November 27, 2022

NSW & ACT Golf Results – 23 November 2022

NSW & ACT golf results - Warialda Golf and Bowling Club

NSW & ACT golf results for Wednesday, 23 November 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: E Malone G McCauley 49 cb. 2B Scr: B Silwal (5) I Malcolm (4) 40. 4B Agg: E Malone (30) D Hardy (41) G McCauley (33) M Sherrard (37) 121. A: P Swan (12) 39 cb. B: M Sleeman (15) 41. C: S Song (19) 43. D: G McCauley (33) 44.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: N Armstrong (19) B Clucas (22) J Tan (29) 54.33.

BERMAGUI: Women: Par: Div 1: L Ponsford (16) 3 up. M Hayes (9) sq. Div 2: A Blacka (32) 2 up. C Skidmore (32) 1 up.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Maurice (14) A Perkins (24) 45 cb. 2B Scr: N McEwen D Moeke 33 cb. A: S Thomas (Randwick) (10) 33. B: S Van (13) 39. C: G McCoy (21) 38.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Brown D Griffith 43. C Maloney (8) 34.

BONDI: Men: Stableford: K Boden (18) 39.

BONNIE DOON: Stableford: A: J Millington (8) 43. B: M Owen (12) 42. C: B Pellow (26) 41. Scr: J Millington (8) 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Owen T Gray 69. J Duncan 43.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: V Milinkovic (19) A Marsh (0) Div 2: M Zubak (21) B Given (26) 49. Scr: I Bicanic M Dowd 36. A: T Hunt (5) 40. B: R Kim (12) 38 cb. C: G Wilding (22) 41.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: Split Six: J Marsden (22) R Hayward (29) 72. 2B Agg Scr: C Jaeger M Maddison 65. A: M Maddison (10) 41. B: D Starr (15) 37 cb. C: J Marsden (22) 45.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: A KIm (24) J Lee (17) 48. Div 1: H McNaught (18) 37. Div 2: J Heo (20) 43. Div 3: S Oh (26) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Griffiths (34) B Turk (19) 50. A: C Wall (10) 39. B: B Turk (19) 39. C Wijeratne (32) 37 cb. PM 2B: A Parish (11) R Patten (23) 47 cb. PM: A: K Galas (8) 40. B: D Carr (18) 41 cb. C: P Jensen (36) 37.  Yellow: J Vodanovich (35) 28. 2B Scr: P Moynihan B Fasher 40 cb.

CASTLECOVE: Women: Stableford: H Sawkins (45) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Sadler (9) 38. B: R Rettke (30) 40. C: J Boyer (43) 36.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: A Dennewald (4) C Plimmer (4) 78. A: M Bonnici (4) 40. B: P Noble (4) 42. C: A Chapman (24) 38. Scr: M Bonnici 36.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: R Feehan (17) 41. B: C Axford (24) 42. C: J Holland (32) 39. D: J Nolan (36) 40. Scr: S Howard 28.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Davidson D Allen 49. J Woods J Park 39. Div 1: S Seo (9) 39. Div 2: I Johnston (20) 38. Div 3: V Wah (25) 39. D Scr: R Wood 35. Hole in one: S Seo at 3rd.

DUNHEVED: Veteran: Stableford: A: K Stindl (14) 40. B: R Franzke (19) 39. C: J Haynes (26) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Appoo (8) 38. B: G Campbell (19) 37. C: W Piggins (22) 38. Scr: A Demidjuk (-1) 32.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Scr: D Beer (2) M Egan (4) 38. 2B: L Dawkings (21) G Harridge (35) 47. A: S Robson (10) 40. B: K Gleeson (15) 39. C: D Duffield (19) 40 cb. D: M Lambooy (27) 39. Scr: D Chivas (0) 36.

