February 26, 2024

NSW & ACT Golf Results – 31 December 2022

NSW Daily Club Results Shelly Beach Golf Club

NSW & ACT golf results for Saturday, 31 December 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: L Byrne (10) 39 cb. D Peters (7) 39 cb. B: G Hampton (14) 42. S Maney (13) 41. C: D Hill (22) 44. P Austin (27) 42. Medley: Split Six: S Maney P O’Brien 78. Women: Stableford: A Dickey (12) 38.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Forrester (10) C Forrester (9) 48 cb. 4B Agg: M Park (16) I Lim (11) T Leem (20) J Lee (17) 118. A: A Handel (12) 41. B: M Park (16) 41. C: T Leem (20) 39. Scr: N Cosgrove 34 cb.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: R Fazzolari (11) 42. B: P Heath (14) 39. C: C Barton (34) 44. A Scr: D O’Donovan (+3) 44.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: W Hijazi (13) T Hijazi (8) 49. A Lewis (10) 43. S Mcgann (34) 44. A Scr: N Katholos 39.

BARHAM: Women: Stableford: A: J Hobbs (29) 35. Men: A: S Sheedy (2) 40. B: G Graeme (12) 37 cb. C: Z Hare (22) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Hormann (24) 41.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: N Woolmer (10) 42 cb. B: J Filmalter (15) 42. C: S Calacouras (35) 39 cb. A Scr: M Mahoney 36. Women: Stableford: Div 1: S Storer (16) 31. Div 2: J Pearce (33) 35. Medley: 2B: S Cole (12) D Jahnsen (13) 50.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: G Cole (21) 43. A: L Selems (9) 39 cb. B: P Kachoyan (17) 42. C: R Magill (28) 42. A Scr: S Palonis 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: L Michael (25) D Tritsiniotis (33) 49. A: B Russell (5) 42. B: C Graveski (16) 40 cb. C: E Francis (23) 49. Scr: G Heffernan 34.

BLACKHEATH: Women: Stableford: Y Murray (30) 39. Medley: G Stovold (36) 41. 2B: M Allen (12) W McAlister (32) 48.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: A: T Randon (10) 39. B: B Duffy (17) 38 cb. C: B Hunt (29) 37. B Hunt (29) K Boden (17) 75. Hole in one: A Spurrier at 6th.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Smith (13) 38.

BRIGHTON LAKES: Par: A: T Howard (11) 6 up. A Scr: D Burge 2 down. B: S Howard (16) 7 up. B Scr: J Foley 9 down. C: R Anand (22) 3 up. C Scr: P Wood 12 down. T Howard (16) N August (30) 11 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Multi: White: Div 1: G Stafford (8) P Baker (14) 88. Div 2: A Monge (18) G Carniato (19) 87. Div 1 Scr: T Hunt D Marsh 62. A: N Rai (9) 44. B: A Rodriguez (14) 41. C: A Monges (18) 40. D: W Devine (27) 44.

CAMDEN: Men: Stableford: A: M Bell (+3) 39. A Scr: R Minns 37. B: S Ash (18) 42. B Scr: B Berkeley 24. C: D Johnston (23) 40. C Scr: D Hinds 18 cb. Women: A: S Marsh (20) 39. B: J James (28) 32. C: M Brown (30) 33 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: A Kable (7) 40 cb. B: R Mancell (13) 43. C: M Fernie (24) 42. 2B Multi: C Garrad (14) P Garrad (18) 85. 2B Scr: C Lawson A Rix 57.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: N Lee (22) L Moon (16) 50. 2B Scr: M Farhad S Sahazad 41. A: M Farhad (6) 44. B: S Yo (18) 41 cb. C: N Lee (22) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: Black: A Carroll (14) A Toro (24) 50. A: C Walker (10) 42. B: J Baker (14) 40. C: M Billyard (13) 39. 2B: C Watson A Coleman 48. A: N Heanes (3) 43. B: P Camilleri (15) 38. C: P Down (36) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: R Walker (10) 44 cb. B: A Zids (28) 44. Medley: Split Six: A Zids (28) G Dare (10) J Lobb (13) M Lulic (33) 90. Women: Stableford: J McLean (45) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: S Vogel (+2) 1 down. Men: A: F Barton (9) 3 up cb. B: R Stringer (13) 4 up. C: S Naughton (15) 2 up cb. D: M Stephens (28) 7 up.

CONCORD: Men: Stableford White: A: M Baker (4) 38 cb. B: P Cullen (14) 43. C: M Purtill (22) 45. 2B: D Jarosch (20) M Purtill (22) 53. 2B Scr: T Nesci M Nesci 39.

