April 24, 2024

NSW/ACT Club Results -11 January 2023

NSW & ACT golf results - Cabramatta Golf Club
Image Shows:  Cabramatta Golf Club

NSW & ACT Club Results, Wednesday, 11 January 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Guthrie C Levi 52. 2B Scr: C Allen L Malcolm 44. Team: D Chambers D Moore J Gardiner J Rodriguez 115. A: D Moore (11) 44. B: M Gasper (18) 45. C: B Tan (24) 39. D: M Tey (41) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Foord (26) 42.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: B Stolk (30) 37. P Jones (23) 35. Div 2: J Millwood (41) 35. A Blacka (31) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: S Doran (5) 44. A: B Elliott (7) 39. B: A England (16) 40 cb. C: K Langelaar (34 The Ridge) 43. Scr: K Rae 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: M Frawley (27) D Perrin (13) 53. 2B Scr: G Heffernan S Terkalis 37. A: M Pullen (9) 39 cb. B: A West (12) 45. C: T Poulos (31) 43.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: M Bentley I Griffiths 49. K Tolhurst 41.

BONDI: Medley: Stableford: B Duffy (16) 38.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Medway (35) 41.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Marsh (+1) R Pavlovic (24) 43. Div 2: A Sydavong (9) B Hunt (28) 50. Scr: D Marsh T Hunt 35. A: P Wood (9) 41. B: M Craig (15) 39. C: T Pham (21) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: E Giovenco A Morrell 49. A: L Newcombe (15) 40. B: K Belli (31) 36. C: A Morrell (37) 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: A Kadir (33) G Zugajev (9) 76. 4B Scr: P Higgins G Evans 69. A: N Sokolsky (12) 40. B: G Parkins (18) 40. C: J McKaig (22) 40 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: Irish Team: C Kim (17) V Kim (20) A Jeong (25) E Kim (22) 90. Div 1: C Kim (14) 39. Div 2: Y Kim (25) 40. Div 3: S Ryu (27) 38 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: P Trainor (15) C Hughes (18) 91 cb. A: T Camilleri (7) 42. B: P Trainor (15) 42. C: R Hayes (23) 41 cb. PM 2B Multi: C Moss (13) P Dinnerville (Avondale) (22) 88. PM: A: P Tappenden (12) 40. B: A Bridgewater (16) 45. C: P Dinnerville (Avondale) (22) 44. 2B Scr: T Wheeler J Hatchett 56.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: D Ryan (21) 4 up. B: K Disher (28) 1 up. C: V White (42) 2 down cb.

CROMER: Men: Stableford: Irish Team: P Arber D Chapman F Kong P Barras 96. A: L Blacker (2) 39. B: A Sutton (17) 40. C: P Arber (36) 40. Scr: L Blacker 37.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: S Wiggins (4) 37. B: E Brus (26) 36. C: S Blizard (32) 41. D: S Hansen (38) 35. Scr: S Wiggins (4) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: W Buscombe S Williamson 52. 2B Scr: R Wood R McCoullough 41. Div 1: W Buscombe (11) 48. Div 2: S Williamson (17) 42. Div 3: A Epifanino (36) 43. Scr: R Wood 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: J Romero (16) L Dulay (5) 50. J Romero (16) 44. Veteran: 2B: Gold: P Barker (15) K Shepard (31) 50. A: D Tillinghurst (15) 39. B: K Gray (22) 41. C: K Shepard (31) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: D Jones (5) 40. B: B Saville (13) 39. C: M Lacherdis (23) 39. Scr: C Hicks (0) 33.

ELANORA: Women: Stableford: C Basil-Jones (22) 40.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Edwards (18) R Ewing (15) 49. 2B Scr: M Egan (4) T Tully (5) 41. A: K Thacker (8) 43. B: P Edwards (18) 42. C: M Chalder (19) 40 cb. D: P Reid (25) 37 cb. Scr: K Thacker 43.

FINLEY: Medley: Stableford: P Cu (20) 38.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: A: D Sookee (11) G Gartner (17) 79. Div 1: D Sookee (11) 42. Div 2: J Singh (19) 40.

