April 18, 2024

NSW & ACT Golf Results – 7 January 2023

NSW & ACT golf results - Lakeside Golf Club Camden

NSW & ACT golf results for Saturday, 7 January 2022.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Jan: K Teale (38) 72 cb. Men: A: A Carter (9) 67. D Croft (6) 69. A Scr: J Richards (Scr) 72. B: S Young (14) 64. R Moolhuyzen (16) 68. B Scr: R French (17) 83. C: R Geoghegan (29) 66. K Britten (21) 68. C Scr: D Evans (20) 87. Medley: Stableford White: D Fowler (37) 46. S Mackie (28) 35 cb.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Silwal (4) 68 cb. A Scr: K McCaw 74. B: M Beresford (13) 65. B Scr: A Caiger 81. C: J Cassidy (24) 73. C Scr: B Yang 93. Jnr: Z Johnson (4) 72.

AVONDALE: Men: Stroke: A: R Giles (6) 68. B: J McCamley (17) 66. C: C Lam (24) 66. A Scr: D O’Donovan 71.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Alves (11) 60. A Scr: N Katholos 60. B: D Karadimitropoulos (14) 60. B Scr: M Viney 76. C: B Masri (21) 59. C Scr: P Bisson 83. Women: Stableford: L Ritchie (17) 30.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1 Scr: H Thies (20) 36. Div 2: J Hare (25) 39. Men: Div 1: G Graeme (11) 37. Div 2: R Barrington (13) 37. Div 3: N Watkins (16) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Jan: A: S Knight (20) 67. B: G Walters (29) 61. Men: A: W Walsh (11) 61. A Scr: K Brown (4) 69. B: A Blancato (14) 59. B Scr: A Blancato (14) 73. C: P Sellen (24) 62. C Scr: A Smith (21) 85.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: C Searl (11) 69. B: T Mareikura-Ellery (14) 68. Scr: A Scr: P Clarke 73. B Scr: T Mareikura-Ellery 82. Stableford Medal Jan: C: M Maaka (23) 39. Scr: C Scr: F Coates 18. Women: Stableford: C Bell (11) 38.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jan: Black: W McKenzie (18) 71. A: J Needs (4) 72. B: H George (19) 72 cb. C: M Luland (36) 74.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Higgins (6) 37 cb. A: L Carey (7) 37 cb. B: G Brien (14) 37. C: B Italia (23) 37 cb. A Scr: B Turner 31.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Kalamaras (8) 62. B: G Bombell (14) 63. C: N Pettit young (22) 55. Scr: J Dodds 67.

BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal: A: A Campbell W Oldfield 67 to playoff. B: L Oldfield 64. C: T Curtis J Hollis 75 to playoff. Medley: Stableford: M Lonergan 34 cb. Women: S Gardner 33 cb.

BONDI: Men: Stableford: H Winch (21) 37.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Medal Jan: Black: A: S Platt (10) 69. A Scr: M Fisher (1) 71 cb. B: J Mccall (12) 71. C: D Perry (21) 70.

BRIGHTON LAKES: Stroke Medal Jan: Black: A: A Cubbage (10) 67. A Scr: D Hawkins 73. B: S Lachie (17) 63. B Scr: M Medway 79. C: J Lee (29) 58. C Scr: P Wood 93.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Hilaney (10) D Renouf (13) 46. Div 2: A Svorinic (15) D Mandic (17) 50 cb. Div 1 Scr: D Marsh J Cummings 38. A: N Kitchen (5) 42. B: N Ung (14) 41. C: A Svorinic (15) 43. D: E Ramirez (24) 44.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jan: A: S Miller (16) 76. A Scr: L Kremmer 84. B: P Morrison (27) 75. B Scr: M Ross 100. C: A Wilson (30) 76. C Scr: A Wilson 106. Men: Stroke Black: A: W Bell (10) 67. A Scr: M Bell 68. B: A Roberts (13) 68. B Scr: J Morton 84. C: M Hobbs (22) 66. C Scr: D Johnston 93 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: B Hawkings (8) C Clissold (12) 66 to playoff. A Scr: A Weeks 69. Medal: B: P Aloisio (16) 66. B Scr: N McDonald 83. C: D Gattenhoff (27) 66. C Scr: G Bonham 94 cb. Hole in one: A Healy at 12th.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: S Sagdic (6) N Sagdic (6) 140. 2B Scr: J Lind P Ellison 154. Stableford: A: N Sagdic (6) 68. A Scr: P Ellison 76. B: D Kim (14) 68. B Scr: A Kang 83. C: K Joseph (32) 69 cb. C Scr: S Yeo 93.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: T Camilleri (9) 72. B: D Varacalli (14) 70. C: M Phelan (22) 74. A: M Scuglia (5) 67. B: S Roseby (13) 70 cb. C: M Reilly (22) 70.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Woo (13) R Wentworth Ping (10) 62. A Scr: J Diggins (9) 72 cb. B: C Price (19) 60.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: B Casley (1) 38 cb. B: R Medcraft (14) 39. C: A Noble (16) 38 cb. D: R Smith (25) 41. Women: A: B Willis (15) 35 cb. B: J Hindson (30) 34.