FINLEY: Men: Stableford White: Div 1: T McCaw (9) 34 cb. Div 2: R Singleton (19) 33 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: R Thornton (13) 40. A Davis (10) 40.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: S Donovan E Edwards C Felkin. Scr: J Ogle J Robertson T Warne.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Karam (18) P Paoli (27) 78. Div 1: J Karam (18) 38 cb. Div 2: D Roscarel (23) 41 cb.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: B Wyatt (10) 69. A Scr: G Drennan (5) 77. B: L Phillipson (14) 66. B Scr: L Phillipson (14) 80. C: R Oyston (30) 64. C Scr: D Von Kotze (19) 86.

GOULBURN: Women: Stroke: A Scr: C Besley (22) 86. A: D Bodel (21) 69. B Scr: E McGill (26) 92. B: C Seaman (28) 70. 36-hole: A Scr: C Smith (13) 175. B Scr: E McGill (26) 189. Gold: V Spinks (23) 40.

HOWLONG: Women: Stroke: S Eisenhauer (9) 68. Stableford: 9-hole: A: M Hudson (31) 18.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Kyriazis (20) A Momsen (9) 75. A: P Galvin (8) 36 cb. A Scr: A Beazley 27. B: J Fraser (15) 38. B Scr: J Byrne 25. C: D Triggs (20) 37 cb. C Scr: B Axford 20.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: R Commins (36) J Rendle (27) 47. Scr: A Lamble P Farweather 37. A: J Woodhill (7) 37 cb. B: B Dodds (18) 42. C: P Henderson (24) 42 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Stephens (14) M Dwyer (17) 77 cb. A: O Matsuda (9) 38 cb. Scr: B Nagi 37. B: G Emerson (13) 40. C: P Swinton (20) 41. Veteran: P Swinton (20) 41.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: H Veverka (13) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: W Cheung (27) P Kelly (12) 77. S Tan (20) 39.

LONG REEF: Men: Stroke: A: M Frith (13) 66. B: K Warren (16) 70. C: M Fischer (33) 68. A: S Couch 75. Cup: A: J Knox (1) 144. B: C Mitchell (14) 175. C: S Gearin (21) 185.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: P Leabeater (15) P Nesbitt (12) 47. Men: A: P Nesbitt (12) 38 cb. B: R Crawford (21) 38.

MANLY: Men: Stableford: 2B: E Allison (24) B Capelin (29) 47 cb. A: B Ward (11) 39 cb. B: P Adams (17) 43. C: E Allison (24) 40 cb. Scr: W Crisp 37 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: R Swinnerton (27) F O’young 46. R Swinnerton (27) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: A: A Topham (9) 38 cb. B: B Hutchinson (19) 42 cb. C: P Gregory (29) 42. Scr: S Alfbinski (1) 35.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Abbott (1) J Smith (2) 47. Div 2: J Levy (31) J Linschoten (22) 47. 2B Scr: C Abbott J Smith 45. A: C Abbott (2) 40. B: Y Drutman (19) 42. C: J Linschoten (25) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: C Sung (17) J Park (15) 80. A: I MacDonald (11) 38. B: J Park (15) 42. C: K Corkey (32) 41.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: C Zambelli (30) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: W Cleaver (15) 39. M Galloway (14) 38 cb. P Woodruff (15) 38 cb. B: M Mifsud-Ellul (23) 41. A Lambert (20) 39 cb. B Smith (20) 39. C: E Perrine (42) 41. R Wilcox (26) 39. T Doyle (38) 38. Brushbox: A: D Rann (14) 39. J Keating (14) 38. I Warrington (11) 37. B: G Brown (20) 40 cb. C Dunn (23) 40. R Maher (18) 38 cb. C: E Rigon (25) 39. J Saunders (29) 38. G Sutton (33) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: B Brown (32) R Righton (5) P Town (33) S Callaghan (12) 89. Hcp: A: S Skala (14) 42. B: T Wills (18) 40. C: K Aghajani (32) 37. Hole in one: A Proia at 18th.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: R Geniale (23) G Mclay (28) 53. R Geniale (23) 46.

