February 6, 2023

NSW & ACT Golf Results – 30 November 2022

NSW & ACT golf results - Bogan Gate Golf Club

NSW & ACT golf results for Wednesday, 30 November 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Milligan (29) D Hill (33) 49. 2B Scr: D Morgan (3) T Felton (1) 37 cb. 3B Agg: R Fisquet (18) D Hardy (40) D Turner (20) E Malone (29) 113. A: R Stevenson (7) 41. B: R Fisquet (18) 42 cb. C: D Browne (26) 39 cb. D: J Ng (28) 40.

BARHAM: Women: Stableford: A: J Goodwin (22) 32. B: M Power (32) 37.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: N Armstrong (19) 44.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: W Clayden (26) M Phipps (21) 51. 2B Scr: J Meers B Zadravec 35. D Metcalfe (18) 42.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Graham (18) L Zahra (13) 77. 2B Agg Scr: K Halloran M Worth 58. A: T Churchill (10) 39. B: R Davis (Sth West Rocks 14) 41 cb. C: J Roditis (22) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Simpson S Tolhurst 46. S Brown (13) 39.

BONDI: Medley: Stableford: M Ussher (15) 41. Veteran: B Duffy (17) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: B Tangkunboriboon (10) 40 cb. B: S In Oh (15) 42. C: P Dixon (31) 42. Scr: A Arnold (0) 36.

BONVILLE: JNJG CHAMPIONS TROPHY Rd 1: C’ships (par 72): Boys: R Toomey (Huntingdale) 71 H Atkinson (Pymble) I Kim (St Michaels) 72 B Herring (Manly) C Jackson (The Lakes) 73. Girls: G Lee (Concord) 70 S Eppelstun (St Michaels) 71 S Kim (Brookwater) 75 E Scaysbrook (The Australian) M Bang (Concord) C Perkins (The Australian) 76.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Seib (16) S Gal (5) 47. Div 2: P Koleda (25) G Eidintas (19) 50. 2B Scr: R McIvor J Graham 38. A: K Ferry (10) 39. B: D Bithell (15) 43. C: B Piecck (Lakeside 19) 42.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: K Jang (28) J Lee (16) 48. Div 1: A Kim (17) 39. Div 2: Y Yoo (25) 39 cb. Div 3: L Kim (35) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Scr: P Butson M Thomson 40. 2B: A Kim (15) I Yoo (23) 46 cb. A: S Hunter (12) 38. B: N Carr (13) 38. C: J Harris (29) 39 cb. PM 2B: C Hansen (16) M Tesoriero (9) 49. A: V Manago (12) 43. B: H Jamieson (14) 40. C: S Park (21) 41.

CASTLECOVE: Women: Stroke: A Smith (27) 59. Stableford: R Hazeldine (30) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: C Crawford (22) 37. B: R Rettke (30) 36 cb.

CROMER: Men: Stableford White: A: B Deacon (5) 40. B: M Felan (22) 43. C: R Mork (28) 40 cb. Scr: B Deacon (5) 35.

CRONULLA: Women: Stableford: Irish Team: G Britton (45) P Kennelley (31) L Jones (35) N Johnston (41) 125.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Hayden C Fogarty 50. 2B Scr: E Banguis A Barnes 36. Div 1: Y Lee (15) 39. Div 2: R Webb (22) 40. Div 3: R Hayden (28) 42. Scr: C Matthew 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: P Gillham (12) M Fitzpatrick (12) 45 cb. C Bannerman (17) 40. Veteran: Yellow: A: R Ayre (16) 38. B: S Duckett (20) 38. C: P Packer (25) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Parata (9) 37 cb. B: R Carson (20) 36. C: D Clements (29) 39. Scr: H Glenday (-3) 40.

ELANORA: Women: Stableford: C Manassen (26) 41.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: L Dawkings (18) G Harridge (33) 48. Scr: S Bennett (+2) 36. A: S Cook (12) 39 cb. B: P Bish (15) 40. C: M Hickey (24) 39. D: G Harridge (33) 41.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: R Turner (Deniliquin 35) 35 cb. Div 2: D Shaw (41) 46.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: G Piconi R Host 48. Div 1: G Piconi (15) 41 cb. Div 2: R Jones (32) 40.

GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: K Ridge B Davies 49. Medley: A: C Matterson (6) 41. B: B Davies (18) 43. C: B Lydement (24) 40. Scr: C Matterson (6) 35.

HAWKS NEST: Men: Stableford White: A: B Kerr (12) 39 cb. B: S Shaw (24) 43.

HOWLONG: Women: Stableford: A: B Outen (21) 40. B: F Anderson (25) 39.

JAMBEROO: Men: Stableford White: D Ransom (20) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: R Overhall (18) P McIlwraith (9) 74 cb. A: J Devlin (8) 41. A Scr: W Knight 33. B: R Di Bartolomeo (17) 37. B Scr: T Sadler 24. C: J Casey (26) 44. C Scr: M Galvin 18.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: B Farqharsarn (14) D Bains (18) 50. 2B Scr: C Santone S Hurford 36. A: S Nesbitt (9) 39. B: B Thomas (16) 41. C: R Commins (31) 41.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: F Hurford (30) X Guo (21) 75. P Hofman (17) 39 cb.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: G Burns (28) 23. Div 2: J Brockbank (33) 23.

