February 7, 2023

NSW & ACT Golf Results – 27 November 2022

NSW & ACT golf results - A view of the 7th hole at the Vintage Golf Club, Hunter Valley

NSW & ACT golf results for Sunday, 27 November 2022.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford White: D Fletcher 39 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Scr: T Hyde (8) 31. A: J Minati (10) 36. B: P Wilson (15) 40. C: L Ling (21) 41 cb. Div 1: P Keegan (5) 42. Div 2: R Ramsay (16) 42. T Shah (14). S Kuhner (19). K Sigrimis (36).

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: R Hitchen (4) L Moles (18) 79. Scr: J Chong (Marrickville) 30. A: M Worth (9) 37. B: G Pilarinos (15) 37 cb. C: S Gates (GenY 19) 40.

BONDI: Men: Stableford 2B: Black: I Sykes C Bentley 45. I Sykes (7) 41.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: C Collinson (14) A Jennings (11) 49. A: A Jennings (11) 40. B: C Collinson (14) 35. C: K Skourou (22) 37.

CARNARVON: Men: Stableford Split Six: White: A Croucher (14) A Baker (11) 76. A: G Loughnan (6) 41. B: K Hwang (16) 41 cb. C: T Cho (21) 42. Mxd: T Cho (21) A Cho (11) 79. Women: S Oh (25) N Yeob (6) 76. Div 1: G Goh (16) 40. Div 2: V Park (19) 41. Div 3: M Chung (26) 40 cb.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: A Ryan (19) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Lyndon (30) H Lyndon (32) 48. 4B: A Imran (13) P Kelly (20) 42. A: A Imran (13) 41 cb. B: P Kelly (20) 42. Scr: J Thomas 38.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: B Heath (16) M Morgan (22) T Heath (31) B Morgan (17) 135. Men: Black: L Ritchie (23) 43. Scr: D Weigand 39. Green: M Haydon (21) 38. Women: M Buckley (36) 41. Scr: D Rann 28.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: S Park S Ji 52. Men: Div 1: L Sweeny (10) 43. Div 2: B Sardelis (22) 42. Div 3: N Sehgal (35) 45. Women: M Ko (27) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: L Raams (21) R Raams (18) 50. G Thatcher (30) 41 cb. Scr: N Gaunder 33. Women: M Charan (24) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: T Fisher (3) 40. B: S Masterson (13) 39. C: S Kerr (21) 37. Scr: G McGlynn (1) 38.

ELANORA: Mxd: Par: Trophy: P Cohen (24) L Cohen (29) 9 up cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Wachowicz (9) 37. B: F Pasapera (15) 39. C: A Morris (20) 40.

HOWLONG: Men: Stableford: A: D Phillips (16) 44. B: M Deuis (24) 39 cb. Women: A Arnot (20) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: M Thomas (15) 42.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: C Balacco (42) G Page (37) 51. Men: D Mancini (31) 41. Women: K Gillson (18) 40.

KILLARA: Women: Stableford Green: T Clifton (27) 37. Men: White: J Fowler (19) 43. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A Lamble J Crichton 78.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Donaldson (10) M Paton (16) 48 cb. Men: B Graves (26) 48. Scr: G Harnwell 34. Women: M Duggan (26) 40.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: D Naidu (19) S Aloi (26) 46. A: M Pope (10) 38. B: J D’Elia (15) 40. C: R Montano (19) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: B Billington A Tablante 54. 2B Scr: B Davies A Naaman 41. A: T Shipway (6) 42. B: M Kim (15) 44. C: B Billington (31) 51.

LYNWOOD: Mxd: Stableford 2B: White: C Ruddock (11) D Coxall (7) 47. G Campbell (17) B Kilby (17) 46. A: D Coxall (7) 41. S Knipler (11) 40. A Scr: P Knipler (2) 37. B: G Campbell (17) 41. G Roughley (16) 40. B Scr: B Knipler (12) 28.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Rudan (14) M Vrlic (15) 74. M Tzavellas (20) 40.

MANLY: Women: Stableford: A: G Larcombe (11) 43. B: J Jordan (41) 42. Men: A: M Webber (1) 42. B: M Dover (18) 44. C: B Bousie (30) 49.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: G Contreras (14) 45. Women: L Tonkin (28) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Wagner (22) S Pryke (21) 46. A Pentony (20) 42.

MONA VALE: Medley: Stroke Foursome: Black: N Hosking (18) T Beale (8) 70. Stableford: A Stanford (29) 48.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A Dyster (21) G Wood (19) 47. R Horii (9) 42. Mxd: 2B: J Lonsdale (10) G Hooker (50) 45. 2B Scr: R McClelland (5) A Tse (2) 38. Women: N Fink (32) 38 cb. Men: Stroke: Matchplay: B: G Shulman bt G Mascarenhas 5-4. C: R Marrett bt E Watt. Women: A: A Gatland bt L Lin 9-8. B: J Drutman bt M Moon 2-1. C: C Lee bt D Kendler 3-2. Stableford Salver: Green: T Chen (29) 103. C Angelucci (26) 97.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: C Grimmett (12) O Maybury (18) 78. Men: K Samy (12) 42 cb. Women: A Jung (15) 41. Hole in one: K Samy at 6th.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: M Metcalfe (11) 38. B: W Hutchinson (20) 39. C: I Woodhill (31) 37 cb. Women: A: H Atkins (22) 41. B: J Newsham (26) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A El-Khansa (23) D Karthi (27) 51. A: P White (12) 45. B: A El-Khansa (23) 45. C: M Lee (24) 44. Mxd: 2B: J White (23) R Dale (20) 47. Women: D Linnegar (33) J Merrick (25) 45. Div 1: L Mandalidis (8) 37. Div 2: S Kim (40) 35.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: S Murphy (11) 41.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Kublins (26) P Toussaint (24) 50. Men: White: A: N Posa (8) 40 cb. B: N Deitz (13) 41. C: F Curtis (22) 46. Women: Green: M Newman (36) 43. Medley: Black: J Major (23) 39.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Taylor (7) 37. B: L Jones (19) 42. C: M Robson (23) 42.