GORDON: Men: Stableford: N Mayo (18) 41.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: C Drew (8) 42. B: M Gallagher (16) 40. C: C Tarrant (23) 42. Scr: S Mann (6) 35.

GOULBURN: Women: Par Gold: Div 1: M Manfred (15) 6 up. Div 2: A Craig (31) 6 up.

HOWLONG: Women: Stableford: A: D Tyrell-Miller (16) 36. B: F Anderson (24) 34.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: A Barker R Price 49. A: A Wood (11) 40. A Scr: G Stone (2) 37. B: L Parsons (19) 39. B Scr: M Prior (15) 24 cb. C: C Jones (22) 38 cb. C Scr: M Proudlock (21) 18 cb.

KILLARA: Men’s Stableford A K Slater (7) 43 B K Gillespie (15) 42 C R Cloughton (24) 46 Winner 2BBB Teams M Long (23) C Curwood (28) 51 Scratch S Finfer & R Bernard 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: B Tierney (15) M Allan (9) 86. A: D Gannon (+1) 38 cb. B: B Tierney (15) 39 cb. C: G Levy (19) 43. Scr: S Puskaric 35 cb. Veteran: G Levy (19) 43.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: A: A Khampet (26) 35. B: J Mussett (31) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: D Leckie (15) P Doherty (5) 37 cb. P Sullivan (28) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Bowyer R Wray 46. A: N McKook (6) 42. B: J Gruzman (20) 41. C: L Archer (28) 38. Scr: A Lynn 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: L Atkins (11) C St-Vincent (4) 46. Men: A: M Finn (5) 39. B: E Smith (17) 39. Scr: G Burgess (1) 36. Women: A Pedersen (26) 31.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: C Wotton (10) 38. Div 2: P King (19) 39. Div 3: B Howard (29) 42.

MANLY: Men: Stableford: 2B: S Penny (17) S Waters (9) 49. A: D Bernasconi (13) 42. B: S Penny (17) 42. C: S Tse (26) 42. Scr: E Blake 39.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: P Glover (21) 37. Div 2: S Yim (40) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: T Preston (27) D Patterson (20) 51. A: J Vasilakis (13) 41. B: D Patterson (20) 48. C: J Hawkins (25) 42. Scr: O Hugill 37.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: I Katz (7) A Rom (15) 49. Div 2: S Rosen (19) B Sacks (18) 47. 2B Scr: T Pritchard-Davis (+1) S Morgan (4) 44. A: G Dawber (6) 43. B: E Guz (15) 41. C: R Andreas (23) 41 cb.

MOORE PARK: Men: Par White: A: C Smedley (9) 3 up. B: W Young (16) 2 up cb. C: K Buisman (26) 3 up. Veteran: N Heah (19) 2 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: M Culican (10) B Carter (14) 80. A: H Johnson (12) 39. B: A Wilson (20) 44. C: P Chu (30) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: H Payne (13) 40 cb. P Burgess (11) 40. D Mcauliffe (7) 39 cb. B: P Wheatley (19) 40 cb. G Brown (20) 40. J Skeoch (21) 38 cb. C: B Joncevski (25) 40. P Johnston (31) 38. P Osbourne (24) 37 cb. A: J Morgan (10) 40. S Rapson (15) 37. G Donald (14) 35 cb. B: A Fischer (20) 39 cb. L Walsh (23) 39. A Cowley (16) 38. C: F Breckenridge (33) 38. J Maslen (28) 37 cb. E Rigon (25) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: G Goodhue (7) C Little (5) 75. B: C Lawrenson (18) K Flanagan (29) 76. Hcp: A: C Millard (4) 40. B: J O’Neill (19) 40. C: R Ah Hee (30) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: B McKinnon (27) D Edwards (21) 49. B McKinnon (27) 43 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford Black: C Liddy (44) 39. Men: White: J Brittain (14) 38. Women: Green: F Dunn (21) 40.

NOWRA: Medley: Stableford: A: G Heavey (Ballidu) (14) 38. B: B Dixon (21) 42.

