November 26, 2022

NSW & ACT Golf Results – 20 November 2022

NSW & ACT golf results - Duntryleague Golf Club

NSW & ACT golf results for Sunday, 20 November 2022.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: R Lee G Im 51. Men: Div 1: A Kashyap (17) 38. Div 2: B Hua (25) 43. Women: A Shin (28) 34. Mxd: Foursome C’ship: A: A Yang (10) S Yang (17) 71.5. B: A Malcolm (19) A Caiger (14) 71.5. C: S Lee (18) I Choi (47) 75.5.

BARHAM: Medley: Stableford: A: G Bartels (11) 39. B: M Cook (20) 39.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: M Hanckel (23) 40 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Stares (28) G Walsh (26) 48. Div 1: D Siely (19) 35. A: T Hyde (8) 33 cb. B: T Smith (16) 33 cb. C: J Stares (28) 34 cb. Scr: E Vu (4) 30.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: M Pullen (11) . K Baker (19) 47. Scr: R Luis (Marrickville) 28 cb. A: B Te-Whiu (10) 36 cb. B: R Scott (16) 38. C: A Demetrios (17) 38.

BONDI: Men: Stableford 2B Agg: Black: L Furlong G Hanniffy 73. L Furlong (5) 39.

BONNIE DOON: Stableford: Irish Team: J McCarroll (23) P Lucas (29) M Glatter (17) B Russell (31) 113. Women: E McMaster (20) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: M Allen (12) 37. Mxd: Stroke: Ambrose: M Smith (12) 60.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: J Evans (30) W Hamilton (16) 12 up. A: A Cavasinni (12) 4 up. B: B Cotterill (19) 3 up. C: B Bisat (23) 3 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (10) 44. C Trad (7) 44. Div 2: J Jones (45) 51. G Maloney (33) 51. Scr: T Tran (12) 37. A Tran (2) 37. A: M Labas (10) 40. B: T Lang (14) 40. C: T Huang (21) 38. B Kwoan (24) 43.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J North (25) G Boulous (19) 80. 2B Agg Scr: P Muscat J Freeman (Cumberland) 76. A: B Donnellan (8) 41. B: G Boulous (19) 42 cb. C: B Crawford (23) 41. Mxd: 2B Agg: H Lee (11) S Kim (15) 78. Women: S Lee (40) H Lee (19) 76 cb. A: H Lee (11) 40. B: H Lee (19) 43. C: M Han (31) 38.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: T Vanderburg (36) 40.

CROMER: Medley: Stableford: Scr: H Robb 33 cb. A: A Halstead (16) 44. B: T Crisp (31) 42 cb.

CRONULLA: Men: Par: J Hagenaar (13) sq cb. Scr: J Cripps 1 down. Green: F Hankinson (35) 7 down. Women: Stableford: S Bennett (16) 36. Mxd: Team: H Greentree (34) R Greentree (19) 57.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Kim (15) T Park (16) 48. 2B Scr: T HILL (3) A Welsh (2) 39. Scr: T Hill (3) 32. Div 1: J Holliday (13) 37. Div 2: T Park (16) 42. Div 3: D W Kim (36) 37. Women: S Colussi (25) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Herbert (26) S Hyland (18) 51. M Herbert (26) 43. Scr: A Wright 26.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: M Herring (17) R Herring (18) 46. Men: B Chenoweth (26) 38 cb. Women: L McKinnon (13) 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: T Godley (30) S Lomax (35) 49. A: K Ware (10) 42. B: N Skripkin (16) 37. C: B Vawdrey (22) 39. D: T Godley (30) 35. Div 1: L George (18) 35. Div 2: P Myles (39) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Choi (Cabramatta 9) 31. B: G Parkinson (16) 36. C: J Kim (42) 39. Women: A Kim (Ryde-Parramatta 14) 34.

GOSFORD: Men: Stableford White: R O’Hara (21) 38 cb. Women: S Coyle (19) 39.

