NSW/ACT Club Results – 1 February 2023

PLAY TODAY NSW & ACT Club Results, Wednesday, 1 February 2023.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: E Horner C Guthrie 48. 2B Scr: T Felton I Malcolm 41. Men: Team: E Horner J Cassidy B Garlick C Guthrie 114. A: M Black (3) 30. B: M Gasper (7) 39. C: P Goldman (24) 40 cb. D: R Edwards (29) 43.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Feb: A: D Brown (17) 61. B: K Taylor (26) 60. C: M McNally (33) 65. Scr: L Gilmore (17) 85.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: F Vercoe (25) 40. M Hayes (10) 33. Div 2: L Laing (38) 33. A Blacka (31) 30.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: P Stubbs (17) C Sawtell (26) 48. K Langelaar (32 The Ridge) 42. A: B Turner (3) 41. B: S Shah (13) 39. C: C Sawtell (26) 41. Scr: K O’Keeffe 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: N Brotherton (32) M O’Neil (13) 44. 2B Scr: G Heffernan R Hitchen 40. A: P Keogh (9) 36 cb. B: S Long (11) 37. C: D Carroll (17) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Simpson (9) M Mehrtens (28) 43. P Paull (16) 39.

BONDI: Men: Stableford: T Randon (9) 39. Veteran: F Schilter (17) 36.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: K Parkinson (33) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Dowd (1) J Murdock (16) 45 cb. Div 2: P Citroni (18) C Collins (12) 47 cb. Scr: J Armstrong D Marsh 43. A: M Dowd (1) 41. B: P Larkey (12) 41. C: M Hunter (20) 39 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: 9-hole: C Versluis (29) 19.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: G Ecob (31) B Taylor (Lakeside 18) 73. 4B Scr: P Higgins Z Kadir 62. A: N Kadir (9) 37. B: G Banks (Nelson Bay 18) 38. C: R Bradd (30) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Sim C Yim (13) 44. Div 1: H Park (14) 35 cb. Div 2: S Oh (21) 39. Div 3: G Cha (26) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Brown (22) M Romer (17) 48 cb. A: S Lee (4) 40. B: J Sandilands (14) 42. C: J Clarke (21) 42. PM 2B: T Burnett (17) K Kahler (29) 49 cb. A: B Lambert (+3) 40. B: R Manton (14) 40. C: K Kahler (29) 38 cb. 2B Scr: B Lambert T Corby 45.

CASTLECOVE: Women: Stableford: Split Six: M Eslake (33) C Mulvey (42) J Hardman (43) N Aitken (30) 48.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B Agg: D Ryan (11) P Macourt (9) 78. 2B Agg Scr: G Wilson (3) K Lockery (7) 60. A: D Ryan (11) 41. B: C Laundy (13) 43. C: J Begnell (21) 42.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: D Whitehead P O’Toole 79. A: K Ishida (9) 39. B: S Mayo (21) 38 cb. C: K Moss (29) 41. Scr: L Toole 36.

CRONULLA: Women: Stableford Irish Team: Green: T Heath (32) E Dennis (22) V Blizard (29) C Axford (20) 112. Scr: D Timmins N Haines L Quilliam S Wiggins 88.

CUMBERLAND: Men: Stableford 2B: White: R McCoullough A Storey 47. Div 1: G Friedrich (13) 41. Div 2: T McKeown (17) 40. Div 3: D Lancett (26) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: A: D Mc Bain (6) T Harris (14) 76. D Mc Bain (6) 39. Veteran: Stroke Ambrose: W Beard J Hopkins M Norris G Brown (6) 59. R Delany R Metcalfe G Williams K Avery (9.3) 60.62.

EASTLAKE: Medley: Stroke Black: A: C `Faint (5) 68. B: C McKinnon (20) 68. C: C Ballinger (24) 68. Scr: C McMahon (2) 36.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Phillips (11) 43. B: K Rachow (14) 41. C: W Chislett (19) 45. D: K Bayliss (28) 40. Scr: A Walters 36.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: G Bianco (7) 42. A Scr: S Black (7) 31 cb. B: P Manning (15) 41. B Scr: T Slade (14) 24. C: A Monroe (24) 42. C Scr: G Power (20) 22.

FOX HILLS: Women: Stableford: A Reidy (38) 34 cb. A Griffith (34) 34.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Feb: Black: Div 1: G Piconi (16) 71. Div 1 Scr: T Markovski 84. Div 2: P Fellows (22) 72. Div 2 Scr: J Karam 93. Stableford: P Saunders (8) 34 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: S Reeve (11) 4. B: J Allen (15) 1. C: B Hampson (22) 3. Scr: T Van Der Kolk (1) -2.

GOULBURN: Women: Stableford Green: H Peterson (19) 44. A: D Bodel (20) 37. B: R Slater (26) 37. C: G Prigg (31) 34.

HOWLONG: Women: Stroke: A: J Lang (17) 74. B: K Bingham (23) 73.

KAREELA: Men: Stableford: A: P Gardner (12) 38. A Scr: G Stone (2) 33. B: R Wyse (13) 40. B Scr: C Irwin (13) 24. C: G Scherini (20) 38. C Scr: K Bourke (24) 28.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: I Curl 12 41 B Grade: C Cooper 13 43 C Grade: P Neville 29 41c/b 2BBB: C Cooper 13 S Masman 25 48 2BBB Runners-up: M Polti 18 A Stringfellow 11 47 2BBB Scratch: J Elliot R Barnyard 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Dolce (19) A Commins (9) 82. A: A Commins (9) 41. B: M Kift (17) 40. C: S Willcock (22) 37. Scr: D Gallagher 37. Veteran: M Kift (17) 40 cb.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: K Coventry (24) 35.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: R Mayhew (14) A Reid (20) 47. R Mayhew (14) 44.

