February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 15 February 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results - Mungindi Golf Club

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Wednesday, 15 February 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: I Lim B Kalkhoven 47. 2B Scr: D Morgan I Malcolm 42. 4B: A Gorrie N Mcdonald K McCaw P Khamlu 111. A: D Morgan (2) 40. B: M Bolger (15) 38. C: T Kim (22) 39. D: M Tey (38) 36.

AVALON: Women: Par: W Sinnott (34) 1 down.

BARHAM: Women: Par: A: A Suckling (24) 1 up. B: M Power (27) 4 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: K Taylor (25) 38.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: K Collingham (24) 37. M Hayes (10) 37. Div 2: M Winther (34) 33. J Williams (39) 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: S Kyriazopoulos (17) M McDeed (2) 77. 2B Agg Scr: M Henley K Francis 67. A: L Zahra (10) 39. B: D Carroll (15) 38. C: K Baker (17) 40.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: R Stanford (36) J Thomas (+2) 48. P Rowe (17) 38.

BONDI: Men: Stableford: A O’Farrell (10) 41. Veteran: D Johnstone (12) 37.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal Feb: J Medway (34) 70.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Maric (1) D Renouf (14) 83. Div 2: J Tuovinen (30) W Brooking (26) 79. Scr: A Marsh M Dowd 70. A: R Maric (1) 42. B: D Renouf (14) 41. C: W Brooking (26) 45.

CAMDEN: Women: Stableford: 4B: L Harris M Ross 45. M Brown S Marsh 44.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: C Oke (22) G Krauze (27) 80. 2B Scr: P Higgins C Francis 48 cb. A: N Kadir (8) 44. B: I Donaldson (18) 41. C: S Ball (28) 42.

CARNARVON: Women: Stableford: Div 1: C Kim (15) 40. Div 2: N Johnston-Araujjo (23) 40. Div 3: S Kim (27) 37. 27-hole Foursome C’ship: C Kim (15) E Kim (21) 46 cb.

CASTLE HILL: Men: Stroke: A: P Dickson (10) 69. A Scr: T Jones 77. B: J Tischler (18) 68. B Scr: J Tischler 86 cb. C: J Clarke (22) 72. C Scr: D Harlum 94 cb. Medal: A: R Gibbeson (3) 70. A Scr: B Lambert 73 cb. B: C Moss (14) 68. B Scr: C Moss 82. C: J Russo (20) 71. C Scr: J Russo 91. Veteran Men: J Clarke 72. Medley: Stableford: D Hemmings (25) 40.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: J Daniel (12) 74. B: M Majernik (28) 69.

CROMER: Men: Stableford: 2B: M JOhnston (9) D Koolloos (24) 46 cb. A/Medal: D Koopman (13) 42. B/Medal: S Benson (23) 39. Scr: M Bonnici 35.

CRONULLA: Women: Stableford 4B: Green: L Lewis (27) J Morton (33) 44. Scr: L Bamford (18) C Ingrid (16) 25.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: M Lee P Choi 84. 2B Agg Scr: R Bush G Sears 65. Div 1: M Lee (11) 42. Div 2: P Choi (18) 42. Div 3: A Cheung (25) 39. Scr: R Bush 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Walker (8) D Barber (12) 75. D Barber (12) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: Z Hekimian (23) G Derriman (14) 47. A: S Hinton (11) 39. B: M Lacherdis (20) 41. C: S McCallister (27) 39. C Hicks (0) 35 cb.

ELANORA: Women: Par: A: H Rolin (17) 1 up. B: J Robinson (26) 1 down cb. C: L Hercus (31) 1 up. D: E McBean (44) 2 up.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: P Davies (10) 41. B: W Hosking (16) 41. C: G Ryan (19) 39 cb. D: P Rutty (28) 45. Scr: L Papps (6) 40.

FINLEY: Medley: Stableford: L Donkin (14) 34 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford: Irish Team: Forster: K Matheson (29) B Harkins (27) J Hodgson (24) R Braithwaite (20) 105.

FOX HILLS: Stableford: Canadian Foursome: G Pont L Kembrey 79.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: J Singh (18) A Hobbs (15) 77. Div 1: A Hobbs (15) 41. Div 2: P Paoli (24) 35 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford: 4B: D Webster F Mcglynn P Beaven B Davies 37. White: A: L Phillipson (10) 42. B: P Brennan (15) 38. C: G Lee (21) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: J Christoff (19) 38. Div 2: E McGill (25) 34 cb. Gold: V Spinks (21) 38.

HOWLONG: Women: Par: A: G Frichot (20) 3 up. B: J Mc Namara (24) 1 up.

KAREELA: Men: Stroke: Team Agg: W Hornby J Thompson R Ratcliff I Roffey 178. A: P Morgan (8) 62. B: G Innes (18) 61. C: K Maughan (28) 63 cb.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: D Black (11) 45 B Grade: G Fowler (17) 43 C Grade: M Prior (22) 42 2BBB: D Black 11 Christopher Walden 8 50 2BBB Scratch: A Lamble D Williamson 45.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: P THorne (16) G Prowse (31) 46. A: D Gallagher (1) 39. B: B Thomas (13) 43. C: J Cooper (20) 41. Scr: M Gannon 38. Veteran: White: B Thomas (13) 43.

KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: Medal: J Troy (39) 106.

LANE COVE: Men: Par: 2B: P Johnson (14) P Hofman (17) 11 up cb. I Hayes (23) 5 up.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: T Towell (18) 35. Div 2: T Whiteside (30) 27.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: J Han (24) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: Irish Team: L McGrath D Mcgrath B Grozier S Plate 124. A: S Cunningham (9) 39. B: B Grozier (15) 40. C: N Whittaker (27) 40. Scr: J Little 37.