GOULBURN: BRETT OGLE JNR MASTERS at Goulburn GC: Final round: Boys C’ship (par 71): V Subramaniam (Ryde Parramatta) 138 M Fischer (Bonnie Doon) 142 R Richards (Pennant Hills) 145. 16-17yrs: M Fischer (Bonnie Doon) 142. Hcp: N Reitsma (Liverpool 3) 145. 14-15yrs: V Subramaniam (Ryde-Parramatta) 138. Hcp: V Subramaniam (Ryde-Parramatta +1) 140. 12-13yrs: C Peng (Avondale) 155. Hcp: R Hooke (Wyong 7) 141. 11yrs/u: R Fang (Newcastle) 172. Hcp: N Ellems (Yowani 36) 134. Girls C’ship (par 72): G Lee (Concord) 142 S Eppelstun (Club Catalina) 143 S Clarke (St Michael’s) 145. 16-17yrs: G Lee (Concord) 142. Hcp: S Eppelstun (Club Catalina 0) 143. 14-15yrs: R Lee (Avondale) 147. Hcp: Z Arcus (Cromer 5) 148. 12-13yrs: C Kim (Lynwood) 154. Hcp: C Kim (Lynwood 2) 150. 11yrs/u: F Yang (Commonwealth) 166. Hcp: F Yang (Commonwealth 8) 150.

HOWLONG: Men: Stableford: A: G George (17) 40. B: T Jelbart (23) 33. Women: G Hoskin (7) 34.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: D Lewis (13) 39.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Multi: N Maughan K Maughan 74. Women: L Aston (28) 36 cb. Men: D Edwards (25) 37.

KOGARAH: Men: Stableford White: A Borg (10) 38 cb. Scr: D Campbell 31. Women: K Carnuccio (45) 32. Mxd: Stroke Foursome C’ship: White: Div 1: T Small D Kerdsai 130. Div 2: J Heron A Harnwell 144. Div 3: R Nagle H Carter 178.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: J Khouri (11) 36. B: J Lee (13) 37. C: V Bui (21) 43.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 4B: D Millson M Goddard 47. Women: J Deere-Jones (28) 35. Men: M Goddard (25) 40.

LYNWOOD: Mxd: Stableford 2B: White: T Farrar (-3) M Gauci (19) 44. T Farrar (-3) 37. M Ward (17) 35. Scr: T Fortescue (-1) 30.

MANLY: Women: Stableford: A: M Asari (20) 38. B: N Carmichael (38) 44. Men: A: N Chowdry (9) 39. B: W Madsen (19) 40. C: P Beverley (27) 42.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: U Berzins (19) 39. Women: B Dunn (34) 40. Scr: J Wallas (13) 19.

MASSEY PARK: Stableford: 2B: D Bernar (17) M Powell (15) 41. Medley: D Bernar (17) 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: N Bellamy (8) T Henderson (20) 49. Mxd: Stroke: 4B KO f: M Weaver N Hosking bt A Heinrichs B Sinigoy 3-2.

MONASH: Men: Stableford: 2B: S Nielson (9) M White (21) 47. 2B Scr: P Figar M Perry 37. Mxd: 2B: C Angelucci (28) V Angelucci (16) 42. Men: Y Nakamura (18) 38 cb. Women: C Angelucci (28) 36 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Green (35) J Lyons (32) 50. Men: J Lyons (32) 40. Women: J Smith (16) 39. Hole in one: M Abbott at 2nd.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: G Coulter (28) 37. Men: A Free (4) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Grace (10) 37. B: H Payne (18) 40 cb. C: A Milne (38) 37 cb. Women: A: J Frost (9) 36. B: J Punshon (26) 44 cb.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: Irish Team: T Zavaglia (17) E Iacono (18) G Williams (21) K Goodman (26) 127. Men: A: K Govender (11) 39. B: T Zavaglia (17) 37. C: K Goodman (26) 43. Women: Div 1: B Lee (16) 35. Div 2: M Kim (34) 37.

NORTH TURRAMURRA: Mxd: Stableford: M Levitt (26) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Brittain (15) J Ferns (27) 47 cb. Men: White: A: W Alder (4) 39. B: T Brown (18) 40. C: K Lawrie (23) 36. Women: Green: J Ferrier (21) 36. Medley: Black: W Livingston (35) 31 cb.

NSW: Medley: Stableford: 4B: R Erdos (14) K Jacobson (17) 44. K Mudadana (3) 37. Red: S Armstrong (39) 42.

OATLANDS: Stableford: G Hennessy (16) 41. P Skelton (11) 36.

