NSW/ACT Club Results – 14 February 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Tuesday, 14 February 2023.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: Div 2: M Daly (38) G Barnett-Smith (44) 43. Div 1: N Robinson (21) M Choi (26) 45. Hcp: J Merrick (10) 39.

AVALON: Men: Stableford: J Smith (21) 38.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stroke White: Div 1: D Williams (12) 59. Div 1 Scr: J Hunter 73 cb. Div 2: J Pereira (19) 57. Div 2 Scr: C DaSilva 77. Div 3: G Prideaux (29) 58. Div 3 Scr: P Weewan 82.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: I Thoroughgood (25) 41.

BEXLEY: Women: Stroke: Medal Feb: J Lee (18) 67.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: G Williams (7) 36. B: D McCartney (18) 41. C: R Anand (21) 36.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: A: B Regan (26) 40 cb. B: C McDonald (31) 40 cb. C: S Schofield (38) 36.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Sukkar (17 Concord) A Hickey (9) 48. 2B Scr: D Lee W Lee 39. A: A Hickey (9) 40. B: J Sukkar (17 Concord) 39. C: R Abraham (26) 37.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke: A: G McLaughlin (17) 74 cb. B: M Burton (19) 66. C: P Steenbuck (27) 70 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: J Croker (14) S Brown (4) 75. J Blackall (10) 41. Scr: P Boyd 33. Snr: D Gunn (24) 37 cb.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: A Hyun C Yang 51. Div 1: S Song (19) 34. Div 2: R Hannaford (25) 42. Div 3: A Hyun (41) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford: D Haydon (15) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Farley (13) J Wallace (26) 47. 2B Scr: D Robel (PGA) A Hayes (Lynwood) 36. A: J Swinburne (12) 34. B: K Farley (13) 40. C: H Neumann (29) 43.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Reinhard (18) 32. Women: Par: S Asken (14) 3 up. Stableford: 9-hole: B Shields (52) 18.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: R Evers (5) 39. B: G Hancock (17) 40. C: K Hibbett (26) 39. Women: Yellow: M Mathews (15) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Curtis (8) 40. Div 2: C Case (20) 43. Women: Yellow: N Hellyer (8) 38.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: J Hird (25) 32. E Hocking (22) 31. Div 2: K Wagner (32) 37. K Bradley (27) 36. Div 3: W Richmond (42) 33. R Blanck (38) 32 cb.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: J Slayter (10) 39. Div 2: R Rhodes White (21) 46. Div 3: M Joppich (30) 38. Div 4: S Foster (36) 39. Scr: J Crichton 34.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: D Ford (5) 39. B: J Hurst (18) 37. C: S Sellick (34) 40. Women: K Coventry (24) 34.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: W Avery (15) L Carter (20) 67. 2B Scr: M Johnson-Garcia (3) R Hayward (-1) 48. A: S Huffadine (3) 36 cb. B: P Pukdeekul (19) 36 cb. C: G Schliebs (21) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: P Anderson (22) 38. Women: A: J Cheng (26) 40. B: D Hankey (34) 39. C: S Cordaiy (43) 31.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: E Treble (12) 40. Scr: J Nelson 30.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: M Smith (21) A Hansch (4) 74. S Baddeley (16) 41. Scr: D Cremin (0) 35. Women: Div 1: R Cheetham (22) 40. Div 2: M Coghlan (30) 42. Scr: J Wallas (12) 22.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Blagg (19) 41 cb.

NEWCASTLE: Women: Stableford: A: P Clarey (19) 33. B: J Macdonald (43) 31.

NORTH RYDE: Women: Par: A: B Lee (15) 3 up. B: M Beveridge (25) 2 up. C: T Perkins (33) 6 up. D: L Dawson (42) 3 up.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: S Watkins R Harmes 47. White: S Watkins (24) 43. Black: G Hazen 36 cb.

NOWRA: Veteran Men: J Dobson (20) 81. Veteran Women: S England (20) 73.

PALM BEACH: Women: Stroke: Ambrose: J Laidlaw M Gee (10.5) 64.5. Stableford: 9-hole: S Wily (41) 14.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Johnston (29) J Cincotta (18) 68. A: S Todd (2) 34. B: R Schlede (17) 36. C: J Cincotta (18) 35. Scr: S Levett 24.

RICH RIVER: Men: Stroke: Ambrose: West: T Flinn (9) J Clancy (15) 61.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: E Lee (15) E Yeoh (18) 47. Div 1: M Kim (13) 41. Div 2: C Choi (27) 38. Div 3: S Oh (32) 36. Div 4: M Smith (42) 33.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Split Six: P Deaves B Archer 72. A: W Doherty (6) 37. B: G Jones (13) 39 cb. C: B Archer (20) 39. D: H Secombe (32) 42.

ST MICHAELS: Stableford: Veteran Men: White: D Glynn (9) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: J Shin (17) 37. B: A Hoad (38) 39. Medley: R McAuliffe (27) 40.

TERREY HILLS: Stableford: A Greenslade (26) 38 cb.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: J Hopkins (12) M Bonisch (21) 47. Div 1: T Macpherson (15) 36 cb. Div 2: T Smart (24) 40. Scr: W Smith 32.

THE LAKES: Men: Stableford: M Cleary (28) 37. Women: Par: President’s Trophy: M Graham (22) L Clemow (21) 10 up. Stableford: 9-hole: B Kim (21) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Butler (6) . C French (6) 75. Men: A: B Beauchamp (4) 41. B: M Ebb (20) 37. Scr: D James 31. Women: D McGregor (30) 31.

TOCUMWAL: Women: Par: A: J Boake (20) 1 up. B: R Benbow (31) 3 up. Stableford Gold: M McMahon (15) 35.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: K McKinnon (11) 36. Div 2: C Elliot (31) 36. Div 3: D Byth (37) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Browning (33) N Hoppe (11) 51. R Browning (33) 40 cb.

WARRINGAH: Women: Stroke: Ambrose: T Walker (23) J Miller (19) N Hare (35) K Murray (25) 66.25.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Thompson (23) 71. Div 1 Scr: D Timmins 88. Div 2: K Morgan (29) 73. Div 2 Scr: S Foster 102. Div 3: V Weeks (35) 76. Div 3 Scr: D Cawston 110.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: L Clark (13) 3 up. B: B Hore (16) sq. C: D Murray (31) 3 up cb. Lake: A: G Gardner (11) 6 up. B: T Rice (16) 3 up. C: A Hicks (24) 4 up. D: K White (31) 6 up.

Our Partners