawson (11) 39 cb. Women: S Mills (42) 36 cb.

BONDI: Mxd: Stableford Black: A: J Powell (11) 41. B: K Petersen (17) 40. C: T Kelly (28) 37. 2B: D Coffey L Evans 49.

BONVILLE: Medley: Stableford: B Bienefelt (13) 44. W Mordue (7) 37 cb. P Arnold (13) 37. G Zugajev (1) 36 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: G Brown (5) 38. A Scr: J Mortimore 32. B: I Lancaster (15) 41. B Scr: J Rowlands 21. C: K Wade (25) 41. C Scr: T Nuske 16. A Cubbage M Pitchford G Devet D Kaiki 135.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: S Chapman P Morrison (9.5) 68.5. Men: Stableford: A: C Banks (2) 40 cb. A Scr: D Coombes 37. B: T Murphy (16) 43. B Scr: G Harris 25. C: A Crawford (22) 40. C Scr: W Freemantle 20. 2B Multi: T Ballantyne (8) C Mc Cauley (10) 92. 2B Scr: K Dilucchio C Banks 49.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R McIntosh (7) 39 cb. B: A De Sousa (14) 44. C: D Boulter (32) 42. 4B: D Boulter (32) T Nash (23) 50. 4B Scr: P Higgins C Lawson 40. Hole in one: J Warwick at 6th. Men: R McIntosh at 4th.

CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: A Hickey (17) J Hickey 68. Div 1 Scr: A Wittaya S Sahazad 74. Stableford: 2B: T Kim (27) J Chang (29) 48. 2B Scr: S Sagdic N Sagdic 39. A: D Lee (2) 37. B: I Roh (17) 39. C: P Woo (21) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: C Hansen (7) 41. B: D Hornby (16) 39. C: M Phelan (21) 39. 2B: R Apostoli (12) J Hadi (10) 47. A: C Wright (12) 38. B: P Camilleri (13) 39. C: B Zubrycki (25) 33. 2B: S Hwang (16) C Yun (7) 46. Hole in one: P Idquival at 17th.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: S O’Connor (16) T Dobbin (13) 48. A: S O’Connor (16) 39. B: D Colwell (19) 39. Women: Par: J King (34) 1 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: M Majernik (43) 41. Men: A: S Trembath (8) 36 cb. B: L Congram (21) 38. C: G Kerr (23) 40.

CROMER: Medley: Stableford: A Scr: J Thomas (-2) 37 cb. A: S Floyd (3) 40 cb. B: S Tarranova (13) 39 cb. C: N Jennens (22) 40. 2B Multi: D Allison L Blacker 80.

CRONULLA: Medley: Stableford Irish Team: Black: J Croker (16) A Hick (11) J Large (14) S Robertson (20) 127. Scr: M Osborne T Bayley M Peterie B Thompson 102. A: A Hick (11) 41. B: N Pitt (17) 45. C: S Evers (21) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Guinney 41. Div 2: S Kennarney 44. Div 3: R Monteiro 44. A Scr: J Russo 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: C Partridge (8) C Hanson (19) 80. Div 1 Scr: C Hamilton J Metuangaro 50. Div 2: S Marharaj (18) L Brunt (19) 87. Div 1: C Partridge (8) 38 cb. Div 2: J Delaney (36) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: M Kelly (9) 37. B: A Lawrence-Slater (17) 42. C: C Crawford (29) 38. A Scr: J Bodeker (2) 31.

ELANORA: Medley: Stableford: A: T Winder (11) 40. B: D Watson (15) 38. C: C Yuncken (28) 40.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: B Radford (8) 43. A Scr: S Walters (-1) 36. B: R Breakwell (17) 41. C: S Kelly (20) 44. D: A Fullwood (29) 44. 2B: S Kelly (20) B Smith (26) 50.