CRONULLA: Men: Par Black: A: J Wood (13) 42 up. B: J Large (15) 43 up. C: A Opperman (22) 38 up. Stableford Scr: M Frith 40. Green: P Douglass (34) 31.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: W Montgomery Y Yap 51. 2B Scr: S Powell R Wood 41. Div 1: R Wood (3) 42. Div 2: Y Yap (20) 43. Div 3: J Yi (23) 42. D Scr: C Paul 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Jaramillo (17) W Micallef (8) 48. Div 1 Scr: C Williams D Williams 41. Div 2: K Mudge (22) M Styan (21) 46 cb. Div 1: M Pearce (15) 41 cb. Div 2: T Mccauley (19) 40 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Appoo (8) 40. B: B Edwards (20) 39. C: T Duncan (21) 39. A Scr: D Ferguson (3) 34.

ELANORA: Medley: Stableford: A: J Scamps (4) 39. B: J Dotch (16) 35. C: A Spiller (25) 39.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: M Paterson (5) 32. A: J Bowron (7) 39. B: T Hendry (16) 39. C: N Johnson (23) 42. D: T Kirstenfeldt (28) 45. 2B: B Clarke (11) T Kirstenfeldt (28) 51.

FINLEY: Medley: Stroke: Div 1: A Tregeagle (16) 71 cb. Div 2: R Healey (26) 74 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Tuncurry: White: A: J Curry (12) 39. A Scr: G Ellis (3) 35. B: S Hocking (24) 41. B Scr: A Ingersole (17) 19.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: D Cairns (12) R Shin (7) 81. A: T Markovski (10) 40. B: R Gresty (19) 37. C: R Rorison (28) 40.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Lyme (11) 39. Div 2: P Carroll (Penrith 18) 38. Div 1 Scr: A Robb 35.

GORDON: Men: Stableford: A: P Brown (12) 37 cb. B: L Archike (16) 39 cb. C: M Morgan (21) 41 cb. 2B: M Taylor (19) P Cameron (21) 48.

GOSFORD: Medley: Stableford Black: A: G Fitch (11) 40 cb. B: S Hams (13) 40. C: M Post (19) 40. A Scr: M Coombs (0) 38.

HOWLONG: Women: Stableford: A: M Preston (20) 38. Men: A: A Clelland (11) 39. B: D Eastick (19) 35. C: K Kerlin (21) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: T Abel (11) 40 cb. Div 2: P Halacas (17) 42. Div 3: S Daher (18) 41. Women: Stableford: D Williams (17) 35.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: B Hardiman J Nicholson 50. A: L Krstanoski (12) 40. A Scr: G Stone (3) 36. B: M Thompson (14) 43. B Scr: J Black (14) 28 cb. C: P Dennis (34) 37. C Scr: D Turner (21) 18.

KILLARA: Mixed Stableford Mens A Scott Bear (4) 40 B Don Murray (15) 40 C Max Martin (22) 42 Ladies Winner A Judd (15) 31.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: P Smith (7) B Tumata (9) 87. A: P Smith (7) 42. A Scr: A Honeysett 33 cb. B: P Short (18) 39. C: P Foley (19) 41.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Prosser (4) 40. B: M Renwick (19) 38. C: A Pike (21) 36. Women: Stableford: A Khamphet (27) 36.

LANE COVE: Men: Stableford: B Edmondson (17) 39. 2B: P Siapos (21) R Staley (15) 45.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: R Law (6) 40. B: J Potter-Rose (15) 41. C: M Sheehan (24) 46. 2B: C Cox (6) M Sheehan (24) 52. 2B Scr: B Davies (+1) R Carter (4) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: D Campbell 38. A: D Campbell (2) 40. B: R Mclaughlin (14) 39. C: C Loh (22) 42. Mxd: 2B Multi: R Attanasio (11) N Attanasio (16) 85. Women: J Hagan (20) 42.

LYNWOOD: Men: Stableford White: A: M Carruthers (10) 43. B: M Maricic (14) 41. C: V August (36) 44. A Scr: M Fullerton (+3) 38 cb. Women: Stableford: C Formosa (24) 37. Medley: Stableford 2B: White: S Blair (14) V August (36) 48.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: L Kahler (6) 40. B: C Blight (13) 39. C: S Badrov (29) 40. Div 1: C Morris (29) 39. 2B Agg: V Sacco (25) C Wotton (11) 82.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Multi: G Mills (21) S Mcloughlin (22) 83. C Aldrick (22) 46.