LONG REEF: Men: Stableford: Team: G Davies M Pitt A Elliot M McKnee 115. A: G Cranfield (4) 41. A Scr: J Knox 38. B: M McKnee (15) 40. C: R Young (23) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: J Scuglia (15) R Joson (7) 50. Men: A: T Thompson (16) 39. B: K Newns-Smith (26) 42. Scr: G Burgess (3) 35. Women: Stableford: A Pedersen (25) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: R Hayes (7) 39. Div 2: N Samaras (18) 42. Div 3: V Panov (24) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: D Sullivan (10) D Lang (17) 45. D Sullivan (10) 38 cb.

MANLY: Men: Stableford: A: A Prideaux (13) 40 cb. B: J Finlay (16) 41 cb. C: B Gordon (22) 42. Scr: C Connolly 34.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: P Glover (22) 35. Div 2: S Yim (45) 43.

MONA VALE: Men: Stableford: A: R Hain (14) 41. B: D Bratlett (18) 42. C: G Brown (24) 44. A Scr: A Hugill (-1) 38.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Lorge (16) K Lewis (14) 46. Div 2: M Grunstein (31) P Beckhaus (22) 46. 2B Scr: S Patel D Maciver 40. A: D Bateup (9) 40. B: K Lewis (16) 41. C: W Grills (32) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Robinson (14) A Ke (36) 47cb. Medal Dec: A: C Whybrow (11) 38 cb. B: B Maguire (18) 41. C: A Ke (36) 42 cb. Scr: N Miller (2) 34.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: Div 1: S Mclellan (23) 40. Div 2: J Krahnert (30) 38. Div 3: J Williams (41) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Bell (9) G Adcock (19) 49. 2B Scr: A McKie (2) C Ashton (13) 39. A: C Ashton (13) 40. B: T Edgoose (15) 37. C: M Bow (36) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: P Anstice (10) J Hamilton (21) 47. A McKinnon (35) 40.

NOWRA: Men: Stableford: 4B: R Crouch (16) A Smith (13) 44 cb. A: R Crouch (16) 37. B: C Armstrong (20) 39.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Keen (31) E Gold (29) 52. 2B Scr: M Kirby A Gordon 38. P Leslie (14) 43. White: E Gold (29) 39. Gold: M Messis (31) 37. Red: A Bennett (26) 34.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: D Cunneen (16) R Johnson (16) 48. A: P Fraser (9) 39. B: D Cunneen (16) 41. C: J Simpson (24) 41. Scr: G Naylor 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Lane (20) G Ward (17) 78. 2B Agg Scr: N Pellow B Parsonage 67. A: G Honeysett (10) 41 cb. B: A Richmond (17) 39 cb. Stableford: C: M Rassmussen (32) 41.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: K De jager (19) M Northern (17) 45. M Northern (17) 40.

RICH RIVER: Women: Stroke West: Green: A: K Fitzgerald (13) 69. B: M Whatley (22) 64.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Leggett (15) J Mullinger (26) 51. A: D Waldon (2) 37 cb. B: R Galotta (13) 38. C: J Mullinger (26) 44.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: W Everest (7) G Seto (25) 78. A: P Fairfax (9) 38. Scr: H Tae Kim 31. B: P Wright (15) 40. C: R Gum (22) 39. D: G Seto (25) 42.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: E Walters (31) P Byron (26) 48. A: J Kim (10) 40. B: J Im (19) 40. C: G Pritchard (29) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: T Mackle (23) 41 cb. J Payne (54) 41.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Schweikert (8) 40. B: P Knox (19) 37. C: R Smallwood (24) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: T Lovelee (18) A Service (8) 49. 2B Scr: R Strachan P Duchen 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: I Robertson (13) P Mccarthy (21) 50. 4B Scr: M Marano R Vandersluis 35. T Kierath (10) 42. 4B: A: C Xanthis (17) T Tsiamis (26) 46. 4B Scr: J Rubenstein D Cohen 39. A Collick (16) 39 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: B McKenna (14) 68. Div 2: A De Luca (19) 69. Div 3: V Stahl (24) 66. Stroke Gold: R Eaton (32) 83.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G Wilcock (13) A Small (13) 49. 4B Scr: N Miller R Oliver 38. A: P Robertson (7) 37 cb. B: G Wilcock (13) 43. C: V Raksadan (Brighton Lakes 24) 37. D: D Cashin (31) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: J Carpenter (7) 42. B: T Looi (13) 38 cb. C: M Nicol (23) 41. A Scr: D Mackay 37 cb. B Scr: T Lee 19 cb. C Scr: J Gatt 20.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Han (29) A Munro (36) 51. 2B Scr: G Wood D Hurley 37. A: G Lee (10) 42. A Scr: C Adriano 33. B: D Bunting (18) 40 cb. B Scr: G Nunn 25. C: J Han (29) 40 cb. B Hancott 20.

WALLACIA: Women: Stroke: Ambrose: J Farkas D Chant S Owen (12) 67.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: O Goldsworthy (26) C Zanella (16) 84. A: L Peterson (11) 39. B: S Gosling (15) 45. C: K Davis (23) 42. D: G Kennedy (28) 46. 9-hole: A Law (20) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: A O’Connor (8) 41. B: M Ross (18) 46. C: T Deen (35) 40. Scr: G Soames 36.

WYONG: Stableford: 2B: R Kidd P Wouterlood I Howell C Macrae 78. Men: White: A: A Daniel (13) 40. B: C O’Rourke (18) 41. C: M Murphy (33) 45.