NSW: Medley: Stableford: 4B: J Widarma (6) C Scougall (17) 47. D Griffin (38) 46. G Jowett (16) 43.

OATLANDS: Stableford: D Sung Won (36) 48. J Wong (22) 40 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: E Yi (21) 42. Women: I Mi (32) 43.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: K Kim (7) M Norman (13) 47. Men: M Moussa (17) 43 cb. Women: V Hall (12) 41.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D O’Connor (8) T Chang (25) 46. J Percival (20) 42.

RANDWICK: Men: Stroke: A Scr: M Williams (+1) 59. A: J Todd 59. B: R Ayton (13) 59. B Scr: J Puddick 74. C: A Smith (22) 54. C Scr: M Feehan 74. Women: Ambrose: M Sakaibara (10) M Santoro C Weller J Walsh 50.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Ho (9) R Girard (29) 52. Men: White: A: R Stobo (6) 40. B: A Gebbie (17) 40. C: R Girard (29) 47. Green: R Lee (24) 40. Women: A Gibson (26) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Estwick (24) C Henwood (19) 49. L Kim (23) 42. Women: C Choi (27) 41. Stroke: Plate: S Tyne (6) 65. H Kim 71. Foursome: P Wines L Wines (28.5) 69.5. Scr: P Zhang Y Lei 83. Foursome C’ship: G Hassall (30) R Hassall (15) 157. Scr: P Zhang Y Lei 173.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: J Swanson A Arkins 146. B Scr: B Garner B Clements to playoff. C Scr: A Lyons D Lyons to playoff. A: Hcp: M Burke M Garrett 139. B: T Proust J Proust 107. C: C Carey G Holt 102.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Lampropoulos (19) M Bo (23) 80. A: C Grant (5) 41. B: G Phibbs (15) 40. C: M Bo (23) 42. Red: H Williams (19) 41. Gold: R Peterson (22) 36. Scr: White: C Grant (5) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: A: K Rush (12) N Vlismas (11) 12 up. A: S Bernard (8) 4 up cb. B: M Merryfull (13) 6 up. C: G Reel (22) 5 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Green (20) M Bowman (12) 51. J Kim (25) 42.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: J Colvin (31) B Colvin (22) 48. J Lowe (36) S Williams (11) 47.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Lee (12) 34. B: D Lacey (13) 40. C: B Chen (32) 43. Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: M Gibson bt S Lin 7-5. A: K Hwang bt S Kookana 21st. B: K Saikawa bt W Kelly 3-1. C: K Whitting bt A Jury 4-2. Women: Yellow: C Woo bt W Redfearn 2up.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: C’ship: L Thomsen bt A Rathbone 2-1. A res: N Pines bt L Townsend 2-1. Bronze: N McIntosh bt J Emery 2up. Bronze 2: C Stanton bt B Skibsted 3-1. Men: C’ship: H Glenday bt M Giles 6-4. A res: C Du Chesne bt P Miles 2-1. B: R McGuinness bt R Errington 1up. C: J Mulcahy bt D Choo 4-3.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Singh A Singh 73. A: M White (10) 38. Scr: P Baigent 32. B: R Ebach (17) 46. C: C Parsons (22) 37.

THE LAKES: Medley: Stableford: S Burns (32) 48. Women: Div 1: K Kang (16) 40. Div 2: M Song (28) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: R Wilder (8) 44. B: A Araullo (20) 46.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: R Clark (13) 38. Div 2: S Campbell (17) 37. Div 3: B Herezo (22) 37. Women: S Clark (19) 36. Medley: R Eaton (32) 30.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: M Merlino (7) G Higgin (8) D Laugwitz (13) M Elwell (25) 93. Men: Div 1: C Ambrose (18) 42. Div 2: L Rosser (21) 41. Women: Y Boardman (4) 39. Hole in one: L Rosser at 8th.

TWIN CREEKS: Mxd: Par 2B: Gold: T Kudinar (13) J Sidoti (11) 13 up. Men: A: N Lovelock (5) 6 up cb. A Scr: M Beehag (3) 37 up. B: T Kudinar (13) 6 up. B Scr: P Pannozzo (13) 26 up. C: A Arena (36) 5 up cb. C Scr: P Anderson (23) 16 up cb. Women: Green: Y Maundrell (42) 1 up cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: N Datta (10) S Misra (16) 50. Men: A: N Datta (10) 42. B: M Foggo (23) 35 cb. Women: S Oh (31) 41.

WALLACIA: Men: Stableford White: B Treak (15) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Murray (24) C Spencer (26) 71. M Crombie (6) 39 cb. 9-hole: J Tutty (17) 23.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: T Crowe (12) R Tremlett (28) 46. Div 1: T Browne (9) 39. Div 2: P Sulman (18) 40. Div 3: R Tremlett (28) 40. Women: C Bonic (25) 39. Medley: 9-hole: Women: F Boyer (41) 18. Men: S Dubois (18) 22 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Duke (8) 41 cb. Women: V Smith (31) 41.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: A: J Smith J Hyde 46. Mxd 2B: A: R Sheehey W Baker 48. Men: White: A: B Thorne (9) 42. B: N Dorrington (23) 37. Women: N Brown (26) 41.