MANLY: Men: Stableford White: A: M Clancy (9) 41. B: R Bradgate (14) 39. C: R Cockerill (22) 41. 2B: B Tallack W Yeaman 48 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Cameron (14) P Stafford (9) 47. 2B Scr: J Dunn (1) D Cremin (0) 39. Hcp: S Oesterreich (14) 41. Scr: L Long (4) 34.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: M Holly (9) 32. Div 2: B Broadbent (26) 36 cb. Men: 2B: F Wong (25) W Mcpherson (11) 48. Scr: N Urbanski 32. Div 1: I Calvert (13) 41. Div 2: T Bayas (18) 39. Div 3: F Wong (25) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: M Mashman (10) H Mashman (13) 79. H Mashman (10) 42.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: A: J Smith (1) 40 cb. B: G Dubic (15) 44. C: G Coles (23) 41. Div 1: W Harrington & Robinson (23) 52. Div 2: A Cooper & Attewell (56) 48. Div 1 Scr: J Smith & Wicks (7) 42. S Robinson (19) 45.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Lee (8) 41. B: D Kolthek (14) 39 cb. C: L McAlpin (24) 42. Women: Stableford: K Pettersen (29) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Lee (18) R Park (10) 50. A: R Park (10) 46. B: R Checkley (14) 42. C: L Oh (26) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: B Dunn (12) 42. T Short (10) 40 cb. B: B Justice (22) 41. J Silvestri (16) 40. C: A Driscoll (34) 44. G Flux (26) 39. A: S Quinn (6) 42. J Papworth (9) 41 cb. B: K Obermann (16) 41 cb. P Hemshaw (17) 41. C: R Henderson (24) 38. R Graystone (26) 37.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: M Gilson (2) 41. B: S Jenson (16) 40. C: C Chapman (36) 46. Women: J MacDonald (3) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: E Chahine (6) 42. B: C Kim (17) 41. C: J Evennett (23) 40. 2B: A: B Kerr (9) K Loughlin (13) 48. A Scr: T Crockart (Scr) D Calleija (Scr) 42.

NORTH TURRAMURRA: Stableford: A: J Staples (13) 41. Men: B: M Thompson (19) 40. Women: S Hughes (10) 34. 4B: S Langham (21) 48 cb. P Kenyon (11) 48 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A Scr: P Skurrie (3) 35 cb. A: L Walker (9) 39. B: L Domingue (19) 37 cb. C: R Appleyard (26) 41. Women: B Lewis (17) 36. Medley: 2B: A Manson (27) C Bateup (10) 50.

NOWRA: Medley: Stableford: A: L Quinn (9) 37. B: D Pickup (20) 41. C: R Tooley (32) 36 cb.

NSW: Men: Stableford: P Frankland (2) 41. Scr: S Arnold 40. Stableford White: G Lincoln (22) 40. Gold: O Berman (26) 34. Women: Stableford: G Dooley (2) 37. Men: Hole in one: P Banister at 2nd.

OATLANDS: Stableford: A: C Parker (12) 39. B: W Mo (17) 45. C: V Chivers (21) 41. D: M Wahbe (29) 36. A Scr: R Easterbrook 35.

PALM BEACH: Men: Stroke: Ambrose: T De vault (7) S Wannell (10) C Seymour (3) M Upton (0) 50.5. Women: Stableford: L Hutchinson (17) 36.

PENNANT HILLS: Stableford: A: J Dries (3) 39 cb. B: P Russell (13) 36 cb. C: R Joder (28) 41. Scr: J Dries 36 cb.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Fenech (28) T Turnbull (16) 51. 2B Scr: I Dunn D Day 44. Hcp: A: C Neill (3) 41 cb. B: N Byrnes (14) 40. C: P Rymer (22) 41.

PYMBLE: Men: Stableford: A: I Catterall (9) 39 cb. B: M Atkins (14) 42. C: P Winn (36) 44. 2b: C Tilley (16) P Winn (36) 50.

RICH RIVER: Men: Stableford East: Black: A: J Watson (6) 39. B: R Young (16) 39. C: T Henery (20) 40. Women: Green: K Fitzgerald (14) 35 cb. M Ciavarella (17) 35.