LEONAY: Women: Stableford: J Sutcliffe (18) 34.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Thorn W Akhurst 47. A: R Ehret (13) 40. B: P O’Reilly (20) 41. K Stanton (33) 40. A Scr: J Little 36.

LYNWOOD: Mxd: Stableford 2B: White: J Hong (-2) N Hong (5) 72. P Crawford (4) M Powell (10) 71. Men: A: M Powell (10) 37. N Hong (5) 36. A Scr: J Hong (-2) 38. B: P Smith (17) 38. M Loh (25) 38. B Scr: S Keskeridis (19) 18. Women: D Northwood (20) 33. B Williamson (31) 22.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: I Ali (11) 40. Div 2: M Ruden (15) 47. Div 3: A Chegwyn (20) 42.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: R Spencer (20) R Munt (12) 46. R Spencer (20) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: B Jordan (27) R Vecchio (36) 49. A: M Hunter (12) 40 cb. B: S Nettleton (14) 40. C: J Murphy (22) 43 cb. Scr: W Wright 37.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Div 1: K Connolly (19) 66 cb. Div 2: L Fallon (32) 67.

MONA VALE: Men: Stableford: 4B: M Gaffikin (30) P Broad (13) 48. Scr: A Hugill G Macdougal 40. M Gaffikin (30) 46.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: R Leong (22) C Woodley (14) 49. Men: J Hurwitz (17) 41. Mxd: 9-hole: R Thomson (14) 21.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Jarvis (12) R Head (28) 47 cb. Medal Jan: A: B Kim (12) 41. B: L Grimma (16) 39. C: R Head (28) 40. Scr: N Miller 33.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: D Warder (9) 39. P Power (13) 36. B: R Moore (16) 37. B Scott (18) 36 cb. C: D Cooke (29) 37. P Suttcliffe (26) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: S Won (34) B Tedesco (24) 49. 2B Scr: D Payne (13) R Shuttleworth (3) 37. A: R Wilson (6) 39. B: T Smith (18) 41. C: S Bool (27) 40.

NOWRA: Men: Stableford: A: S Berry (17) 38 cb. B: I Stralow (20) 36 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: M Hammond (17) G Williams (20) 51. 2B Scr: A Gordan M Hasting 40 cb. M Ackerman (21) 41. White: R Daly (30) 39. Gold: P Halloran (23) 34. Women: L Buckley (13) 30. Hole in one: P Kazacos at 17th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J O’Kelly (26) K Murphy (19) 52. 2B Scr: R Hughes D Hughes 42. A: G Sayer (8) 39. B: K Dickinson (13) 41. C: A Badra (24 Howlong) 42 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: R Davies (16) J Wilcher (6) 47. Men: D Boyce (14) 41 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: K Wheeler C Hickman C Wacher H Fu (13.75) 54.25.

RICH RIVER: Women: Stableford East: Green: A: S Gough (23) 36 cb. B: K Slater (26) 38 cb. C: L Tucker (32) 38 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: J Warwick (12) Y Lei (8) 78. Div 2: S Smith (10) F Hebert (23) 77. A: J Li (11) 39. B: D Vail (14) 39. C: F Hebert (23) 39. D: P Edwards (25) 39. Scr: M Green 36.

STRATHFIELD: Men: Par: 2B: S Neylon D McCormick 12 up. Medley: A: M Kelman (6) 5 up. B: K Bone (13) 5 up. C: D McCormick (31) 7 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: K Nelson (20) 46. N Patchett (19) 38.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Lucas (11) 40. B: R Hammond (19) 42. C: C Glase (30) 41. Hole in one: D Dagg at 4th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P O’Neile (15) D Ferguson (21) 46 cb. Scr: A Lyall E Angelopoulos 38. Hole in one: White: L Lynch at 11th.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Blackman (15) B Leo (15) 49. Z Kinoshita-Staley (24) T Ha (23) 48. E Sissian (7) 45. G Levin (16) 41.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Team Agg: R Burns (23) D John (8) B McKenna (13) M Taylor (10) 122. Gold: D Beckwith (13) 44.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: L Lucas (34) M Bennett (23) 51. 2B Scr: N Leckey N Miller 38. A: G Pearce (10) 40. B: J Moore (14) 41 cb. C: B Fornari (21) 41. D: L Lucas (34) 46.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: H Pondekas (17) A Pondekas (7) 60. 2B Scr: B Islaub R Kim 38 cb. A: E Porter (0) 42. B: H Pondekas (17) 34 cb. C: P May (21) 41. A Scr: J Tolomeo 38. B Scr: J Martlew 21 cb. C Scr: P Flynn 15.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: S Armstrong (23) V Demasi (28) 48. 2B Scr: G Harkness A Sutton 38. A: D Owen (9) 38. A Scr: A Sutton 37. B: T Bewley (16) 41. B Scr: T Bewley 26. C: G Coltman (20) 40 cb. C Scr: G Coltman 20.

WALLACIA: Women: Stableford: H Giieve (29) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Harris (23) F Francis (29) 74 cb. A: S Springall (0) 36 cb. B: P Soiland (15) 38. C: D Harris (23) 36 cb. D: B Spencer (34) 39. 9-hole: D Ingleton (34) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: D Jenner (17) T Seymour (6) 75. A: J Rogan (1) 40. B: A Field (23) 39. Scr: P McColl 31.

WYONG: Men: Stableford White: A: P Diamond (12) 41. B: B Glachan (18) 44. C: M Williams (30) 39.

Our Partners