CONCORD: Men: Stroke Black: A: P Sullivan (13) 65. B: D Page (19) 67. C: J Biazzo (27) 67. A Scr: M Thomas 72. B Scr: S Goh 85. C Scr: M Muir 93.

CROMER: Medley: Stroke: Medal Jan: A Scr: C Rae 72. A: J Younger (14) -5. B: D McGreevy (18) -5. C: D Gray (30) -7 cb.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: S McDonald (8) 65. B: C Denton (17) 64. C: F Barry (36) 66. Scr: M Osborne (-2) 0.

CUMBERLAND: Men: Stroke: A: J Butt (4) 68. A Scr: S Moylan (1) 73. B: T Park (18) 65. B Scr: N Sarlog (16) 82. C: T Lee (22) 66. C Scr: S Sammak (20) 87.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Mclean (10) 68. A Scr: J Fearnley 72. B: B Linsdell (16) 69. B Scr: S Lincoln 85. C: K Thorley (20) L Brunt (21) 68 to playoff. D: B Wilson (25) R Felsch (27) B Murray (27) 75 to playoff. Women: Stableford: F Badelles (20) 36 cb.

EASTLAKE: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: M Xu (7) 71. B: J Delaney (16) 72. C: J Stanley (22) 71. A Scr: M Stevens (1) 77. B Scr: G Winch (15) 88. C Scr: J Kyriazis (22) 96.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: M Parker (20) 27. 4B: H Allerton (17) M Parker (20) 48.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal: A: I Cameron (12) 66 cb. B: P Howell (14) 62. C: J Mcgrath (22) 63.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stableford: Tuncurry: A Burns (16) 35. J Rouland (24) 34. Men: A: R Moran (2) 38. G Vial (8) 38. B: A Morris (17) 42. S Hayes (20) 38.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal: A: O Samson (12) 66. B: B Rubelj (13) 71. C: A Bowden (28) 70. A Scr: S Zingle 76.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: M Sheppard (9) 38 cb. B: J Reid (14) 41. C: R Hall (23) 39 cb. A Scr: B Martin (3) 33.

HOWLONG: Men: Stroke: A: J Russell (11) 67. B: R Bingham (18) 67. C: B Mckenzie (22) 62. Women: A: J Hazell (18) 70.

HURSTVILLE: Medley: Stroke: A: D Curtis (10) 69. B: D Lewis (12) 67. C: S Graham (19) 68.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Wood (12) 63. A Scr: M Cooper (9) 75 cb. B: C McCarry (13) 65. B Scr: F Graham (13) 80. C: G Brown (20) 62. C Scr: R Tracy (21) 85.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: H Glanville (11) 42. B: C Henson (15) 39. C: H Robertson (19) 39 cb. Div 1: P Davies (12) 33.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: D Campbell (7) 63. A Scr: G Harnwell 70. B: J Sayegh (17) 65. C: C Bennett (22) 66 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: B Bryan (5) 70. B: R Duguid (15) 74. C: D Steadman (22) 74. Women: Stroke: B Dwyer (26) 74.

LAKESIDE: Women: Stableford: Div 1: S South (16) 35. Div 2: K Frew (35) 32. Men: Stroke: Medal Jan: A: L Arthur (+2) 69. B: J Maiolo (16) 72. C: N Smedley (17) 72.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Bartlett (10) 60. A Scr: J Bartlett 70 cb. B: A Caush (13) 64. B Scr: A Caush 77. C: S Campbell (22) 62 cb. C Scr: S Campbell 84.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal: A Scr: A Wright 68. A: A Chong (11) 65. B Scr: R King 82. B: D King (16) 66. C Scr: K Kneller 81. C: K Kneller (19) 62. D Scr: J Fahey 91. D: J Fahey (26) 65.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Lao (8) 67. B: H Song (17) 66 cb. C: W Chun (27) 66 cb. A Scr: M Williams (1) 71. B Scr: W Rattray (14) 82. C Scr: J Choi (22) 92.

LONG REEF: Men: Stroke Black: A Scr: C Wu 71. A: C Yates (9) 68. B: B Cummins (15) 65. C: S Plate (21) 70. Women: Stroke: J Hagan (19) 76.

