February 6, 2023

NSW/ACT Club Results -21 January 2023

NSW & ACT Club Results - Aerial view of Gungahlin Lakes Golf Club

NSW & ACT Club Results, Saturday, 21 January 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Plumridge (18) C Collins (24) 51. Men: A: D Holland (6) 39 cb. P Bale (4) 39. B: M Robinson (14) 41 cb. P Ball (18) 41. C: C Collins (24) 44. P Gogarty (25) 42. Women: Stableford: T Dunn (30) 32 cb.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Gardiner (10) J Snell (15) 47 cb. 4B Agg: R Saunders (15) D Chambers (15) N Payne (14) A Cassin (7) 112. A: J Gardiner (10) 40 cb. B: Y Oh (16) 40 cb. C: D Wardle (20) 47. Scr: T Stevens 32 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: M Fabian (9) 37. B: A Walker (13) 36. C: B Dean (19) 42. A Scr: D O’Donovan 36.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Anatasi (20) B Masri (19) 77. J Clifford (22) 39. A Scr: N Katholos 37.

BARHAM: Women: Par: P Taylor (24) 2 up. Men: A: K Windridge (6) 3 up. B: S Osborne (14) 3 up cb. C: M McGowan (20) 4 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Hormann (23) 41 cb. Men: A: C McGuiness (11) 41. B: D Johnson (16) 40. C: P Dennis (20) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: R Wilson (19) 13 cb. A: A Bolton (6) 10 cb. B: T Smith (15) 9. C: R Weaver (36) 13. A Scr: P Keegan (4) 2.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Moeke (6) A Green (13) 79. A: S Jones (7) 38 cb. B: M O’Neill (16) 44. C: A Abellar (17) 40. Scr: S Capuano 36.

BONDI: Men: Stableford: 2B: A: I Sykes (5) 41. B: D Callen (16) 42. C: J Sullivan (23) 40 cb. Div 1: D Callen (16) S Fuller (14) 49 cb.

BRIGHTON LAKES: Par: A: M Pitchford (11) 3 up. A Scr: I Elliot 2 up. B: B Smith (18) 8 up. B Scr: B Macnaught 7 down. C: B Park (27) 9 up. C Scr: K Wade 11 down. B Park (27) J Lee (24) 13 up.

CAMDEN: Men: Stableford: A: G Nonnenmacher (6) 42. A Scr: G Matheson 37 cb. B: A Ahern (15) 40. B Scr: M Gordon 24. C: T Randall (24) 40. C Scr: J Gammage 18 cb. Split Six: M Turvey (19) A Ahern (15) 71. Women: A: L Kremmer (6) 36. A Scr: S Chapman 19. B: J James (28) 34. B Scr: P Dilucchio 13. C: M Brown (30) 36. C Scr: M Poulton 4.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Ellul (9) 42. B: J Shearston (15) 43. C: P Biffin (25) 37. 4B Agg: B Quine (7) M Quine (9) 77. Men: 4B Scr: P Higgins A Weeks 67.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: Y Choi (8) S Yoo (18) 48. 2B Scr: P Ellison J Lind 38. A: Y Choi (8) 41. B: E Park (13) 40. C: J Ford (20) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: I Head (9) M Illisky 48. A: A Gratland (6) 41. B: S Stewart (17) 42. C: M Llinsky (28) 39. 2B: L Bray D Solomons 49. A: T Camilleri (5) 39. B: B Cochrane (18) 44. C: J Power (20) 36.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: F Garcia (7) A Martin (15) D Colwell (20) D Choy (7) 91. A: G Hartley (9) 40. B: D Colwell (20) 39. Women: Stableford: M Lulic (33) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: C Huggins (21) 36 cb. B: H Adkins (34) 38. Men: Stableford 4B Agg: White: D Coppola (26) K Hocking (35) 73.

