February 6, 2023

NSW/ACT Club Results – 25 January 2023

NSW & ACT Club Results - Concord Golf Club

NSW & ACT Club Results, Wednesday, 25 January 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R King (23) R Maundrell (24) 52. 2B Scr: D Keith (3) B Gear (0) 41. Team: G Barton (14) C Brobbel (8) J Cave (23) N McDonald (15) 112. A: A Hughes (5) 41. B: H Radic (18) 44. C: A Perring (21) 42 cb. D: D Avers (32) 41.

BARHAM: Women: Stableford: Split Six: C Letheby J Jicks 54.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camilleri (15) 36.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: K Collingham (22) 36. T Howarth (31) 36. Div 2: W Chaplin (44) 36. L Gilbert (32) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: S Schulze (28) 42. A: B Cobb (5) 37 cb. B: G Chapple (17) 41. C: K Crapp (19) 40. Scr: K Rugless (Woolooware) 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: S Cox (11) T Churchill (8) 72 cb. 2B Agg Scr: J Dodds R Hitchen 67. A: C Loukoupolos (10) 36. B: A Scali (14) 41. C: S Donnellan (25) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: T Curtis R Curtis 71 cb. G Jones 39.

BONDI: Men: Stableford: R Fruchterman (11) 39. Veteran: A George (29) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Neilson D Kennedy 48.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: S Moon (33) 43.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Nelson (12) S Speller (2) 45. Div 2: P Martinuzzi (17) D Brimicombe (19) 45 cb. 2B Scr: P Barry T Marlin 36 cb. A: R Murmal (11) 37 cb. B: R Seib (17) 40. C: W Easterbrook (20) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: A Morrell G Wakeling 45. Hcp: A: B Johnston (18) 34. A Scr: B Johnston 18. B: J James (27) 35. B Scr: L Bullock 11. C: A Morrell (36) 37. C Scr: W Hyndman 9.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: C Toms (24) R Ratcliffe (33) 89. 2B Scr: G Dalzell M Brown (Bingara Gorge) 58. A: G Bedford (9) 41 cb. B: G Nicholls (13) 37. C: C Toms (Antill Park 24) 41.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: N Johnston-Araujo (30) U Bell (19) 50. Div 1: J Jeon (17) 42. Div 2: E Kim (22) 40. Div 3: N Johnston-Araujo (30) 44.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: I Yoo (18) K Namkoong (18) 48. A: J Lee (10) 39. B: P Steele (14) 41. C: D Brown (26) 44. PM 2B: D McClean (9) H Hng (16) 50. PM: A: D McClean (9) 45. B: J Crawford (14) 45. C: M Read (22) 42. 2B Scr: B Lambert T Corby 44.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: T Scandrett (23) 34 cb. B: J Hindson (31) 34. C: V Irving (45) 30 cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: G O’Toole (11) J Curnow (27) 50. A: J Kim (2) 40. B: J Lee (21) 40. C: J Curnow (27) 42.

CROMER: Men: Stableford: A: H Robb (4) 45. B: S Bretnall (17) 43. C: J Eddleston (29) 40. Scr: H Robb (4) 41.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: D Lincoln (20) 37. B: T Deonie (25) 36. C: H Greentree (33) 34. D: S Hansen (37) 39. Scr: S Howard (10) 22.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A Tomiak (18) M Calleja (11) 50. 2B Scr: M Roveto (13) T Saghabi (6) 37.
Div 1: S Hong (10) 41. Div 2: K Han (18) 43. Div 3: K Akhurst (27) 41. Scr: T Saghabi (6) 35.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Multi: M Harvey (18) W Harper (28) 90. 2B Scr: L Bradstreet (4) M Egan (4) 40. A: J Welch (8) 40. B: M Harvey (18) 43. C: K Harris (20) 41. D: W Harper (28) 38 cb. Scr: L Mcbeatty (2) 36.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: P Pinnuck (9) 35. Div 2: A Wood (30) 41.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: W Ditchfield (13) 39. B: D Hughes (16) 42. C: P Tycehurst (21) 40.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: I Ramsay (21) W Farrer (14) 69. Div 1: W Farrer (14) 33 cb. Div 2: I Ramsay (21) 36 cb.