LYNWOOD: Women: Stroke: Medal Jan: J Smith (9) 87. Men: A: T Fortescue (4) 71. B: P Barnett (15) 68. C: B Fick (24) 69. A Scr: C Harper (+3) 72. B Scr: S Howe (16) 87. C Scr: P Barlow (19) 93.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke MM: Black: A: A Foster (9) 67. A Scr: M Sandilands (1) 75. B: V Nesci (15) 68. B Scr: M Vrlic (15) 84. C: D Achary (21) 68. C Scr: M Bono (21) 93. D: L Galluzzo (29) 74. D Scr: K Riley (25) 100.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: T Maloney (22) 47.

MANLY: Men: Stroke: A: S Coyne (13) 67 cb. B: R Lewis (19) 69 cb. C: G Fear (`24) 69.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Medal Jan: A: K Watson (5) 59. B: D Cameron (13) 59. C: J Sukkar (18) 64. A Scr: T Shaw (0) 63. B Scr: D Cameron (13) 72. C Scr: J Sukkar (18) 82. A/Medal: K Watson (5) 59. B/Medal: D Cameron (13) 59. C: J Sukkar (18) 64.

MASSEY PARK: Women: Stableford: M Holly (9) 37. Men: Stroke: Medal Jan: A: B Murphy (6) 62. Scr: A Scr: N Hayes (1) 66. Medal Jan: B: J Baresic (14) 63. Medley: B Scr: J Baresic (14) 77. Men: C: B Hogg (21) 64. C Scr: B Hogg (21) 85.

MONA VALE: Men: Stroke MM: Black: A: S Alfbinski (1) 67. B: R Catteau (20) 65. C: J Ingram (22) 68 cb. A Scr: S Albinski 68. B Scr: G Chalmers 85 cb. C: J Ingram 90. Stableford: R Miller (36) 39.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jan: Div 1: C Abbott (-1) 71 cb. Div 2: R Fraser (13) 69 cb. Div 3: R Marrett (20) 72. Medley: Scr: C Abbott (-1) 70. Mxd: Stableford: M Li (11) 34. Men: Stroke: Medal Dec: Medal: J Sacco (12) 74.

MOORE PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Grant (7) 67. B: W Young (18) 67 cb. Stroke White: L McAlpin (22) 66 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jan: A: L Ramsey (9) 64 cb. A Scr: G McIntosh 71. B: T Henry (20) 65. B Scr: S Woolnough 81. C: D Kim (26) 68 cb. C Scr: W Burgess 90. Hole in one: M Jones at 15th.

MURRAY DOWNS: Men: Stroke Medal Jan: Black: C Willson (25) 67. Div 1: A D’Amico (11) 68. Div 2: S Lowrie (20) 67. Div 3: A Ferrier (25) 69. Women: Stableford: Div 1: D Heppell (11) 38. Div 2: J McMahon (28) 40.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: L Drake (21) 34. Men: Brushbox: A: S Crebert (15) 33 cb. B: A Bootland (22) 36. Gymea Lily: A: D McAuliffe (8) 38. S Phegan (6) 33. B: C Tognon (17) 35. M Davison (25) 33 cb.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A Scr: D Fahey (4) 74. A: A Selmes (13) 71. B: J Nowland (15) 68. C: M Daniels (21) 70. Stableford: D Eland (19) 36 cb. Women: V Quinn (23) 34.

NORTH RYDE: Men: Stroke Medal Jan: Black: A Scr: J Fennell (Scr) 69. A: S Larvin (11) 67. B: W Suh (17) 66. C: J Hurley (21) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: A: J Richards (13) 62. A Scr: M Pritchard (4) 67. B: P Milling (14) 62. B Scr: P Milling (14) 74. C: S Urwin (20) 62 cb. C Scr: S Urwin (20) 82 cb. Women: Stableford Green: K McVeity (22) 35. Men: White: R Boyce (12) 35.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: J Lenehan (14) 66. A Scr: J Francis 72. B: G Wearne (17) 62. B Scr: G Wearne 79. C: G Jennings (23) 67. C Scr: G Jennings 90.

NSW: Stroke: Medal Jan: D Reale (4) 69. B: K Osgood (19) 71. Stroke White: P Keen (27) 71. Stroke: J Widarma (5) 71. Scr: H Doig 73 cb. Medal Dec: P Banister (17) 74.

OATLANDS: Stroke: A: R Kim (12) 67. B: A Martinez (17) 64. C: J Lewis (25) 66. D: L Dooley (32) 68. A Scr: C Kim 71.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Reid (21) 33. Men: Stroke: Medal Jan: L Warrener (4) 60.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: B Ocsing (12) 41. A Scr: S Trikilis 33. B: M Wilson (18) 39. C: G Donavan (21) 40.