CONCORD: Medley: Stableford: A: M Baxter (7) 43. B: W Robertson (15) 41. C: P Breaden (24) 43. 2B: C Riotto (21) S Stanzione (20) 50. 2B Scr: J Armstrong S Watson 46. Hole in one: White: R Baldini at 4th.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Agg: J Wander (31) R Smith (12) 76. A: A Frost (12) 40. B: M Nicholson (15) 41. C: J Wander (31) 41. A Scr: J Thomas 38. Hole in one: B Edwards at 4th.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: T Wilson (2) 40. D Wood (16) 41. T Feehan (24) 37. Scr: T Wilson (2) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: S Moylan (2) 36. Div 1: J Butt (3) 42. Div 2: R Madeleine (16) 41. Div 3: T Mckeown (22) 44. 2B Scr: M Wright (6) F Yousiph (4) 42. 2B: M Randall (13) S Powell (20) 50.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Cochran (15) G Hay (9) 45 cb. Div 1 Scr: D Neill C Fitzsimmons 41. Div 2: M Flynn (15) B Murray (27) 45. Div 1: D O’connell (13) 39. Div 2: B Murray (27) 40 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Vasilis (3) J Riingwood (31) 52. Div 2: S Pracy (21) D Bridge (18) 51. Div 1 Scr: S Campbell (1) H Holohan (1) 42. A: C Fong (12) 41. B: D Bridge (18) 42. C: J Ringwood (31) 46. A Scr: S Campbell (1) 39.

ELANORA: Medley: Stableford: A: D Garing (9) 38. B: T Duthie (17) 38. C: M King (31) 39.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B Agg: R Steel (23) B Watson (8) 77. A: B Watson (8) 41. B: M Quilkey (17) 41. C: J Murphy (24) 40. D: H Trevelean (30) 42. Scr: A Walters (0) 37.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: T McCaw (8) 70. Div 2: B Heath (26) 71 cb. Medal Jan: A Scr: T McCaw 78. A: T McCaw (8) 70. Women: M Polkinghorne (18) 69. Medal Jan: A Scr: M Polkinghorne 87. A: M Polkinghorne (18) 69.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Agg: J Smith (25) 93. M Awadalla (15) 93. D Lingard (26) 93. J Hillier (26) 93. J Bingham 76. K Booth 76. P Sinclair 76. G Sinclair 76. A: K Booth (5) 44. B: P Green (17) 40. C: J Smith (25) 41 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: Div 1: D Mowbray (29) P Cotterill (29) P Creek (42) R Wynn (27) 116. A: L Searle (12) 38 cb. B: R Host (18) 36 cb. C: R Kelly (28) 37.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: A Robb (0) 40. Div 2: P Carroll (Penrith 14) 42. Div 1 Scr: S Dowswell 35.

GOSFORD: Jnr: Stableford: K Wickham (21) 27. Men: Stableford Black: A Scr: M Buckley (0) 35. A: D Bateman (12) 45. B: A Burton (15) 44. C: J Wylie (19) 43.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: N Foster (2) 41 cb.

HOWLONG: Women: Stableford: A: K Kinlyside (23) 39. Men: Stableford Black: A: E Boxall (12) 42. B: T Johnson (18) 42. C: A Mannes (22) 38.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: B Jackson (5) 38. B: M Roberts (11) 40. C: D Traynor (21) 38. Women: Stableford: K McMahon (45) 35.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: C Holland D Lane S Spooner L Waring 123 cb. A: J Harding (7) 43. A Scr: R Logan (10) 29. B: R Overhall (16) 39. B Scr: D Hill (16) 23 cb. C: S Brooke (21) 41. C Scr: M Whitehouse (21) 21. Hole in one: C Holland at 17th.

KILLARA: Men: Stableford: A: J Woodhill (6) 43. B: M Hill (17) 41. C: L Psaila (32) 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Foley (19) S Dunlop (3) 48. A: A Patience (10) 40. A Scr: D Axford 35 cb. B: P Swan (13) 38 cb. C: J Foley (19) 41.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: G Fletcher (11) 36. B: P Bullock (15) 39. C: T Bowditch (21) 35. Women: Stableford: L McLoughlin (18) 31.

LAKESIDE: Men: Stableford: Irish Team: A Johnson (13) R Corben (17) M Shepherd (14) T Thiruloganathan (13) 89. A: H Leicester (9.7) 37 cb. B: A Lenartowicz (13.1) 39. C: J Pecorella (22.5) 39 cb. Hole in one: B Scheidler at 10th.

LANE COVE: Men: Par: Bisque: Div 1: E Barclay (17) 6 up cb. Div 2: J Abbott (32) 8 up.

LEONAY: Mxd: Stableford Irish: White: A: D Stevenson (4) 78. A Scr: D Stevenson 34. B: S Stokes (13) 76. B Scr: S Stokes 25. C: D Mallard (20) 76. C Scr: D Mallard 19. D: P Pearson (24) 89. D Scr: P Pearson 19.