GOULBURN: Women: Stableford Green: H Peterson (20) 41. A: W Stewart (15) 40. B: K Stamatellis (25) 40. C: J Treweek (33) 36 cb. Gold: J Spillane (21) 40.

HOWLONG: Medley: Par: A: G Lane (35) 1 up. Women: Yellow: A: J Rogers (17) 1 down cb. B: C Walkerden (49) 4 up.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Dennis P Neilsen 50. A: P Galvin (9) 38. A Scr: R Springett (6) 30 cb. B: T Nicholls (14) 39 cb. B Scr: S Ross (14) 25 cb. C: T O’Shea (24) 38. C Scr: R Price (23) 16 cb. Hole in one: D Hill at 18th.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: G Oei (29) M Jackson (25) 49. Scr: G Buchanan R Bernard 40. A: L Brown (6) 42. B: F Simper (15) 40. C: T Gilchrist (24) 40 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: J McBarron (13) G Millar (9) 78. A: M Te-Hira (9) 39 cb. B: J McBarron (13) 38 cb. C: C Cotton (26) 40. Scr: B Nagi 37. Veteran: B Fisher (8) 39.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: A: A Khampet (26) 36. B: J Welsby (30) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: P Hofman (17) P Johnson (15) 76 cb. P Sullivan (27) 43.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: J Duff A Patience 75. A: A Patience (10) 38. B: K Warren (17) 40. C: B Hein (25) 39. Scr: J Little 35.

LYNWOOD: Mxd: Stableford 2B: White: P Leabeater (14) P Nesbitt (12) 46. D Keun (5) C Kowik (14) 46. Men: A: P Leabeater (14) 46. R Joson (10) 39. A Scr: A Wilson (4) 32. B: A Gates (17) 37. T Howe (23) 35. B Scr: T Holfort (18) 18. Women: D Northwood (19) 29. R Joel (24) 27. S Margaret (22) 27.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: J Dimas (12) 36. Div 2: N Dimas (16) 42. Div 3: S Jooste (20) 39.

MANLY: Men: Stableford: A: P Madsen (12) 42 cb. B: S Defina (17) 41. C: M Forrest (22) 41.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Ambrose: P Glover (18) R Woods (30) 69.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Stanford (1) 40 cb. B: J Hawkins (21) 44. C: D Filmer (36) 39. Scr: G Stanford (1) 39.

MONASH: Men: Stableford: Team: J Bresnahan D McKinnon J Gibbs J Donnelly 145. A: G Inglis (3) 40. B: S Gray (19) 40 cb. C: W Plunkett (24) 42. Red: W Plunkett (24) 42. S Gray (19) 40 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Cassie (7) 39. B: R Whitfield (14) 39 cb. C: N Chanesman (19) 42. Veteran: M Kennedy (22) 37. Women: S Weatherhead (30) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Kessing (32) G Hutchinson 47. A: M Parsons (12) 41. B: D Lees (15) 40 cb. C: A Szabo (27) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: C Gilbert (12) 40. G Bezuidenhout (15) 39. S Wilson (14) 37 cb. B: R Connor (23) 39. N Pillay (14) 37 cb. D Marmo (17) 38. C: A Milne (38) 41. D Rowse (29) 40 cb. J Lewis (41) 40. Brushbox: A: S Ferguson (15) 42. G Jennings (12) 39. P Gibson (4) 38 cb. B: R Diemar (17) 38. B Lawrance (18) 37 cb. T Plane (20) 37. C: P Suttcliffe (27) 39. E Rigon (24) 38. D Evans (31) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: C Godfrey (15) D Payne (14) W Clark (10) R Shutterworth (4) 92. A: R Fennell (6) 39. B: C Godfrey (15) 44. C: D Khakhar (24) 41.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Stack (26) W Hatfield (18) 48. K Duong (19) 42.