PYMBLE: Men: Stableford: Invit Team: S Phillips (9) 45. N Cooke (24) 45. 4B: W Phipson (31) 47. P Foxlee (12) 47. B Leung (9) 39 cb.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: West: Black: A: K Lister (7) 40 cb. B: M Roberts (16) 40. C: N Toohey (20) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: G Wenborn (25) 34. Stroke: A: S Robertson (6) 69. A Scr: H Kim (1) 77. B: P Wright (15) 66. B Scr: S Bae (14) 84. C: B Bae (22) 65. C Scr: P Besgrove (20) 87. D: R Wadsworth (26) 70. D Scr: A Pendlebury (25) 98.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Kassis (10) 52. B: J Livingstone (16) 59.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: T Frazer (2) 36 cb. B: B Chisolm (16) 40. C: B Lockhart (16) 39. 2B Agg: L Allison L Gocher 71. Medley: J Kearsley B Kearsley 68. Women: A: D Hoschke (9) 34.

ST MICHAELS: Men: Stroke: M Hammond (2) 68. Scr: J Pullen 73. Stroke White: B: D Ezekiel (11) 69. A Resnick (18) 69. C: T Ferguson (20) 70. Stableford Gold: Gold: B Gates (20) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: A: G O’Sullivan (9) 65. B: D Park (18) 65. C: T Abraham (25) 63. A Scr: T Green (3) 69. Stableford: M Stedman (13) 42.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: M Farrow (5) 71. D Clarke (13) 76. B: K Nelson (25) 77. A Stapleton (23) 79. Women: J Maunder (29) 67. D New (25) 76.

TERREY HILLS: Stroke: Medal: A: P Davis (11) 68. B: T Lee (16) B Hutton (18) 72 to playoff. C: C Cai (23) 69. A Scr: L Houghton 31.

THE COAST: Women: Stableford: K Blyth (16) 33. Men: Stroke: Medal: A: T Coulits (7) 69. B: A Jones (12) 70. C: T Smart (25) 67. A Scr: P Hogg (6) 76.

THE LAKES: Men: Stroke: A: T Tsiamis (11) 69. A Scr: G Spindler 79. B: A Sank (15) 66. C: M Laing (20) 70.

THE RIDGE: Medley: Stroke: A: A Bass (8) 70 cb. B: G Wilson (14) 63. C: J Primmer (34) 68. Stableford: J Mantzios (25) 34. 9-hole: S Henare (18) 22.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Molnar (0) 39. Div 2: G Martin (20) 40. Div 3: J Simm (26) 37. Women: Div 1: S Clark (16) 43. Div 2: J Hehir (33) 38. Medley: Stableford Gold: Y Searle (15) 41.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: B Cook (10) 67. A Scr: J Rennie 71. B: P Dalton (14) 69. B Scr: P Dalton 83. C: T Macmahon (23) 67. C Scr: T Macmahon 90. Women: Stableford: A Prince (13) 34 cb. Men: Stroke: Medal Dec: C: S Morony (23) 74. C: S Morony (23) 74.

TWIN CREEKS: Men: Par Hcp: Gold: A: M Madan (0) 2 up. B: J McNaught (16) 8 up. C: M Budden (27) 6 up. A Scr: D Mackay sq. B Scr: C Oh 12 down. C Scr: M Nicol 16 down. Women: Par: F Mildren (38) 8 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Team: P Cohen (18) N Bull (36) P Stobo (22) G Blacklaw (26) 52. Men: A: L Jordan (5) 37. A Scr: L Jordan (5) 33. B: D Roach (16) 42. B Scr: D Roach (16) 27. C: G Blacklaw (26) 40. C Scr: S Daley (20) 17. Women: L Donnelly (17) 30.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jan: A: R Lee (4) 67. B: J Casis (15) 68. C: M Pronesti (24) 71. A Scr: C Holmes 67. B Scr: J Kline 84. C Scr: S Ormsby 92. Women: Stableford: S Owen (22) 35 cb.

WARRINGAH: Medley: Stroke: Scr: F Allan (2) 73. Medal Jan: A: J Phillis (7) 68 cb. B: G Campbell (14) 71 cb. C: N Rademan (21) 65. D: J Blake (27) 63.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal: A: I Kosmina (8) 68 cb. B: P Bacci (14) 66. C: W Twaits (22) 70 cb. Scr: M Williams 71.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: J Muhs (9) 67. A Scr: K Rugless 74. B: G Russell (17) S Wright (15) 69. B Scr: S Wright 84. C: D Scott (20) 67. C Scr: A McKenzie 93 cb. Stroke: Medal Dec: A: J Kaplun (6) 73. C: B Ryan (21) 80.

WYONG: Men: Stroke: A: M Pratt (12) 68. B: A Collins (14) 71. C: T Crick (31) 67. A Scr: E Forsyth (0) 71.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Leeson (17) 35 cb. B: G Roome (31) 39. Men: Stroke: A/Medal: P Clarnette (8) 69. B: D McCormick (23) 69. Murray: A: A Leeson (9) 70. B: J Stevens (20) 65.

Our Partners