OATLANDS: Stableford: A: C Papadopoulo (9) 38 cb. B: G Chivers (18) 42. C: P Lamperts (19) 42. D: A Ito (28) 35 cb. Scr: I Priest 34.

PENNANT HILLS: Stableford: A: P Johnston (11) 42. B: B Carter (15) 44. C: H Baxter (29) 46.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: C Barton (19) D Cox (6) 48. 2B Scr: B Gadd L Smith 44. Hcp: A: I Jackson (11) 40. B: N Bourke (14) 38. C: R Shephard (20) 40.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: R Weaver (26) R Shiladitya (31) 49. R Sauer (15) 43. Hole in one: P Van rooyen at 8th.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Bramham (30) J James (18) 46. A: M Williams (+1) 39. B: R Schlede (16) 37. C: M Endicott (20) 38. Scr: C Mcmahon (3) 31. Holes in one: A Durante at 10th, P Smith at 11th. Women: C Wacher (27) 40.

RICH RIVER: Women: Stableford: Split Six: West: D Johnson (18) D Symons (20) 67.

RICHMOND: Men: Stableford: A: M Bertenshaw (7) 42. B: K Powell (15) 40. C: M Hend (30) 43. Scr: R Davies 34.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: C Oh (4) D Jeon (14) 46. Div 2: J Kim (21) W Kim (12) 51. A: W Everest (8) 40. B: J Zeng (14) 45. C: J Kim (21) 42. D: G Green (34) 41. Scr: H Kim 35.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sufferini (14) P Doncas (22) 82. A: C Collie (11) 39. B: M Sufferini (14) 43. C: D Crumb (31) 41.

TALLWOODS: Men: Stroke White: D Payne (1 Highlands) 74. J Osborne (2 Mudgee) 75. B Munro (19) 67. S Jones (10 Dunheved) 68. Women: Stableford: S Ireland (22) 29. J Stephens (23) 29.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Wang (12) 41. B: S McCarthy (18) 42. C: D Zhang (32) 45.

THE COAST: Stableford: 2B: P Richardson (12) A Deutsch (31) 47. A: D Meyer (15) 40. B: A Bootes Snr (22) 45. A Scr: K Isch (4) 32.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G Kambouroglou (9) M Bo (23) 48. Scr: P Lonard L Waller 39. L Hajjar (24) 41 cb. Scr: F Zucchetti 39. B Moase (19) 40. 9-hole: J Chee (25) 23.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: I Speeding (8 Links Shell Cove) 21. B: C Ashton (21) 23. C: S Duffy (33) 23.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: J Buchanan (11) 41. Div 2: J Sacco (21) 41. Div 3: J Simm (26) 42.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Scr: J Bennett R Oliver 41. 2B: T Spencer (18) G Hingston (36) 50. A: M Grace (9) 39. B: B Volkiene (16) 41. C: S Ormsby (20) 41. D: J Flaherty (28) 39 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: B Beverley (20) C Hoang (8) 66 cb. Medley: A: J Kim (-1) 41. A Scr: J Tolomeo (-2) 36. B: C Oh (15) 38. B Scr: W Tan (13) 23 cb. C: M Tolomeo (24) 38. C Scr: H Lovelock (22) 15 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: G Harrison (28) G Coltman (18) 49. Scr: D Hurley G Wood 39. A: T Wilson (12) 42. A Scr: J Edward 36. B: C Cardwell (16) 43. B Scr: C Cardwell 28. C: A Ludvik (29) 42. C Scr: M Kelly 20.

WALLACIA: Women: Stableford 2B: Yellow: J Farkas (14) R Murdoch (29) 43. H Grieve (25) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Pack (6) I Gallacher (7) 73 cb. A: S Springall (1) 41 cb. B: S Femia (15) 36 cb. C: V Rulli (23) 43. D: K Triffitt (26) 37. 9-hole: P Hartmann (20) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: A O’Connor (7) 41. B: A Lohman (19) 36 cb. C: A Story (26) 39 cb. Scr: K Rugless 33.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: P Stubbs R Campling 74. A: J Brenner (13) 40. B: R Campling (15) 43. C: D Dalziel (33) 39.

Our Partners