LIVERPOOL: Stableford: 2B Multi: C Davis (10) L David (21) 94. A: C Davis (10) 42. B: U Heard (16) 41. C: G Borecki (22) 41.

LONG REEF: Mxd: Par: 2B: M Hankey (11) J Dowse (21) 11 up. Men: A Scr: A Elliott sq. A: D Mitrovic (11) 5 up. B: D Slaytor (15) 5 up. C: B Young (23) 3 up. Women: J Hagan (19) 1 down.

LYNWOOD: Women: Stableford: A: D Northwood (19) 37. B: A Rider (26) 34. Men: Stableford White: A: W Williamson (11) 44. B: G McCracken (12) 38. C: A Hurley (24) 40. A Scr: D Scuglia (+1) 35.

MANLY: Men: Stableford: A: E Blake (2) 40. B: S Watt (16) 42. C: D Gallagher (21) 44.

MARRICKVILLE: Medley: Par: 2B Agg: D Marchant (9) C Louch (Emajin Golf 15) 5 up. Hcp: T Harrison (13) 4 up. Scr: C Nikolaou (2) sq. Cock o’ Walk: D Cameron (12) P Stafford (9) 2 up.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: W Brooks (36) G Symonds (16) 46. Div 1: L Flack (12) 41. Div 2: M Larkins (18) 44. Div 3: L Keenan (24) 41. Scr: S Fitzpatrick 36. Women: T Semken (21) 34. K Higgins (26) 34.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: T Henderson (20) N Bellamy (6) 51. A: J Meijboom (12) 41. B: T Henderson (20) 47. C: R Munkman (27) 39. Scr: B Edwards 36 cb.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Monaghan (4) 68. B: D Molloy (15) 65. C: G Israel (31) 61. Mxd: Stableford: S Patel (-1) 34. Men: Stroke: Cup: D Molloy (15) 65. B Cleland (24) 67. Scr: M Monaghan (4) 72.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Druce (18) R Ware (14) 48 cb. A: R Goosen (6) 41. B: D Keogh (15) 45. C: D Kim (24) 38 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: A: A Graham (5) 39. B: M Croft (15) 47. C: W Gardner (28) 42. Women: Stableford: A: K Parkinson (16) 41. B: R Kava (45) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A Scr: O Gilson (-1) 70. A: M Bastin (12) 42. B: D Moodley (15) 42. C: G Dingle (24) 44. Women: P Fielding (17) 34 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: President’s Trophy: S Panetta (14) 44. Hcp: A Scr: M Hooper (+1) 36. A: C Crockart (12) 42. B: R Fisher (16) 40. C: M Fitzpatrick (24) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: C Molloy (7) 41. A Scr: C Molly (7) 34. B: T Meek (15) 40. C: D Flynn (24) 44. Women: D Nock (17) 34. D Nock (17) 34. Medley: Stableford Black: R Laurie (26) 35. Stableford: 2B: C Molloy (7) A Cooke (22) 47.

NOWRA: Medley: Stableford: A: D Davis (11) 39 cb. B: D Pickup (18) 39. C: J Austin (31) 38.

NSW: Men: Stroke: G Mizon (21) 60. Scr: S Arnold 72 cb. Stableford White: B Topper (22) 41. Gold: K Nossiter (26) 31. Women: Stableford: S Armstrong (33) 39.

OATLANDS: Stableford: A: P Hrdina (11) 41. B: G Brewer (14) 39 cb. C: G Downes (19) 39. D: P Hall (36) 36 cb. A Scr: L Mason 35.

PALM BEACH: Women: Stableford: Team: E Moore J Watts G Pearce C Dennett 84. H Simmonds (23) 35. Men: Team: I Taylor S Player R Porter J Whitehead 87. J Upton (2) 40.

PENNANT HILLS: Stableford: A: G Rogers (12) 43. A Scr: R Richards 37. B: M Heffernan (14) 43. C: T Elvy (20) 41.

PYMBLE: Men: Stableford: A: B Leung (8) 41. B: S Blood (16) 39. C: G Kentwell (20) 38. Women: R Jackson (15) 39. Mxd: 4B: P Southwell (12) 48. G Mltbarow (36) 48.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: C Lopez (14) P Troung (17) 82. A: T Tanner (12) 40. B: P Troung (17) 41. C: G Stark (27) 40. A Scr: C Mcmahon 33.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: C Carter (10) 41. A Scr: S Simms (2) 36. B: J Vista (14) 40. C: N Linnane (24) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: P Hall (29) 36. Women: Stableford: J Lamble (31) 36. Men: Stableford White: A: S Abernethy (0) 38. B: R Farrelly (16) 39. C: M Dowling (20) 36. Stableford: Scr: S Abernethy (0) 38. Medley: 2B: I Irwin (18) M Baker (7) 45.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Crowe (16) S Holihan (16) 78. Div 2: M Ryland-Adair (13) S Dowse (20) 72. A: G Besgrove (8) 41. A Scr: I Kim 37. B: P Crowe (16) 41. C: W Williamson (23) 44. D: B Edwards (28) 42.