FINLEY: Men: Stableford White: Div 1: S Lewis (21) 40 cb. Div 2: B Bourke (Deniliquin) (2) 40. Div 3: S McRae (11) 39. Women: Stableford: Div 1: H Daniel (23) 37. Div 2: K Sutton (16) 36. Div 3: S Pyle (14) 34.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke Medal Feb: Tuncurry: Black: A: P Chatillon (10) 68. A Scr: B Germon (1) 76. B: G Mathews (14) 71. B Scr: C Organ (14) 85. C: A Khorthon (27) 71. C Scr: S Hayes (21) 93.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: J Bingham (1) 75. K Booth (2) 75. J Freeman 71. I Pemble (Cumberland) 71. A: K Booth (2) 40 cb. B: N Moana (13) 38 cb. C: D Hill (22) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: J Mason (20) L Searle (11) 47. A: D Cash (Cromer) (8) 36 cb. B: P Horinek (16) 36 cb. C: S Dunn (29) 38.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: W Hoven (+2) 38 cb. Div 2: C Mullins (29) 38 cb. Div 1 Scr: A Robb 37. 2B: A Nguyen (13) V Ly (17) 47.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: A Barrington (5) 38 cb. B: M Grant (16) 44. C: M Callaghan (24) 40.

GOULBURN: Women: Stableford Green: C Nolan (30) 42 cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A French (17) 43. B: A Basson (28) 36.

HOWLONG: Men: Stableford: A: K Mc Namara (2) 40 cb. B: J Mason (16) 39. C: K Hibbert (25) 42. Women: G Hoskin (9) 39.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Woolley (5) 39. A Scr: M Cooper (8) 30. B: J Gorham (15) 42. B Scr: C Meintjes (14) 25. C: F Khouri (28) 41 cb. C Scr: C Martin (23) 21.

KILLARA: Men’s & Women’s 4BBB Championship : D Valenti Peter Kerr 140 Championship R/Up: J Stephens R Seeto 141 Championship Nett: D D’Cruz 6 R Oliphant 18 130c/b 4BBB Net R/Up: C Walden 9 J Elliot 4 130 Individual Men: A Bayliss (9) 41 Individual Ladies: P Davies (12) 32.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Lang (5) D Levy (12) 46. A: A Mala (9) 42. A Scr: M Tierney 38. B: K Johnston (15) 39. C: P Murray (20) 38.

LANE COVE: Men: Stableford: W Belgre (13) 39. 2B Agg: A Caush (12) W Belgre (13) 72.

LEONAY: Mxd: Stroke: A: J Lange (16) 61. A Scr: Z Lange 69.

LIVERPOOL: Stableford: A: C Farrell (8) 42. B: P Leonard (16) 39. C: J Harrod (34) 43. 2B: A Pettitt (5) J Harrod (34) 51. 2B Scr: B Davies (-1) D Shepherd (-1) 45.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Daddo (8) 40. A Scr: M Bockman 35. B: L Cheng (18) 42. C: M Rogan (21) 38. Medley: Team: L Cheng D Moore M Rogan F Lorenze 95. Women: E Thurlow (10) 40.

LYNWOOD: Medley: Stableford: A: R Fletcher (-1) 41. G Aldacour (9) 38. A Scr: M Fullerton (-1) 40. B: C Hattingh (17) 38. F Koh (17) 37. B Scr: T O’Connor (13) 25. C: P Hausfield (22) 40. B Tuttlebee (19) 37. C Scr: J Finlayson (19) 20. Women: A: B Williamson (22) 38. M Selby (23) 35. B: R Joel (26) 37. A Pederson (27) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: M Wright (8) 41. A Scr: G Nardo (2) 40. B: R Younes (16) 40. C: B Tang (25) 43. Div 1: A Cummings (24) 32. 2B Agg: S Tzavellas (22) A Leuzzi (29) 79.

MANGROVE MOUNTAIN: Par: 4B: N Hamilton (7) D Walker (+1) 10 up. N Hamilton (7) 6 up.

MANLY: Men: Stableford: A: A Dakers (6) 38. B: M O’Sullivan (16) 42. C: C Mcdougall (22) 39.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Anderson (16) T Shaw (0) 47. Hcp: K Rodgers (18) 41. 2B Scr: J Dunn (2) H Salmon (0) 39. Scr: T Skinner (4) 34.