PACIFIC DUNES: Men’s & Women’s Stableford Mens Stableford 1 Charlie Kaehler 37 C/B 2 Anthony McNamara 37 3 Brendan CHAPPLE 32 C/B Rundown to 29 Ladies Stableford 1 Kylee Beasley 33 2 Jan Hurley 31 C/B Rundown to 29.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: R Russell-Gibson (36) P Russell-Gibson (27) 48. Men: J Robertson (14) 41. Women: C Fox (37) 37.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: G Langley (10) M Finley (24) 45. R Davies (17) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Ryan (10) 38. Div 2: J Chatten (20) 38. Scr: G Danton 27. Women: Div 1: M Pacitti (26) 33. Div 2: K Stack (29) 31.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: B Loveday (25) R Ritter (22) 40 cb. A: G Scapellato (6) 34. B: N Linnane (25) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: R Wadsworth (30) C Henwood (19) 49. A: J Dippenaar (13) 38. B: L Park (16) 35. C: E Sze (19) 37. D: R Wadsworth (30) 43. Women: C Choi (28) 37. Stroke: A Hogg 32. Foursome: A: Y Lei P Zhang (11.5) 78.5. Scr: A Middleton E Hong 92.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: V Banton (11) B Murphy (15) 72. Yellow: A: P Riley (9) 40. B: B Murphy (15) 37. C: J Lampropoulos (19) 37. Stableford: C Davies (28) 32. Gold: R Peterson (22) 30. Scr: White: D Loumanis (+5) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: M Waugh (15) . C Dainty (19) 45. 2B Scr: D Mirkovic R McCormack 33. A: S Bernard (9) 36. B: R Cleminson (13) 36. C: C Dainty (19) 38. Women: R Ison (38) 28.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: N Low (20) G Shephard (19) 47. K Kwon (31) 36. Scr: C Noh (2) 30.

TERREY HILLS: Stableford: A: C Lee (12) 37. B: K Saikawa (14) 38. C: A Petridis (24) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: K Penrose (30) 34.

THE COAST: Medley: Stableford: White: A: E Hughes (11) 36. Scr: K Isch 28. B: G James (18) 40. C: J Catania (23) 39. Men: Stroke Matchplay: B Scr: P Dillon bt R Simpson 3-2. C Scr: G Warleigh bt P Veuillet 2-1. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Scr: J Brady K Blyth 173. Hcp: K Swanson (41) D Lester (11) 144.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Cook (8) 40. Scr: J Hawkes 31. Women: 4B: M Cole (27) S Clark (20) 46. Mxd: Stroke: Foursome: A: L Clemow C Heys (17.5) 73.5. Scr: B Xu S Bosevski 82.

THE RIDGE: Stableford: A: D Hopkins (6) 34 cb. B: K Bertino (34) 40. 9-hole: A: B Ward (12) 21. B: R Balech (18) 22 cb. C: J Tomczyk (29) 23.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: P Hwang (7) Y Kim (7) 66 cb. 2B Scr: M Madan K Moodley 39. Men: A: M Hogan (9) 38. B: A Jackson (18) 39. C: E Yi (20) 35. A Scr: N Lovelock 32. B Scr: A Burns 20 cb. C Scr: K Walker 17. Women: R Kang (31) 31.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: G Gerner (19) G Rosa (15) 68. T Leem (10) 38. Mxd: 2B Agg: L Meakins (20) J Sullivan (7) 74. Women: J Cha (23) J Choi (29) 71. E Lim (18) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Calrow (3) 34 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Loveridge (19) 39. 9-hole: O Schwarz (32) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Tremlett (28) G Pepper (10) 45. Div 1: T Browne (9) 35. Div 2: K Monkhouse (17) 35 cb. Div 3: P Hammerman (27) 34. 9-hole: M Wainwright (25) 17. Women: D McDonald (35) 34. Mxd: Stroke: Foursome: L McMorrow (34) N Lagesse (9) 65.5. Foursome C’ship: B Boucoiran M Boucoiran 169. Hcp: M Robinson (31) T Crowe (14) 139.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: Irish Team: S Parker (27) L Goodwin (22) A Nasralla (11) P Parker (36) 91. Men: M King (32) 45. Women: B Hammond (12) 38.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: B Cumming C Wickham 41. Mxd: B Newcombe T Newcombe 44. Men: A: J Seggie (13) 38. B: A Maiden (21) 41. Women: C Kelly (33) 40.