RICHMOND: Men: Stableford Black: A: J Moss (2) 40. B: D Murphy (18) 41 cb. C: C Gordon (21) 47. Women: Stableford: A Fletcher (39) 39. Medley: Stableford Scr: Black: T McMillen (2) 37. 2B Agg: Div 1: P Ashpole (13) W Leggett (17) 76. Div 1 Scr: J Moss (2) S Simms (3) 40. Div 2: A Fletcher (39) S Errey (6) 75. Div 2 Scr: B Finn (15) J Finn (22) 30. Hole in one: M Linnane at 2nd.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: A Richards (19) 35. Medley: Stableford: 2B: C Smith (18) A Beard (18) 49. Men: Stableford White: A: M Roberts (13) 39. B: C Smith (18) 44. C: G Hedley (22) 36 cb. Women: Stableford: S Wilis (37) 36. Medley: Scr: D Chan (1) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: G Besgrove (9) 41. A Scr: B Breedt 32. B: F Coulson (16) 42. C: D Lloyd (20) 37. D: P Choi (25) 38. 2B: Div 1: B Chellingworth (13) M Angel (15) 47. Div 2: B Mcdonald (6) M Petrolo (26) 47.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: S Reid (11) 41. B: C Leigh (17) 39 cb. C: W Carr (20) 45. Women: A: T Weinert (16) 38 cb. Men: 2B Agg: P Marshall W Carr 83. Medley: T Weinert M Marjoribanks 71. Hole in one: M Marjoribanks at 10th.

ST MICHAELS: Women: Stableford: A Pullen (9) 38. Men: Stableford White: A: D Shneier (4) 41. B: J Docking (11) 38. C: T Harris (28) 36. Scr: A Radevski 38. 2B Agg: D Shneier (4) L Furlong 76. 2B Agg Scr: J Nicholas (10) A Radevski (+2) 40. Gold: Gold: A Millauro (25) 35. 2B Agg: P Bradley (6) D Parr (24) 72.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: J Floridia (8) 39. B: M Stedman (14) 41. C: J Kim (23) 41. A Scr: C Noh (3) 36. 2B: L Carmody (21) R Vertannes (33) 52.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Black (10 Killara) 39. T Kemp (11) 38. B: T Burns (22) 42. J Taylor (23) 39 cb. Women: Green: J Stephens (19) 40. R Ezzy (31) 38.

TERREY HILLS: Stableford: A: H Park (10) 39 cb. B: J Carter (16) 40. C: T De Saxe (20) 40. A Scr: L Houghton 34.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: B Morris (12) 18. B: C Ruff (17) 19. C: J Jonson (26) 18. A Scr: N Crews 2.

THE COAST: Women: Stableford: S Bracey (26) 36. A: T Coulits (7) 40. B: R Batten (16) 40. C: B Minana Poquet (28) 40. A Scr: M Danne (2) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: C Griffin (17) L Luke Griffin (25) 46. H Malcolm (14) 41. 4B: J Widarma (4) J Holloway (18) 47. E Angelopolous (6) 41 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Adams (12) 42. B: M Anderson (17) 46. C: H Erskine (27 (Yackandandah) 40 cb. 2B Multi: B Bentley (15) S Adams (12) 93.

TOCUMWAL: Men: Stableford White: Div 1: H Jankov (8) 38. Div 2: G Gauci (15) 34 cb. Div 3: P Cunningham (23) 42. Women: Stableford: Div 1: K Sutton (20) 38. Div 2: L McIntyre (33) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Beecroft (16) S Collins (16) D Cashin (29) 94. A: B Muller (4) 43. B: W Margetts (15) 38 cb. C: D Cashin (29) 46. Women: C Walters (23) 39.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Seeto (10) 39. B: N Filacuridi (19) 42. C: W Dennison (25) 39. A Scr: A Sutton (0) 39. B Scr: N Filacuridi (19) 25. C Scr: B Daley (24) 19. Women: K Scott (25) 34. Medley: Irish Team: R Maher (30) J Maruca (19) J Seddon (24) N Filacuridi (19) 92.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: P Williams (16) S Williams (15) 47. 2B Scr: J Jamieson N Reitsma 40. A: D Klein (9) 40. B: P Gregersen (13) 38. C: N Duguid (19) 38 cb. Women: J Berg (12) 30 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: R Hobbs (7) 42. B: J Ralec (13) 43. C: T Molloy (19) 39. D: J Oliver (30) 37 cb. Scr: R Hobbs (7) 35. 2B: J Ralec (13) A Ralec (22) 43.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Mallick (36) A Zbrog (13) 49. Div 1: N Odze (12) 39 cb. Div 2: G Anderson (19) 40. Div 3: J Keeping (22) 41.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: A: A Gosby (4) 41 cb. B: B Rogers (16) 37 cb. C: M Samios (21) 39. Scr: G Soames 31.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: K Parker (9) 39. B: W Studd (19) 39. Lake: A: B Hennessy (6) 39 cb. B: T Rogasch (20) 39. Women: N Crothers (16) 41.

Our Partners