NOWRA: Medley: Stableford: 2B: A Smith (13) P Johnston (16) 44 cb. A Smith (13) 37 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: R Batchler (24) G Mizon (17) 76 cb. 2B Agg Scr: C Connole C Green 60. Men: G Mizon (17) 42 cb. White: E Gold (28) 34. Gold: T Ellis (20) 39. Women: L Buckley (13) 33.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Borg (21) D Palmer (22) 80. 2B Agg Scr: N Pellow A Savic-springwood 70. A: J Kavana (3-springwood) 41. B: J Newham (15) 41. C: M Mclean (29) 40.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: R Evans (18) S Bannigan (13) 48. J Nelson (33) 39 cb. Hole in one: White: L Pickup at 15th.

RANDWICK: Women: Stableford: H Fu (41) 40.

RICH RIVER: Women: Stableford West: Green: A: K Mose (16) 38 cb. C Fleming (14) 38. B: L Cregan (25) 38 cb. K Main (26) 38. C: J Armstrong (32) 36 cb. B Duke (31) 36.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S McGarrity (16) R Powell (19) 43. Div 1 Scr: C Ritchie (0) T Fox (-1) 40. Div 2: D Clarke (28) R Dillworth (37) 44. Div 2 Scr: R Gerlach (6) D Sandford (30) 32. A: G Platt (12) 39. B: G Mesiti (19) 39. C: M Harrison (20) 39 cb. Scr: T Fox (-1) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Totaro (12) B Mcdonald (6) 74. Div 2: J Gai (21) K Lin (18) 74. A: B McDonald (6) 40. B: P Besgrove (18) 42. C: J Gai (21) 41. D: A Luo (26) 42. Scr: H Tae (Kim) 33. Hole in one: D Simpson at 12th.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: S Maiolo M Reeve 59. Par: C Fallon (37) 17 up.

TALLWOODS: Medley: Stableford: J Bennett (13) 38. G Richardson (13) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Wang (12) 40. B: A Carrick (19) 42 cb. C: T Lee (24) 43.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 9-hole: M Bloom (33) 19. Scr: A Service 13 cb.

THE COAST: Stableford: 2B agg: T Edwards (13) M Jadwat (12) 81. A: P Richardson (14) 40. B: T Doyle (20) 42. Scr: P Bonomy (3) 32.

THE LAKES: Men: Stableford: 2B: T Hindle (12) A Bolton (12) 48. M Fleming (12) G Levy (6) 47. T Hindle (12) 40. J Roberts (6) 39.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: K Jackson (14) 40. Div 2: P Tribolet (17) 41. Div 3: C Lucas (36) 39. Gold: R Eaton32 (32) 24.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: J Weber (19) J Geary (21) 76. 2B Agg Scr: N Miller R Oliver 65. A: R Phohchuai (12) 39 cb. B: R Andrews (18) 41. C: J Geary (21) 39. D: W Hutchinson (26) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: M Pich (8) 40 cb. A Scr: D Mackay. B: I Jung (18) 45. B Scr: D Williamson. C: R Fung (25) 38. C Scr: D Brien.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: G Hatcher (20) P Nolan (31) 47. Scr: A Sutton L Jordan 38. A: D Hawes (10) 39. A Scr: G Wood 33. B: S Tait 41. B Scr: M Pogson 27. C: P Stobo 42. C Scr: X Chen 18.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Thorpe (16) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: 2B: D Cripps (14) M Wilson (22) 47. A: D Cripps (14) 40. B: P Soiland (16) 39. C: W McGurgan (21) 39. D: R Teofilo (26) 38. 9-hole: L Schofield (16) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: D Counsel (15) R Walsh (26) 47 cb. A: J Douglas (17) 38 cb. B: I Armitage (20) 41. Scr: D Strong 33.

WYONG: Men: Stableford White: A: S French (14) 38. B: R Brown (17) 43. C: P Watson (29) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Murray: A: J Kent (20) 70. Lake: C: O Ng (30) 71. D: J Orr (41) 71.