NSW/ACT Club Results -10 January 2023

NSW & ACT Club Results, 10 January 2023

NSW CLUB GOLF TUESDAY

AVALON: Men: Stableford: P Coulton (22) 42.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: B Moore (11) 40 cb. Div 2: A Ferreira (14) 39. Div 3: J Friedman (23) 35.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (29) 43.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: R Ellul (8) 37. Women: A Healy (35) 35.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Miller (18) D Garland (22 Oatlands) 84. 2B Agg Scr: Y Kwon P Lee (Strathfield) 62. A: J Han (5) 40 cb. B: S Kim (15) 41 cb. C: D Garland (22 Oatlands) 44.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: C Campion (18) 40 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: 4B: V Willmoth G Rivers 51.

CONCORD: Women: Stableford: Stableford: 2B: J Avvenevole J Holt 50. A: E Carroll (11) 40. B: S Heath (25) 41. C: J Holt (30) 40.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: P Gillon (23) C Balsaras (25) 49. Medley: C Balsaras (23) 44. Scr: I Macauley (7) 31. Veteran: Green: C Beatton (21) 39.

CUMBERLAND: Women: Stableford: R Oh (28) 48.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: K Charles (13) 41. Div 2: D Clements (29) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: O Sayehban (9) 37 cb. A Scr: R Ollerenshaw (Concord) 33. B: D Hall (15) 40 cb. B Scr: K Farley 24. C: P Ridgley (25) 42. C Scr: J Grayling 21.

GOSFORD: Medley: Stableford White: K Cardiff (24) 40.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Morris (20) 36. B: D Gardner (27) 38. C: K Serhan (41) 32 cb.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: M Walter (13) 39. B: J Ryan (19) 41. C: E Savige (34) 38 cb. Women: Yellow: K Kinlyside (23) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: E Corvino (7) 40 cb. Div 2: M Wake (20) 39. Gold: P Northey (19) 37.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: E Rigby (21) 37. Div 2: V McCarthy (34) 35 cb.

KILLARA: Women: Stableford: Div 1: N Clark (19) 41. Div 2: J Bracka (29) 41. Div 3: P Chapman (36) 38. Scr: J Crichton 30.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R Riddle (11) 40. B: T Samarjia (20) 37. C: C Hibbit (21) 42. Women: C Perry (16) 34.

LAKESIDE CAMDEN: Men’s Stableford A: Fred Pobje (13.3) – 42 pts B: Stephen Baldwin (18) – 41 pts cb C: Robert Balkin (21.5) – 42 pts. Men’s Team Scratch Winners – Rod Hayward (3) Luke Arthur (+3) Chris Abutaa (9) – 74pts. Medley Team Nett Winners – David Lee (25) Steve Roberts (15) Chris Payne (12) Bill Hall (30) – 96 pts. 

LONG REEF: Men: Stableford: W Grundy (27) 42. Div 1: J Sandvoss (28) 37. Div 2: J Watts (31) 41. Women: 9-hole: M Ison (33) 19.

LYNWOOD: Mxd: Stableford White: T Tng (35) 38. A Waters (6) 35. T Nguyen (13) 34. Scr: C Nelson (4) 28.

MANLY: Women: Stableford: 2B: S Gaunt J Newell 49 cb. A: J Newell (22) 42. B: S Gaunt (29) 43. C: J Nathans (45) 41. 9-hole: Gold: K Regan (23) 20.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Smith (2 Massey Park) C Smith (3 Massey Park) 77. J Robinson (18) 41 cb. Scr: D Cremin (0) 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: D Gooding (21) 41.

MONASH: Women: Stableford: 2B: L Whittaker (32) K Lavers (27) 47. A: J Morgan (2) 38. B: T Bliss (28) 40 cb. C: S Chick (37) 36 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Owen (36) 39. Women: 9-hole: L Brooks (23) 20.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: C Grant (16) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: A Daubaras (9.2) 42. G Jennings (12.5) 37. B: R Pain (18.0) 33 cb. C: R Van Waard (29.7) 40 cb. J Saunders (27.2) 40. Women: A: J Newsham 40 cb. L Robertson 40. M Reisch 37. B: G Murray 35. M Stalgis 34 cb. A Hutchinson 34. C: J Fisher 35 cb. T Wasilewicz 35. C Pattison 33.