MASSEY PARK: Women: Stableford: U Wood (6) 37. Men: 2B: Div 1: D Carigliano (319) A Pirrottinas (21) 48. A: A Parker (11) 42. B: D Carigliano (19) 39. C: M Pinkerton (22) 39. Scr: A Scr: S Fitzpatrick (+1) 37.

MONA VALE: Medley: Stableford: A: G MacDougal (8) 41. B: P Quin (20) 39 cb. C: S Herbert (23) 39. A Scr: A Hugill (0) 38 cb.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: G Israel (20) A Israel (26) 51. Div 2: S Rosen (12) H Brett (17) 49. 2B Scr: M Gilbert (9) C Hunt (1) 39. A: R Fraser (11) 41. B: B Green (15) 41 cb. C: P Rudgley (25) 42.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Boaz (-1) 38 cb. B: S Tangkunboriboon (11) 41. C: D Starr (24) 38 cb. Women: Stableford: F Hobbs (27) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Druce (17) R Ware (14) 80 cb. A: S Evans (10) 40 cb. B: R Ware (14) 40 cb. C: P Kim (23) 41.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: A: M Warren (22) 43. B: S Davis (18) 40. C: L Hogan (54) 47. Women: Stableford: A: R Barrow (23) 38.

NORTH RYDE: Men: Hole in one: M Flaherty at 6th. S Callaghan at 10th. J Fennell at 14th.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: M Buchanan-Reeks (5) 41. B: C Williams (16) 42. C: D Ibbotson (22) 40. A Scr: M Buchanan-Reeks (5) 36. Women: P Beckton (12) 38. Medley: Stableford Black: R Del-Grande (19) 38. Stableford: 2B: M Buchanan-Reeks (5) L Spencer (28) 51.

NOWRA: Medley: Stableford: A: S Brown (14) 39. B: B Riley (15) 38 cb. C: T Pottenger (22) 38 cb.

NSW: Men: Stableford: J Ong (5) 41. Stableford White: W Smith (27) 35. Gold: K Nossiter (25) 34. Women: Stableford: S Goldschmidt (29) 35. Men: Scr: Z Mullins 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Deehan (12) 44. B: J Fisher (16) 41. C: L Woldenburg (20) 39. D: J Barclay (31) 40. A Scr: G Lomas (2) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: C Dennett L Hutchison 59. Men: Stableford 4B: Black: G Hunt T Hunt 47.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: D Garnsey (10) 39. A Scr: J Davies 72. B: M Clisdell (14) 40. C: M Dayhew (33) 43. S O’Donnell (36) M Dayhew (33) 53.

PYMBLE: Men: Stableford: A: S Bellinger (12) 40. B: D Van Der Poorten (18) 41. C: V Dhiri (21) 40 cb. Women: Stableford Yellow: L Dickinson (10) 35. Mxd: Stableford: 4B: R Sauer (12) D Dammers (20) 49. A Scr: D Thompson (1) R Lloyd (13) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: L Blank (16) P Smith (14) 49. A: R Fernandes (3) 40. B: P Smith (14) 40. C: R Forward (19) 40. A Scr: P Cox 33.

RICH RIVER: Men: Par 4B: West: Black: R Kilgour 9 up cb. A Jacobs 9 up cb.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: H Taylor (11) 37. B: S Harkins (18) 40 cb. C: S Rothermund (23) 46. Scr: D Miller (0) 34. 2B: Div 1: J Collins (15) K Johnson (12) 46. Div 1 Scr: D Miller (0) C Ellings (-1) 41. Div 2: K Ward (15) S Rothermund (23) 49. Div 2 Scr: J Bloomfield (34) J Bloomfield (4) 32.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: R Ulrick (25) 40. Women: Stableford: E Lamming (20) 37. Medley: Trophy: H Bear (36) 41. Men: Stableford White: A: I Delaney (10) 40. B: I Poole (17) 38. C: B Kerr (36) 47. Stableford: Scr: D Beange (5) 33. Medley: 2B: B Kerr (36) J Li 52.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: M Kim (12) 40. A Scr: N Govers 34. B: G Squire (16) 44. C: M O’sullivan (20) 43. D: R McRae (25) 39. 2B Agg: Div 1: M Smyth (11) G Squire (16) 79. Div 2: M Estwick (21) B Wheelhouse (21) 78.