SEFTON: Men: Stroke: A: W Edworthy (7) 54. B: J Glynn (12) 54.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: G Crate (6) 42 cb. B: R Kirkby (14) 46. C: G Ragen (24) 39. Women: A: D Hoschke (9) 38. B: C Lloyd (35) 40. Men: Split Six: R Kirkby M Burraston 79. Medley: D Duffy J Duffy 65.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: C Hughes (17) C Antonini (15) 47. 2B Scr: M Ripoll (6) D Eeles (6) 40. A: G Anderson (4) 40. B: P Seidel (14) 43. C: G Bufton (19) 42. Scr: J Scruse 39. 2B: Gold: Gold: B Patton (27) A Millauro (25) 43. B Patton (27) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: M Calvert (21) 42. A: A Lind (11) 41. B: T Moon (15) 41. C: M Calvert (21) 42. A Scr: T Green (2) 35.

TERREY HILLS: Stableford: A: F Mackenzie (9) 37 cb. B: N Moran (15) 42. C: A Grech (29) 39. A Scr: M Gibson 35.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Black: A: I Bradley (5) 67. Stroke: B: A Harley (16) 65. Stroke White: C: A Brooke (20) 68.

THE COAST: Stableford: A: J Sharrock (8) 42. B: M Robinson (18) 38. C: K Bouris (23) 45. A Scr: K Isch (3) 36. Women: A White (20) 43.

THE LAKES: Stableford: Trophy: J Chee (20) 43. Scr: S Beck 38 cb. 9-hole: M Fleming (9) 17. K Lasky (11) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Maiolo (18) C Maiolo (47) 85. A: J Bohringer (10) 40. B: C Byrom (15) 41. C: C Maiolo (47) 39 cb. 9-hole: A Allcock (14) 17 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: J Burns (7) 40. Div 2: A De Luca (19) 40. Div 3: T Campbell (26) 40. Women: Div 1: J Corcoran (22) 41. Div 2: K Williams (25) 36.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Multi: B Jamieson (22) 98. N Buekers (15) 98. A: B Walters (12) 40 cb. B: S King (17) 41 cb. C: K Meisel (24) 45. Women: K McKinnon (12) 35.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: M Bill (10) 38. A Scr: T Emtage (1) 35. B: L Fitzgerald (17) 38. B Scr: S Duffy (13) 22. C: S Han (23) 40. C Scr: A Barnhill (19) 17. Women: Green: J Kang (13) 37. Mxd: 2B: Gold: A Ebzery (22) R Rivett (21) 44 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Team Agg: A Kolenko-Rezek (8) C Andreano (6) C Murphy (14) A Iwato (16) 96. Men: A: S Kirlew (10) 41. A Scr: A Sutton 39. B: C Murphy (14) 42. B Scr: C Murphy 29. C: G Coote (34) 37. C Scr: D Evins 18. Women: C Isaacs (24) 38.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Pagett (0) J Pagett Snr (16) 47. 2B Scr: S Lear J Pagett 43. A: G Simpson (7) 43. B: T Morgan (14) 40. C: B Williams (22) 35. Women: Stableford Yellow: M Chester (19) 35.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: T Pack (7) 42. B: B Brown (16) 42 cb. C: K Howlett (22) 43. D: M Beebar (34) 40. Scr: T Pack (7) 35 cb. 2B Multi: B Poole (16) G McLeod (14) 89.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: D Tegg (20) R Smith (12) 50. A: C Wong (8) 41 cb. B: T Morris (21) 42. Scr: D De Traubenberg 36.

WYONG: Men: Stableford White: A: G Crocker (7) 41. B: S Dodd (38) 11. C: J Gallimore (21) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: P Abbott (10) 67. Stableford: B: G McNamara (12) 40. C: E Yildirim (19) 46. Women: Murray: A: H Archer (21) 36 cb. B: C Abbott (27) 35 cb.