NSW: Medley: Stableford: 2B: C Williams (11) 50. J Marinos (19) 50. 2B Scr: R Beer (10) 37. B Beauchemin (3) J Marinos (19) 43. Stableford White: T Uher (22) 36. Gold: M Mesis (31) 33. Women: Stableford: K Shanks (13) 40.

OATLANDS: Medley: Stableford Black: A: R Nakaad (4) 40. B: T Wahbe (14) 38. C: H Allen (26) 36. D: P Terry (36) 35 cb. Scr: G Lomas (3) 33.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: S Rowe (13) M Kevin (17) 51. A: B McDonald (6) 42 cb. B: S Rowe (13) 42. C: V Lupton (29) 42. Scr: R Richards 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: E Delaney (35) S Archer (16) 49 cb. 2B Scr: N Pellow D Stoakes 40 cb. Men: Hcp: A: D Orth (4) 42. B: A Palermo (16) 40. C: K Berry (22 Bigga) 41.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: E Hall (36) D Harper (27) 50. G Knott (33) 42. Hole in one: M Van Coller at 18th.

RICH RIVER: Women: Stroke East: Green: A: D Haw (18) 65. B: F Galvin (25) 72 cb. S Chapman (24) 72. C: L Healey (31) 67. D: L Bowman (33) 71.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: N Sarlong (18) S Sarlong (23) 74. 2B Scr: A Wilson (2) W Palmer (3) 35. A: K Johnson (12) 39. B: J McIntosh (17) 41. C: P Kent (37) 41. Scr: W Palmer (3) 30.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: R Moir (16) B Laing (17) 80. Div 2: R Jones (20) B Laing (17) 88. A: J Parva (10) 42. B: B Laing (17) 45. C: B Trent (21) 39. D: E Lu (25) 40. Scr: J Song 30.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: R Rimes (41) I Neale (38) 48. A: J Randhawa (8) 38. B: T Stewart (13) 39. P Dalglish (25) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford 9-hole: White: J Taylor (25) 24 cb. P Bennett (46) 24.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: G Howard (4) 40 cb. B: A Littleproud (19) 40. C: A Whiting (20) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Par 4B: White: D Choo (21) R Kraus (11) 10 up. 4B Scr: J Guan H Glenday 7 up.

THE LAKES: Medley: Stableford: T Tsiamis (16) 41. Scr: P Good 32. D Godfrey (7) 39. Scr: G Spindler 33.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: S Halloran (11) 4 up. Div 2: J Henry (14) 3 up. Div 3: J Washbrook (24) 3 up. Div 4: P Howe (29) 5 up. Par Gold: P Lovelace (18) 1 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: S Twyford (21) S Collins (15) G Beecroft (15) G Cook (24) 94. A: K Rixon (7) 38. B: D Prest (17) 43. C: S Twyford (21) 43. D: B Fornari (25) 39 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Multi: J Yi (35) J Qiu (23) 93. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 66. A: G Johnston (8) 40. B: J Gatt (18) 42. C: J Qiu (23) 42. A Scr: M DeVries 38. B Scr: S Masterson 24. C Scr: A Melville 21.

WAKEHURST: Men: Stableford: Team: S Ludowici (14) P Notley (34) L Ward (35) L Moore (28) 133. A: B Spinks (12) 40. A Scr: D Tapper 34. B: C Cardwell (19) 41. B Scr: M Moran 25. C: L Ward (35) 46. C Scr: L Roren 21.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Wilson (23) G Britton (8) 78. A: G Britton (8) 38. B: J Donnell (17) 40. C: M Wilson (23) 40. D: I Redfern (24) 40. Trophy: J Donnell (17) 40 cb. Men: 9-hole: D Elrick (29) 21.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: P Watson (21) R Armstrong (26) 48. A: D Tinworth (12) 39 cb. B: B Groundwater (21) 39. Scr: P McColl 31.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: P Diamond P Coles 78. A: P Coles (15) 44. B: R Rhodes (17) 39. C: T Webster (27) 41.