SEFTON: Men: Stroke: A: D Kassis (9) 54. B: E Ramos (17) 55.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: B Moroney (10) 41. B: Y Im (18) 40. C: R Srivastava (24) 46. A Scr: J Fanning (-2) 37. 2B: J Erian (16) B Moroney (10) 50.

TERREY HILLS: Stableford: A: H Jeong (10) 44. B: F Romeo (18) 42. C: M Young (36) 42 cb. A Scr: H Jeong 34.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: C Stott (13) 70 cb. B: C Cheung (17) 69 cb. C: S Pike (21) 73. A Scr: M Giles 75.

THE COAST: Men: Stroke: C’ship: A Scr: A McEntee J Dunphy 133. Stableford White: A: L Gonzalez (12) 39. A Scr: S Laird (5) 32. B: G Warleigh (18) 41. B Scr: J McKinney (14) 26. C: W Hogan (23) 39. C Scr: K Bouris (20) 19. Women: Stroke: L Williams (35) 71. Div 1: S Brown (6) 74. Div 2: S Britton (29) 73. Div 3: L Wong (45) 86.

THE LAKES: Stroke: P George (18) 66 cb. Scr: C Jackson 69. Stableford: 9-hole: B Purse (5) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: B Beuchamp (4) 39. B: J Wilson (22) 42 cb. C: J Dredge (32) 36 cb. 2B: P Kain (21) M O’Donnell (18) 52.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: L Brown (14) 38. Div 2: E Brown (25) 39. Women: Div 1: J Brown (24) 35. Div 2: B Muir (25) 34 cb. Medley: Stableford Gold: J Williams (21) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G Adams (25) V Chatillon (4) 50 cb. 4B Scr: R Oliver B Willett 40. A: V Chatillon (4) 40 cb. B: D Russell (15) 40 cb. C: B Walton (23) 44. Women: A Aitken (30) 36 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: D Chen (11) 39. B: B Clark (13) 42. C: J Park (20) 42. A Scr: M DeVries 34. B Scr: J Cho 24. C Scr: A Pellegrino 19. Women: Div 1: L Kim (22) 37. Medley: 2B: P Anderson (22) J Martlew (14) 46 cb. 2B Scr: M DeVries R Chowdhary 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: J Dixon (19) J Zietsman (12) 77. Men: A: J Zietsman (12) 43. A Scr: D Tapper. B: D Evins (18) 40. B Scr: M Pile 24. C: M Cowie (20) 36. C Scr: M Cowie 18. Women: B Lynch (34) 31.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: A Hillier (16) G Joukador (20) 45 cb. 2B Scr: S Lear J Pagett 38. A: J Vidigal (3) 36 cb. B: F Jones (15) 38. C: L Calvert (26) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: G Benbow (5) 40. B: N Knox (15) 41. C: T Coram (23) 42. D: D Cox (24) 38. Scr: M Patison (-1) 40. 2B: D Cox (24) D Cripps (15) 53.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Cock o’ Walk: G Schinckel (18) 76 cb. I MacDonald (6) 76. Div 1: T Crowe (12) 40. Div 2: G Schinckel (18) 38. Div 3: P Bracken (25) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: J Gilbertson (18) 42. A: J Kaplun (6) 38. C: J Healey (23) 41. Scr: J Hallinan 38.

WYONG: Men: Stableford White: A: M Rowell (11) 37. B: J Anderson (14) 39. C: L Strykajlo (32) 42. 2B Agg: L Strakyajlo C Johnson 48.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: L Scerri (4) 40 cb. B: K Shalders (21) 38. Hole in one: Murray: J Hillis T Bryan at 17th. Stableford: A: J Duck (15) 44. A Scr: N Calder (20) 41. Women: Lake: A: K Overington (19) 39. B: K Williams (29) 37.

Our Partners