NEWCASTLE: Women: Stableford: A: S Worth (21) 39. B: R Kitching (25) 42 cb. C: J Fowler (32) 44. D: M Coghlan (43) 35.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: E Sung (17) 38 cb. B: J Youm (30) 36 cb. C: J Fischer (41) 41.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: M Bowman (16) P Jesser (24) 49. A: L Cheung (4) 39. B: C Rignall (16) 38. C: D Flynn (23) 39. Black: D Kog (18) 36.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Jan: A: G Wearne (17) 39. B: F Cornell (20) 45. C: W Rigney (33) 40. Women: Medal: L Fuller (52) 38.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: C Smyth (21) M Bynon (29) 67. C Hopton (26) 36 cb. 9-hole: L Rochester (36) 17 cb.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: R Quinn (11) 42. B: G Kelly (19) 42. C: H Aubrey (30) 39.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: E Lamming (18) 38. Div 2: H Brown (31) 37. Div 3: C Lepparde (34) 39. 9-hole: R Timbrell (25) 22. Green: A Saunders (38) 18.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Bortfield (31) L Camp (37) 46. Div 1: K Peck (21) 36. Div 2: C Seeto (29) 35. Div 3: L Camp (37) 36. Div 4: H Jung (41) 34.  S Park (2) 41.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: C Brown M Philpot 52. A: B Knowles (7) 45. B: R Armstrong (15) 40. C: C Brown (18) 41. D: D Wilkinson (28) 42. 

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: L Kim (21) 40. B: S Gym (50) 39. J Choi (28) 37.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Men: White: A: T Kemp (11) 35. B Tipton (13) 34 cb. B: C Beauchamp (20) 36. K Clinton (19) 35 cb. C: J Payne (46) 41. B Munroe (21) 35. 9-hole: Yellow: T McMahon (28) 20. C Beauchamp (15) 19. Veteran Women: Green: Div 1: R Murray (15) 39. D New (20) 34 cb. Div 2: P Livermore (27) 36. E Polikevics (45) 35. 9-hole: Yellow: J Bodycote (33) 17. M Challis (27) 16.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: F Liu (16) 38.

THE COAST: Stableford: 2B Agg: D: C McDonald (13) G McDonald (32) 75. A: P Bonomy (4) 39. B: G Landridge (17) 40. C: T Pellegrini (29) 42. Scr: P Bonomy (4) 35.

THE LAKES: Men: Stableford: K Trenorden (8) 41. Women: Gold: Div 1: D Baker (17) 38. Div 2: M Song (19) 40. 9-hole: K Shanahan (45) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Tope (19) S Clover (5) 48 cb. Men: A: B Drury (7) 44. B: P Cutner (20) 43. C: K Fitzgerald (29) 43. Scr: S Arnold 43. Women: J Meers (32) 36.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Jan: A/Medal: S Davies (23) 70. B: M Farrell (34) 72. Gold: D Dungan (15) 37.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: A Dodd (22) 36. B: L Mather (24) 36. C: R Thomas (33) 32.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Duchnicz (11) T Malicki (18) 45. S Duchnicz (11) 37.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: P Cooke (25) 41. Div 2: M Shimmins (35) 38. 9-hole: K White (32) 19 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: B Boucoiran (10) 43. B: H Dart (38) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: M Collins (20) 38. Div 2: S Shaw (29) 43. Div 3: J Blake (41) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Lake: A: V Slattery (10) A Argus (8) 47. B: K Allen (28) D Ryan (17) 48. Murray: A Skewes (6) J Campion (3) 42.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: Blue: A: J Sciberras (11) 3 up. B: T Latta (13) 3 up.

Our Partners