LYNWOOD: Men: Stableford White: A: B Knipler (11) 37. G Serhan (2) 37. S Vanderveer (13) 36. A Scr: D Scuglia (-2) 34. B: K Gilbert (21) 40. M Tye (32) 39. B Tuttlebee (17) 38. B Scr: S Crawford (16) 34. Women: D Northwood (20) 36. J Rosslyn (26) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: J Goodall (9) 40. Div 2: T Hooper (15) 40. Div 3: V Panov (22) 38.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: K King (16) R Munt (12) 49. K King (16) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Cook (14) F Grebenshikoff (13) 47 cb. A: B Tallack (4) 41. B: J O’Dea (17) 39. C: M Cockburn (25) 38 cb. Scr: B Tallack 37 cb.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Ambrose: R Ch’ng (20) S Yim (33) M Walsh (45) 58.67.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: T Rogers (14) 68. B: M Tomkins (19) 68 cb. C: J Carr (26) 67. Scr: A Hugill 39. Stableford: 2B: M Brennan (23) J Carr (26) 50. Black: T Blackie (19) 36.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A: R Horii (18) S Schneider (7) 47. B: H Savitz (32) B Rosenthal (16) 46. 2B Scr: D Bateup (8) J Mackay (-2) 40. A: I Rosenthal (7) 40. B: S Schneider (18) 41. C: E Udovich (22) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (6) 37 cb. B: J Mould (13) 37. C: P Huang (24) 38. Veteran: M Kennedy (22) 37. Men: 9-hole: M Harris (16) 19.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Allsopp (33) K Scott (20) 48 cb. A: I Bamford (8) 41. B: C Giles (13) 38 cb. C: P Cleew (24) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: T Ainsworth (5) 39. K Oberman (15) 38. H Payne (9) 37 cb. B: M Upton (19) 37. V Northwood (19) 35. M Twomey (19) 34 cb. C: R Van Waard (29) 38. C Kelly (29) 37. T Thornton (25) 35 cb. A: W Cleaver (13) 44. P Metham (15) 38. T Rossi (8) 37 cb. B: N Eves (18) 39. M Selmo (18) 38. B Scott (19) 37. C: S Punshon (32) 37 cb. P Johnston (29) 37. I Sandy (25) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Briggs (26) C Wybenga (18) 50. Irish Team: S Kim (18) T Edgoose (13) M Shin (20) K Walker (23) 117. Hcp: A: W Clark (9) 40. B: G Spark (19) 40. C: R Ah Hee (28) 40.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: B Moloney (16) K Moloney (31) 47. A: D Carley (12) 39. B: G Sambells (23) 41.

NSW: Men: Stableford: S Rose (12) 44.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B Multi: P McBeath (10) 79. K Ferguson (31) 79. A: P Heanly (10) 40. B: M Bradbury (17) 39. C: G Gourav (19) 43.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: L Allen (1) Z Stewart (15) 49. W Phipson (26) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Wright (13) 64. Div 2: R Flatters (22) 57. Div 3: S Bush (30) 64 cb. Div 4: H Fu (38) 66.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: J Larnach (11) 39. B: G Storie (19) 36. C: G Haigh (31) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Jones (17) R Moir (17) 45. Div 2: T Newcombe (15) T Dea (29) 47. A: J Patel (9) 41. B: T Gu (16) 40. C: J Pope (23) 38. D: K Wen (29) 39. Scr: N Asace 33.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: M Hodgson (10) B Major (26) 91. A: D Skuthorpe (8) 39. B: C Blekos (17) 38. C: B Major (26) 43.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: W Liu (10) 42. B: A Whiting (18) 43. C: R Harpham (26) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: M Marano (17) J Dalley (7) 49. J Cummings (8) 41. J Kavanagh (25) P Jumikis (23) 46. H Boys (15) 39 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: G Schinck (13) 69. B: G Gartner (21) 65. C: J Pretty (31) 70. Stroke Gold: P Lovelace (16) 74.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: B McMenemy (24) S Nowland (25) 50. 2B Scr: R Oliver B Willett 49. A: R Luke (4) 40 cb. B: G Beecroft (15) 42. C: B Stokeld (21) 40. D: T Petty (30) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: H Pondekas (17) P Willey (11) 74. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 68 cb. A: T Gillis (3) 41. B: D Sellers (18) 42. C: N Gatt (19) 35.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Sewell (7) D Parsons (14) 46. Scr: A Sutton G Harkness 37. A: P Bull (12) 39. A Scr: A Sutton 36. B: J Cho (13) 40. B Scr: D Parsons 23. C: J Walker (31) 38. C Scr: G Bligh 17.

WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: V Witton (29) 80. Div 1 Scr: J Thorpe 106. Div 2: D Chant (32) 76. Div 2 Scr: R Murdoch 117.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: C White (25) B Adams (28) 74. A: P Wilson (11) 37 cb. B: G McMullan (15) 41. C: A Ralec (19) 40. D: J Ziino (26) 37 cb. 9-hole: T Pack (6) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: T Seymour (7) 38. B: D Jenner (17) 38 cb. C: A Barlow (22) 37. Scr: R Simpson 35.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: R Smith (21) A O’conner (29) 77. White: A: R Strange (10) 39 cb. B: G Harris (16) 39 cb. C: A O’connor (29) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Murray: C: S Symes (30) 72. D: K Skase (35) 71. Lake: Medal: H Archer (19) 69.

Our Partners